Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ NEDİR?

 Cinsel ilişkiye girememe probleminiz varsa vajinismus tedavisi nedir? i araştırmanız gerekir.

Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin, eşinizin ve evliliğinizin, güzel günlerinizden çalmaktadır.

Niye Vajinismus Tedavisi Almalı?

Zaman içinde, cinsel ilişki sırasında kasılma, kitlenme, ilişkiye girememe problemi  yüzünden gereksiz tartışmalar, kavgalar, ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz. Oysaki siz isteyerek ve severek birliktesinizdir.

4 yıllık evli ve boşanma aşamasına kadar gelen, ama vajinismus tedavisini ardından problemini yenen kimsenin anneliğe kadar giden süreci size bir fikir verebilir.

Çünkü vajinismusla geçireceğiniz sürede birbirinize yakınlaşmanız gerekirken, bu durum sizi birbirinizden uzaklaştırmaktadır. İlişkiye girme korkuları, cinsel ilişki sırasında kasılma ve endişe nedeniyle, her sefer aynı tabloyu yaşayan kadın da cinsel isteksizlik, soğukluk gelişebilir.

Yine cinsel ilişkiye giremeyeceğini düşünerek kasılmalar yaşar, denemelerinde o an ve yaşadığı başarısızlık sonucu da eşine karşı, mahcupluk bazen utanma duyar.

Genelde eşim çok anlayışlı ama cinsel ilişki esnasında kendimi çok kasıyorum, kitleniyorum sanki çok kötü bir şey olacak, canım ilişki anında acıyacak, çok yanacak, çok kan gelecek, kesinlikle cinsel ilişkiye giremeyeceğini düşünürler, cinsellikten soğurlar. Aynı yatakta yatmaktan bile kaçarlar, bahaneler üretirler, ilişkiye girme korkuları yüzünden.

7 Yıllıkevi bir öğretmenin yaşadıkları size niye erken tedavi almanız konusunda bir fikir verebilir.

Vajinismus Tedavisi Ne Zaman Almalıyım?

İlk ilişkiye girme aşamasında bu problemi fark etmek,ve ilişkiye girme denemelerinde sorun devam ediyorsa bir an önce vajinismus tedavisi alınmalıdır.Tekrarlanan tam olmayan yarım ilişkiler hem kadını hem de erkeği olumsuz yönde etkiler.Bu süreci ne kadar az yaşarsanız sizdeki olumsuz etkileri de o kadar az olmaktadır.

Genellikle  vajinismusla  balayında tanışılır.Daha önce hissedilse bile evlenince olur nasılsa diye düşünülse de ilişkiye girememe devam eder.O yüzden kendinize göre bir zaman belirleyip fazla uzatmadan vajinismus tedavisi için araştırmalarda bulunmak gerekir.

Balayında vajinismusla tanışıp erkenden tedavi alıp yıpranmamak adına size bir fikir verebilir.

Vajinismus  Tedavi Olmadan Geçer mi?

Cinsel ilişkiye girme aşamasında, kasılma ve korkuları nedeni ile vajinismus sorunu yaşayan kadınlar için en önemlisi bu problemi görmezden gelmeden, zamana bırakmadan adım atmak olmalıdır. Evde kendi başlarına vajinismusu yenemiyorlarsa, doğru tedavi yöntemlerinden yararlanmak olmalıdır. Alacağınız vajinismus tedavisinin sizin için uygun ve doğru olması son derece önemlidir. Yanlış vajinismus tedavileri size zaman kaybettirir, hatta eşinizden ayrılmaya kadar götürebilir. Vajinismus tedavisi alırken çok iyi araştırmanız, alacağınız vajinismus tedavi yöntemlerini bilmeniz, son derece önemlidir.

VAJİNİSMUS probleminin bir çifti nasıl etkileyebileceğini,alınan yanlış vajinismus tedavilerinin ne kadar sorunlara yol açabileceğini, siz bu problemi çeken hastalara anlatabilmek için, sizlerden gelen vajinismus la ilgili yorumları sizle paylaşıyoruz.

Vajinismus Tedavisi Görenlerin Yorumları

Vajinismus tedavisi istanbul öğretmen Melike hanımın vajinismus tedavi yöntemleri ilgili yorumları 

İlk gece korkularıyla evliliğin ilk günü tanışıp 23 ay boyunca, ilişki başlangıcında her şey yolunda giderken bu sefer olacak derken, kendinizi kasıp geri çekip, ağlamaya başlarsınız. Cinsel ilişki esnasında kasılmaları, vajinismus  getirdiği problemlerle karşı karşıya kalırsınız.Çeşitli vajinismus tedavileri almasına rağmen,  hastalığını yenemediği için, çok sevdiği eşinden boşanma karar verirsiniz. Ayrı bir eve çıkmasına rağmen  pes etmeyip , uygun yeni bir vajinismus tedavisinin ardından, tekrar eşiyle evliliğini sürdürüp, mutluluğu yakalamıştır. Vajinismus hastalığını çözdükten sonra kendisine şaşırmakta, bu kadar basit ve doğal bir olayın, kendisini, eşini ve evliliğini yıpratmasına nasıl müsade ettiği için. Bu bölümde sadece kadın açısından değil, erkeğin gözüyle de, vajinismus nasıl duygular yaşatıyor, süreci daha ayrıntılı takip edebilirsiniz.

