Anasayfa » Makaleler » Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus Nedir?

vajinusmus nedir

Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus Nedir?kadının elinde olmayarak  kendi iradesi dışında  ilişki anında eşini itmesi, kasılması  ilişkiyi tam olarak gerçekleştiremez.

Vajinismus Neden Olur ?

Vajinusmus nedir? sorusuna yanıt bulduktan sonra tedavisini nedenine göre yapmak en önemli adımdır.

Vajinismus  neden olur? un  bir kısmı sizin yanlış kurgularınızdır. İlişkiye girememe durumu sizin kafanızda yarattığınız engellerdir.

VAJİNİSMUS NEDİR?

İlşikiye girmek istemenize rağmen, tam ilişki anında karşınıza bir duvar çıkar.İşte bu duvar vajinismus dur. Siz anlatıyorsunuz.

VAJİNİSMUSMUYUM?

Kadınlar vajinusmus olduklarını kabul etmeyebilirler, görmezden gelebilirler. İlişkiye girememe sorununu zamana bırakabilirler.
Vajinusmusla geçen zaman beraberliklerini veya evliliklerini olumsuz şekilde etkilemektedir.
Vajinusmus(ilişkiye girememe) nedir? sorusunun cevabını daha iyi anlayabilmek için vajinusmus hastalığını yaşayıp,  getirdiği problemleri taşımış insanların,  vajinusmusu yendikten sonraki yorumlarıyla daha net görebilirsiniz.

VAJİNİSMUS NASIL OLUŞUR?

Bursa’dan vajinismus tedavisi için gelen Buse hanımın Vajinismus Nedir  yorumları

vajinismus tedavisi buse

vajinismus nedir?

Evlenmeden önce zaten kendisini hissettiren vajinismus belasının bende ne kadar kuvvetli bir şekilde kendini gösterdiğini evlendikten sonra iyice görmüş oldum. Bu sorunu yaşadığıma inanamıyorum. Çünkü eşimi severek evlenmiştim ve tabularla büyümüş bir kız değildim. Hayatımda isteyip de başaramadığım hiç birşey olmamıştı ama eşimle birleşmeyi istediğim halde bunu yapamıyordum. Kendimi kadın gibi hissetmiyordum. Derin bir depresyona sürükleniyordum. Eşime haksızlık ettiğimi düşünüp boşanmaya karar verdim.

 

VAJİNİSMUS NELERE YOL AÇAR?

İsviçre den Vajinismus tedavi merkezimiz istanbula gelerek, 3 günlük bir tedavinin ardından vajinismus nedir? i yorumluyor.

 

Danimarka’dan vajinusmus hastası Sibel hanıma göre Vajinusmus Nedir?

vajinusmus nedir

vajinismus nedir?

Vajinusmus; Diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım, eşim benim için doğru kişi mi diye düşünürsünüz. Biliçaltınızla kendinize zarar verip, öz benliğinizi zayıflatabilirsiniz.

İstanbul’dan vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Emine hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus; Hayatınızdaki herşeyi vajinusmusa endekslemişsinizdir. Vajinusmus yüzünden, insanlardan kaçmaya, yakınınızdaki insanlarla bile görüşmek istemezsiniz. Vajinusmus yüzünden hep bir eksiklik hissi, sanki insanlarda vajinusmus durumunuzu biliyor ve yüzünüze de söyleyecekmiş gibi hissedersiniz.
Ailenin bebek baskısı, devamlı sinirli ve gergin bir hal, vajinusmus yüzünden eşinizle kavgalar…
vajinusmus nedir

Bolu’dan Vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Filiz hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmusu anlayabilmek için yaşamak gerekir. Yaşam sevincinizin, kendinize olan güveninizin gün geçtikce azalmasıdır, Vicdan azabınızın giderek azalmasıdır. Evliliğinizin bitmesinden korkmasıdır.
vajinusmus tedavisi nedir

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Şebnem hanımın yorumları

1,5 yıllık evliliğimi tamamlamış bulunuyorum. Evlenmeden önce böyle bir durumun vajinismusun başıma geleceğini az çok hissetmiştim. Kadınsal hastalıklardan başlayarak bu tıp muhabbetlerde vücudum istemsiz reaksiyon veriyordu fakat insan başına gelene kadar bu durumun ilk 3 ay bu durumun normal olduğunu düşünerek  çok üstüne gitmedik. İşin en büyük kısmı, durumu kabullenmek. 33 yaşında olduğum için etraftan çocuk ne zaman olacak gibi konuşmalar geldiğinde durumun ciddiyetine vardım. Her ay 10-15 gün seyahatte olmamdan dolayı hep geçiştirdiğimiz desteği ile heyecanlı bu durumun, ileride kapandığını hayal ediyor. Çok umutluyum ve mutluyum. Bu durumu eşimin desteği ve anlayışı ile çözeceğiz. Konunun kapandığına dair son mektubu yazmak için sabırsızlanıyor.ŞEBNEM
sebnem


