Vajinismus Hastalığında Gebelik ve Tüp Bebek Yöntemi

tup bebekVajinismus hastalığı, istenmesine rağmen cinsel ilişkiye elinizde olmayarak girememe durumudur. 
Vajinismus problemi çeken çiftler ilk başlarda cinsel ilişkiye girememe korkularını kendi kendilerine aşmaya çalışabilir fakat aşamadıkları zaman vajinismusla geçen süre çiftleri yıpratır hatta birbirlerine karşı suçlayıcı tavır sergilemeye başlayabilirler. Vajinismusla geçirdikleri süre zarfında bebek sahibi olmak isteyebilirler. Aile çevresinden çocuk baskısı ve kadının yaşının ilerlemesi nedeniylede biran önce bebek sahibi olma baskısı hissedebilirler.

 

Bu aşamada vajinismus hastalığını çözmek yerine bebek sahibi olmak için aşılama ve veya vajinismus hastalığı nedeni ile tüp bebek merkezlerine başvurarak, bebek sahibi olmak için tedaviye başlarlar. Bu aşamadan sonra vajinismuslu çift bu tedavilerden sonuç alabilir ve bebek sahibi olur fakat o anki durumları vajinismus ve bebek sahibi bir çift konumundadır. Vajinismusun getirdiği problemlerle evlilik hayatlarına devam etmektedirler. Bu şekilde geçirdikleri zaman evlilik yaşantılarına ağır bir yük getirecektir ayrıca 2. bir çocuk isteklerinde gene yorucu ve yıpratıcı yollardan geçeceklerdir. Tüp bebek için Vücuduna dışarıdan Hormon ilaçları alacak belki gebelik sahibi olacak belkide olamayacak ve maddi boyuttada  bir bedel ödeyecektir ve sonuç ne olursa olsun vajinismus hastalıkları devam edecektir. 

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

 Vajinismus problemi çeken çiftler tüp bebek merkezlerinde aldıkları tedavi ile gebelik elde edemeyebilir veya edebilir ve gebelik elde etse bile her gebelikte olabileceği gibi gebelik başarıyla sonlanmayabilir ve hem vajinismuslu olup hemde tedavi ile gebe kalıp gebeliğin başarıyla sonlanmaması düşük, erken doğum gibi nedenlerden dolayı eve canlı bebeği götürememek çiftleri çok daha üzmekte ve yıpratmaktatır.

Sizde aynı şekilde vajinismus hastalığını yaşayıp zamanla çözmeye çalışıp, çözemeyerek vajinismusla yaşıyor olabilirsiniz. Artık çevrenin ve aile biriminizin baskıları ve veya kendi istekleriniz doğrultusunda bebek sahibi olmak isteyebilirsiniz ve sizde bebek sahibi olmak için aşılama, tüp bebek merkezlerine başvuru yapabilirsiniz ama ama sonuç ne olursa olsun siz hala vajinismus problemi ve vajinismusun getirdiği problemlerle yaşıyor olacaksınız.

Oysaki vajinismus kişinin istemesi halinde çok kısa süreler içersinde kişiye yönelik uygulanacak vajinismus tedavi ve vajinismus tedavi yöntemleri ile vajinismus hastalığından kurtulursunuz.

 

Siz vajinismus hastalığı yaşayıp bebek sahibi olmak isteyen hastalarımızı bilgilendirmek amacıyla yine sizlerden, sizleri bilgilendirmek amacıyla yaşanmış tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

5 yıldır vajinismus problemi yaşayıp bebek sahibi olmak isteyen ve bunu aşılama ve tüp bebek merkezlerinde elde etmeye çalışıp, gebe kalıp fakat eve canlı bebek götüremeyip sonunda vajinismus tedavisi olmaya karar verip ve kısa süreler içersinde vajinismustan ve vajinismusun getirdiği problemlerden kurtulan hastamızın tecrübelerini vajinismus tedavisine başlangıç aşamasından, vajinismus tedavi sürecindeki düşüncelerine ve vajinismus hastalığını yendikten sonraki yaşantısıyla ilgili düşüncelerini adım adım takip edebilirsiniz.

