Vajinismusu Ya Yeneceğim Ya da Ayrılacağım

Vajinismus Nedir?

Vajinismusu ya yenersiniz yada onla yaşarsınız.

Vajinismus hastalığı yaşayan çiftler; her ne kadar birbirlerini sevseler de, ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmeleri, ya da yetersiz  yanlış tedaviler neticesinde, ilişkiye girememe sorununun devam etmesi, mutlaka eşler arasında bir gün, bir şekilde karşılarına çıkar ve şu soruyu sordurur;

Eşim beni bırakır mı? Eşim beni aldatır mı? Eşime haksızlık yapıyor muyum? Eşim anlayışlı ama nereye kadar, vajnismusla evliliğimiz gider, ya çocuk  sorusu kafalarını meşgul eder.

Ya Vajinismusu Yeneceğim Ya da Ayrılacağım

Ya kadın vajinismus sorunun nedeniyle eşine daha fazla haksızlık yapmak istemez. Eşinden boşanmak istese de, eşi onu bırakmak istemez. “Ne olursa olsun ben bu şekilde senle yaşarım, ilişkiye girmesek de seni bırakmam , bir şekilde vajinismusu yeneriz…” diye düşünürler.

Mühendis Hanife Hanımın tedavi ile ilgili yorumları
Evlenmeden önce böyle bir problemle karşılacağı aklına bile gelmez. Her şey güzel giderken tam o aşamada kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremez. Vajinismus nedeni ile sevdiği eşinden ayrılmak istemesi, eşinin ise onu bırakmaması, mücadelesi sonunda hastalığını yenerek, evliliklerindeki en büyük engeli aşma aşamalarını takip edebilirsiniz.

Vajinismusu yenmek

vajinismusu yenenler

Vajinismus  balayınızı berbat geçirtebilir.Görmezden gelmek zamanla evliliğinizi yıpratır.Hamilelerden bile  nefret edersiniz.Sağlınızı bozar.

Yada evlenmeden öncede ilk gece korkularınız nedeniyle tedirginsinizdir.

Nişanlandığınızda da cinsel ilişkiye girmekle ilgili sorun yaşayacağınızı anlarsınız. Hatta vajinismusu yenmek için tedavi almanıza rağmen ilişkiye giremediğiniz den dolayı, evlenmekten vazgeçmeyi teklif edersiniz. Nasıl olsa ilişkiye girememe problemini çözeriz deyip, evlenirsiniz. Ama artık sevgililikten çok, 3 yılın sonunda birbirini seven iki ev arkadaşına dönüşürsünüz. Artık hem yaşınızdan dolayı, hemde çocuk istemenizden kaynaklı, vajinismus hastalığı sizi daha da bunaltır.Umutsuz ve inançsız da olsanız çok az bir gayretle vajinismusu yenersiniz. Yeni evli çift gibi hayatınıza devam edersiniz. Tıpkı Burcu hanım gibi…

Bankacı Burcu Hanımın tedavinin ardından anne olduktan sonraki vajinismus  yorumları

Yukarıda izlediğiniz videodaki danışanımız Burcu Hanımın, 2 yıl önceki vajinismus tedavisi sonrası yorumları 

vajinismus hastalığı

Merhaba; Ben 37 yaşında ve 3 yıllık evliyim. Çocukluğumdan beri hamilelikle ilgili korkularım olmuştu. Nişanlandığımız  da beraber olmakla ilgili sorun yaşayacağımı anladım. Jinekoloğa gittim inanılmaz kötü bir muayene sonucu beni psikoloğa yönlendirdiler. Onunda parmak egzersizi önerisinden sonra eşime konuyu anlatıp bunu yapamayacağımı, bu vajinismus hastalığının hep olabileceğini, isterse evlenmeye bileceğimizi bile söyledim. Ama hep anlayışlıydı. Vajinismus sorun olmadığını zaten zamanla hallolacağını söyledi, ama olmadı. Rahatlama çabalarım içki içip bazen sızmam bile sonuçlanmadı. İlişkiye giremedik, ama bir çare de olmadı. Yıllar yıllar geçti, eşim de hiç bu konuyu açmadı,

İlişkiye girememe sorununu yok saydık.

Ama artık sevgililikten çok çok iyi anlaşan, birbirlerini seven 2 ev arkadaşına dönüştük. Bu içimi burkuyordu. Hele çocuk istemeye başlamamız ve yaş durumu son nokta oldu.
Artık internette vajinusmuslar nasıl hamile kalır diye araştırırken Doktor Saygın bey’e rastladım. Tüm yazıları okudum, nasıl olur derken hem de bir acaba olur mu diye düşündüm. Telefonla aradım en inanmayanlardan biriydim herhalde. Hayatımda kimseye söyleyemedim bile, olmazsa eşimi de ümitlendirip sonra üzmek istemedim. İlk görüşmede mesafeli, mektupları bile acaba gerçek mi ki diye okudum ama denemekten zarar çıkmaz dedim.

