Vajinismus Hastaları Hamile Kalabilir mi?

Vajinismus Hastaları Hamile Kalabilir mi?

Vajinismus hastalarının en sık sordukları sorulardan biri hamile kalabilir miyim? Çevrelerinden “çocuk ne zaman?” sorularından bunalmışlardır.

Vajinismus Hamile Kalma

Vajinismuslu kadın hamile kalma ile ilgili sorularına ayrıntılı yanıt vermek için örneklerle anlatacağız. İlişkiye giremeyen kadınları  tedavi için harekete geçiren önemli bir adımdır. Ne zaman çocuk soruları?

Vajinismus Olup Hamile Kalanlar

Nadirde olsa ilişkiyi tam giremedikleri  halde, dışa boşalan spermlerin sırasıyla vajen ve rahime kaçmasıyla kadın gebe,hamile kalabilir. Türkiye’de vajinismus hastalığını taşıyan kadın, genelde sezaryenle doğum yapmaktadır.

Vajinismusu yaşayan çift kısmende olsa çocuk sahibi olarak rahatlarken,  vajinismus hastalığının getirdiği sıkıntılar devam etmektedir.  Çift etrafın çocuk baskısından kurtulup rahat bir nefes almış olmasına rağmen, ilişkiye girememe sorunları tekrar karşılarına çıkmaktadır.

Vajinismusta Hamilelik

İlişkiye girememe sorununu yaşayan kadınlar bir takım yöntemlerle ilişkiye girmeyi deneyebilir.Bir şekilde ilişkiye girer ya da kısmi ilişkiye girerek vajinismus hamile kalabilir. Ama ama sorunları devam eder ve vajinismus mutlaka eninde sonunda karşısına çıkacaktır.O nedenle beklemek yerine tedavi alın.

Bankacı Seher hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismusken gebe kaldı.Oğlu olmasına rağmen vajinismusun getirdiği mutsuzluğu kapatmıyordu. Vajinismusu yenebileceğini hiç inanmıyordu.

vajinismus, gebelik ve hamilelik

vajinismus hamile gebe kalabilir

Vajinismuslu Hasta Normal Doğum Yapabilir mi?

Vajinismus Tedavisi Almanya-  Hamilelik  : Kuaför Kader hanımın vajinismuslu hasta normal doğurabilir mi? hamile kalabilirmi? ilgili yorumları

Vajinismusu  yaşayan kadın, ilişkiye girmeden gebe kalıp hatta normal doğum bile yapabilmektedir. Vajinismus  yaşayan kadınlara yurtdışında zorunlu olmadıkça normal doğum yaptırılmaktadır. Vajinismus normal doğum yapmış olmasına rağmen ilişkiye giremeyip,  ayrılma aşamasına kadar gidebilmektedir. Sonuçta çocuk, vajinismus yaşayan çiftlerin problemlerini çözmemektedir.

vajinismus, gebelik ve hamilelik

vajinismus normal doğum

Vajinismus Tedavisinden Sonra Normal Doğum Uygun mu?

Tuğba öğretmen vajinismusu hiç yenemeyeceğine inanıyorken kolayca yendi.Hatta NORMAL DOĞUM yaptı.

 

Vajinismus sorununu yenince, sık karşılaştığımız sorulardan biride gebeyim ama normal doğurabilir miyimdir? Unutmayın ki artık siz vajinismus değilsinizdir. Ayrıca sezaryen endikasyonları yoksa yani normal doğum için bir engel yoksa rahatlıkla normal doğum yapabilirsiniz.

VAJİNİSMUSU YENDİ ve NORMAL DOĞUM YAPTI SİZ NİYE YAPMAYASINIZ Kİ

.

Vajinismus ve Tüp Bebek

Çocuk sahibi olmak isteyip, bunun için yardımcı üreme tedavileri alabilirsiniz.  Bu durumda vajinismus hastalığını yaşayan çiftler aşılama ve tüp bebek tedavilerini alırlar.

Vajinismus, Gebelik ve Aşılama Yöntemi:

Erkeklerin spermleri özel işlemlerden geçirilip, rahim içine kanül yardımıyla aktarılmasıdır. Vajinismus hastası aşılama yönteminde uygulanan tekniğe müsade edemeyeceği için  anestezi almadan yapılan bu işlemi, genel anestezi alarak yaptırma durumunda kalmaktadır. Çocuk sahibi bile olsa, vajinismus sorunları devam edeceği için tıpkı yukarıda okuduğunuz gibi bir takım sıkıntılarla mücadele edecektir.

Vajinismus, Hamilelik ve Tüp bebek Yöntemi:

IVF tüp bebek tedavisi , kadının yumurtalıklarının dışarıdan hormon ilacı vererek  uyarılması sonucu anestezi altında, yumurtalıklardan toplanıp, laboratuvar ortamında eşinin spermiyle döllenmesi ve oluşan embriyoyu, kadının rahmine kanül yardımıyla aktarılmasıdır. Sonuçta hem maddi olarak vajinismus hastalığını taşıyan çifte bir yük getirirken, gebelik yakalanamayabilir ve para kaybının yanında hem zaman hemde moral kaybını da getirir. Farz  edin ki vajinismuslu çift istediği sonuca ulaştı ve gebelik elde etti. Hamilelik döneminde normale göre daha fazla düşük, erken doğum ve anomaliler ihtimali fazladır.

Bu süreç vajinismus çifti için ayrı bir yıpratıcı süreçtir. Farz edin ki vajinismuslu çift bebek sahibi oldu ama yukarıda okuduğunuz vajinismuslu ve çocuk sahibi çiftlerin mutlaka karşılarına çıkan olumsuzlukları yaşıyacaklardır.

Vajinismus tedavisi istanbul – Gebelik : Yönetici Begüm hanımın vajinismusla ilgili yorumları

aşılama vajinismus ve tüp bebek

VAJİNİSMUS TÜP BEBEK IVF

Sonuçta vajinismus hastalığı kısa sürelerde kişiye uygun vajinismus tedavi yaklaşımlarıyla çözülebilen bir problemdir.Aile birliğinizi doğal yoldan, normal cinsel ilişkiye girerek destekleyip çocuk sahibi olmak varken   uzun yan yollarda zaman, para ve moral kaybı yaşamamak gerekir. Ayrıca farz edinki vajinismuslu olarak bir çocuk sahibisiniz. Ya çocuğunuza kardeş istediğiniz zaman ne yapmayı düşünüyorsunuz Gene uzun, yorucu ve masraflı ihtimalleri daha düşük yardımcı yolları mı. Oysa ki doğal yol ve süreç size çok yakınken…

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

VAJİNİSMUS HAMİLELİK

Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik / Hamilelik / Vajinismus / Boşanma hakkında tecrübeleri
vajinismus gebelik hamilelik
Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik / Hamilelik / Vajinismus / Doğum ve 1. çocuk sahibi olma hakkında tecrübeleri
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik / Hamilelik / Vajinismus / Doğum ve 2. çocuk sahibi olma hakkında tecrübeleri