 


Nergiz Hanm 7 yıllık vajinismus hastalığından sonra boşanmayı düşünürken şuanda anne adayı...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

23 yıldır vajinismus hastalığı yaşayan bir hemşireyim. Vajinismus tedavileri almama rağmen hala ilişkiye giremiyordum. Ailelerin çocuk baskısı nedeniyle tüp bebek ve aşılamayla 3 çocuk annesi oldum fakat vajinismus yüzünden evliliğim boşanma aşamasına kadar geldi. Oysa vajinismus tedavisinden sonra doğal yoldan 4. çocuğuma gebe kaldım... 

Ayse-Hemsire


 

Not 1: Vajinismus istendiği halde cinsel ilişkiye girememektir. Siz vajinismusmuyum diye düşünürken tanılarınız yanlış değerlendirilebilir. Hatta siz vajinismus değilsiniz diyebilirler, hatta siz vajinal muayene olabilirsiniz ama istemenize rağmen cinsel ilişkiye giremeyebilirsiniz. Tanım çok net; istediğiniz halde cinsel ilişkiye giremiyorsanız, siz vajinismussunuz. Nedeninizi ve öykünüze görede vajinismus tedavisi almanız neticesinde de vajinismustan kurtulabilirsiniz.

Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Doktoru -Vajinismusla ilgili görüşleri

 

vajinismus ve Tüp Bebek

5 yıldır vajinismus ve vajinismus problemleri yaşayan Begüm hanımın ilk vajinismus tedavi ve terapisinde vajinismus problemini halletmiş hissetmesi gerçektende vajinismusun doğru tedavi yaklaşımlarıyla kısa sürelerde aşılabileceğini gösteren bir durumdur.

vajinismus ve Tüp Bebek

5 yıllık vajinismus "Cinsel ilişkiye girememe" problemi çeken Begüm hanımın 2. seansında vajinismusun çok kolay bir şekilde yenilebileceğini hissetmesi, kişinin ruh durumunu olumlu şekilde etkileyip, muhteşem duygular içersinde hissetmesine neden olmaktadır. Kişi vajinismusu öyle büyütmektedir ki; vajinismus tedavisinde göstermiş olduğu başarı ve sonuca yaklaşım hissi kişiye mucize gibi gelmektedir. Oysaki vajinismus gözünüzde büyüteceğiniz bir hastalık değil sadece çözümü olan bir problemdir.

Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Doktoru -Vajinismusla ilgili görüşleri

vajinismus ve Tüp Bebek

5 yıllık vajinismus "Cinsel ilişkiye girememe" problemi çeken Begüm hanımın 3. seansında çok kısa süreler içersinde 5 gün içinde 3 kez gelerek vajinismus tedavisini bitirmesi ve 3. seansında vajinismusu çözeceğine inancının dahada pekişmesi ve 5 yıldır vajinismus cinsel ilişkiye girememe problemi çeken kimsenin bundan sonra bu sorunu aşamayacak kimsenin olmayacak olması vajinismusun istendiği halde çok kolay ve kısa süreler içersinde çözülebileceğini gösteren bir durumdur.

Aşağıda sizi bilgilendirmek amacıyla 5 yıldır vajinismus problemi ve bebek sahibi olma arzusuyla tüp bebek tedavi merkezlerine başvurularını ve bu süreçte yaşadıklarını ve vajinismus tedavisi almaya karar verip vajinismusu yendikten sonraki duygu ve düşüncelerini sizden gelenlerle, sizlerle paylaşıyoruz.

vajinismus ve tüp bebek yöntemi

Aşağıda sizi bilgilendirmek amacıyla 4 yıldır vajinismus problemi ve bebek sahibi olma arzusuyla tüp bebek tedavi merkezlerine başvurularını ve bu süreçte yaşadıklarını ve vajinismus tedavisi almaya karar verip vajinismusu yendikten sonraki duygu ve düşüncelerini sizden gelenlerle, sizlerle paylaşıyoruz.

