Vajinismus Hastalığı Bir Evliliği Nasıl Yıpratır?

erkeklere göre vajinismus nedir

Vajinismusla geçireceğiniz sürede ilk büyük ve en önemli darbeyi, en kıymetli varlığınızı kaybedersiniz, yani kendinize olan özgüveninizi kaybedersiniz, özgüven kaybı sizin hayattan bağlarınızın kopmasına ve umudunuzun kaybolmasına neden olabilir.

Oysa ki, vajinismus, cinsel ilişkiye girememek probleminizi çözdüğünüzde, yine en önemli kaybettiğiniz özgüveninizi kazanırsınız. Özgüven nedir Niye önemlidir Önce tanımını yapalım, ne kaybettiğimizi ve niye onu tekrar kazanmamız gerektiği yani vajinismusu çözmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Özgüven çok önemli bir kişisel özellik olup, yaşamla mücadele etmenize ve problemlerinizle gerçekçi bir tarzda mücadele etmenize ve hayatta karşınıza çıkacak zorluklara dayanmanızı kolaylaştırır. Özgüven insana güç verir, enerjisini arttırır ve daha fazla çaba göstermeye özendirir. Başarılarınızla gurur duymanızı ve onlardan keyif almamızı sağlar.


Özgüven olmadığında, işleri yapabilme yeteneğimizden emin olamayız. Gerekli olan beceri ve deneyime sahip olduğumuzu bildiğimiz halde daha önce hiç yapmadığımız bir işle karşılaştığımızda endişeleniriz bu da sizde karar verme, insiyatif kullanma durumumuzu etkiler.

Bunu vajinismus ,cinsel ilişkiye girememe, nedeniyle kaybetme lüksünüz yok.

Hiçbir kadın vajinismusu taşımak istemez. Kişilik olarak nekadar güçlü olursanız olun, ne kadar azimli olursanız olun korkularınıza yenik düşmesenizde  vajinismus sizin en önemli varlığınızı en başta özgüveninizi kaybettirir. Özgüven kaybı vajinismus nedeniyle diğer kayıplarınızında başlangıcı olacaktır. Siz ve yuvanız bizim için çok değerli çünkü aile bütünlüğü kutsaldır. Vajinismus hastalığı ve vajinismus belirtileri evliliğin sağlıklı yürümesinini engelleyen bir durumdur. İşte bu nedenden dolayı hastalarımızın vajinismusla ilgili yorumlarını  sizle paylaşmak için. bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus hastalığı/ilişkiye girememe problemi yüzünden karamsar olmuş bir kadındım. Herzaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem ama vajinismus  hastalığı benim yenilgim oldu. Bir tek bu sorunun üstesinden gelemiyordum. Bu da benim kendime olan özgüvenime ve tabi ki EVLİLİĞİME KÖTÜ YANSIYORDU. Vajinismus yüzünden öyle bir duruma geliyorsunuz ki, “ben gerçek ten vajinismusu yenemez miyim, kadınlardan gerçekten hem fiziksel, hem ruhsal olarak farklıyım galiba… EŞIM ACABA BENIM IÇIN DOĞRU INSAN MI ACABA” diye düşünüp duruyorsunuz.  Oysa ki vajinismus çözülemeyen bir hastalık değilmiş. Vajinismus hastalığını yendikten sonra “Ben niye bukadar sene bu eziyeti çektim. Bu muydu” dedim.

Vajinismus hastalığı tedavisi danimarka – Yönetici Sibel hanım’ın vajinismus hastalığı nedir  ve vajinismus tedavisi konusundaki yorumları

Vajinismus ve özgüven kaybı

Vajinismus  Hastalığı Tedavisi İstanbul  – Öğretmen Melike hanımın vajinismus hastalığı  nedir  hakkında yorumları

İlk gece korkularıyla karşılaşacağımı hiç beklemezdim ama başıma geldi. Eşimle ilişkiye girme aşamasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedim . Aslında sadece birleşme olmadı, sevişirken herşey normaldi, hep yolunda gidiyordu, her seferinde bu sefer olacak diyordum ama cinsel ilişkiye giremiyordum. İlişki sırasında kendimi hep kasıyor ve geri çekiyordum, ağlamaya başlıyordum. 
Başarısız vajinismus tedavilerinden sonra eşimden vajinismus yüzünden boşanmaya karar verdim.

vajinismus evliliği nasıl yıpratır

Bir erkek gözüyle Öğretmen Melike hanımın eşinin vajinismus ve evlilik üzerine düşünceleri

