Vajinismuslu çiftler ne düşünür

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi  yürütmekteyim.

Dr Saygın olarak biliyorum ki DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK.  DOĞAYA KARŞI GELME LÜKSÜNÜZDE YOK. İşte bu nedenle hiç bir farkınızın olmadığı normal kadınların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız ve sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere vajinismus tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, özgüven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunuda belirtmek isterim.

 

Tekrar belirtmek isteriz ki vajinismus problemden dolayı hayatınızı zehir etmenin bir anlamı olmadığı gibi tedavi olmak sureti ile hayatınızı normale çevirerek  sağlıklı bir insan gibi tüm özlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anne olmak, baba olmak, iyi bir eş olmak, özgüvenli sosyal ilişki yaşamak, çevrenizle barışık olmak sizinde hakkınız. Hastalarımızın vajinismus sürecindeki adımlarını yani görüş ve düşüncelerini ve vajinismus tedavisinin çok  kısa süreler içersinde de mümkün olduğuda görülmektedir.

Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı
Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri


Hayatımız aslında bir yolculuktur, bu yolculukta karşımıza birçok yol ayrımları ve duraklar çıkar, vajinismuslu (Cinsel İlişkiye Giremeyen) çiftler içinde durum böyledir. Tercih edecekleri duraklara ve yol ayrımlarına göre, çift olarak ilişkileri de şekillenecektir. 

Eğer çift olarak yolculuğunuza devam etmeyip, olduğunuz yerde beklerseniz, taşımış olduğunuz vajinismus problemiyle birlikte, hayattan keyif ve zevk almadan, sıkıcı, yorucu ve yıpratıcı bir şekilde, zamanınızı boşa geçirirsiniz. Bu süreçte vajinismus yüzünden birbirinizi ve yakın çevrenizi yıpratacak,üzecek, birbirinizden uzaklaşacak, belki de ilişkinizin sonunu göremeyeceksiniz.

Vajinismus hastalığı nedeniyle 5 yıldır uğraşmaktaydı ve almış olduğu başarısız vajinismus tedavileri sonucu  kendine olan güvenini ve saygısını yitirmişti kendini vajinismus yüzünden herkesten farklı sanıyordu ve neyim ben diye soruyordu hayat ona resmen cehennem olmuştu çevreden ne zaman çocuk olacak soruları onu bunaltmıştı bebek kiyafetlerine bakarken ağlardı...oysa şimdi vajinismus tedavisinin ardından vajinismusdan da kurtuldu ve anne adayıda oldu  ve şimdi o bir anne...

ozlemc

 

Vajinismus la tanıştığınız zaman belkide hayatınızın en önemli mutlu gününe denk gelmiştir ve evliliğinizi zaman içinde kabusa çevirebilir ve vajinismus yüzünden birbirinizden uzaklaşabilirsiniz hatta yurtdışında yaşıyor ve vajinismusla ilgili tedavi alıp hala vajinismus tedaviniz neticesi vajinismusla yaşıyor olabilirsiniz ve hayattan kendinizi kopmuş  hissedebilirsiniz ve önünüzü göremeyebilirsiniz hatta bir hafta boyunca acaba eşimi seviyormuyum diye düşünebilirsiniz.. oysaki adamı gerçekden sevmişsiniz ki evlenmişsiniz zorla evlenmediniz ya..Oysaki vajinismus sizi yenmeden uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa süre içinde siz vajinismusu yenebilirsiniz.

vajinismus tedavisi ingiltere

 

İlk gece korkunuzu birgün yenerim diye evliliğinizde vajinismus u taşırsınız ve vajinismus hastalığınız altında daha fazla ezilmektesiniz insanlardan kaçar durumdasınızdır eşiniz vajinismus hastalığınıza anlayışlı yaklaşmakta  ama siz ona haksızlık ettiğinizi düşünmekte ve boşanmayı düşünmektesiniz oysaki onu sevmenize rağmen oysa uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığınızı yenip  eşinizi baba adayı kendinizide anne adayı yapabilirsiniz.. Ayşegül Bursa vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus tedavisi izmir

Vajinusmus sorununu yaşayan çift olarak, birbirinizi ne kadar sevsenizde, hayatın size vermiş olduğu renkleri, güzellikleri göremeyecek, hissedemeyecek ve tam bir ilişki yaşayamayacaksınız.

