Vajinismus Hastalığını Yok Saymak

vajinismus doktoru istanbul

Vajinismus tedavisinden sonra arkanıza baktığınızda üzülerek sıkıntılarla, iç hesaplaşmalarla geçen yıllarınızı görürsünüz. Belki vajinismus hastalığınızı kendi başınıza yenemeyip, tedavi almak ilk başta size ve eşinize çok uygun gelmeyebilir. Hatta evliliğinizin ilk başlarında, ilk gece korkularınız size küçük ve önemsiz görünebilir ve zamanla geçeceğini düşünürsünüz. Ama zamanla eşinizle çok iyi anlaşmanıza ve birbirinizi sevmenize rağmen, vajinismus hastalığınızın getirdiği problemlerden dolayı kavga etmeye başlar, çevrenizdekilere mutluluk oyunu oynamaktan sıkılırsınız. Oysa ki uygun bir vajinismus tedavisi ile probleminizi yendikten sonra, sırtınızda taşıdığınız bu kambur yük yerine, yüzünüzde hep bir gülümseme vardır. En önemliside özgüveninizi tekrar kazanmanızdır.

Vajinismus tedavisi İstanbul, Avukat Buse hanım’ın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığını yenmeden önceki ruh durumumunuz
Eşim inanılmaz sabırlıydı ve bir süre vajinismus sorununu yokmuş gibi davrandık, ama ben kendimi bir kadın gibi hissetmiyordum. Eşimin de cinsel anlamda bana karşı uzaklaştığını gördükçe üzüntüm daha da artıyordu. Eşime haksızlık ettiğimi düşünüp, ondan ayrılmak istediğimi söyledim.
Vajinismus tedavisinden sonraki düşünceleriniz
Yıllardır kendimi hiç hissetmediğim kadar mutlu, huzurlu, kadın ve eş olarak hissediyorum. Eşimle çocuk hayalleri kuruyoruz. Vajinismus hastalığı yüzünden bana çok uzak olan bu hayal şimdi yakın. Eşimle yeniden evlendiğimizi hissettiğimiz için, alyanslarımızı dahi değiştirdik. Yepyeni bir hayatımız var şimdi…

Vajinismus tedavisi Almanya, Grafiker Alev hanım’ın vajinismus ve  tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığını   yenmeden önceki ruh durumunuz
Vajinismus yüzünden kendimi çaresiz ve korku içinde hissediyordum. Kabus gibi üzerime çöken vajinismus, evliliğimi de olumsuz etkiliyordu. Vajinismus benim kabusumdu.
Vajinismus tedavisinden sonraki düşünceleriniz
Kabus yerine eşimle artık çocuk planı yapıyoruz. Kendimi çok huzurlu ve mutlu hissediyorum.