Vajinismuslu olan eşim yüzünden iki yakın arkadaş gibi yaşadık.  Vajinismusun hastalığının zamanla düzeleceğini düşündük fakat zamanla evliliğimiz yıpranmaya başladı. Eşimin ilişkiye giremeyeceğini düşünmesi sonucunda boşanma eşiğine geldik. Bir erkek için aslında çok zor bir durum. Büyük bir beklenti ile evleniyorsunuz fakat hiç tahmin edemeyeceğiniz bir problemle karşı karşıya kalıyorsunuz. Eşinizi seviyorsunuz, gittikçe yakınlaşmanız gerekirken daha da uzaklaşıyorsunuz. Zamanla yoruluyorsunuz, huzursuz ve mutsuz bir insan oluyorsunuz. 

vajinismus tedavi  merkezi

Vajinismus problemini ve vajşnismus belirtilerini herkes yaşayabilir. Hatta bizzat doğum yaptıran ve kadın sağlığının içinde olan ebe hemşirelerde  bile ama onlardada vajinismus özgüven kaybettirir. Özgüven kaybeden insan maske takar, hayattan zevk almaz hatta ruh sağlığını etkileyip depresyona girer. Oysaki vajinismus problemini çözdükten sonra hayatta sizi siz yapan özgüveninize kavuşursunuz. Sizin vajinismus nedeniyle özgüveninizi kaybetmenizi istemiyoruz. İşte bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus yüzünden evlilik hayatımda yüzüm gülmeden hayattan bütün bağlarını koparmış, zerre kadar umudu olmayan ben vajinismusu yendikten sonra eşim dahil insanlara takmış olduğum maskeden kurtuldum.  Vajinismus yüzünden ağır bir depresyona da girmiştim. Vajinismusu yendikten sonra kendime ÖZGÜVENim geldi.

Vajinismus tedavisi istanbul- Sağlıkçı Ebe hemşire Sema hanım’ın vajinismus ve vajinismus tedavisi konusundaki yorumları

vajinismus tedavi yöntemleri

Vajinismus ve vajinismus belirtileri özgüven kaybettirken birde başarısız vajinismus tedavileri alırsanız kendinize olan güveninizi ve kendinize olan saygınızı kaybedersiniz. Vajinismus nedeniyle kendinizi herkesden farklı görmeye başlarsınız. Neyim ben diye sorarsınız. Vajinismus nedeniyle; yemek yerken,işe giderken, yatarken ağlarsınız… Vajinismus ve başarısız vajinismus tedavisi neticesinde hayatınız resmen cehennem olmuştur. Birde etraftan çocuk nezaman olacak soruları sizi bunaltır ve hayata küsersiniz. Biz sizin kesinlikle vajinismus probleminizi çözmek isterseniz doğru tedavi yaklaşımlarıyla çözebileceğinizi biliyoruz. Çünkü kesinlikle dünyadaki diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok… İşte bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

3 sene vajinismus illetiyle uğraşmıştım. Bunu yaşamayan bilemez. KENDİME OLAN ÖZGÜVENİMİ VE SAYGIMI YİTİRMİŞTİM. kendimi herkesten farklı görmeye başlamıştım. Heğ ağlıyordum. Hayat resmen cehennem olmuştu. Bunun yanında “ÇOCUĞUN NEZAMAN OLACAK” diye soranlar vardı. EVLILIĞIM TEHLIKEYE GIRMIŞTI. Oysa uygun bir vajinismus tedavisinden sonra şimdi 4 aylık hamileyim. İlişkiye girmekten korkan, hep göz yaşına sığınan ben şimdi hamile ve bebek bekliyorum. BEBEK KIYAFETLERİNE BAKIP AĞLARDIM, ARTIK O KIYAFETLERİ ALIYORUM.

Vajinismus tedavisi istanbul- Muhasebeci Sibel  hanım’ın vajinismus ve vajinismus tedavisi konusundaki yorumları

SibelSsmz

Vajinismus nedeniyle ilişkiye girememenize bağlı olarak, patalojik kıskançlık sorununuz ortaya çıkabilir. Eşinizi herkesten kıskanır hale gelirsiniz. Eşinizi vajinismus nedeniyle kaybedecek olma duygusu, evliliğinizi yıpratır. Vajinismus sizi diğer kadınlardan farklı olduğunuzu düşündürür.

Vajinismus hastalığımın yanında eşimle cinsel ilişkiye giremememize bağlı olarak birde patolojik KISKANÇLIK başlamıştı. Bırakın eşimi hemcinslerimden kıskanmayı, anne&babasından dahi kıskanır hale gelmiştim. Eşimi kaybedecek olma duygusu, benide eşimide yıprattı. EŞİM BENİ ALDATACAK! sırf bu cümle yüzünden ambulansla hastaneye kaldırılacak durumdaydım. Oysa vajinismusu yendikten sonra kıskançlık durumum nasıl diye merak edecek olursanız çok iyiyiyim. Neyi neden kıskanayım ki.