Vaginusmus probleminiz zamanla daha da büyüyerek, daha da karmaşık bir şekilde sizi kendi yuvanızda mutsuz, güvensiz ve eksik hissettirecektir.

Vajinismus hastalığınızla  evliliğinizi 4 yıldır sürdürmektesinizdir.İlk gece korkunuz neticesi hayat size zor gelmeye başlayabilir.İlk gece korkunuzu vajinismusu eşinizi çok sevmenize rağmen yenemiyordunuz.Ne zaman çocuk soruları sizi  bunaltmaktaydı.Bu probleminizden vajinismusdan kurtulmaya karar verip uygun bir vajinusmus tedavisi ile kurtulabilirsiniz..B. hanım muhasebe istanbul vajinismus ve vajinismus tedavileri ile ilgili yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıBazen eşiniz ya da siz erkek doktordan vajinismus tedavisi almak istemeyebilirsiniz. Bu hassas probleminizin çözülebilmesi için alacağınız tedavinin her bakımdan size yeterli olabilmesi gerekir. Burada erkek&kadın doktor ayrımından daha önemlisi, vajinismus tedavisi konusunda bilgi ve tecrübesi gözönünde bulundurulmalıdır. Çünkü zamanı hiçbir şekilde geriye getiremezsiniz, şu an 1 dk geriye gidemediğiniz gibi...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Çiftlerin vajinismus yüzünden negatifliği birbirini olumsuz etkileyecektir. Eşiniz sizi üzmek istemesede, duygularını gizleyebilir ve sizden gizli gizli ağlayabilir, belki de zamanla vajinismus problemi yüzünden sizden ayrılmayı hatta boşanmayı bile düşünebilir.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Hiç de öyle hissetmiyorum, düşünmüyorum deseniz bile, vajinusmusla yaşayarak, bu süreç sizi kesinlikle yoracak ve yıpratacaktır.vajinismus öğretmen


Zamanı geri getiremezsiniz, zaman niye bu kadar önemli İçinde geçirdiğiniz zaman, eşiniz ,yakın çevreniz ve işinizle olan ilişkinizle ilgilidir ve bu süreçte taşımış olduğunuz vajinusmus probleminiz yüzünden, sıkıntılar yaşamaktasınız. Oysa ki, vajinismus sorununu taşımayarak, sıkıntılı dönem yerine, önünüzdeki zamanı keyifli, mutlu, ruh ve beden sağlığınıza olumlu yansımasıyla geçireceksiniz.

Bu yanlış yollardan bir tanesi yani yanlış vajinismus tedavi şekilleri gereksiz kızlık zarı hymen operasyonudur.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Bu operasyonun sizi rahatlatacağını düşünür ve siz bu operasyonu olmaya karar verirsiniz, genel veya lokal anestezi alabilirsiniz ve bir iki dakika içinde kızlık zarınız birkaç yerden genişletilir. Daha sonraki zaman diliminde ise gene eşinizle cinsel ilişkiye giremezsiniz.
Bu durum size moral, zaman ve para kaybettirir. Kendinizi güçsüz ve değersiz hissettirir ve eşinizi de olumsuz etkiler.

Bu duygu durumunu vajinismus tedavi merkezimize gelen daha önce bu operasyonları yaşamış olan vajinismuslu hastalarımızın yaşadıkları öykülerden de takip edebilirsiniz.


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Ya da önerilen kızlık zarı operasyonunu olmayarak ve bu sürede kızlık zarınızın kalın olduğundan şüphe duyarak korkularınız daha da büyür, gene bu süreçte zaman ve moral kaybınız olur. Kararsız bir dönem ve sizi vajinismus problemiyle yaşamaya devam eden bir süreçte bırakacaktır.

Yanlış yollardan bir diğeri ise yanlış tedavi yöntemleri ,belden aşağısı geçici felç edilerekepidural ,spinal anesteziya da genel anestezi altında sizin eşinizle cinsel ilişkiye girmeniz sağlanır. Bu durum kesinlikle eşiniz içinde, sizin içinizde yanlış bir yaklaşımdır.Geçici olarak birlikte olabilirsiniz fakat yanlış bir yol olduğu için, vajinismusla yolculuğa devam edersiniz.

