Vajinismusta Son Durağınız Boşanma Olmasın

vajinismus doktoru istanbul

VAJİNİSMUS VE BOŞANMA

İlk gece korkularınız zamanla vajinismus a ve vajinismus un en son noktasında ise çiftler, birlikteliklerini sonlandırmayı karar verirler. Vajinismus tedavi merkezi istanbul , olarak bu aşamada “vajinismus boşanma nedeni midir? ” diye sorularla karşılaşmaktayız. İlk gece korkularını, vajinismus takip eder ve eşler geçen sürede birçok problemle karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle de eşlerin cinsel ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmesi, kadının ilk önce kendisine, kocasına ve doğal olarak da evliliklerini yıpratır.

Vajinismus Hastalığı Tek Başına Boşanma Nedeni midir?

Başlığa daha net cevap verebilmek için avukat hastalarımızın bize ilettiği konuyu sadece size bir fikir vermesi amacıyla aktarıyoruz. Yalnız en son ve net değerlendirmeyi uzman avukatlarınızla yapmanızı tavsiye ederiz…


Yargıtay ın vajinismus hataları ile değerlendirmesi Yargıtay 2. Hukuk Dairesi nin 2002/1552 E, 2003/2680 K, 20. 03. 2003 T. Sayılı vajinismus la ilgili değerlendirmesin de, evlenmenin sosyal ve duygusal nedeninin yanında eşlerin cinselliğe ilişkin fiziki durumlarının normal yapıda ise, psikolojik sebeplere bağlı evlilik birliği çercevisinde ilk gece korkularına bağlı zamanla gelişen vajinismus nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyen çiftlerin evlilik birliğini temelinden etkilediğini bildirmiştir.
Eşlerin ortak hayatları devam ederken normal bir sürede cinsel ilişkiye giremeyerek ilişkinin gerçekleştirilememesi, eşlerin birbirine karşı negatif düşüncelerin oluşmasına ve birlikte evlilik yaşamının sürdürülmesinde isteksizliğe neden olmaktadır.Eğer kadın vajinismus la ilgili tedaviyi kabul edip ve vajinismus la ilgili tedavisi devam ederken, bu nedenle boşanma davası karara bağlanamaz. Bunun yanı sıra vajinismus tedavisi sürerken kocanın vajinismus hastalığına bağlı boşanma davası açması hastalıkta ve sağlıkta devam etmesi gereken evlilik birliğinin yükümlülüklerini ihlal ettiği anlamına gelir ve kadına tazminat ödemek zorunda kalabileceği söylenmektedir. Evlilik kurumu çiftlerin sadece duygusal ve sosyal bağlılığını değil cinsel bağlılığını da kapsayan bir kurumdur.


Bir doktor ve konuyla ilgili birçok çiftin vajinismus hastalığını tedavisini düzenlemiş birisi olarak çiftlere farkındalık yapmak isterim, biz vajinismus hastalığını zamanla yeneriz diye düşünmek ve yaşanılan problemleri görmezden gelerek sizi ve evliliğinizi hırpalamakta ve tıpkı sesiz bir bomba gibi ne zaman ne şekilde sizi etkileyeceğini kestiremezsiniz.

Erkek eşler kadını üzmemek adına ilişkiye girememe durumunu kabul edip, vajinismusu zamana bırakınca, kadınlar da “Eşim zaten anlayışlı beni cinsel ilişkiye zorlamadı, problemim uzadığı için uyarmadı!” diye düşünmekte ve vajinismusla geçen zaman için kocasını suçlayabilmektedir.
Bütün bu süreç vajinismusun size öğrettiği öğrenilmiş çaresizlik sonucunda kocasından soğuyabilmek te hatta eşini, babası gibi görebilmektedir. Bu durumda eşine hissetikerini anlatınca, eşinin tedavi olması için başvuran kocalar bulunmaktadır.
Bunun yanında kocalar çeşitli duygusal faktörlerden dolayı cinsel isteksizlik, cinsellikten soğuma, karısının kendisini istemediğini düşünme, hatta öyle düşünmediğini bildiği halde bazen de bu hisse kapılabilmekte ve eşlerini aldatabilmektedir.
Böyle bir durumda çiftler evliliklerini bir kez daha sorgulayıp, görmezden geldikleri veya ihmal ettikleri vajinismus hastalığını yenmek için tedavi almaya başlarlar biraz buruk, biraz endişeli, biraz kırık…

