Vajinismus, istemenize rağmen eşinizle ilişkiye girememe durumudur ve tamamen elinizde olmadan gelişir. Genellikle herşey normal giderken ön sevişmede herhangi bir problem yokken, tam birlikte olma aşamasında karşınıza bir duvar çıkmaktadır ve kendinizi geri çeker, kasılabilir ,belki bir miktar canınız yanmıştır ve eşinizi iter, istemiyorum diyebilirsiniz. Oysaki bu yarım kalan ilişki, daha çok canınızı yakmaktadır.

Genelde eşiniz anlayışlı olsa da, bazen erkekde olumsuz etkilenebilir ve kendisinin istenmediğini düşünebilir.Zamanla erkekde de isteksizlik,cinsel disfonksyonlar,sertleşmede problemler yaşayabilir bu da ilişki denemelerinizin sayısınıda azaltabilir.Hatta bazen fark edersiniz ki uzun süredir cinsel ilişkiye girmeyi denememişsinizdir.Siz gene beraber olamayacağınızı düşünürek, eşinizde aynı tablo ile karşılacağını düşünürken bir bakmışsınız aylar, yıllar geçmiştir. Hala siz eşimle  beraber olamıyorum dersiniz

2018’de 1.5 yıllık evli ama ev arkadaşı olarak geçiren vajinismus danışanımız, 2019’a karı&koca olarak girmişler ve daha keyifli evliliklerini devam ettiriyorlar. Vajinismus  hastalığı uygun  vajinismus tedavi yöntemleriyle çok kısa süreler içinde yenilebilir bir durumdur. Esra Hanımın vajinismusla ilgili bütün yaşadıklarını öncesini ve vajinismus tedavisi sonrasındaki yorumlarını, hem canlı anlatımıyla hemde yazılı yorumlarını takip edebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi istanbul – Esra Hanımın ilişkiye girememe sorunu hakkındaki yorumları

Esra Hanımın seans öncesi yorumları

Merhaba Ben Esra; 1,5 yıllık evliyim. 29 yaşındayım. Eşimle severek evlendik. Uzun beraberlik sonunda evlendik. Evlenmeden vajinismus hastalığı olacağı aklıma gelmemişti. İlişkiye girmeye çalıştığımız sırada aşırı derecede panik oluyorum. Canımın çok yanacağı endişesi ile kasılıp bacaklarımı kapatıyorum ve ilişki sırasında kasılıyorum. Hep bir korku var ya bir şey olursa diye sürekli erteleyerek bir sonuca varamayacağımızı anladık ve vajinismus için doktor Saygın beyi bulup bu vesile ile buraya geldik. 

Bugün teşekkür için geldim; 3 seans sonrasında vajinismus sorunundan kökünden kurtuldum. Sonunda çözdük evet yendim. Tüm korku ve umutsuzluk içinde girdiğim bu kapıdan kendimden emin bir şekilde çıkıyorum. Daha ilk seans da hiçbir şey bilmediğim ve doğru bilmediğim ve doğru bildiğim şeylerin ise tamamen yanlış olduğunu Saygın Bey anlatmıştı. Seansa geldiğim sırada karşılaştığım diğer kadınlardan destek aldığım onlarında bunu yenmiş olduğunu öğrendim ve buda bana daha çok cesaret verdi. Saygın Beyi internette tesadüfen bulmuştum. İyi ki ilk adım atıp gelme cesaretini göstermişim. Bir doktordan cidden daha fazlası ve Mine Ablaya her şey için çok teşekkür ederim. Evet bunu ben yaptıysam herkes yapar. Hiçbir şey gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor değilmiş. Yeter ki inanın. Tekrar tekrar her şey için teşekkür ederim. 

Balayında eşinizle birlikte olamayınca erkekler ne düşünmekte, size balayınıza nasıl yansıyabilir.Vajinismusla  geçen zaman sizi ve evliliğinizi yıpratmakta o yüzden de vajinismus dan kendinize zaman vermenize rağmen hala devam ederse çok yıpranmadan çözüm yollarını aramak önemlidir. 

