Kadınlar Kulübü Vajinismus Bilgi Paylaşımı

KADINLAR KULÜBÜ VAJİNİSMUSU YENENLER

İçindekiler

Kadınların bir kısmı, hiç bilmedikleri bir problem olan  vajinismusu duyduklarında ilk dalga bile geçebilirler. Fakat ne zaman kendi ilişkiye girmek istediğinde, endişeleri ve kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyerek vajinismusla tanışabilirler. Bir kısım kadında da çok daha önce hissettiği, bekarken ya da nişanlı iken vajinismusla tanışıp, “korktuğum şey başıma geldi!” derler. Sonuçta kendilerini  ilişkiye niye giremiyorum? ilişkide neden kasılıyorum, vajinismus hakkında araştırma yaparken bulurlar. Bu yüzden de vajinismusla ilgili kadınların kendi bilgi ve tecrübelerini paylaştığı blog veya forumlarda (kadınlar kulübükızlar soruyorekşi sözlük) gibi farklı sitelerde araştırma yapmaktadırlar. Burada bilgi ve tecrübelerini paylaşarak destek olunmaktadır.

Bazende görmezden gelirler ya da  kendilerine konduramazlar. Hatta Doktor bir kadın olarak

 vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum

diye belli bir süre daha vakit kaybedebilir.  Yukarıda  bu durumu canlı dinleyebilirsiniz. Vajinismus her kadında olabilir doktor bile olsanız. Herkesin kendine göre bir nedeni ya da hikayesi vardır.Bazen de benim hiç bir nedenim yok, neden korktuğumu bilmiyorum dersiniz.Ama ama buda sizin hikayeniz neden korktuğunuzu bilmiyorsunuz. Bilmediğiniz bir şeyden kaynaklı bu durumdasınız.

Vajinismus u  ne kadar az üstünüzde taşırsanız ve yenmek için çabalarsanız o kadar çabuk sonuca ulaşırsınız. Ne kadar etkilenmiyorum, eşim ya da partnerim  sorun çıkarmıyor.İlişkimiz iyi deseniz de emin olun eninde sonunda karşınıza çıkar  size üzer. O yüzden  vajinismus sizi yenmeden üzmeden siz vajinismus u yenin.

Vajinismus tedavi merkezimize, www.kadinlarkulubu.com, www.kızlarsoruyor.com vs.. kadın forum sitelerinde bu konuyu inceleyip, cinsel ilişki sırasında kasılmailişki anında korku nedeniyle neler yapabilecekleri hakkında sorular sıkça sorulmaktadır. “Kadınlar Kulubü vajinismus yorumları ,Cinsel ilişkiye giremiyorum kadınlar kulübü, Vajinismusu tecrübemizle yenelim”, en iyi vajinismus doktorları kadınlar kulübü  “Kızlar soruyor vajinismus” bölümlerini inceleyip akıllarına takılan yada teyit amaçlı ilişkiye girmek sırasında yaşadıkları sorunlar için sorular gelmektedir.

 • Vajinismus Nedir?

  Vajinismus, kadının acıyacak korkusu ile ilişki anında vajinal kaslarını istemsiz kasması sonrasında ilişki tam olarak gerçekleşmemesi durumudur. Başka bir tanımlada istemesine rağmen cinsel ilişkinin tam olarak gerçekleşmemesidir.

  Vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir?

  Vajinismus tedavi yöntemleri genel olarak bilişsel ve davranışsal tedavi programı olarak planlanmaktadır. Burada kadının bilinçaltında yatan yanlış bilgiler ve korkular düzeltilmektedir. Ardından uygulanan egzersizlerle problem 3-4 seansta tamamlanmaktadır. Bazen de kızlık zarı anatomik olarak ilişkiye girmeye müsade etmeyecek şekilde olabilmektedir.O zaman  da cerrahi olarak müdahale gerekebilir.Bunların dışında farklı tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır.Vajinismus u botoks ile yenme,hipnozla ,anestezi ile vs gibi tedavi yöntemleri verilmektedir.

