Vajinismus hastalığı yaşayan çiftler; her ne kadar birbirlerini sevseler de, ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmeleri, ya da yetersiz ve yanlış tedaviler neticesinde, ilişkiye girememe probleminin devam etmesi, mutlaka eşler arasında bir gün, bir şekilde karşılarına çıkar ve şu soruyu sordurur;

Eşim beni bırakır mı? Eşim beni aldatır mı? Eşime haksızlık yapıyor muyum? Eşim anlayışlı ama nereye kadar, vajnismusla evliliğimiz gider, ya çocuk  sorusu kafalarını meşgul eder.

 

Ya Vajinismusu Yeneceğim Ya da Ayrılacağım

Ya kadın vajinismus sorunun nedeniyle eşine daha fazla haksızlık yapmak istemeyip, sevdiği eşinden boşanmak istese de, eşi onu bırakmak istemez, “Ne olursa olsun ben bu şekilde senle yaşarım, ilişkiye girmesek de seni bırakmam ve bir şekilde vajinismusu yeneriz…” diye düşünürler.

Mühendis Hanife Hanımın tedavi ile ilgili yorumları
Evlenmeden önce böyle bir problemle karşılacağı aklına bile gelmezken ve herşey güzel giderken tam o aşamada kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyip, vajinismusla yaşarken sevdiği eşinden ayrılmak istemesi, eşinin ise onu bırakmayıp ve mücadelesi sonucunda hastalığını yenerek, evliliklerindeki en büyük engeli aşma aşamalarını takip edebilirsiniz.

Nişanlandığınızda da cinsel ilişkiye girmekle ilgili sorun yaşayacağınızı anlar, hatta vajinismusu yenmek için tedavi almanıza rağmen ilişkiye giremediğinizden dolayı evlenmekten vazgeçmeyi bile nişanlınıza teklif edersiniz. Nasıl olsa ilişkiye girememe problemini çözeriz deyip evlenirsiniz ama artık sevgililikten çok, 3 yılın sonunda birbirini seven iki ev arkadaşına dönüşürsünüz. Artık hem yaşınızdan dolayı, hemde çocuk istemenizden kaynaklı, vajinismus hastalığı sizi daha da bunaltır.Umutsuz ve inaçsız da olsanız çok az bir gayretle vajinismusu yener ve yeni evli çift gibi hayatınıza devam edersiniz. Tıpkı Burcu hanım gibi…

Bankacı Burcu Hanımın tedavinin ardından anne olduktan sonraki yorumları(2019 Mart)

Yukarıda izlediğiniz videodaki danışanımız Burcu Hanımın, 2 yıl önceki vajinismus tedavisi sonrası yorumları (Mayıs 2017)

Merhaba; Ben 37 yaşında ve 3 yıllık evliyim. Çocukluğumdan beri hamilelikle ilgili korkularım olmuştu. Nişanlandığımızda da beraber olmakla ilgili sorun yaşayacağımı anladım ve jinekoloğa gittim inanılmaz kötü bir muayene sonucu beni psikoloğa yönlendirdiler ve onunda parmak egzersizi önerisinden sonra eşime konuyu anlatıp bunu yapamayacağımı, bu vajinismus hastalığının hep olabileceğini, isterse evlenmeye bileceğimizi bile söyledim. Ama hep anlayışlıydı, vajinismus sorun olmadığını zaten zamanla hallolacağını söyledi, ama olmadı. Rahatlama çabalarım içki içip bazen sızmam bile sonuçlanmadı ilişkiye giremedik, ama bir çarede olmadı. Yıllar yıllar geçti, eşim de hiç bu konuyu açmadı, adete ilişkiye girememe sorununu yok saydık.

Ama artık sevgililikten çok çok iyi anlaşan, birbirlerini seven 2 ev arkadaşına dönüştük. Bu içimi burkuyordu. Hele çocuk istemeye başlamamız ve yaş durumu son nokta oldu. 
Artık internette vajinusmuslar nasıl hamile kalır diye araştırırken Dr. Saygın bey’e rastladım. Tüm yazıları okudum, nasıl olur derken hem de bir acaba olur mu diye düşündüm. Telefonla aradım en inanmayanlardan biriydim herhalde, hayatımda kimseye söyleyemedim bile, olmazsa eşimi de ümitlendirip sonra üzmek istemedim. İlk görüşmede mesafeli, mektupları bile acaba gerçek mi ki diye okudum ama denemekten zarar çıkmaz dedim.

