Vajinismus Yorumları

 vajinismus yorumları:
Doktor Gül
VAJİNİSMUS OLDUĞUMU KABUL ETMEDİM.
“Vajinismusu kendime bir doktor olarak yakıştıramadım, kabusumdu. Vajinismus yorumlarını okuduğumda ben biliyorum her şeyi diyordum ve erteledim. Sadece kendimde var zannediyordum.Sadece yaşayanların anlayabileceği bir sorun.Vajinismus tedavisinde güven duymak son derece önemli.Vajinismusu yenen birisi olarak ilk tavsiyem ertelemeyin.Eşimde çok mutlu şu anda.”

Ayşe Öğretmen vajinismus yorumları:
NEDEN KORKTUĞUMU BİLMİYORUM.
“2 yıllık evliyim.Eşimi çok seviyorum ama ilişkiye girememe sorunu nedeni ile berbat geçti.İlk gece korkum vardı.Neden korktuğumu da bilmiyordum. Vajinismus  u sürekli erteledim.Benle aynı dönem evlenen arkadaşımın hamile olduğunu öğrendiğimde gözlerim sulandı.Kıskandım.Hamileleri görünce nefret ediyordum.Öğrencilerimi görüce ben anne olabilecek miyim diye soruyordum. Stresden kas ağrılarım oluştu. Vajinismus u yenmek için tedavi almaya karar verdim.Vajinismusu yenen birisi olarak her şeyin beyinde bittiğini anladım. Vajinismusu yenince kas ağrılarım geçti.Eskiden ailem bebek soruları sorunca ben çocuk istemiyorum diyordum anaokulu öğretmeni olmama rağmen.Korku ve endişelerimin çok saçma olduğunu gördüm.O yüzden tavsiyem saçma şeylere inanmayın.İlişkiye girememe sorununu yendiğim de ilk başta inanamadım sonra  kahkaha attım.Önceden ilişki de kasılma, titreme eşimi itiyor,ağlıyordum…”
Fransa’dan Nur   3 yıl vajinismus yorumları
KIZLIK ZARI AMELİYATI OLDUĞUM HALDE VAJİNİSMUSTUM.
“4 seans gelerek  ilişkiye girememe sorunumu yendim ve hamileyim şu an .Vajinismusla ilgili tedaviler almama rağmen rahatsızlığım devam ediyordu.Kızlık zarı ameliyatı olmama rağmen ilişkiye giremedik.İlişkiye girmeyi denemiyorduk. İlk başta eşim inanmıyordu artık tedavilere.Boşanmayı düşünürken annelik yolunda….”Vajinismusu yenen çiftin ortak tavsiyeleri,ERTELEMEYİN.
ERKEK gözüyle vajinismus tavsiyeleri, tedaviden sonra hiç bir zorlanma yaşamadık.3 sene boşa beklemişiz.6 aydır her şey çok iyi . 
9 yıllık vajinismusu yenenin önerileri”
EŞİMİ SUÇLUYORDUM SEN BİLMİYORSUN.
Bugün olur, yarın olur derken 9 yılım  ilişkiye girememe sorunu ile geçti.İlişkiye giremediğim zaman eşimi suçluyordum sen hatalısın diyordum. Vajinismusu yenmek için asla pes etmedim.İlk ilişkiye girdiğimde inanamadım. Eşimle daha mutluyuz. Daha önce çocuk sorusu beni deli ediyordu.Benim önerim ERTELEMEYİN.”

Selin&Ayşenin vajinismus yorumları

VAJİNİSMUS SONRASI ÇOCUK

evlilikler daha güzel hale geliyor.İki ayrı vajinismus  hastamızın gebeliğe giden yolculuğu 3 yıllık vajinismus hastasıydım.İlişkiye giremeyeceğimi düşünüyordum hiç bir zaman. Uygun vajinismus tedavisi sonrası yendim.Şu an hamileyim. Dünyadaki hiç bir kadından farkım yok.

 