4 yıllık evli ve vajinismus problemi yaşıyordu. doğada olması gerekenler neşe hanımın tek sorunuydu, eşiyle ilişkiye girememek. Vajinismus problemini çözmek için kızlık zarı operasyonu (Hymenektomi) olup sonunda vajinismus hastalığını yenememişti.  Gereksiz bir kızlık zarı operasyonu en başta sizin gereksiz zaman kaybınıza, moral kaybınıza ve maddi kaybınıza neden olur. Kendinize güveninizi kaybedip vajinismusla yaşarken bebek sahibi olmak isteyebilirsiniz ve gene tüp bebek merkezlerine başvurabilir ve hatta 2 kez başvurabilirsiniz. Gene gebelik elde edemeyip, boşuna zaman, moral ve maddi kaybınız olur. Oysaki size uygun vajinismus tedavileri alarak oldukça kısa sürelerde 4 yılda çözemediğiniz vajinismustan rahatlıkla kurtulabilir tekrar kaybettiğiniz özgüveninizi ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Vajinismus İstanbul - Neşe Hanım 4 yıllık evli vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

vajinismus ve tüp bebek

Vajinismus nedeniyle tedaviler alıp vajinismus hastalığıyla yaşıyor olabilirsiniz. Bu süreçte anne&baba olmak isteyebilirsiniz. Buda en doğal hakkınız ama vajinismus nedeniyle çocuk özleminizi doğal yol varken ve daha kolayı varken siz niye yapay yolu ve niye daha zorunu seçeceksiniz ki...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı - Vajinismus ile ilgili görüşleri

Birbirinizi sevmenize rağmen vajinismus nedeniyle cinsel yaşantınız yolunda gitmeyebilir. Günlerden aylara hatta yıllarınızı vajinismusla geçirebilirsiniz. Cinsel soğukluk, cinsel isteksizlik yaşayıp, eşinizle ilişkiye girmeyi bile denemiyorsunuzdur. Fakat çocuk isteyip vajinismusluyken nasıl bebek sahibi olacağım derken tüp bebek için başvuru hazırlıklarında olabilirsiniz. Oysa vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığınızı yenip tüp bebek yöntemini denemek yerine doğal yolla gebeliği tercih edebilirsiniz. Tıpkı istanbul vajinismus tedavisi alan Ayşe hanım gibi...

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul Müdür Ayşe hanımın vajinismus tedavisihakkında görüşleri

vajinismus ve tüp bebek yöntemi

 

 

vajinismus normal doğum


6 yıllık sevgili döneminden sonra severek evlendiğiniz eşinizle ilk gece korkusu nedeniyle ilk gecenizi yaşayamamış olabilirsiniz. Kafanıza sokulan cinsel ilişkiyle ilgili yanlış bilgiler yüzünden 1 yıl geçirmiş olup çözüm için ilaç alıp ilişki yaşayabilirsiniz ve ilk başlarda kızlık zarı yüzünden ilişki yaşayamadığınızı düşünebilirsiniz ama bu tür yaklaşımında vajinismus için çözüm olmadığını görürsünüz. Vajinismusunuz devam ediyor ve siz vajinismus olmanıza rağmen gebe kalmış olabilirsiniz fakat dünyalar tatlısı yavrunuz bile mucize bebeğiniz bile sizin probleminizi çözemez.  4 yılınızı acı, hüzün mutsuzluk içnide geçirirsiniz. Oysaki vajinismus hastalığı çözülebilir bir problemdir. ve sizde evlilikte olmazsa olmazı başarabilirsiniz.