Sizi yoran yolculuğunuzda birçok yanlış yollar karşınıza çıkacaktır. 
Uyuşturucu kremler, kas gevşeticiler, alkol, anti depresanlar, tek seferde muayenehane ortamında...  sıcak su ve kas gevşetici ve uyuşturucu ilaçlarla eşinizle birlikte olmanız sağlanabilir gibi,bu yollardan geçip vajinismusla yaşamaya devam ederken, yanlarına özgüven, zaman, para, moral, bozulan ilişkiler ekleyerek geliyorlar.

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıVajinismus tedavisi hasta yorumları


Hatta yolculuklarına daha sonra bebeklerini de dahil etmektedirler.

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıVajinismus tedavisi hasta yorumları

Berfin'in Doğumu ve 1. Yıl Sonra

Karamsar ve umutsuz gelmişti...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İşte Bu Minicik Kul
Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavileri alıp, vajinismus probleminiz devam edebilir ama vajinismus sonuçta uygun bir tedavi ile çözülebilir. Vajinismus problemini kabul etmek yerine vajinismus problemini çözmek için adım atmak gerekir. Çünkü vajinismus problemi zamanla  evliliklerine ya da birlikteliklerine olan inançları ve sevgileri, saygıları azalabilir. Hatta ayrılma, boşanma aşamasına gelebilirler.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

vajinismuslu eşler

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Bu arada çiftler, gerek aile ve çevre baskısı, gerekse kendileri çocuk sahibi olma arzusunda olabilirler. Bir anne bir baba adayı olarak çocuk sahibi olma arzusu yaşamın en heyecanlı duygularından biridir ve bir hayal olarak kalmasın diyebilirsiniz ve bir yol ayrımı daha karşınıza çıkar.

Yollardan birinde , tüp bebek merkezi duraklarında inilir, burada size aşılama, İVF gibi yöntemlerle gebelik tedavisi verilir. Oysa ki, doğa size doğal yolu sunmuşken, Allah sizi diğer çiftlerden farklı yaratmamışken, bu durakları göremeyerek ve inmeyerek gereksiz doğal olmayan tedavi yöntemlerine para, zaman ve emek harcarsınız.

Oysa ki, doğal yollarla bunları harcamazsınız. Tüp Bebek merkezlerinde sizi iki sonuç beklemektedir. Almış olduğunuz hormon ilaçları ve takiplerinizle bebek sahibi olabilirsiniz. Durumunuz, vajinismus ve bebek sahibisinizdir. İlk bir-iki yıl bebek sahibi olmanın getirdiği sevinç ve telaşla geçer.

Bu sürede bir-iki yıl daha vaginismusla yaşamışsınızdır. Bu arada evdeki bebek de bir kardeş daha isteyebilir ve 2. defa doğal yol varken, doğal olmayan yöntemlere başvurursunuz"yine aynı zor yollar" Oysa ki, doğal yol en kolay, en kısa, en güzeli ve en keyiflisidir.

Tüp Bebek Merkezlerinde olumsuz sonuç yaşarsanız da vücudunuza dışarıdan ekstra hormon almışsınız ve maddi bir bedel ödemişsiniz, sonucun olumsuz, beklentinizin boş çıkması zaten bozuk olan ruh durumunuza ek bir yük daha getirir, bu sürede başarısız tedaviniz için 1 - 4 ay daha zaman harcarsınız.
Çift olarak bir kez daha deneriz dersiniz ya da başka Merkezleri denersiniz.
Sonuçta para, zaman ve moral kaybı vajinismusunuza eklenir. Oysa ki, vaginusmus, çözümü doğru yerlerde çok kolayken probleminizi büyütmektesiniz. İlk adımın doğru atılmasının ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Siz vajinismus problemi çeken ve vajinismus nedeni ile gebelik elde edemeyip bebek sahibi olmak için gerek tüp bebek merkezlerinde veya aşılama yoluyla gebelik elde etmek isteyen hastalarımızı bilgilendirmek amacıyla vajinismus hastalığı nedeni ile vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelip çok kısa süreler içersinde 5,5 yıllık vajinismus hastalığı3 kez gelerek vajinismusu yeniş öyküsünü sizlerle paylaşıyoruz...