 • Vajinismus Tedavisi Görenler Kadınlar Kulübü

 • Bu problemi yaşayanların deneyimleri

 • Vajinismus Tedavisi Görenlerin Yorumları,

 • Vajinismus Doktor Tavsiyeleri

 • Size bir fikir verebilir. Vajinismus olanlar ın  almış olduğu tedavi yöntemleri,ve ya alacağınız tedavi yöntemleri hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak önemli çünkü size uygun ve gerekli tedaviler sizi en kısa sürede  vajinismusu yenenler kulübüne götürecektir. Vajinismus tedavi yöntemleri olarak çok sayıda farklı yaklaşımlar söz konusudur. Bu yaklaşımların bir kısmı gerçekten size zaman,moral  kaybettirir. İşte bu nedenle tedavinizi planlarken , vajinismus doktoru tavsiyeleri, vajinismus tedavisi görenlerin yorumları size yol gösterebilir.

 • Vajinismus Nedenleri Farklı  Olabilir.

 • Kızlık zarında  septa  yada vajende septa olabileceği gibi,kızlık zarının kalın olması da anatomik olarak sizi vajinismus tablosu ile karşı karşıya bırakabilir. Vajinismus  tedavi yöntemi olarak da burada operasyon gerekir. Çoğunlukla da   kızlık zarı ameliyatı sonrası  ilişki önerilir. Bazen bir hafta sonra gibi kısa süreler içinde denenmesi doğru olmaz.Tam yara iyileşmesi gerekir. Ayrıca  ameliyat sonrası kadınlar ilişkiye girme aşamasında tedirginlik yaşamaktadırlar.Doğal olarak kızlık zarı operasyonu olmasına rağmen ilişkiye giremeyebilir.İşte bu nedenlerden dolayı da bir vajinismus doktoru  tavsiyem,  kızlık zarı ameliyatı sonrası en az 15 gün sonra ilişki denemeniz ve mutlaka ameliyatınız hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririm. Bunun dışında ilişki anında  vajinismus doktoru olarak tavsiyem, ıslaklık olmasına rağmen yeterli nemlilik olmayabilir, o yüzden ilişkiye girmeyi kolaylaştırmak amaçlı kayganlaştırıcı kremler,jelleri kullanmayı ihmal etmemek gerekir.Başka önemli olarak vajinismus doktoru olarak tavsiyem ilk ilişkiye girme aşamasında bir görev ya da sınava girer gibi değil, çift olarak kendinizi  ilişkiye girmeyi hazır hissettiğinizde stressiz bir şekilde  denemenizdir.

 • Bekarlarda vajinismus belirtileri nelerdir?

 • Vajinismusu kendi başıma yenebilir miyim?

  İlişki adanında ağrı duymamak için anesthol krem veya emla krem kullanılabilir mi? sorularıyla çok sık karşılaşmaktayız. Veya uyuşturucu başka kremler önerir misiniz.Genellikle sık başvurulan bir yöntemdir.Kafanızdaki yanlışla düzelmedikçe faydası olmamakta ve çok sayıda danışanımız   emla ,anesthol krem,sprey vs denemelerine rağmen sağlıklı bir ilişki gerçekleştirememektir. Kendi başınıza yenmek için bir zaman verebilirsiniz ama süre çok olmamalı çünkü geçen süre sizin aleyhinize işlemektedir.

  .Vajinismus  zamanla  kendiliğinden geçer mi?

  .Emla krem sürerek ilişkiye girebilir miyim?

  İlişkiden önce ağrı kesici yada kasılmamı önlemek için kas gevşetici almam fayda sağlar mı, İlişkiye girme sırasında kasılmamı engellemek için sakinleştirici ilaç alsam mı soruları gelmektedir.

 • Anestezi altında ilişkiye girsem vajinusmusu yenebilir miyim?

 • Cevabını siz veriyorsunuz canlı anlatımda dinleyebilirsiniz.

Kızlık Zarı Ameliyatı Olsam vajinismusu yenebilir miyim?

Çoğu  kızlık zarı ameliyatı gereksiz yapılmaktadır.Kadının kendini kasmasından kaynaklı vajen girişinde  bir duvar olduğunu düşünür. Or da ki engelli kaldırırsa yeneceğini düşünür. O nedenle de gerekli olmadığı halde yapılan  ameliyat sonrası, ilişkide  gerçekleşmez.

Neden ilk gece korkusu yaşarız?

İlk gece korku nedenlerini siz anlatıyorsunuz.

Vajinismus başka hastalığa neden olur mu?

Bazen de vajinismus  aşırı gerginliklere yol açar.İlişkiye girememenin yarattığı stres vücudunuz da  farklı rahatsızlığa yol açabilir. Psiko somatik rahatsızlıklar  gibi.

