Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ NEDİR?

 Cinsel ilişkiye girememe probleminiz varsa,  vajinismus tedavisi nedir? i araştırmanız gerekir.

Vajinismus tedavisinin en kısa tanımı, kadının ilişkiye girmesini engelleyen nedenlerin bulunması ve ortadan kaldırılması şeklinde olmalıdır.Tedavinin planlanması kişiye özel olmalıdır. İlişkiye girmenizi engelleyen nedenler kişiye göre farklılık gösterebilir.Genelde ilişkiye girmekle ilgili yanlış bilgi ve deneyimlerden kaynaklı olur. Bazen anatomik nedenlere bağlı olabilir. Sonuçta herkesin kendine göre farklı nedenleri olabilir ama sonuçta kadının genital sistemini net olarak tanımaması ve doğru şekilde yönetememesine bağlıdır.

Vajinismus Tedavisini Niye Almalıyım?

Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi,  olumsuz yönde etkilemektedir.

Cinsel ilişki sırasında endişe ve korkularınız neticesinde kasılma, kitlenme,sonuçta  ilişkiye girememe  yüzünden gereksiz tartışmalar, kavgalar, ayrılmalar, boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz. Oysaki siz isteyerek ve severek birlikte olmuşsunuzdur.

Vajinismusu yaşayanaları en iyi size siz, anlatacağınız dan canlı şekilde takip edebilirsiniz. Bir çok şeyi benzerlerini yaşamış olabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi Görenlerin Yorumları

4 yıllık evli ve boşanma aşamasına kadar gelen, ama vajinismus tedavisini ardından problemini yenen kişinin anneliğe kadar giden süreci size bir fikir verebilir.

 

 Vajinismus Tedavisinin Önemi

Vajinismus nedeni ile evliliğiniz bitme aşaamsında olabilir.Umudunuz kalmamış olabilir. 4 yıllık ilişkiye girememe probleminizi kısa süre içinde 3 kez gelerek yenebilirsiniz. Yendiğinizde evliliğiniz yeniden başlar.Hayalini bile kuramadığınız bebeğinizi kucağınıza alabilirsiniz. Vajinismus tedavisinden sonra, doğumdan sonra  vajinismus tekrarlar mı diye endişeli olsanız bile sorunsuz ilişkinizin devam ettiğini görürsünüz.En önemli tavsiyesi zamana bırakmayın.

Çünkü vajinismusla geçireceğiniz sürede birbirinize yakınlaşmanız gerekirken, bu durum sizi birbirinizden uzaklaştırmaktadır. İlişkiye girme korkuları, cinsel ilişki sırasında kasılma ve endişe nedeniyle, her sefer aynı tabloyu yaşayan kadın da cinsel isteksizlik, soğukluk gelişebilir.

Yine cinsel ilişkiye giremeyeceğini düşünerek kasılmalar yaşar, denemelerinde o an ve yaşadığı başarısızlık sonucu da eşine karşı, mahcupluk bazen utanma duyar.

Genelde eşim çok anlayışlı ama cinsel ilişki esnasında kendimi çok kasıyorum, kitleniyorum sanki çok kötü bir şey olacak, canım ilişki anında acıyacak, çok yanacak, çok kan gelecek, kesinlikle cinsel ilişkiye giremeyeceğini düşünürler, cinsellikten soğurlar. Aynı yatakta yatmaktan bile kaçarlar, bahaneler üretirler, ilişkiye girme korkuları yüzünden.

Vajnismus Tedavisi İstanbul  Vajinismus Yorumları

7 Yıllık evli bir öğretmenin yaşadıkları size niye erken tedavi almanız konusunda bir fikir verebilir.

Vajinismusun sadece kendinizde olduğunuza inanırsınız. Eşinizle hiç bir zaman ilişkiye giremiyeceğinize inanırsınız. Vajinismusu yendiğinizde ben yendiysem herkes yener dersiniz. Vajinismusu yenmek için en önemli şeyin doğru bilgi ve tedavi yaklaşımları olduğunuzu anlarsınız.

Vajinismus Tedavisi Ne Zaman Almalıyım?

İlk ilişkiye girme aşamasında bu problemi fark etmek,ve ilişkiye girme denemelerinde sorun devam ediyorsa bir an önce vajinismus tedavisi alınmalıdır.Tekrarlanan tam olmayan yarım ilişkiler, hem kadını hem de erkeği olumsuz yönde etkiler. Bu süreci ne kadar az yaşarsanız sizdeki olumsuz etkileri de o kadar az olmaktadır.

Genellikle  vajinismusla  balayında tanışılır.Daha önce hissedilse bile evlenince olur nasılsa diye düşünülse de ilişkiye girememe devam eder. O yüzden kendinize göre bir zaman belirleyip fazla uzatmadan vajinismus tedavisi için araştırmalarda bulunmak gerekir.

Balayında vajinismusla tanışıp erkenden tedavi alıp yıpranmamak adına size bir fikir verebilir.

vajinismus nedir

Vajinismus Nedir?

Eşinizle cinsel ilişkiye girememe problemi vajinismus hastalığının belirtilerinden kaynaklanabilir. Vajinismus hakkında daha detaylı bilgileri Vajinismus Nedir? sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

[/vc_row]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

doktor saygın irtibat

DİĞER BÖLÜMLERİMİZ

vajinismus belirtileri nelerdir
vajinismustan nasıl kurtulursunuz
İstanbulda vajinismus tedavisi nerede yapılır
vajinismusu yenenlerin tavsiyeleri