Dr. Saygın bey’in ve Minenin insanı rahatlatan yardım ve desteğiyle ilk seanstan nasıl olur, bunu bile hayal edemezdim. Olacak galiba diye çıktım. Yine orda tanıştığım vajinismus konusunda muzdarip arkadaşlar da ayrı destek sağladılar ve 2 haftalık sürede 4 kere gelerek vajinismus seanslarım bitti. seansların sonunda yolunda olsa da hala inanamıyordum. Seanslardan 2 gün sonra eşime konuyu açıp, anlattım ve ilişkiye girmeyi denedik ve ilişkiye girdik. Anlattıklarıma inanmasa da, sonuca gerçekten inanamadı ve sabaha kadar soru sordu.

Ondan sonra birkaç kez beraber olduk ve gitgide ilişkiye girmek daha da kolaylaştı. İlişkimiz de eski ev arkadaşından, yeni evlenmiş bir çift boyutuna geçti. Bunu denemeseydim, çok pişman olurmuşum. Ben eskiden gelen düşüncelerimle zor bir vakaydım, hatta mektupları okurken, onlar benim kadar kötü değiller demiştim ama herkesin hikayesi farklıymış, Yeter ki isteyip doğru yere gelmeye karar versinler sonra her şey halloluyor. Ben her şey için çok teşekkür ederim, yeni hayatım için teşekkür ederim.

Umarım nice insan bu illetten kurtulur ve vajinismus hastalığını yener, kadınlığın tadını çıkartır. Herşey bilinçaltımızdaki bilinçsiz, saçma, karanlık düşüncelerde, zamanla onlardan kurtulup, özgür olmak elimizde hele böyle bir destekle.

İlk gece korkusunu hiç yenemeyecek gibi düşünüp, evlenmekten ve çocuk sahibi olmaktan vazgeçmeyi düşünürken tedaviye gelen danışanımızın çocuk sahibi olduktan sonraki yorumları

Kim derdi ki korku ve şüpheyle girdiğim bu kapıdan birkaç yıl sonra  kızımla gireceğim. Ümitsiz vaka derken kendime ne kadar yol almışım. Güler yüzünüz anlayış ve sakinleştirici sesiniz ile verdiğiniz bilgilerle aslında hayatım değişmiş. Bu yüzden bebeğimle size gelmek, hem sizi görmek, hem de teşekkür etmek istedim. Çözülebilecek bir sorunu  vajinismusu bu kadar zaman taşımışım, hatta vajinismus nedeni ile çocuk sahibi olmamayı düşünmüştüm. Neyse ki dünyanın en güzel şeyinden mahrum kalacakmışım. Hem kocamla ilişki başka bir boyuta taşımama hem de kızıma sahip olduğunuz için  sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız. Ama tabi ki Minecim de iyi ki var, çünkü onun enerjisi, ile tam bir motivasyon kaynağı. TEŞEKKÜRLER /BURCU/9.3.2019

Vajinismusu yendi o şu anda bir anne adayı, sizde niye olmayasanız ki

Işık: “Vajinismus yüzünden boşanıyordum. Bir bebeğin hayalini bile kuramazken şu an anneyim.”

 Vajinismus Tedavisi İstanbul’dan Işık hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi sonrası gebelikle ilgili düşünceleri

yukarıdaki ultasound görüntüsündeki minik kese ALLAH’IN Işık hanıma emanet ettiği minik kulu ziyanın vajinismus tedavi merkezimizdeki ilk görüntüsü ve bu 5 haftalık kese şimdi kucağımdaki ziya. İşte siz vajinismus problemi yaşayıp kendini farklı zanneden vajinismus hastalığı konusunda yanlış düşünenleri uyudukları uykudan uyandırmak amacıyla paylaşılmıştır ve sizde isterseniz vajinismusu çözer isterseniz ALLAH’IN size sunduğu bir ayrıcalık olan annelik makamına ulaşabilirsiniz. Işık hanım gereksiz 4 yılını vajinismus ve vajinismus problemlerinin getirdiği sıkıntılarla geçirmiştir.

Sağ köşedeki fotoğrafda – ziya bebeğin yanında ise yeni doğumunu yaptırdığım berfin bebek. Berfin bebek ismi vajinismus tedavi merkezimizde 8 yıllık vajinismus nedeni vajinismus tedavisi alan ve daha 1. seansda kızınız olursa adını ne koyardınız diye sorduğumda berfin diye söyleyen vajinismus hastamızın bebeği. Burda bile herşey inanmak1ta ve düşüncede başlar ve neyi ekerseniz onu biçerseniz. Sizde vajinismussuz hayatı ekin ve isterseniz bebeklerinizle birlikte güzel günleri biçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir