Cinsel İlişkide Zorlanma

Cinsel ilişkide zorlanma acı ve ağrı oldukça sık karşılaşılan bir problemdir. Kadınlar cinsel ilişki hayatlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı cinsel ilişkide zorlanabilir, ağrı acı duyabilir. İlişkiye girmesini zorlayabilir, engelleyebilir ve veya cinsel ilişkinin kalitesini düşürür. Cinsel ilişki anında, acı ağrı farklı nedenlerden, farklı derecelerde olabilir. Bu durumun niye oluştuğunu bilmek için, cinsel ilişki anında genital organlarımızda ne gibi değişimler olduğu hakkında fikir sahibi olmak, son derece faydalıdır. Kadınlarda, cinsel ilişkide ağrı vajinanın yüzeyinde, vajinanın hemen girişinde veya içeride vajinanın derininde duyulabilir.

Derin ağrı kalçada belde, alt karın bölgesinde, rahimde veya mesane de oluşur. Cinsel ilişki anında duyulan farklı ağrı çeşitlerinin, farklı sebepleri vardır. Nedeni bulmak önemlidir, çünkü  ilişkide zorlanma nedenine yönelik tedavi düzenlenmeli ve uygulamalıdır. Cinsel ilişkide zorlanmak ve bu şekilde ilişkiye ağrılı girmek kısa zaman içinde çiftler arasında giderek büyüyen soruna dönüşür.İki tarafda da cinsel isteksizlik, soğukluk gelişir. Erkeklerde cinsel disfonksiyolara neden olur.

Kadın genital yapısı cinsel ilişki anında sırasıyla:
· İstek – Cinsel İlişkide bulunma arzusu
· Uyarılma – Kadın genital organda değişikliklerin oluştuğu devredir.. Vajina ve vulva ıslanır ve vajina girişindeki kaslar gevşer. Klitoris büyür, vajina derinleşir ve genişler.
· Orgazm – Cinsel cevabın doruğu. Vajina ve rahim kasları kasılır, güçlü bir zevk duygusu yaratırlar. Klitoris de orgazmı hissedebilir.
· Çözülme – Vajina, klitoris ve rahim normal durumlarına geri döner.
Uyarılma dönemi son derece önemlidir. Çünkü partnerinizin vajen içine girmesi için vajinanızın kendisini hazırladığı dönemdir. Eğer bu doğal düzenin herhangi bir kısmında problem yaşarsanız, cinsel ilişki anında zorlanma veya ağrı duyabilirsiniz. Hatta ilişkiye tam olarak sağlıklı giremezsiniz yada ilişkiye zorlanarak girer, ağrı acı duyarsınız.

Endüstri Mühendisi Demet Hanımın ağrılı ilişkiyle ilgili yaşadıkları

Tam olarrak birlikte olamama sorununuzu lütfen uzatmayın. Vajinismusla geçen süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi olumsuz yönde etkiler. Oysa ki uygun vajinismus tedavi yaklaşımıyla ve sizinde çok az bir gayretinizle vajinismusu yener, evliliğinizi seyretmek yerine yönetirsiniz. Eşiniz umutsuz olsa da siz her zaman için vajinismusun kolayca hayatınızdan çıkartıp, isterseniz herşeye rağmen anne de olabilirsiniz.

Tıpkı Demet Hanım gibi…

Vajinismus tedavisi istanbul – Deniz Öğretmenin tedavi hakkındaki yorumları

Ağrılı cinsel ilişki nedeniyle iki ev arkadaşına dönüşmüşlerdi. Vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünürken öğrenilmiş çaresizliğinden kurtulup kendini tam bir kadın gibi hissediyor…

vajinismus hastalığı

Cinsel ilişkide ağrı çeşitleri nelerdir? Cinsel ağrı tedavisi

İlişki sırasında vulva ağrısı, acısı
Vulvanın bir kısmına dokunulduğunda ağrı oluşabilir.Allerjik nedenlerden dolayı cildinizde dermatit gelişebilir, kullanmış olduğunuz tampon, sabun kullanımı,, gibi nedenler sonucu olarak vulva hassaslaşmış veya tahriş olmuş olabilir. Diğer nedenler yüzeysel tahriş ve abseler, kistler veya enfeksiyonlardır.