Vajinismus tedavisi istanbul, Sekreter Şeyda hanım’ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

istanbul vajinusmus tedavisi

Vajinismusta Özgüven kaybı sonuçları

  • Vajinismus/vajinismus belirtileri yaşarken insanlardan kaçarsınız. Sosyal çevrenizle bağlarınız gevşer, kopar, sizi yalnızlaştırır kimseyle görüşmezsiniz.
  • Vajinismusağrılı cinsel ilişki yaşarken, kendinizi kadın olarak yarım, eksik ve mutsuz hissedersiniz.
  • Vajinismus cinsel ilişkiye girememek yaşarken, niye bu kadar beceriksiz ve korkağım, herkes bunu yaparken ben niye yapamıyorum cümleleri beynimizi kemirir.
  • Vajinismusu yaşarken, eşinize karşı bir utanç beslersiniz.
  • Vajinismusu yaşarken, her deneme sonrası ağlama krizleri
  • Özgüven kaybınız zaman içinde kocanızı da etkiler ve çifti endişeli hele vajinismus nedeniyle beyninizi bitmiş durumda hissedersiniz.


Özgüvenin Size Kazandırdıkları
Vajinismustan kurtulup özgüveninizi kazanmanız sizi mutlu eder. Ayaklarınız yere sağlam basar, daha içtenlikle gülersiniz, Aynaya baktığınızda kendinizle daha barışıksınızdır.
Kliniğimizde tedavisini üstlendiğimiz yüzlerce hastanın en büyük kayıpları bize başvurduklarında, özgüvendi. Bizimle ilk görüşmeye geldiklerinde ilk dikkati çeken şey, ne kadar belli etmemeye çalışsalarda gerek duruşları, gerek ruh halleriyle hemen belli ediyorlardı. Oysa tedavi aşamasında ve bittiğinde kaybettikleri özgüvenleri kazanmaları ve her şeylerine olumlu şekilde yansımaları net bir şekilde takip edebiliyorduk. Bu durumu dünyada en iyi şekilde anlatan, sizi size anlatacak yine sizlersiniz.

Sizi bilgilendirme ve uyarmak amacıyla kliniğimizdeki verilerin bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.
Özgüven kaybının kişiye neler kaybettirdiğini ve özgüvenini tekrar kazanmanın önemi  

Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz yansımalarını ve aile biriminize yıpratıcı etkilerini, diğer vajinismuslu hastalarımız gibi yaşamanızı eğer vajinismus nedeniyle bu sıkıntıları çekiyorsanızda çözümsüz olmadığını ve çözümün tamamen sizin elinizde olduğunu bilmenizi istiyoruz. bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismusu yaşamayan bilemez. İnsanlardan kaçıyorsunuz, kendinize olan GÜVENİNİZ azalıyor. Kendinizi bir kadın olarak yarım hissediyorsunuz. Ben niye bukadar beceriksiz ve korkağım Herkes ilişkiye girerken, ben niye eşimle ilişkiye giremiyorum cümleleri beyninizi kemiriyor. Eşinize karşı bir utanç besliyorsunuz. Zamanla vajinismusun yenilebilecek basit bir olay olduğunu kavrıyorsunuz ve mutlu son. Hala inanamıyorum… 

Vajinismus tedavisi istanbul – Öğretmen F. hanım’ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

ilk gece korkusu

Bir erkek olarak eşinizin vajinismusun problemi çekmesiyle sizide olumsuz etkiler, kendinizi bitmiş hissedersiniz. sizin hayatınıza olumsuz yansımalarını ve aile biriminize yıpratıcı etkilerini, diğer vajinismuslu hastalarımız gibi yaşamanızı eğer vajinismus nedeniyle bu sıkıntıları çekiyorsanızda çözümsüz olmadığını ve çözümün tamamen sizin elinizde olduğunu bilmenizi istiyoruz. Sizin bir erkek eş olarak bitmenizi istemiyoruz bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus nedeniyle çift olarak endişe dolu, beynimiz vajinismusun vermiş olduğu sıkıntı ile bitmiş durumdaydı. Hayatımızı zindan eden, içimizi kemiren bu vajinismustan kurtulduktan sonra şimdi çocuk düşünür duruma geldik. Evliliğimiz şuan çok daha mutlu… 

vajinismus belirtileri, vajinismus nedenleri