Ayşe Hemşirenin vajinismus yorumları:
CİNSELLİKTEN SOĞUMA OLUYOR.
“Çiftlerin vajinismusu zamana bırakması çözüm sağlamıyor. Ne zaman çocuk sorusu sorulsa eşimin yüzü düşüyordu.Artık herşey daha keyifli hale geldi.İlişkimize olumlu yansıyor.”
İLK GECE KORKUSU NEDENLERİ
İLK İLİŞKİ ÇOK ACIR.
Her şey ilk başta mükemmel.Tam ilişki anında kendimi kasıyor,eşimi itiyorum,ağlamaya başlıyorum. Tekrar denemede de aynı tablo oluyor. İlk gece korkumun nedeni bana anlatılanlar.İlişkide kendimi kastım,sıktım ve çok acıdı.Bacaklarım titriyordu.3 yıl boyunca vajinismus hastalığını eşime inandıramadım. Vajinismus  yüzünden çok kavga ettik. İlişkiden önce alkol al gibi tavsiyeler verildi.  
Canan Öğretmenin vajinismus yorumları
DÜNYADA TEK BEN BU DURUMDAYIM  SANIYORDUM.
 “7 yıllık evliyim eşimle hiç birlikte olamadım,defalarca vajinismus tedavileri almama rağmen yenemedim ve hiç ilişkiye giremeyeceğimi düşünüyordum.3 kez gelerek vajinismusu yendim.Her şeyi bildiğimi sanıyordum oysaki hiç bir şey bilmediğimi anladım.Vajinismusu yendim çok mutluyum.
Işık hanımın vajinismus yorumları
VAJİNİSMUS YÜZÜNDEN BOŞANIYORDUM.
” 4 yılık vajinismus  hastasıydım.Evliliğim bu yüzden etkilenmiş ve ayrılma aşamasına gelmiştik,vajinismusu yendikden sonra eşi geri kazandım. Bir bebeğin hayalini bile kuramazken şuan anneyim.Doğumdan sonra vajinismus tekrarlar mı diye endişeli idim ama hiç bir şekilde etkilenmedim,her şey yolunda gidiyor.İlişkiye girememe problemi yaşıyorsanız, bir an önce zaman kaybetmeden  tedavi alsınlar,çünkü evliliğinizi olumsuz yönde etkiliyor.Vajinismus la yaşamak özgüveninizi etkiliyor, eşinizle aranız açılıyor.1 hafta içinde 3  seans tedaviye gelerek 4 yılın yükünden kurtuldum.
Tuğba Öğretmenin vajinismusla ilgili yorumları:
VAJİNİSMUSU YENDİM HATTA NORMAL DOĞURDUM
“İlk görüşmeye geldiğimde sadece eşim istiyor diye gelmiştim. Vajinismusu yenemeyeceğimi düşünüyordum.Ne yaşadığınızı biliyorum.
Yeter hanımın vajinismusla ilgili tavsiyeleri:
“ANESTEZİ ALTINDA İLİŞKİYE GİRDİM AMA HALA VAJİNİSMUSUM.”
Vajinismusu 4 yıldır yaşıyorum ve tedaviler almama rağmen ilişkiye giremiyordum.Eşim anlayışlı olsa da niye çocuk olmuyor soruları bizi bunalttı.4 seans sonrası vajinismusu yendim ama ben inanamıyordum.Eşime defalarca sordum oldumu diye soruyorum defalarca bana SALAKMISIN DEDİ.Vajinismusu yendiğime birkaç kez sonra inandım.Kadın olduğumu hissettim.Kendimi farklı hissediyorsun.
Filiz hanımın vajinismus yorumları
VAJİNİSMUS DA ZAMANA BIRAKMAK TÜP BEBEK
“Vajinismusla yaşamayın,ertemeyin çünkü belli bir yaş dan sonra yumurtalık rezervleri düşer 35 yaş gibi ve siz vajinismusu yenseniz bile gebelik yakalama ihtimalinizde azaltırsınız. yaşınız geçerse bebek için geç kalırsınız.”5 yıllık vajinismusu yendim ve kadın olduğumu hissettim. Vajinismusu yendim ama tüp bebek için yumurtalıklarım gelişmesi problemli oldu.
Emre Beyin vajinismus yorumları
ERKEKLER EVLENİNCE VAJİNİSMUSLA TANIŞIR
İlişkiye girememe sonucu ağlamalar,üzüntüler evliliğimizi olumsuz etkileyince vajinismus tedavisi almaya karar verdik.Kısa sürede  bu problemi yendik ve şu an baba adayıyım.Vajinismus  beklemeye değmez ve yenilebilir bir problemdir.
Tuğba  hanımın ve emre beyin vajinismus yorumları
VAJİNİSMUSLU İKEN TÜP BEBEK TEDAVİLERİ
5 yıllık vajinismus hastası olarak ve sonunda yenmiş biri olarak tavsiyelerim olacak,İnşallah bu problemi kimse yaşamaz.İlişkiye girememe problemi yaşıyorsanız zamana bırakmayın,ertelemeyin.Vajinismusu yendiğinizde özgüveninizi geri kazanır ve hayat a daha güzel bakarsınız. 
Cinsel ilişkiye girememe problemi yaşıyorsanız bebek sahibi olmak için tüp bebek yapmayı düşünürsünüz.Oysaki sadece size probleminizi görmezden gelmenizi sağlar. 
Merve ve eşinin Vajinismusla ilgili yorumları
VAJİNİSMUS  EVLİLİĞİNİZDEN ÇALAN BOŞA GEÇEN ZAMANDIR.
4 yıllık vajinismus hastasıydım.Kendi içime kapanmıştım konuyu da kafamda bitirmiştim.Keşke bu kadar beklemeseydim. Vajinismus yüzünden çok tartıştık ama yenince her şey daha güzel ve şimdi baba ve anne adayıyız.