İlişki sırasında vajinada acı, Vajina kuruluğu, Vajina içindeki acının en sık nedeni nemlilik yeterli ıslaklık olmamasıdır. Bazı hastalıklar nedeniyle veya sadece uyarılmadığınız için acı oluşabilir. Hamilelik sırasında, sonrasında, emzirirken veya menopoza yaklaşırken, menopozdan sonraki dönemde de vajina kuruluğu nedenli ilişkide ağrı acı oluşabilir.

Menopoz döneminde öströjen seviyeleri düşer. Sonuçta vajina dokusu hassaslaşır ve incelir. Bu, ilişki sırasında yeterli ıslanma olmaz ve rahatsızlık nedeni olabilir. Menopozdaki bazı kadınlar kuruluğu gidermek için öströjen tedavisi alırlar. Vajinayı ıslatmaya yardımcı olması için suda eriyen jel kayganlaştırıcılar kullanılabilir.

Vajina kuruluğu cinsel ilişki anında yeterince uyarılmadığınız zaman da gelişlir.. İlişki için gereken kayganlığı sağlamak için çiftin krem, jel kullanması fayda sağlar böyle anlarda önerilir.

Vajinismus  Tedavisi İstanbul – Bekar Ceren Hanımın ağrılı cinsel ilişki nedeniyle sevgilisinden ayrılmasına ve çözüm arayışında olup, vajinismusu yendikten sonraki hayatındaki olumlu değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Cansu Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba,
4 yıllık evliyim. Eşimle birlikte olamıyorduk. Evliliğimin ilk başlarında bu durumu kabul etmedim ve tedavi olmayı istemedim. Her seferinde geçer dedim ama geçmedi. Hep erteledim. Eşim de bu konuda anlayışlı davranıyordu. Umudumu kaybetmiştim. Utandığım için kadın doğum doktorlarına bile gidemiyordum. Herkesin yaptığını ben neden yapamıyorum derdim hep kendime. Eşimi suçladım. Kendimi suçladım. Çevremdeki herkesin ‘çocuk ne zaman yapıyorsunuz’ sorularından bıkmıştım artık. Onlara cevap bile veremiyordum.

Daha önce psikiyatriste gittim parmak egzersizleri verdi ama yapamadım ve yarıda bıraktım. Saçma sapan okuduğum haberler yüzünden beynim yanlış bilgilerle dolmuştu. Saygın Bey sayesinde duyduğum her şeyin yanlış olduğunu öğrendim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sadece 4 seansın sonunda nasıl yaptığımızı bile anlamadan ağrısız acısız bile şekilde başardık. Buraya gelmeden önce umutsuzdum. Bu sorunun bu kadar çok kişide olacağını tahmin etmiyordum. Yapamayacağımı düşünüyordum. Ama tedaviden sonra başardığımıza inanamıyorum. Eşimde bende şaşkınlıklar içerisindeydik. 4 yıl boşuna beklemişiz dedik kendimize. Keşke daha önce gelseydik.
Artık çok mutluyuz. Her şey için çok teşekkürler. Siz olmazsanız tek başıma çözemezdim. Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin. Herkese umut ışığı oluyorsunuz. Sonsuz teşekkürler…

vajinismus hastalığı

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Esra Hanımın ağrılı cinsel ilişki hakkındaki yorumları

İlişkiyle ilgili bir takım korkularınız evlenmeden önce olabilir. Sevgililik döneminizde bunu görmezden gelseniz de ilk gece vajinismusla yüzleşmek zorunda kalırsınız. Her ilişki denemenizde, ilişkiye giremez, canınız yanar ve klasik erteleme hastalığına yakalanırsınız. Hamilelerden nefret eder, ilişkiye girmeyi hayal bile edemezsiniz. Ağrılı cinsel ilişki sizi mutsuz bir kadın haline getirir. Oysa ki panik atak hastası bile olsanız az bir gayretle daha önce karşılaştığınız hep bir duvara çarpmalarınız biter, çok rahat bir şekilde ilişkiye girersiniz.

vajinismus hastalığı

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs – Tuğba Hanımın ağrılı cinsel ilişki hakkındaki yorumları