Vajinismus - İstanbul Begüm - Bankacı 5,5 yıllık Vajinismus hastası

vajinismus ve tüp bebek

Ya da tam cinsel ilişkiye giremeyerek nadir de olsa gebe kalabilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz bu dışarı boşalan spermlerin vajen içine akması ve içe kaçan spermlerin yumurtayı doğal bir şekilde döllemesiyle mümkündür . Bize gelen böyle çiftler de bulunmaktadır.
Bu gebelik doğumla sonuçlanırsa, bebek sizi 1-2 yıl oyalayabilir, sonuçta vajinismus ve bebekli bir çiftsinizdir, sıkıntılarınız devam etmektedir.
Yine siz ya da çocuğunuz 2. Bir bebek isteyebilir, yine karşınızda aynı sorun, ne yapacaksınız  Bu periyotta yaş faktörü de ortaya çıkacaktır.


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

35 yaşından sonra gebe kalma şansınız öncesine göre düşmektedir, çünkü yumurtalık rezerviniz gittikçe azalmaktadır.

Sonuçta bir yanlış yol sizi doğru yoldan uzaklaştırmakta, enerji ,zaman ve moral kaybına yol açmaktadır. çevrenizdeki kadınlardan hiçbir farkınız yok. Doğaya karşı gelme lüksünüz de yok. Bunu okuyup anlayıp değerlendiremeyip yanlış yollarda yolculuğunuza devam ederken vajinismus probleminize bir kardeş daha eklenebilir.

Bu süreçte erkeklerde cinsel fonksiyon bozuklukları çıkabilir. Cinsel ilişkiden soğuma, erken boşalma, sertleşme problemi gibi Başarısız tedavilerden sonra, eşiniz sizin bir erkek olarak kendisinden hoşlanmadığınızdan, sevmediğinizden dolayı birlikte olmadığınızı , hatta hayatında başka biri var mı Benden başka biriyle mi olmak istiyor diye de düşünebilir.

Bütün bu olayları kliniğimize gelen hastalarımızda birebir yaşadık. Bu yolculukta yol arkadaşları sıkılabilir, hayat arkadaşını daha fazla üzmek istemez ve ayrılık durağında inmek isteyebilir. Ayrı yaşamayı, ayrılmayı ya da boşanmayı ister. Oysa ki durak yanlıştır. O durakta inerse, her ikiside birbirlerini sevmelerine rağmen, beraberlikleri için zaman ve emek harcamış olduklarını göreceklerdir. Her ikisi de boşlukta kalacaktır. Kadın vajinusmusla birlikte yaşamaya devam ederken, bir de yalnızlık eklenecektir. Diğer yolcu da

Vajinismus problemini çözmemiş kadın, yukarıdaki gerçek hikayeyi yeni ilişkisinde de yaşayacaktır. Oysa ki, çevrenizdeki diğer kadınlardan farklı değilsiniz ki

Bunun dışında, yol arkadaşınız içinde bulunduğu ruh durumundan dolayı yeni bir yol arkadaşı bulabilir oysa ki yol arkadaşı sizdiniz. Onu ve kendinizi üzmemek için bu vajinismus probleminizi bir an önce çözmelisiniz.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Boşuna dememişler, insanların gerçek kimliği yolculukta belli olur diye. Yok öyle yolculuk ve hayat arkadaşınızı bırakıp gitmek Oysa ki, severek evlendiniz, ileriye dönük hayalleriniz vardı, o kadar çok çaba ve emek harcamışken niye yanlış yollarda vakit kaybederek, boş yere bekleyerek bu duruma düşesiniz ki 

Vajinismus tedavisi alıp, vajinismus probleminizi çözüp iki kişiyle yolculuğunuza başlamışken, doğal bir şekilde, kendi istek ve arzunuz doğrultusunda, Allahın size emanet edeceği kul ya da kullarla 3-4 kişi olup, gerçek bir aile olacaksınız.

Sonuç; Niye farklısınız ki Niye eşinizle cinsel birliktelik yaşayamıyorsunuz ki Doğa size bunu yaşamanız için her şeyi vermiş, eğer kendi başınıza çözemiyorsanız, doğru seçeceğiniz merkezlerde vajinismus hastalığını çözeceksiniz. Ertelemek, problemle yaşamak, zamanınızdan ve mutluluğunuzdan, beden ve ruh sağlığınızdan çalmaktır.

 

Son Söz: Hayata gülün ki, hayat da size gülsün
Dünya'daki Diğer Kadınlardan Farkınız Yok, Doğaya Karşı Gelme Lüksünüzde Yok...

Yazan;

Op.Dr. Saygın MİCOZKADIOĞLU
Kadın Doğum Doktoru Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

 

JoomlaWatch Agent