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ – Finansçı Gonca Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

Çok istemenize rağmen eşinizle asla beraber olamıyorsunuzdur. Bazen eşinizin atağa geçmesini beklerken, boşver denemeyelim, sana kıyamıyorum diyebilir ve bu durum sizi ev arkadaşlığına taşır. Eşinizle çok istemenize rağmen hala ilişkiye giremiyor asla beraber olamyacağınızı düşünürsünüz. En büyük kaygım ilişkiye gireceğiniz alanın kapalı olduğunu düşünmeniz. Oysaki uygun tedavi sonrası vajinismusu yendiğinizde kendinize inanamazsınız. Eşinizin size bu kadar güzel baktığınızı vajinismusu yendiğinizde daha iyi anlarsınız.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Burcu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

Çok istemenize rağmen eşinizle beraber olma fikri ödünüzü kopartıyordur.Evlilik öncesi cinsel ilişki korkusu diye düşünür fakat evlendikden sonrada vajinismus hastalığınızın düzelmediğini ve psikolojik olarak sizi yıpratığını farkedersiniz.Oysaki kısa sürede vajinismus probleminizi yendiğinizde kendinize inanamazsınız,sadece zaman kaybınız ve yaşadıklarınız için kendinize kızarsınız.

Vajinismus Tedavisi İstanbul –  Mühendis  Neşe Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

Çok istemenize rağmen eşinizle ilişkiye girme fikri sizin ödünüzü kopartıyordur. İlişkiye girme denemelerinizde  sanki bir duvarla karşılaşır ve her denemenizde başarısızlıkla sonuçlanınca  artık  hiç ilişkiye giremiyeceğinizi, eşinizle birlikte olamayacağınızı düşünürsünüz. Oysaki vajinismus tedavisi sonrası evliliğiniz yeniden başlar.

Vajinismus dan hiç kurtulamayacağınızı düşünüp yıllarınızı kaybetmiş olabilir ve hiç  anne baba olamayacağınızı düşünmenize rağmen hem çok rahat bir şekilde vajinismus hastalığınızı yener hem anne olur hemde başka bir arkadaşınızın vajinismus tedavisi alıp kurtulmasına neden olursunuz. Tıpkı Tuğba hanımın vajinismus hastalığında eşiyle ilişkiye giremeyeceğini düşünüp daha sonraki yaşadıkları gibi

 Edirne’den gelen vajinismus hastamızın yaşadıkları arkadaşının önerisi ile gedi ve vajinismus yüzünden tartışmalar ve yaşadıkları vajinismus ertelemek demek o yüzden ertelemeyin sadece vakit kaybettirir. Vajinismus evliliğinizi olumsuz etkimesin.

Eşimle birlikte olamıyorum, derken aslında kadın çok daha sıkıntılarıda ruhsal olarak yaşamaktadır.Örnek verecek olursak sizi eniyi siz anlattığınız için muhasebeci beyhan hanımın  eşiyle birlikte olamadığı dönemde yaşadıkları.Vajinismus hastalığını 4 yıldır yaşayan kadının çok doğal olarak özgüveni azalır ve sizi nasıl etkiler.

Muhasebeciydi, evdeki hesabı evliliğine uymamıştı, hesapları hep hatalıydı, vajinismus olmuştu. 4 yılını boşuna geçirmişti, eşi hediye aldığı zaman gizli gizli ağlıyordu, eşine kendini 6. kattan aşağı atmayı  bile düşündüğünü söylüyordu.

NEDEN ÇOCUĞUNUZ OLMUYOR denmesinden bıkmıştı… Vajinismus tedavisinden sonra vajinismustan kurtulduğunu sevinçten ağlayarak haber verdi, 2. müjdesi ise GEBELİĞİYDİ.

BEYHAN 28, MUHASEBECİ, İSTANBUL VAJİNİSMUS TEDAVİSİ  YORUMLARI

28 yaşında muhasebeciyim, eşimle 4 yıllık evliyiz. Birbirimizi sevmemize rağmen, bir kez bile birlikte olamadık. Her denemede hep korktum, kendimi kastım yapamadım.
Hayat benim için çok zor olmaya başlamıştı. Aklıma hiç gelmezdi eşimle evlenip bir gün birlikte olamayacağım.
Zaman o kadar çabuk ilerliyordu ki, birgün yaparım diye hep kendimi kandırıyorum. İş yerinde bu akşam gidince yapacağım diye kendi kendimi kandırdım durdum. Eşimi çok sevmeme rağmen birlikte olamıyordum. Korkaklığımı, kasılmalarımı bir türlü yenemiyordum.
Eşim sevdiğim bir şeyi alsa ben bunu hak etmiyorum diye gizli gizli ağlıyordum. Herkesin “sizin neden çocuğunuz olmuyor neden yapmıyorsunuz4 yıl oldu” demesinden artık bıkmıştık.
Eşim bir Pazar günü vajunusmus tedavisi ,ağrılı cinsel ilişki, ile bilgi almak için internete girdiğinde Vajinismus tedavi merkezi vajinismus Klinik sitesini görmüş, telefonlarını aldım.Dr.Saygın Beyin fotoğrafını gördüm, tam vajinismus  hasta öykülerini okudum ve aradım, O çok değerli insan Saygın Beyle görüştüm, beni rahatlatacak görüşmede hastalarının telefon numaralarını verdi.