Vajinismuslu hasta normal doğurur mu?

 Vajinismus da erkekler ne düşünür?

Mutlaka bilmelisiniz ve dinlemelisiniz.

Vajinismus nedeniyle tüp bebek yaptırmak istiyorum.

Vajinismus u yenmek gerekir çünkü hep sizin karşınıza çıkacaktır.

 Vajinismusum  ne zaman tüp bebek yaptırmalıyım?

Yaş faktörü çok  önemli. 35 yaşından sonra yumurtalık rezervasyonu düşer o yüzden çok beklemek gereksiz ileri yaşlarda. Vajinismus ertelenmemeli.

Kadınlar Kulübü vajinismus forum

“Kadınlar Kulübü vajinismus forumda okudum, vajinismusu yenen bölümünde, ilişki anında kayganlaştırıcı jel yerine ilişkinin kolay olması için zeytinyağı süreyim mi” diye sormaktadırlar. Kadınlar kulübü/vajinismus bölümünde kegel egzersizleri ile ilgili bilgi sahibi oldum ama kasılıp gevşeme egzersizlerini çok iyi yapıyorum ama ilişki anında korkuyor ve kasılıyorum, ne yapmalıyım” diye sormaktadırlar.
“Vajinismus için parmak tedavisi önerilmekte parmak egzersizlerini yapamıyorum siz ne önerirsiniz”
veya tam tersi parmak egzersizlerini vajinismusu yenmek için yaptım 1 parmağımı alabiliyorum ama 2. parmağımı alamıyorum veya 2. Parmağımı da alabiliyorum ama gene de ilişki anında kasılıyor ve ilişkiye giremiyorum eşimle. Sizin ne öneriniz olur” diye sormaktadırlar.
“Kızlar Soruyor” ilişkiye giremiyorum, vajinismus bölümlerinde ayrıca;
mumla çalışma önerilmekte ben bunu nasıl yapabilirim ne önerirsiniz” diyenlerin yanında “Ben mumla nasıl ne şekilde çalışabilirim, önerileriniz olur mu” diye bilgi almaktadırlar. Ayrıca kadınlar kulübünde bir kısım kadın, “Cinsel ilişkiye girerken ıkınarak girilmesini tavsiye etmektedirler. siz ne şekilde öneriyorsunuz” diye sorgulamaktadırlar.  Vajinismus doktor  tavsiyeleri kadınlar kulübü   ya da doktora gidemeyenler, vajinismusu kendi başına yenmek için uğraşanlar birbirlerine destek olmakta birbirlerine tecrübelerini paylaşmaktadırlar. Gene kadınlar kendi aralarında forumlarda, eşleri erkeklerin kendilerine ne şekilde yaklaşmaları, anlayışlı olup olmamaları konularında fikir vermektedirler.Bu arada kesinlikle faydalı bilgiler olduğu gibi tamamen yanlış tavsiyelerde olmaktadır.Örneğin  kesinlikle görmüş ve okumuşsunuzdur.İLİŞKİ ANINDA IKININ! ESİNLİKLE YANLIŞ TAVSİYE!!Ikınmak eşinizle ilişkiye girememenizi sağlar. O yüzden de size yararlı bilgilerden ilerlemek önemli çünkü ıkınarak girmeyi okuyup deneyen kadınlar boşuna zaman ve moral kaybetmektedirler.

sayginmicoz@gmail.com

İlişki sırasında kasılıp kitleniyorum

2 ileti

Zeynep<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Merhaba Doktor Bey.Ben 25 yaşlarında bir öğretmenim yaklasik 1 aydır evliyim.Eşimi çok seviyorum.Fakat ilişkiye giremiyorum kasılıyorum .Bu durum bizi çok üzüp geriyor.Çok huzursuzuz.Gün geçtikçe bu durum zorlaşıyor .İlişkiye girmek istiyorum fakat eşim karşımda durunca korkuyorum ve tamamen istegim geciyor .Resmen etten bir duvar örülmüş sanki onu yıkmaya çalışıyoruz olmuyor.Bacaklarımı açamıyorum çok fazla kasıliyorum.Eşimi itiyorum.uzaklastırıyorum kendimden lutfen yardim edin .hep hayalimizde ikiz çocuk sahibi olmak vardi fakat iliskiye bile giremiyoruz 🙁
sayginmicoz@gmail.com