Bütün bu aşamaların sonunda ise gelinen nokta vajinismusun son durağı boşanma olabilmektedir. Bu nedenle de Doktor Saygın Micozkadıoğlu olarak bir çok vajinismus hastasının en yakından yaşadıklarını gözlemlemiş birisi olarak, vajinismus hastalığınızı görmezden gelmeyin. Eğer kendi başına vajinismusu yenemiyorsanız, vajinismus tedavisi konusunda tecrübeli ve güvenilir vajinismus tedavi merkezlerinden destek almanız, gelecek günlerinizi daha huzurlu ve keyifle geçirmek adına önemlidir.
Vajinismus nedeniyle ayrılma/boşanmayla ilgili hastalarımızın yaşadıkları süreci, sizi size en iyi gösterebilmek ve uyarmak amaçlı paylaşıyoruz. Çünkü siz ne kadar da görmek istemeseniz de vajinismus eninde sonun da karşınıza çıkar ve evliliğinizi üzer. Vajinismusta son durağınız boşanma olmasın!!!

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu-Vajinismus  ilgili Tavsiyeleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 

Vajinismus Tedavisi Amerika – İşletmeci Merlin Hanımın Yorumları

Bazen vajinismus u görmezden gelmek size zaman kaybettirir.Başka sorunlarla birlikte boşanırsınız.Oysa ki  vajinismusu kendi başınıza yenemiyeceğinizi  anladığınızda adım atmak gerekir.

merlin-amerika


Boşanma sürecinde vajinismusu yenen Melis Hanımın yorumları

Bazende en son aşamada vajinismus yüzünden ayrıla aşamasında tedavi için son şanslar verilebilir.

Vajinismus Tedavisi Sakarya Pınar Hanımın Yorumları

Bazen de vajinismus nedeni ile boşanmış olup,2.ci  evliliğinizi yapmış ve hala eşinizle ilişkiye giremiyorsunuzdur.

Sakarya Pinar
Bu mesajı yazmayı bende sabırsızlıkla bekliyordum ve sonunda oldu başardım.Öncelikle saygın bey size gerçekten çok teşekkür ederim. Hayattan zevk almamı engelleyen vajinismusu hayatımdan, sizin de desteğiniz ile fırlatıp bir daha bana uğramaması üzerine çok uzaklara attım. Biliyorsunuz benim ilk evliliğim vajinismus yüzünden bitmişti. 2. Evliliğimde de vajinismus sorunuyla boğuşurken ve hayatım çok kötü giderken bu sorundan size gelerek kurtuldum. O yüzden bu mesajımı okuyanlara; vajinismus evliliğinizi yıpratmadan, bitirmeden tedavi olmanızı tavsiye ediyorum…Ve tabi ki de mine hanım güler yüzünüz ve samimiyetiniz için size ayrıca teşekkür ederim.Sakarya’dan pınar


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Biyolog Hanife Hanımın Yorumları

Birleşmek imkansız gibi geliyordu.Eşimden bu yüzden ayrılmak istedim.Eşim boşanmak istemedi.

Vajinismus tedavisi istanbul – Elif Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları
28 yaşındayım. 5 yıllık evliyim. Her şey çok güzel olacak zannediyorum. Ta ki ilişkiye girene kadar. Çok korkuyordum. Kendimi ilişki sırasında kasıyordum, ilişkiye girmek istemiyordum. İlişki anında acı olacak, çok ağrı hissedeceğim diye çok üzülüyordum. Ağlıyordum. Eşim ne kadar destek olsa da olmuyordu. Kendimden nefret etmeye başladım. Eşim çok destekçimdi ama boşamayı bile düşünüyordum. Çünkü bu sorunu çözemeyeceğimi düşünüyordum. Çünkü hiçbir şeyden zevk tat almıyordum. Hep kafamda o sorun nasıl olacak nasıl yapacağım hep stres sıkıntı psikolojim bozulmuştu. Herkes bebek yok mu yapın artık dedikçe üzülüyordum. Gittiğim her yerde bebek sorusu soruyorlardı kimseyle görüşmek ve gitmek istemiyordum. Bizde bebek istiyorduk ama vajinismusu çözmeden olmayacağını da biliyorduk. Kimseye de söyleyemedik. İnşallah bende bu sorunumu aşarım. ELİF