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Tuğba Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları
Tuğba; 43 yaşındayım 10 senelik evliyim. Eşimle tam olarak bir birleşme yaşamadım. Toplumuzda ilk gece korkusu diye bazı insanların kabusu olan bir durum var. Ben bunu evlenmeden önce ve evlendiğim gece beraber olma aşamasına kadar hiç yaşamadım. Aksine çok rahattım. Ne olduysa o an oldu. İlişki anı ada çok canım yandı ve çığlık attım. Daha sonra bu bende her seferimde aynı  şeyi yaşayacağım diye korku yarattı. Bu yüzden önceden hiç olmayan bir korku vajinismus  kabusum oldu. Korkumun nedeni ifade edemiyorum. Ağrı eşeği yüksek bir insanım cesaretliyim çok afacan bir küçüklüğüm vardı. Düşüp canımın yandığı halde tekrar çıkardım. Kolay kolay canım çok yanmadıkça dayanamadığım durumlarda bağırırım. Sanırım kendimi ifade ettim
tugba k s


Vajinismus Size Göre Nedir?

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Gülçin Hanımın vajinismus/ilişkiye girememe hakkındaki yorumları
Ben Gülçin 34 yaşındayım. Yaklaşık 2,5 yıllık evliyim. Evlendiğimizde  ilk gecemizde eşimle hiç ilişkiye giremedik. Öylesine içimde bir korku var ki o an geldiğinde kendimi ölecekmişim gibi hissediyorum. Çok defa denememize rağmen hiç birinde başaramadık; son yine gözyaşlarıyla bitiyordu. Olmuyordu yapamıyordum bir süre sonra denemeleri de bıraktık. Çünkü ben hiçbir denemek istemiyordum. Herhangi bir doktora gitmeyi bile cesaret edemiyordum. Korkularım ona bile engel oluyordu. En son araştırmalarım sonucunda Dr. Saygın Beyi bulduk ve bugün benim ilk seansım çok heyecanlıyım umarım bende bu çaresizlikten kurtulurum. Şimdiden teşekkür ederim.


Vajinismus Tedavisi Samsun – Zehra Hanımın vajinismus Nedir hakkındaki yorumları
Selamün Aleyküm; öncelikle rabbimin verdiği bir hastalıkla 16 yıldır cebelleşiyorum. Ama biliyorum ki  sıram bir yerde gizlidir. İşte kendi çabamla uğraşmış olduğum yanlış bilgilerle dolduğum yanlış  bilinçsiz uygulamalarla geçirdiğim 16 yılın sonu Artık Tamam dedim. Kendime karşı o kadar vicdansızdım ki beynim o kadar ketum bir de ben bu işin bu cinselliğin ne kadar normal olduğunu bilen Rabbimin bir ikramı olduğunu bilen ben bu kadar kendime eşime sıkıntı çektirdim. Tek derdim kendimi bırakmamak kendime eşime güvenim yok ; benim ki o kadar denemeler yaptım yine sonuç yok, iç alemimde fırtınanın hattı hesabı yok. Tek sıkıntım kendimi serbest bırakamamak acının olmadığını bile bile sonucunda mutluluğa uçacağımı bile bile bırakamıyorum. O çatala çıkmak benim kabusumdu onu başardım. Erkek doktor asla tercihim değildi ama çok araştırdım. İnternette Hocamı görünce 2 yıl önce kalbime hoş bir güzellik geldi aradan 2 yıl geçti. 7 yıllık evli olan bir tanıdığımı iyileştirdiğini öğrenince daha da  bir kalbim mutlu oldu. Hemen eşime bahsettim ve buraya geldik. İlk muayenede kendimi o kadar çok kastım ki izin veremeyeceğim belliydi; hem çok korkuyordum, hem de başarmak istiyordum. ZEHRA

Vajinismus Tedavisi Çankırı – Belma Hanımın vajinismus Nedir hakkındaki yorumları
Merhaba Ben Belma  35 yaşındayım. Vajinusmus daha önceleri hiç duymamıştım. Evlendikten sonra ilk gecemiz kabusa döndü. İnternetten araştırmalarıma göre kendi kendime vajinusmus teşhisi koydum. Bunu eşime inandırmak zor oldu. Tamamen psikolojik kendi kendime yenebileceğimi düşündü. Fakat bu problem benim yıllarımdan aldı, bugün olur yarın olur derken. 8 yılımız geçti. İnternetten Saygın beyi bulduk ve gelmeye karar verdik. Artık yaşımız geçtiği için çocuk düşüncelerine girdik. Sürekli denemelerimiz başarısız oldu. Umarım güzel sonuçlarla karşılaşırım. Umutluyum kendime güveniyorum. Başarmaya geldim. Sebebini bende bilmiyorum.Sürekli kasılmalarım oluyor ve eşimi itiyorum. O an kendi kendime sorun çıkartıyorum. Canım acıyacak korkusu ve paniği oluyor.