 

İlkay Ögretmenin ve eşinin vajinismus yorumları:
“CANIM ÇOK YANACAK,KANAMAM ÇOK OLACAK ZANNEDERDİM AMA.”
 3.5 yıllık vajinismus hastasıyım.Kendimi ilişki anında kasıyordum. Çeşitli vajinismus tedavileri aldım hatta kızlık zarı operasyonu bile önerildi ama burada gerek görülmedi ve  3 kez gelerek bu sorunumu yendim.Eşimle çok daha huzurluyuz.Gerçekten kendimi farklı bir aleme geçtiğimi hissediyorum.Erkek olarak da eşinize destek olun başardığınızda hayatınız çok daha güzelleşiyor. 
Bekar bir kadın gözüyle vajinismus yorumları
Vajinismusu 3 seans da yendim.İlk  seans da çok şeyi yanlış bildiğimi anladım.Master yapmış bir kadın olmama rağmen yanlış bilgilerlerle bu vajinismus u yaşamışım.Kendimi hiç tanımıyormuşum.
Aysel  4 Yıllık Vajinismus – Vajinismus yenenlerin yorumları
İlişkiye girememe nedeniniz anatomik nedenli de olabilir. Vajinismusu yenmek için çok tedavi aldım ama vajinismusu yenemedim. Vajinismus sorunumu  naz yapmama bağladılar. 2 sene vajinismusla geçti. Çocuk soruları bunalttı.İlk görüşmede muayene sonucu kızlık zarında kalın olduğunu anladık.Kızlık zarı operasyonu geçirmem gerektiğini anladım.Operasyon sonrası tedavim çok kısa sürede tedavimi tamamladım. Vajinismusu yendim.
12. Bekar Eda hanımın vajinismus tedavisi  yorumları
Vajinismusu yendim.Çok mutluydum.Bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum.İlişkiye hiç giremeyeceğimi düşünüyordum. Kolay ve kısa sürede uygun tedavilerle yendim.
 
Gözde  ve Eşinin -Vajinismus Yorumları
vajinismusu yaşarken boşanmayı düsünebilirsiniz. Oysaki severek evlenmişsiniz, ana baba olmak varken. Eşimle arkadaş gibiydik.Ben ilişkiye giremeyeceğimi düşünüyordum. Her gün düşünüyordum. Ordudan geldim.3 günde çözdüm. Şu an gebeyim ve teşekküre geldim. Eşim ilişkiye girdiğimizde şaşırdı.
Erkek gözüyle  vajinismus yorumları
Vajinismus nedeniyle ayrılmayı düşünüyorduk. 8 yıl bekledik evlenmek için.

Biyoloji Öğretmeni:Vajinismus  yorumları
Vajinismus u 3 seans da çözdüm.İl seans da bile yeneceğimi anladım.1 yıl boyunca eşim olumsuz yaklaşmadı ama benim kafamda hep vardı.Derslerim konusunda  bunu anlatmama rağmen  vajinismusu yaşadım.
Erkek Gözüyle vajinismus yorumları
Eşlerin anlayışlı olması önemli.Çözülemeyecek  bir sorun değil.Vajinismus için tedavi alınmalı. 
“Kimse vajinismusu yaşamak istemez ders gereği ilgili konuyu anlatmama rağmen vajinismusu yaşamaktaydım.”
Kübra:Vajinismusu yenenlerin yorumları
Vajinismusu kimse yaşamak istemez.Elimde olmadan gelişen bir durum ilişkiye istemenize raşmen girememek.
“Vajinismusdan kurtulmak çok zor bir şey sanırken çok kolay olduğunu anlıyorsun ve anne olmayı planlamaya başlıyorsun.”
Vajinismus ve Özgüven – “3 yıl niye beklemişim”
Nil Ögretmen: “ilişkiye girmeme rağmen inanamadım.Ağrı, kanama, kilitlenme yoktu. Ev arkadaşlığı bitti.”
Sevgi: “Evlenmeden önce vajinismus problemini yenmek istedim kendimi yarım hissediyordum.”
Elif Öğretmen: ” vajinismus bazende ender olarak anatomik nedenli olabilir. O yüzden de mutlaka jinekolojik muayene yaptırın.”
Sevda – Vajinismuslu bir çift ne hisseder “Eve gittiğimde boş bir eve gidiyorum gibi geliyordu”