vajinismus tedavisi

EŞİM VAJİNİSMUS

Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarında, erkeklerin nasıl bir ruh durumu içinde olduklarını bilmeleri açısından, bir erkeğin gözüyle vajinismus’a bakışını bilmeleri son derece önemlidir. Eşinin cinsel ilişki sırasında kendini kasması ve acı çekmesi sonucu ilişkiye giremeyip, yakın ev arkadaşı gibi oldular. İlişki sırasında kasılmaları, korkuları devam etti ve sonunda vajinismusla geçen süre, evliliklerini etkileyip, boşanma aşamasına kadar getirdi.

Erkek gözüyle vajinismus .

Bir erkek için aslında çok zor bir durum. Büyük bir beklenti ile evleniyorsun fakat hiç tahmin bile edemeyeceğiniz bir problemle karşı karşıya kalıyorsunuz. Eşinizi seviyorsunuz fakat vajinismus yüzünden yakınlaşmanız gerekirken daha da uzaklaşıyorsunuz. Zamanla yoruluyorsunuz, huzursuz ve mutsuz bir insan oluyorsunuz.

O yüzden de vajinismusla yaşamak yerine, uygun tedavilerle kısa sürede sorununuzu yeneceğinizi unutmayın lütfen.

eşim vajinismus

Vajinismus Tedavi Yöntemlerinin Önemi

Alacağınız yeni vajinismus tedavi yöntemleri son derece önemlidir. Çünkü eksik ve yetersiz vajinismus tedavi yöntemleri, evliliğinizi bitirme aşamasına getirebilir. Doğru  vajinismus tedavi yöntemleriyle evliliğinizi kurtarır ve hayalini kurduğunuz bebeğinize sahip olabilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki vajinismus hastalığı yaşayan danışanlarımız gibi…

Önerileri, bu bir hastalık değil bilinçaltımızda kendimizin yarattığı bir durum, utanmasınlar diyor,vajinismus nedeni ile sevgi ve  saygımız olumsuz etkileniyor  o yüzden de zaman kaybetmesin.

Erkeklerde  ilk başta vajinismusla karşılaşınca bocalayıp hatalı davranışlar içinde olabilmekte o yüzden de vajinismus konusunda bilinçli olmak son derece önemli.Vajinismus tedavi merkezi istanbul olarak, çok sayıda vajinismus tedavileri almış olmalarına rağmen,hala sorunu devam edip boşanma aşamasında gelen ve tedavi sonucu evlilikleri mutlu şekilde sürdüren çiftlerimiz var.Bu durumda olsanız bile unutmayın size uygun doğru vajinismus tedavi yöntemleri ile çok az bir gayretle hastalığınızı yenersiniz.

Dünyada uygulanan klasik vajinismus tedavileri ve yöntemleri hakkında, bunun dışında vajinismus tedavi merkezimizin, tedavi programı hakkında ayrıntılı bilgilendirmeleri aşağıda takip edebilirsiniz.

VAJİNİSMUS KİMLERDE OLUR

Vajinismus tedavisi  istanbul’a ilişkiye girememe nedeni ile gelen danışanlarımıza bakılınca, sağlık personeli (doktorlar, ebe,  hemşireler, psikologlar, eczacılar), öğretmenler, avukatlar , hakim , bankacılar , mühendisler, milli sporcular hemen hemen bütün meslek guruplarından, her kesimin cinsel ilişki sırasında kasılmaları ağrıları olup ilişkiye giremeyip  vajinismus hastalığından etkilediğini açıkça görmekteyiz.

Neden Vajinismus Oldum?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbul’a gelen vajinismuslu çiftlerin ilişkiye niye giremediklerini, niye cinsel ilişki anında kasıldıklarını dinlediğimizde, ortak yönlerinin cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış doğrularının olduğunu görmekteyiz. Buna neden olarak da, gençlikte veya çocukluk anından itibaren yakın çevrelerinden almış oldukları katı ahlak kuralları, cinsellikle ilgili bir takım eksik ve yanlış bilgilendirmeler, çocukluk ya da gençlik döneminde yaşadıkları bir takım taciz öyküleri olduğu, bununla birlikte, gayet rahat ve modern şekilde yetişmiş, ailevi baskı görmemiş kadınlar da, Vajinismus Tedavi Merkezimize başvurmakta ve cinsel ilişkiye girmekten neden korktuklarını bilmemektedirler. Sonuçta bilmedikleri bir şeyden korkmaları bile cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış algılamalarının olduğunu göstermektedir.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Sonuçta vajinismusla ilgili sizin hikayeniz ne olursa olsun, sevdiğiniz, bir ömür boyu beraber olmak istediğimiz bir eşle, çok doğal olan cinsel ilişkiyi yaşayamamaktasınız .Vajinismustan kendi çabalarınızla kurtulamazsanız, unutmayın ki geçen süreç sizi yıpratacaktır. Bu durumda da vajinismusun sizi daha fazla hırpalamasına izin vermeden, uygun bir vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz

Bu süreci anlatma nedenimiz, vajinismus yüzünden kendinizi diğer kadınlardan farklı hissedebilirsiniz, kendinize olan öz .güveniniz azalabilir, eşinize karşı mahcup hissedebilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı içinde bulunduğunuz bu tabloyu, tam sağlıklı değerlendiremiyor olabilirsiniz. Vajinismus Tedavi Merkezimizi olarak size ilk sözümüz; Çevrenizdeki hemcinslerinizden hiç bir farkınız yok ve ALLAH hiç bir kadını seçmiyor vajinismus olsun diye sizi de seçmedi.

Artık yaşınızın gereği, doğaya karşı gelme lüksünüzün de olmadığıdır ve vajinismus tedavi merkezimizde bu tabloyu size en iyi şekilde anlatabilmek içinde, vajinismus tedavi yöntemleri, programınız bilişsel terapiler, davranışsal terapiler ve gerektiğinde bilinçli hipnoz programlarını, size en uygun olacak şekilde size göre planlamaktayız.

Bu Vajinismus Tedavi Yöntemleri programını size uygun olacak şekilde planlamak için öncelikle şu basamaklardan geçmektesiniz.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİMİZDE İLK ADIM

 • Vajinismus Tedavi Merkezimizde ilk görüşme, sizin vajinismusla ilgili değerlendirmenizin yapılması içindir. Gerçekten vajinismus musunuz ,  vajinismus hastalığınızın kaynağı anatomik nedenli mi ,yoksa psikolojik kaynaklı m?. Cinsel ilişkiyle girmekle ilgili yanlış doğrularınızdan mı kaynaklı?
  Bu niye önemli;
 • Vajinismus hastalığınızın nedeni nadirde olsa, kızlık zarınızın kalın olması, kızlık zarınızda septa olması, vajen girişinde bir problem olması, bartolin kisti, absesi v. s. gibi nedenlerle de olabilmektedir.
 • Yukarıda anlatılan durumlarda, vajinismus tedavi merkezimiz istanbul a gereksiz yere vajinismus tedavisi, terapileri almış hastalarda gelmekte olup, gereksiz yere zaman, para ve morallerini kaybetmişlerdir.
  Vajinismus tedavi merkezimizde, yapılacak jinekolojik muayene son derece kolay, basit, ağrısız sadece 45-60 saniye süren bir değerlendirmedir. Bu muayene esnasında herhangi bir alet (spkelum) ile bakılmaz. Jinekolojik muayene de tuşe yapılmaz. Bu değerlendirmede dış genital yapınızın genel bir değerlendirmesi yapılır. Cinsel ilişkiye girmenize anatomik bir engel olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olunur.
  Bununla birlikte yine Vajinismus Tedavi Merkezimize gelen vajinismuslu hastalarımızın bir kısmı da gerekli olmadığı halde kızlık zarı kalın denilip, kızlık zarı operasyonu olan ancak vajinismus problemleri devam eden hastalar da başvurmaktadır.
 •  Vajinismus hastalığı tedavisinde en önemli adım, çiftin iyi bir şekilde analizi gerekir. Değerlendirme, ilişkiye girme aşamasında sorun yaşayan çiftin birbirleri ile olan iletişimi, cinsel ilişkiyle ilgili yorumları, evlilik durumu ve ilişkiye bakışları, birbirleri hakkında düşünceleri de bu değerlendirme de önemlidir. İlk gece korkusu, ilk cinsel deneyim ve ilişki ile ilgili yanlış doğruların çevrelerinden duydukları, yanlış hatalı bilgi ve duyumlarının doğruları ile değiştirilmesiyle başlanır.
 • Genelde yanlış bilgiler ve düşünce yapıları cinsel ilişkiye girmekle ilgili şu şekilde olmaktadır.
 • İlk defa cinsel ilişkiye girilme anında ağrı kanama gelişir ve sağlıklı bir cinsel ilişki daha sonra gelişir ama önce cinsel ilişkide mutlaka acı olur kanama olur.
  Mutlaka ilişki anında hymen yani kızlık zarının patlaması ses gelmesi ve yırtılması ile yoğun bir acı ve kanama olur. Bu yüzden ilişki bitince kanamaya bağlı hastaneye gidilip kanamayı durdurmak için müdahale yapılır . Hatta bazen de cinsel ilişki anında kasılma olur veya cinsel ilişkide kitli kasılı, kalınır diye inanırlar.Vajina giriş çok küçük, penis ise vajinaya göre çok büyüktür. Vajinam çok dar, ilişkiye giremiyorum diye düşünür. Buna bağlı olarak da cinsel ilişki anında ilk defa ilişki sırasında sorun olacaktır. Cinsel ilişki sırasında kasılmaya bağlı kilitlenip, kalınıp ve hastaneye kaldırılma durumunu duymuş ve kendisinin de böyle olabileceğini düşünen bir durum söz konusu olmaktadır.
  Yine niye neden ilişki anında korktuğunu bilmeyen bir şekilde anlam veremeyen kadınlar da olabilmektedir.
 • Sonuç ne olursa olsun, vajinismus tedavi yöntemlerinin amacı, kişiye anlaşılır bir şekilde bilişsel ve davranışsal tedavi yaklaşımları ile sağlıklı, rahat, keyifli bir cinselliğin olabileceğini anlayacağı, algılayacağı ve kendisininde eşiyle rahat bir şekilde ilişkiye girebileceği yönde olmalıdır.
 • Merkezimizde  kişiye yönelik tedavi planlanır. Bilişsel ve Davranışsal tedavi  üzerine olup  kadının neden ilişkiye giremediği nedenleri ortaya konur bunların niye neden yanlış olduğu anlatılır farklı ve anlaşılır yöntemlerle.Doğru bilişşel bilgilendirmeler ve takiben kolay yapılan davranışsal tedaviler verilir.Burda da her şey anlatılır.Sonuçta kişi her şeyi net algılayarak ve bilinçli bir şekilde ilerleyerek   tedavisini tamamlar.Bu da genelde çok kısa süreler içinde  isterse 3-5 günde 2- 4 kez gelerek sorunu çözer.
 • VAJİNİSMUS DOKTORU DA BULUR.
 • Merkezimizde ki tedavi yöntemleri hakkında bir fikir vermesi acısından tedavi görenlerin yorumlarını takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Avukat Buse hanımın vajinismus tedavi yöntemleri ilgili yorumları

vajinismus mektuplarıVajinismus Tedavisi Bursa – Öğretmen Fadime hanımın vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

9 ay boyunca hiçbir şekilde eşimle cinsel ilişki esnasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedik. Balayımız benim için tam bir kabus gibiydi. Eşimin anlayışlı davranmasına rağmen hep kendimi kötü hissettim. Vajinismus yüzünden benim sudan sebeplerle çıkardığım kavgalar ve boşanma talepleriyle geçti… Vajinismus tedavisi için kızlık zarı operasyonu oldum fakat sonuç değişmedi. Ben gene eşimle cinsel ilişkiye giremedim. Vajinismus yüzünden gereksiz yere kendimi suçlayıp durdum… Vajinismus hastalığını yendikten sonra anladım ki bizler bir kadınız, ablamızdan, annemizden, sokaktaki yürüyen teyzeden farkımız yok.

vajinismus yorumları

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ – Öğretmen Ayfer hanımın vajinismus hastalığı ile ilgili yorumları

vajinismus ayfer hanım

Burada önemli olan, sizin vajinismus probleminizin nedeni ister kızlık zarınızın kalın olması olsun, ister normal olsun , sizi vajinismus hastalığınızı çözmeniz konusunda doğru bir şekilde yönlendirecek merkez olmasıdır.
Burada nadirde olsa , anatomik nedenli bir vajinismus probleminizin olması durumunda, gene tek bir merkezden, doğru şekilde yönlendirecek ve ilgili probleme yönelik operasyonun planlanıp ve yapılabilmesidir. Ayrıca operasyon ve operasyon sonrası ile ilgili gelecek olan, her türlü vajinismus tedavi desteğini de verebilmelidir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Grafiker Ünzile hanımın Vajinismus ve Vajinismus tedavisi yöntemleri hakkındaki yorumları


Bazen kızlık zarınızın kalın olması nedeniyle, cinsel ilişkiye girme denemelerinde başarılı olamayıp, problem nedir diye düşünürsünüz. Nedeni vajinismus dur, probleminizi görmezden gelerek ve kendiniz zamanla bu problemi çözeceğinizi düşünerek ertelersiniz. Oysa ki ilişkiye girememe problemi olan, vajinismus hastalığınız için ilk fark ettiğinizde, vajinismus nedeninizin en azından anatomik nedenli olup olmadığını anlamak(örn kızlık zarı hymenin kalın kenarlı, sert vs.. ) için jinekolojik muayenenizi yaptırmanız, son derece önemlidir.

Jinekolojik muayenenizi ertelerseniz, anatomik nedenle yaşadığınız vajinismus hastalığınızı hiçbir zaman kolayca çözemezsiniz. Kızlık zarınızın kalın olması ilişkiye girmenizde engel teşkil eder ve ilişkiye girme esnasında, ağrı ve acı hissi duyarak. kasılırsınız eşinizi iter ve vajinismus hastalığınızı taşırsınız. Oysa ki kızlık zarınızın kalın olması nedeniyle, kızlık zarı operasyonu (hymenoktomi) geçirerek, kısa süreler içersinde anatomik nedenli yaşamış olduğunuz ilişkiye girememe probleminiz(vajinusmus)’dan kurtulursunuz. Tıpkı Kızlık zarı kalınlığı nedeniyle anatomik nedenli vajinismus hastalığı taşıyan Unzile hanım gibi…


Vajinismus Tedavisi İzmir – Seçil hanımın vajinismus seans sırasındaki yorumları

Bugün 3 seansımızı yaptık. Her seans öncesi, bu işi başaran insanları; Görünce, seans sonrası yaşadığım rahatlamayı, heyecanı bende bu konudan muzdarip kişilerle paylaşmak istiyorum. Adım adım aldığım mesafe aslında ne kadar büyük ve aynı zamanda ne kadar basitmiş diyorum. Hayat benim için yeni bir sayfa açıyor. Yaşam enerjimin geri geldiğini hissediyorum. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, istemek gerçekten istemek bu işi çözmek için yeterli. Doğru bir yaklaşım yönlendirme ile, çok da geç kalmadan adım atmak kalıyor geriye.. Seçil

Vajinismus Tedavisi İzmir – Seçil hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba ben Seçil. Söze nerden başlayacağımı bilemiyorum. Hayatım kabusa dönmüştü. Evliliğimin o ilk gecesinden o kadar o kadar korkuyordum ki sizlere anlatamam. Ve korktuğum şey başıma gelmişti. İlişkiye giremedik. Olur dedik moralimizi hiç bozmadık. O ilk günler eve girmek istemiyordum. Evimize geldigimde sanki boğuluyordum. Eşime yaklaşmıyor, yaklaşmasına izin vermiyordum. Ama hep bir umudum vardı. Olucak diyordum. Ama olmuyordu. Önümüze bir duvar çıkıyordu. Naptıksa o duvarı aşamadık. Uyusturucu kremler kas gevşetici ilaçlar hatta alkol bile aldık ama olmuyordu. Sonra araştırmaya başladım. Vajinismus diye ilk defa duyduğum bir şey ile karşılaştım. Adını ilk defa duyuyordum. Kabul etmedim, ağladım. Ama 15 ay sonra artık biliyordum vajinismustum. Bu konu hakkında bir sürü doktor ile görüştüm. Ankara’da bir kliniğe gittim ön görüşme için. Ama orda içime sinmeyen beni tatmin etmeyen bir his kapladı beni. Parmak egzersizi diyolardı. Bunu kabul edemezdim. Bunu yapamam dedim. Ve yeniden araştırmaya başladım. Internetten Dr Saygın beyi buldum. Sayfasındaki yazan herseyi tek tek defalarca okudum, videolarını izledim, sizden gelen vajinismus yorumları okudum ve doktor saygın beyi aradım. O telefonu açtığında ki ses tonu bana öyle bir pozitif enerji verdi ki anlatamam. Doktor beye herseyi anlattım. Daha sonra tekrar arayacağımı söyleyerek kapattım. Bu süreçte aklıma her takılan soruyu saat kaç olursa olsun Saygın beyi arayarak sordum. Ve her seferinde teli güler yüzle açtı ve sorularıma aynı sekilde cevap verdi. Sonunda 17. 01. 2016 saat 17:30’a randevumu aldım. O gün geldiğinde hiç umudum yoktu korkuyordum hatta ağlamıştım. Ve sonunda klinikteyim. Tedirgindim bacaklarımın titrediğini hissediyordum. Sonunda doktar beyle yüzyüze gelmiştim. Bana öyle şeyler anlattı ki bu koni hakkın da hic bisi bilmediğimi anladım. İlk gün çok kısa bi muayene oldum. Ve ertesi gün 1. seansm vardı. Heyecandan kalbim atıyordu. Ama o ilk seanstan çıktıktan sonra yüzüm gülüyordu. Ben yaparım dedim. Kendime güvenimm gelmişti. Çok mutluydum. Kendime inanamıyordum. Ve böylece sadece 4 gün yani 4 seansta bu işi bitirmistim. Artık sadece eşimin yanına gidip 15 aydır ugrastığım sorunu çözmek istiyordum. Ben tek başıma gitmiştim İstanbul’a. Ve eşimin yanına geldiğimde cok heycanlıydım. Bir zerre korkum yoktu. Denedik ve Başardık. Artk bende kendimi tamamen eşime teslim etmiştim. Hiç bir şekilde acı hissetmedim hatta oldu mu ya falan dedim :)) ki ben o kadar korkak bir insanım ki bunu yaptığıma inanamıyorum. Suan kendimi gerçek bir kadın gibi hissediyorum. Ve çoooooook mutluyum. Burdan bütün vajinismuslu hastalara sesleniyorum. Zamanınızı çöpe atmayın. Sizi sizden çok daha iyi anlıyor. Hiç bir şey söylemize gerek yok. O sizi biliyor. Son olarak değerli Saygın bey ve sizinle birlikte çalışan o gülen yüzü ile beni karşılayan bana abla olan Mine hanıma sonsuzzz teşekkürlerini sunarım. Iyi ki sizi tanımışım. Çok seviyorum sizi. En kısa zamanda ziyaretinizeee geleceğim.

vajinismus yorumu

Vajinismus Tedavisi İstanbul Muhasebeci Ayten hanımın Vajinismus ve Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Eşinizle evliliğinizin başından itibaren cinsel ilişkiye girememe problemi(vajinismus) nedeniyle bütün psikolojiniz altüst olmuştur. Cinsel ilişki anında kasılmakta ve eşinizi itmektesinizdir. Vajinismus nedeninizi görmezden gelerek, ilişkiye girememe sorununuz devam eder. Taa ki çocuk sahibi olmak için doktora gidene kadar, vajinismus nedeninizin nadirde olsa anatomik nedenli olup, kızlık zarınızın kalın olması bunlardan birtanesidir. Başarısız ilişki denemelerinizin ardından, vajinusmusun, nedenine göre kalın kızlık zarınızın operasyonuyla(hymenoktomi) ile vajinismusa neden olan problem ortadan kaldırılır ve uygun bir süreçte de vajinismus hastalığınızı yenip, anne de olabilirsiniz. Tıpkı Kalın kızlık zarı olup, vajinismus problemi yaşayan ve kalın kızlık zarı operasyonu(hymenoktomi) geçirip vajinismus hastalığını yenen Ayten hanım gibi…

Vajinismusun nedenine göre tedavi yöntemlerinin önemi, ve şuan üç çocuk annesi

vajinismus tedavisi cevapları

SON DURUMU ŞU AN 3 ÇOCUK ANNESİ

Şunu da belirtmek isteriz ki; Vajinismus nedeniniz, anatomik nedenli değilse ki, nadir bir kısmı böyledir (%5-10) vajinismus hastalığınızın büyük çoğunluğu sizin cinsellikle ilgili, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış doğrularınızdan kaynaklanmaktadır.

Bu nedene göre vajinismus tedavi merkezimizde alacağınız vajinismus tedavi yöntemleri, programınız; bilişsel, davranışsal ve bilinçli hipnoz terapilerimiz olup size göre programlanmaktadır.

Bunları açacak olursak;

Bilişsel terapide kadın doğum uzmanı tarafından size kendi genital sisteminiz ile ilgili genel bilgiler ayrıntılı bir şekilde verilir. Bu konu ile ilgili yanlış düşünceleriniz, bilgi eksikleriniz bir kadın doğumcu gözüyle düzeltilir, sağlıklı ve doğru bir bilgilendirme yapılır.
Bu bilgiler bile sizi oldukça rahatlatır ve vajinismusu çözmek için doğru ilk adımlarınızı atmanıza yardımcı olur.
Bunu takiben davranışsal terapi olarak adlandırdığımız son derece kolay, basit, ağrısız egzersiz programları size uygun olacak şekilde düzenlenir ve takibinde de egzersiz programları, ev ödevleri olarak size verilmektedir. Bunlar kesinlikle parmak egzersizleri değildir.

Vajinismus tedavisi istanbul – Begüm hanımın vajinismusla ilgili düşünceleri

İlk 4 yıl vajinismus hastalığını kendimiz aşmaya çalıştık. 4 yıl sonunda bir sonuç elde edemedik ve cinsel ilişkiye girememekle ilgili birbirimizi suçlamaya başladık. Bebek isteğimizde bize ayrı bir baskı yaratmaya başladı. İlişki sırasında kafamda kendimi rahatlattığımı sanıyordum kendimce ama gene ilişkiye giremiyordumcinsel ilişkide kasılıyordum. Bebek istediğimiz için de vajinismus iken tüp bebek yaptırdım ama düşükle sonuşlandı. Vajinismus tedavim sırasında bazı şeyleri yanlış bildiğimi fark ettim… Vajinismus tedavimden sonra ilk ilişki denememizde ben ilişkiye girdiğimizi bile anlamadım başta.

vajinismus bebek

Bu aşamalar sırasında kesinlikle uyku hali olmayan, bilinçli hipnoz uygulanabilmekte olup, sizi ruhsal olarak rahatlatmak ve tedaviye olan konsantrasyonunuzu arttırmak amaçlı uygulanmaktadır.
Vajinismus tedavi merkezimizde genelde hastalarımız 2 ya da 4 seans gelmektedirler. Bu süreci siz belirlemektesiniz. Genelde İstanbul da ve İstanbul a yakın illerden haftada 1-2 seans gelerek vajinismus tedavi programını 1-4 haftada tamamlamakta, yurtdışından veya İstanbul a uzak illerden gelen hastalarımız ise vajinismus tedavi programını 3-5 günlük zaman diliminde 3-4 seansta tamamlamaktadırlar.

Vajinismus tedavisi danimarka – Sibel hanımın vajinismus tedavi yöntemleri ile ilgili yorumları

vajinismus teşekkür

Problem, sizin cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili yanlış algılarınız, kaygılarınız ve bunun içinde sadece size bu yanlış doğrularınızın, niye ve niçin yanlış olduğunu anlatacak birilerine ihtiyacınız var. En önemli unsurda sizin vajinismus probleminizi çözmek isteme ve arzunuzdur. İstemek ve arzulamak sadece sözde olmamalı ve vajinismusu çözmek için adım atmak gerekmektedir.

Vajinismus tedavisi almanya – Öğretim görevlisi Selma hanımın vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismusa rağmen mutluyduk. Birbirimize olan sevgimizi hiç kaybetmedik. Aramızdaki vajinismus sorununu hergün yaşamamak için raflara kaldırıp, kendimizi okulumuza verdik. Gün geldi bizde çekirdek aile olmak istedik. İlişkiye girmeden bu bizim için imkansızdı derken, ilişkiye girememe, vajinismusu yaşayan tek ben değişmişim. Vajinismus tedavisinden sonra almanya’ya döndüğümüzde ilk geceyi tekrar yaşadık. Herşey çok daha güzel ve bilinçliydi. İlişki sırasında hiçbir acı hissetmedim kasılmadım, ve bu muydu dedim…

vajinismus Almanya

Vajinismus tedavisi istanbul – B. Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını 12 yıldır yaşıyordum. Daha önceki tedavideki başarısızlığım beni iyice mutsuzluğa itmişti. Vajinismus hastalığını çözemeyeceğimi kendime iyice inandırmıştım. Eşimle ilişkimiz kopma aşamasına gelmişti, ne yapacağımzı bilemez bir haldeydim… Vajinismus tedavim sırasında bu sorunun çözümünün ne kadar kolay olduğunu anladım. Vajinismus tedavisinden sonra herşey okadar hızlı ve kolay gerçekleşti ki hayretler içersinde kaldım. Şimdi herşey daha güzel…

Soru: Vajinismus tedavisi sırasında eş zorunluluğu var mı .
Cevap: Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul da eş zorunluluğu yoktur çünkü bazı eşler çeşitli nedenlerle gelememektedir. Kimisi daha önce almış oldukları, başarısız vajinismus tedavileri neticesinde, vajinismus tedavisine inanmıyor ve eşlerinin yanında tedaviye gelmiyor, oysa ki size uygun olmayan tedavide başarısız olmuş olabilirsiniz ama bu sizin vajinismusu çözemeyeceğinizi göstermez ki.

Vajinismus tedavisi istanbul – Z. hanımın eşi Ferdi beyin vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus tedavisi yorumu

Bazen de eşler erkek doktor istemeyebilir. Oysaki burada erkek doktordan çok, bu sorunu kısa süreler içerisinde çözmenize yardım edecek vajinismus ve tedavisi konusunda tecrübeli bir hekimin olmasıdır. Çünkü vajinismusla geçen süreler ve başarısız vajinismus tedavi yöntemleri evliliği ve beraberliğinizi yıpratmaktadır. Sizin yakınlaşmanız gereken devrede , sizi uzaklaştırmaktadır ve sizin istemeniz halinde anne ve baba olmanızı dahi engelleyebilmektedir.


Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanımın vajinismus tedavi yöntemleri ile ilgili düşünceleri 

vajinismus tedavisi sonrası

Işık hanım vajinismus nedeniyle boşanma eşiğinden, uygun vajinismus tedavisi ile vajinismustan kurtuldu ve sonra 1 oğlan annesi oldu, şimdi ise kızınıda doğurdu. Hem kız annesi, hem oğlan annesi oldu. Sizinde ışık hanımdan ve diğer hem cinslerinizden bir farkınız yok, şuanda sadece sahip olduğunuz yanlış doğrularınız var ve uygun bir tedavi programıylada kısa süreler içinde sizde vajinismustan kurtulur hatta isterseniz doğanın size verdiği mucizevi doğurganlık işlevinizle Allah’ın izniyle annede olabilirsiniz.


Çünkü kişinin eşi, işleri nedeniyle gelemeyebilir. Bu durumlar da sizin elinizi kolunuzu bağlayabilir. Vajinismusla yaşamak yerine, vajinismustan kurtulmak için kadınlar tek başına gelebilmektedir.

Vajinismus tedavisi malatya – Ev hanımı Esra hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Evliliğimin ilk dönemlerinde ilk gece korkularımı, kasılmalarımı çok sıkıntı etmiyordum. Çözerim diye düşünüyordum ama eşimle karı&koca dan ziyade ev arkadaşı gibi olmuştuk. İlişki sırasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremiyordum. Vajinismus yüzünden kendime olan güvenimi yitirmiştim. Vajinismus sadece cinsel yaşantımı değil, sosyal yaşantımı da çok kötü bir şekilde etkiledi… Vajinismus tedavim sırasında ve sonrasında anladım ki vajinismus hastalığı yaşamak çok zor ve bu hastalığı yenmek çok kolay. Şuan benim hayatımda herşey çok yolunda…

 Vajinismus tedavisi adana – Bahar hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Vajinismusla yaşarken bedenim, beynim ve metabolizmam o kadar yorgundu ki, şu an bir kuştan farksızım. Vajinismus tedavim sonrasında ilk ilişki denememizde ikimizde şaşkınız ve ikimizde mutluyuz. Yeni çiftlerden farkımız yok, herşeyden zevk almaya başladık. Dilimde şarkılar, türküler. Kendime yeni şiir kitabı bile aldım. Küçük notlar yazıp eşimin cebine, çantasına, yastığına sürekli yazıp, bırakıyorum. 10 koca yıl zamanı geri aldık, sıfırdan tertemiz bir aşk yaşıyoruz.

Zaten vajinismusu çözmek için en önemlisi sizin kendinize olan güveniniz ve isteğinizdir. Diğerleri yardımcı faktördür. Sizin çözmek istemeniz en önemli unsurdur. Erkek eşlerde bilmelidir ki, eşlerine destek onlar için artı bir yaklaşımdır.

Vajinismus probleminiz çözüldükten sonra istemeniz durumunda, gebe kalmak ve aileye yeni bireylerin katılması sizi mutlu edecektir. Bu yüzden burada eşinizin yanında olursanız ona katkı sağlarsınız, olmasanız bile ona destek olucu davranışlarda olmanız da önemlidir. Eşler tedaviye katılmak zorunda olmamakta ve burada vajinismus tedavisinin amacı cinsel ilişki anında istem dışı kasılma ve engellemelerin giderilmesine yöneliktir.

Soru -3 : Vajinismus Tedavi Merkezinde ücretler nedir

 • Vajinismus Tedavi Merkezimizde ilk görüşme vajinismus konusu ile ilgili bilgilendirme ve yapılacak ağrısız, kolay basit bir jinekolojik muayenedir. Burada vajinismus olup olmadığınız, anatomik bir nedeninizin olup olmadığı ile ilgili bilgilere sahip olursunuz. Bu görüşme ve muayene sonrası hastalarımızdan muayene ücreti alınmaktadır. Vajinismus Tedavisi alacak hastalarımıza muayene sonrasında bir tedavi programı hazırlanır. Bu tedavi programının maliyeti alacağı tedavi programına göre değişir ve bir defaya mahsus paket ücret olarak belirlenir. Tedavi süresinin uzaması veya kısalması fiyatı değiştirmemektedir.

Vajinismus Tedavisi Muğla – Rahime&Gürkan Çiftinin Vajinismus/İlişkiye girememe problemi konusundaki yorumları

Saygın Bey Merhaba; İnanın bana söze nasıl başlayacağımı bilemedim.
En iyisi doğaçlama içimden geldiği gibi yazmak galiba. Dün telefonla aradığınızda bilmem nedendir (aslında biliyorum) içimde bir huzur ve sevinç duygusu belirdi. Bunun nedenini düşününce siz de bana hak vereceksiniz ve eğer bu satırlarımı okuyan başka insanlar varsa eminim bu süreç boyunca onlarda hak verecektir.
Hayata pozitif bakmak, ne kadar zor ama bir o kadar da kolay aslında. Önemli olan inançlı olmak ve Allah’ın bize göndermiş olduğu rehbere güvenip sabretmek ve hep olumlu şeyler düşünmek. Sizi internette şans eseri gördüm. Açıkçası eşimle size gelmeden önce ben pek çok doktorla telefonla görüştüm, ancak hiç biri bana iç dinginliği ve huzur vermedi. Ancak sizinle telefonda görüştükten sonra içimden bir ses tamam dedi ve sonuç olarak eşimle ben kendimizi sizin karşınızda bulduk. Daha önceki mektubumda bu süreci az çok anlattım, sonuç olarak problemimiz sizin aracılığınızla 1 hafta içerisinde çözüldü ve şu anda eşim 5 aylık hamile.

Biz yaklaşık 7 yıllık evliyiz ve artık bunu hayal bile edemiyorduk. Hamilelik süreci bizim için gayet iyi gidiyordu taki üçlü tarama testi yaptırana kadar. Bu tarama testinin sonucunda dawn sendromu riski 1:50 çıktı. Buradaki doktorumuz bizi amniyosentez testi için çapa tıp fakültesine yönlendirdi. Tahmin edersiniz ki bu bizim için kolay bir süreç değildi. Aklımıza ilk siz geldiniz, size tahlil sonuçlarını mail attım ve sonuç olarak amniyosentez testini sizde yaptırdık. Bu testi sizde yaptırabileceğimizi söylediğiniz an zaden benim beynimde sorunun büyük bir kısmı çözülmüştü bile. Bu aşamada sizin devreye girmeniz bizi psikolojik olarak çok rahatlattı. Siz rahat olun dediniz biz gerçekten rahat olduk. Anladık ki bu tür durumlarda iyi düşünmek ve Allah’a güvenip inşallah diyebilmek çok önemli. Biz gerçekten kendimize doğru rehberi bulduğumuzu bildiğimiz için rahat olduk, gönlümüz geniş ve ferah oldu. İşte bu yüzden telefonunuza cevap vereceğim zaman o kadar mutlu ve huzurluydum. İnşallah sizi bulan diğer hastalarınız da ne kadar şanslı olduklarını bilip ona göre iç dünyalarında rahat olurlar.

Bu anne ve çocuk için çok önemli. İnanın bana yakınlarım beklediğimiz sonucu sorana kadar bir test sonucu beklediğim çoğu zaman aklıma bile gelmiyordu, aklımıza gelince de kendimizi hiç huzursuz hissetmiyorduk. Eşimle ben Allah’a sizi bizim karşımıza çıkardığı için ne kadar şükretsek azdır. Allah sizi hep iyilerle karşılaştırsın, ilminizi arttırsın, mutluluk ve sağlık versin. Sevgiyle kalın. Rahime-Gürkan Muğla