Vajinismus hastası olduğumu düşünüyorum

1 ileti

Seda<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
merhabalar ben yaklasik 2.5 yildir evliyim ve hala esimle tam bir cinsel ilisikiye giremedik daha onceden bir kadin dogum uzmanina gittim ve fiziksel hicbir sorun olmadigi soylendi. Ancak bu durum beni artik fazlasiyla rahatsiz etmeye basladi.interneten okudugum kadariyla vajinusmus hastaligimin oldugunu dusunuyorum cunku belirtiler yasadiklarima cok yakin hatta bire bir ayni. Ben 20-31 aralik tarihlerinde istanbulda olacagim.Randevu gunleri hakkinda beni bilgilendirirseniz cok memnum olurum. yardiminiz icin simdiden tesekkurler.

Vajinismus için kendi tedavi oldukları yöntemleri, işe ne şekilde yarayabileceğini paylaşmaktadırlar. O yüzden de sizde vajinismusu yenmek için araştırdığınızda bir çok konu hakkında bilgi ve fikir sahibi olacaksınız. Ama unutmayın ki vajinismusla ilgili birçok yanlış tedavi yaklaşımları da olmakta ve bu şekilde yanlış ve hatalı vajinismus tedavileri para moral ve en önemlisi zaman kaybettirmektedirler. Vajinismusu yenmek için yapılan gereksiz kızlık zarı operasyonları yada tam tersi kalın bir kızlık zarı var ama jinekolojik muayenede atlanan ve gerçekten de ameliyatla ilişkiye girmeyi sağlayacak bir durum varken normal denmesi sizlere gereksiz zaman kaybettirir. Genelde kadınlar kulübü veya kızlar soruyor forumlarında da ilişki anında kasılmalara bağlı kitlenme olacak gibi gerçekte gerçekten mit olan bir durumdan çekinmektedirler. Yada çok kanamaya bağlı hastaneye gidip dikiş atılacak yada ilişkiden sonra 3 gün üstüne oturamadım gibi duyumlarını okuyarak olumsuz etkilenebilmektedirler. Oysa ki hayatta her hangi bir şey yanlış yapılırsa sonucu da doğal olarak yanlış olacaktır. Kasarak ilişkiye girilirse cinsel ilişki anında acı olur, cinsel ilişki sırasında ağrı olur ayrıca kanamalar da yoğunca oluşmakta hatta doku zedelenmelerine bağlı olarak dikiş bile atılabilmektedir ama unutmayın ki kasarak hatalı girenler bunu yaşar.

sayginmicoz@gmail.com

Balayına vajinismusla girmek istemiyorum

2 ileti

Fatma<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Nişanlıyım. Nişanlımla cinsel ilişkiye girmek istiyoruz biçok kezde denedik fakat hep kendimi kasıyorum itiyorum engel oluyorum istemeden.Vajinismus rahatsızlığım olduğunu anladım. Cinsel ilişkiye girmekten çok korkuyorum kendimi devamlı kasıyorum. Bu durumda nişanlımla aramızda devamlı sorunlar yaratıyo. Vajinismusu yenmek istiyorum. Yakın bir arkadaşım sizde problemini yenmiş, bende sizden destek almak istiyorum. Almanya’dan geleceğim randevu durumunuzu öğrenebilir miyim
sayginmicoz@gmail.com

Kadınlar Kulübünde buldum sizi

2 ileti

Bünyamin<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Merhabalar Saygin hocam, esim ve ben nerdeyse 5 yildir evliyiz ve halen cinsel iliskiye girmis bulunamiyoruz. Yani kisacasi vajinismus sorunuyla bas basa kalan diger bir ciftiz. Sanirim cogunlukla kadinlar bu sorunla sizin kapinizi caliyordur, lakin esime yardimci olmak istedigimden ve artik bu sorunu cözmek istedigimden dolayi yardiminizi talep etmeye kendim karar aldim. Almaya da hikamet ettigimiz icin buradaki doktorlar/piskoloklar bu sorunla fazla karsilasmadiklari icin henüz bir cözüme ulasabilmis degiliz. Internet üzeri bir cok yazilariniz okudum ve yazdiklarinizin bir cogu bizim icinde gecerli, ondan dolayi sizden yardim almaya karar verdim. Esimin henüz haberi yok ama önceki zamanlarda bir kac kez bu secenegi de konustuk ve olumlu yanit aldim ama nedense bu adimi atmak icin cesareti onda göremedigim icin bu rolü kendim üstlenmek istedim.Eger bizlerede bu zorlu mücadelemizde yardimci olabilirseniz inanin cok mutlu oluruz. Umarim sorunumuzu kisa bir sekilde dile getirebilmisimdir.
sayginmicoz@gmail.com