Dr. Saygın bey’in ve Minenin insanı rahatlatan yardım ve desteğiyle ilk seanstan nasıl olur, bunu bile hayal edemezdim. Olacak galiba diye çıktım. Yine orada tanıştığım vajinismus konusunda muzdarip arkadaşlar da ayrı destek sağladılar ve 2 haftalık sürede 4 kere gelerek vajinismus seanslarım bitti.Seansların sonunda her şey yolunda olsa da hala inanamıyordum. Seanslardan 2 gün sonra eşime konuyu açıp, anlattım ve ilişkiye girmeyi denedik ve ilişkiye girdik. Anlattıklarıma inanmasa da, sonuca gerçekten inanamadı ve sabaha kadar soru sordu.

Ondan sonra birkaç kez beraber olduk ve gitgide ilişkiye girmek daha da kolaylaştı. İlişkimiz de eski ev arkadaşından, yeni evlenmiş bir çift boyutuna geçti. Bunu denemeseydim, çok pişman olurmuşum. Ben eskiden gelen düşüncelerimle zor bir vaka idim, hatta mektupları okurken, onlar benim kadar kötü değiller demiştim ama herkesin hikayesi farklıymış, Yeter ki isteyip doğru yere gelmeye karar versinler sonra her şey halloluyor. Ben her şey için çok teşekkür ederim, yeni hayatım için teşekkür ederim.

Umarım nice insan bu illetten kurtulur ve vajinismus hastalığını yener, kadınlığın tadını çıkartır. Her şey bilinçaltımızdaki bilinçsiz, saçma, karanlık düşüncelerde, zamanla onlardan kurtulup, özgür olmak elimizde hele böyle bir destekle.

İlk gece korkusunu  yenemeyecek gibi düşünüp, evlenmekten ve çocuk sahibi olmaktan vazgeçmeyi düşünürken tedaviye gelen danışanımızın çocuk sahibi olduktan sonraki yorumları

Vajinismus hamile

vajinismus yorumları

Vajinismusu Yendikten Sonra Ne Hissedersiniz?

Kim derdi ki korku ve şüpheyle girdiğim bu kapıdan birkaç yıl sonra  kızımla gireceğim. Ümitsiz vaka derken kendime ne kadar yol almışım. Güler yüzünüz anlayış ve sakinleştirici sesiniz ile verdiğiniz bilgilerle aslında hayatım değişmiş. Bu yüzden bebeğimle size gelmek, hem sizi görmek, hem de teşekkür etmek istedim. Çözülebilecek bir sorunu  vajinismusu bu kadar zaman taşımışım, hatta vajinismus nedeni ile çocuk sahibi olmamayı düşünmüştüm. Neyse ki dünyanın en güzel şeyinden mahrum kalacakmışım. Hem kocamla ilişki başka bir boyuta taşımama hem de kızıma sahip olduğunuz için  sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız. Ama tabi ki Minecim de iyi ki var, çünkü onun enerjisi, ile tam bir motivasyon kaynağı. TEŞEKKÜRLER  BURCU

Vajinismusu yenemeyeceğinizi aynı anda anne da olamayacağınızı hayal bile edemeyeceğinizi düşünürken çok az bir gayretle vajinismusu yener anne de olursunuz.Neden çocuk yapmıyorsunuz dendiğinde biz istemiyoruz diyordum.

4 YIILIK EVLİLİK VAJİNİSMUS  NEDENİ İLE BOŞANMA AŞAMASINDA İKEN, BEKLEMEKLE BU AŞAMAYA GELİNEBİLİR.

Vajinismus Tedavisi İstanbul’dan Işık hanımın  vajinismus tedavisi sonrası gebelikle ilgili düşünceleri

Yukarıdaki ultrasound görüntüsündeki minik kese ALLAH’IN Işık hanıma emanet ettiği minik kulu ziyanın vajinismus tedavi merkezimizdeki ilk görüntüsü ve bu 5 haftalık kese şimdi kucağımdaki ziya. İşte siz vajinismus problemi yaşayıp kendini farklı zanneden vajinismus hastalığı konusunda yanlış düşünenleri uyudukları uykudan uyandırmak amacıyla paylaşılmıştır ve sizde isterseniz vajinismusu çözer isterseniz. ALLAH’IN size sunduğu bir ayrıcalık olan annelik makamına ulaşabilirsiniz. Işık hanım gereksiz 4 yılını bu  sıkıntılarla geçirmiştir.

Sağ köşedeki fotoğrafda – ziya bebeğin yanında ise yeni doğumunu yaptırdığım berfin bebek. Berfin bebek ismi vajinismus tedavi merkezimizde 8 yıllık vajinismus nedeni vajinismus tedavisi alan ve daha 1. seansda kızınız olursa adını ne koyardınız diye sorduğumda berfin diye söyleyen vajinismus hastamızın bebeği. Burda bile her şey inanmakta ve düşüncede başlar ve neyi ekerseniz onu biçersiniz. Sizde vajinismussuz hayatı ekin ve isterseniz bebeklerinizle birlikte güzel günleri biçin.