Aşağıda sizi bilgilendirmek amacıyla 4 yıldır vajinismus problemi ve bebek sahibi olma arzusuyla tüp bebek tedavi merkezlerine başvurularını ve bu süreçte yaşadıklarını ve vajinismus tedavisi almaya karar verip vajinismusu yendikten sonraki duygu ve düşüncelerini sizden gelenlerle, sizlerle paylaşıyoruz.

 

vajinismus ve tüp bebek

13 yıllık evli ve vajinismus probleminiz olup çocuk sahibi olabilirsiniz. Vajinismus hastalığı olanlar, eşinin dışa boşalmasıyla nadirde olsa gebe kalabilir veya zar zor ağrılı bir kısmi ilişkiyle eşinizle birlikte olup gebe kalabilirsiniz ama  bebek sahibi olmanıza rağmen böyle sıkıntılı bir periyod yaşamanız sizin ve eşiniz için yıpratıcı olmaktadır.

Aşağıda sizi bilgilendirmek amacıyla 4 yıldır vajinismus problemi ve bebek sahibi olma arzusuyla tüp bebek tedavi merkezlerine başvurularını ve bu süreçte yaşadıklarını ve vajinismus tedavisi almaya karar verip vajinismusu yendikten sonraki duygu ve düşüncelerini sizden gelenlerle, sizlerle paylaşıyoruz.

 

vajinismus ve hamilelik

Siz vajinismus hastalığınız nedeniyle sıkıntı içinde olabilir, bebek sahibi olmak isteyebilir ve bunun için tedavilerde almış olabilirsiniz. Bunların sonucunda gebelik elde etmiş, anne&baba olmuş olabilirsiniz ama hiçbirisi vajinismus probleminizin size getirmiş olduğu yükü ortadan kaldırmaz. Oysaki siz vajinismus probleminizi çözmek isterseniz çok kısa   süreler içinde vajinismustan kurtulup doğal olmayan yollara sapmayıp normal şekilde gebe kalabilir ve doğum yapabilirsiniz. Bu durumları anlatan sizin gerçek hayat hikayelerinizi vajinismusla ilgili düşüncelerinizi vajinismus tedavisi ile  ilgili düşüncelerinizi, vajinismusu çözdükten sonraki gebelik duygu durumlarınızı ve anne&baba olmanızla ilgili size yardımcı olmak amaçlı sizden gelenleri eğitim ve bilgilendirme materyali olarak sizinle paylaşmayı uygun görüyoruz. sizde niye vajinismusla yaşayacaksınız ki, siz niye çözemeyeceksiniz ki... Sizde isterseniz vajinismusu çözeceksiniz. Çünkü gerçekten diğer kadın kadınlardan farkınız yok ve gerçekten doğaya karşı gelme lüksünüz yok.

Kadın doğum uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Vajinismus ile ilgili görüşleri

 

vajinismus ve gebelik

vajinismus ve gebelik

vajinismus ve gebelik

 

Berfin'in doğumu

vajinismus hamileliği

Berfin'in 1. Yaş doğum günü kutlamasından...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

vajinismus ve gebelik

 

vajinismus ve gebelik

vajinismus ve gebelik

 

vajinismus ve gebelik

 


Merhaba Arkadaşlar;

Ben bugün 11 aylık oğlumla Saygın Beye teşekkür etmek için geldim.Çünkü 7 senelik evliliğimi kurtaran ve en güzeli oğluma kavuşturan,annelik duygusunu tattırdığı için ona çok minnettarım.Arkadaşlar ben evliliğim bitiyordu. Çünkü vajinismustan kurtulamayacağımı düşünüyordum. Lütfen kararlı olun düşününki ben bu hastalığı yendim ve normal doğum yaptım. Saygın beye çok teşk ediyorum. Allah razı olsun.

  

nahide-normal-dogum 

 


Vajinismus, Vajinismus Tedavisi, Tüp Bebek, Tüp Bebek Tedavi Merkezleri, Cinsel İlişkiye Girememe, İlk Gece Korkusu, Vajinismus Tedavi Merkezileri

 

JoomlaWatch Agent