İlişki anında bacaklarımı kasıyorum

1 ileti

Meltem<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
İLİŞKİ anında ilk kısmı gayet iyi gidiyor ama o kısma geldiğimde, bacaklarımı kasıyor ve kapatıyorum. Karşımdaki eşimi itiyorum, konuşmuyormuşum, Sayıklama şeklinde. Genellikle hatırlamıyorum. Panik atak oluyorum, kasılıyorum, kitleniyorum. Çok mutsuz oluyorum.
sayginmicoz@gmail.com

Vajinismus benim için korku değil

1 ileti

Gamze<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Kafamda bir sürü soruyla ilişkiye başlıyorum var. Vajinismus benim için korku değil aslında. Canımın ağrı korkusundan değil, kadının canı ne kadar ağrıyabilir ki. Aslında cinsel ilişki koca bir soru işareti. Ama vajinismus problemi ni aşabileceğime inanıyorum. Önemli olan bence istemek. Başkaları için değil kendin için bu vajinismus sorunu çözmek…

Vajinismus Tedavisi İsviçre – Şeyma Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

sayginmicoz@gmail.com

Kendim yenmek için kegel egzersizi yaptım

1 ileti

Şenay<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Ben öncelikle vajinismusun ne olduğunu yeni kabullendim. Bu korkularımın sadece kadınların ilk gece hikayeleri olarak gördüm ve çok önemsememiştim. Ama araştırdım ve psikolojik olarak daha çok etkilenmeye başlayınca “ben vajinismus hastasıyım” dedim ve bunu kabullendim. Benim ilişki sırasında korkularım çok yok sadece bir korkum var, ilişki anında kasılıp canım çok ağrıyacak ve hiç kendimi rahat hissedemeyeceğim. Eşim çok anlayışlı ama ben gene de kendimi kötü hissediyorum. Kendim yenmek için kegel egzersizi(parmak egzersizi) yaptım. Uyuşturucu kremler denedim, alkol aldım ama gene ilişki anında kasıldım ve kitlendim. Şuan 3 sene olacak ama bu 3 yıl bana kabus oldu.
sayginmicoz@gmail.com

Bu sorunumu kendi başıma yenemeyeceğime kanat getirdim

1 ileti

Gizem<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Çocukluğumda duyduğum korkulu ilişki hikayelerinden, evlenince bu vajinismusu yaşayacağımı hiç tahmin edemiyordum. Evlenmeye yakın olarak araştırma yaptığımda acı değil zevk bile alındığını duyunca rahatlamıştım. Ama evlendiğimde ne yazikki bu rahatlama tam bir kabus oldu. İnternetten daha ayrıntılı araştırma yaptığımda bu hastalığı kendi kendine yenen kişilerin olduğunu duyunca umutlandım. Bir çok defa parmak egzersizi denedim, ama hiç ilerleme kaydemedim. Ardından kegel egzersizi denedim. Vajinismus hastalığımı bir türlü yenemedim. Erteleye erteleye 30 ay geçti. Ve bu sorunumu kendi başıma yenemeyeceğime kanat getirdim.

Selin Artvin
Vajinismus Tedavisi Avusturya – Seda Hanımın tedavi hakkındaki yorumları
seda avusturya seans
avusturya seda

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Selin Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