Ertesi gün hepsiyle tek tek görüştüm, onlardan da Allah razı olsun.Artık karar vermiştim, Saygın Beye  vajinismus tedavi olmaya ama birde bana sorun, halen feci bir şekilde korkuyordum, muayenehaneye her gidişimde yolda resmen dua okumaktan hatim ediyordumİlk seanstan sonra hayatım değişti ve 4 seansta vajinismus tedavim bitti. Saygın Bey bana artık eşinizle ilişkiye girebilirsiniz dediğinde çok şaşırdım, artık sadece sevinç gözyaşları döküyorum. Bizim hayatımız değişti. Bu kadar mı diye Çok kısa bir sürede ben bile inanamamıştım.Ve o büyük gün geldi ve ben eşimle birlikte oldum.

O gün dünyanın en mutlu insanı bizdik herhalde, 4 yıl boyunca korkum, kasılmalarım hep boşunaymış, bunu anladım tabii ki Saygın Beyin sayesinde.

Bu mektubu ben yazıyorum ve halen inanamıyorum, hemen Saygın Beyi aradım ve başardım dedim, hüngür hüngür ağlayarak.
Ondan Allah razı olsun, o bizi güldürdü, hayatı boyunca da Allah onu güldürsün.
Hayatın ne kadar güzel olduğunu şimdi yeni yeni anlıyorum. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Saygın Beye ne kadar teşekkür etsek az.

Bu mektubu inanın çok içten yazıyorum. Rabbim nerde bizim durum umuzda birileri varsa onları Saygın Beyle buluştursun.

Ömrümüz boyunca hep minnettarız. Çok çok çok teşekkürler, gösterdiğiniz tüm sabır ve sadakattan dolayı.sizde güvenin, inanın bana ben başardıysam, herkes başarır saygı ve sevgilerimle 4 mutsuz yıl ve vajinismus tedavisi ile mutlu son ve şuan vajinismus hastalığından kurtulan çiftin çocukları oldu. Unutmayın ki dünyadaki kadınlardan bir farkınız yok ve vajinismus nedeniyle yaşayacağınız sıkıntılar nedeniyle hayatınızımutsuz geçirme lüksünüzde yok. Evliliğinizi hayatınızı seyretmek yerine yönetin. Dr.Saygın micozkadıoğlu

Siz Hastalarımıza tedavi sürece uygulanırken bu süreçte gelinen aşamalarda edinmiş olduğunuz izlenimlerinizi sizlere tedavide destek olması amacı ile paylaşmak isteriz. Israrla belirtmek isterizki vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi bir kabus değil, tam aksine tedavisi mümkün ve basit bir problemdir. Vajinismus nedeniyle doğanın size vermiş olduğu anne olma hakkına sahip olamayacağınızı düşünebilirsiniz.

Anne olma hakkına kavuşmak için vajinismus tedavisi alıp başarılı olamayabilirsiniz ama doğru bir tedavi yaklaşımıyla vajinismus problemini çözüp minik kulunuzu kucağınıza alabilirsiniz. Vajinismus nedeniyle birçok kadın vajinismus problemini çözemeyip anne olamayacağını düşünür.

Bu saatten sonra ne anne olabilir nede bu problemi çözebilirim derken, hem vajinismus problemini çözüp hemde anne olabilir. Tedavinize destek olması bakımından yaşanan süreçte edindiğiniz bilgi ve düşüncelerinizi ve tedavi süreci sonunu dair yorumlarınızı paylaşmak isteriz. (İş bu yorum notlarının orjinal el yazılı metinleri kliniğimizde saklıdır ve siz hastalarımıza mahsustur.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir