Hakkımızda

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog

Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu

Liseyi T.E.D Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra , 1986-1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1992 yılında İrlanda Dublin de National Children Hospital da görev yaptı.
Mecburi hizmetini Tokat Erbaa da yaptı.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu 1993 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında TUS başarısı nedeniyle Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kadın-doğum bölümünü kazandı.
1997 yılında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık sınavını başarı ile vererek, Kadın Doğum Uzmanı oldu.

1998-1999 yıllarında Şırnak Askeri Hastanesinde Tabip Teğmen olarak Askeri görevini üstün başarı belgesi ile tamamladı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu 1993-2003 arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesin de Perinatoloji Normal ve riskli gebelikler, Menopoz, jinekoloji nisaiye bölümlerinde asistan eğitimlerinden sorumlu olarak görev aldı.

Aynı dönemde Ankara daki Özel Hasvak Hastanesinin Kadın Doğum bölümünün şefliğini yaptı.

2003-2007 yılları arasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümünün kuruluşunun her aşamasında aktif şekilde yer aldı.

Özellikle perinatoloji, yüksek riskli gebelik, menopoz, jinekoloji ve ürojinekoloji idrar problemleri bölümlerinin kurulmasında etkin rol aldı.

Ameliyathane ve doğumhane bölümlerinin kurulmasında projelendirme aşamasından itibaren aktif olarak görev almıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu Perinatoloji, menopoz jinekoloji ve ürojinekolojik stres incontinans idrar kaçırma konularında ve gerekli cerrahi operasyonlarda ileri derecede tecrübe sahibidir.

2003-2007 yıllarında Kadın-Doğum Asistan Baş Sorumlusu görevi nedeniyle Asistanların pratik ve teorik operasyon, ameliyat eğitimlerini düzenledi.

Aynı dönemlerde, operasyonel ve hizmet içi çok sayıda çalışmada bulundu.

Uluslararası ve ulusal birçok seminerlere, kongrelere ve workshoplara katıldı. Kabul görmüş çok sayıda poster, tebliğ ve bilimsel yayınları bulunmaktadır.

2006 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen Kadın Sağlığı, Adolesan Sağlığı ve Aile Planlaması ile ilgi olarak bilincin yaygınlaştırılması konularındaki projeyi kazanan ekipte görev almıştır.

2007 yılının Ocak Ayında tamamlanan bu projeyi ANAÇEV Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı adına yürütülen grupta aktif rol aldı.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Saygın Micozkadıoğlu, özel ilgi alanı arasında yer alan Vajinal Estetik operasyonları konusunda, Labioplasti İç Dudak Operasyonu ve Vajina Daraltma Operasyonlarında ihtisaslaştı, ayrıca bu alanda çeşitli eğitimler verdi.

Vajinismus hastalığıü Ağrılı İlişki rahatsızlığı sebebiyle tedaviye gelen hastalarının sorunlarını çözdükten sonra gebelik takiplerini yapıp, doğumlarına katıldı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu şu anda İstanbuldaki Vajinismus Tedavi Merkezimizde Vajinismus Tedavisi, Kadın Doğumla ilgili her konuda ve Genital Estetik hizmetlerini vermektedir.