sayginmicoz@gmail.com

Vajinismus balayımı mahvetti

2 ileti

Melek<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Merhaba, Ben 27 yaşında güçlü, hayatta bir çok şeyi başarmış, cesur genç bir kadınım. İnatçı, savaşçı , gözü kara yeri geldiğinde de çok duygusal.. Sonra aşık oldum ve sevdiğim adamla evlendik. İlk gece yorgun olduğumuz için denemedik. Ertesi gün yani balayına çıkmadan önce denedik ve daha ilk denememizde aşırı ağrı ve acı çektim. Sanki zorladıkça içimde bir şeyler parçalanacak, asla girmeyecek ve zorlamaya devam edersem parçalanıp çok kanayacakmış gibi bir hissiyat vardı. Biraz daha denemeye devam edince imkansız dedim orda etten bir duvar var ya da kemik ya da tamamen kapalı girmesi olanaksız.. Daha ilk deneme de anlamıştım bir şeylerin ters gittiğini.. Büyük bir hayalkırıklığı ile balayına gittik.. Tekrar tekrar denedik ama yok her seferinde aynı şeyler.. Aynı acı aynı hüzün.. Eşim çok anlayışlı biridir. Bazen anlayışa manevi olarak ihtiyacımız olabiliyor ama bu anlayış tedaviye götürmüyorsa çektiğimiz acının süresini artıyorsa anlayış gösterip ertelemek her zaman iyi olmayabilir. Eşime dedim ki hemen doktora gideceğiz.Hatta elimde olsaydı yani araya balayı girmeseydi daha erken bile giderdim çünkü bu acıya 10 gün bile dayanmış olmak psikolojimi alt üst etmiş güçlü bildiğim beni dağıtmış, kelimenin tam anlamıyla çaresiz bırakmıştı. Hayatta her konu da fikrim, bir sorunun çözümü için bir yolum bir şekilde olurdu ama bu olay azap gibiydi çözümsüzdü benim kendimi kurtaramayacağım türden bir şeydi.. Sonra bir arkadaşım aracılığı ile Saygın Bey’le tanıştım. Umutsuzdum, tükenmiş bir halde yanına gittim. Dokunsalar ağlayacaktım.. Saygın Bey’le konuştuk biraz rahatlamıştım ama bir yanım hala karamsar ve olmayacağını söylüyordu.. Ardından ardarda seanlara başladık. Bırakın ayları günleri seanlar arasına saatler girsin bile istemiyordum. 3.seans boyunca ardarda geldim yani 3 seans 3 gün.. Yeniden umut etmeye başlamıştım eve gelip çalışıyordum.. Ve seanslarda kızlık zarımın kalın olduğu öğrendim. Saygın Bey sayesinde ameliyata gerek kalmadan problemim çözüldü.. Yaklaşık 5 seans sonrasında eşimle denedik ve oldu bunları yazabildiğime inanın inanamıyorum hep okuyordum denedik oldu yazısını ben hiçbir zaman yazamam sanıyordum ama yazdım biz başardık.. Kızlık zarımın kalın olmasının dışında korkularımla oluşan kendimi kasıp kapatma durumum da vardı. Hepsi çözüldü gitti.. Saygın Bey Mine Hanım.. Yaptığınız iş çok kutsal.. İnsanların acılarına, psikolojik yıkımlarına, bitmek üzere olan yuvalarına umut oldunuz sonuca kavuşturdunuz yaralarını iyileştirdiniz.. Geçen akşam düşündüm, bana; önce Rabbim sonra siz nasıl bir mutluluk verdiniz gerçekten tarifi imkansız.. Lütfen ertelemeyin, kendinizi benim 10 gün dayanamadığım çileye, acıya yıllarca mahkum etmeyin benim gibi umudu bitmiş, tükenmiş bir insan yaptı bunu herkes yapar, göreceksiniz birgün bu sonu mutlu biten hikayeyi siz yazıyor olacaksınız. Sağlıcakla, mutlulukla.

sayginmicoz@gmail.com

vajinismus tedavi ücretini öğrenebilir miyim

1 ileti

Ayşe<                  @gmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Merhaba hocam. Eşimle 3 hafta önce evlendik. İlk ilişkimiz düğünden bir hafta sonra olabildi çok korkuyorum ilişki anında kasılıyordum eşimi ve kendimi üzmemek adına bir haftanın sonunda ne olursa olsun yapacağım diye kararla birlikte olduk vajinismus kadınlar kulübünde önerdikleri jeli kullandım zarın yırtıldığını anladım ve eşimi hemen ittim aslında canım yanmadı ama sonra ilişkiye giremedik. Eşimi çok seviyorum istiyorum ama o noktaya gelince cinsel ilişki anında kasılıyorum korkuyorum itiyorum yapamayacağım diye nedenini bilmiyorum canım yanar korkusu da yok doktora gittim krem verdi jel verdi bunlarla dene dedi ama yine de yapamadım eşime karşı çok mahcup oluyorum bu konuda çok anlayışlı ama üzülüyor hissediyorum. Bende vajinismus tedavisi olmak istiyorum bu durumu ertelemek aylara yıllara dökmek istemiyorum. İstanbul da yaşıyorum vajinismus tedavi ücretini öğrenebilir miyim? Ne zaman gelebilirim?