Cinsel İlişkiye Giremiyorum

cinsel ilişkiye giremiyorum

Cinsel İlişkiye Giremiyorum

İçindekiler

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Mühendis Aysel Hanımın vajinismus nedir,vajinismus tedavisi hakkındaki görüşleri

Merhabalar Saygın Bey,
Mektubumda bu süreçte yaşadıklarımı, tedavimi ve de teşekkürlerimi olabildiğince kısa öz bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
Ben 30 yaşında, 20 aylık evli bir kadınım. Mühendis bir çiftiz, İstanbul da yaşıyoruz. Eşimle beş yıllık bir sevgililik dönemimiz oldu. Bu süreç içerisinde yakınlaşmalarımız oldu. Ama ikimizde bu anı evlendikten sonraya saklayalım, büyüsü bozulmasın diye düşündük. Aslında o zamanlardan beri erteliyordum. Ancak neden olduğu konusunda kendime dürüst değildim, itiraf edemiyordum. Bu sorunuma rağmen çok ender rastlanan bir durum olan tam bir ilişki olmamasına rağmen hamile olduğumu öğrendim. Nasıl olur diye günlerce düşündüm. Korkmama rağmen bir operasyon geçirdim.
Sonra evlendik. İlk gece olmadı, diğer günler olmadı, balayına çıktık olmadı, döndük olmadı, tatillere gittik olmuyordu. Evliliğimizin ilk aylarında tuhaf davranışlar sergiliyordum.

Aysel


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Mimar Dilek Hanımın vajinismus  nedir tedavi yöntemleri hakkındaki yorumları
Merhaba; Ben 13 yıllık evliyim. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Daha evlenmeden ilk gece korkusu içimde yaşıyordum. Etrafımdan duyduğum olumsuz yanlış bilgiler beni daha da endişelendiriyordu.  Korktuğum oldu evlendiğimiz ilk günden bu yana cinsellik kabusum oldu. İlk başta çok önemsemedim zamanla aşabileceğimi düşünüyordum. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Gittikçe gözümde büyüyordu, Dilek 13Yil vajinismus

Vajinismus hastası Emine – İstanbul – Öğretmen Vajinismus  Nedir Tedavisi hakkında yorumları

20 aydır hayatımdaki herşeyi vajinismusa endekslemiştim. İnsanlardan kaçmaya, sevdiğiniz kişilerle bile görüşemiyorsunuz. Hep bir eksiklik duygusu, sanki insanlarda bu durumunuzu biliyor ve yüzünüze söyleyecekmiş gibi geliyor. ailenin çocuk baskısı, sürekli gergin ve sinirli hal, eşimle kavgalar ve daha neler neler…Vajinismus ne demek, nedir  hastalığını herkes yener bir ben eşimle cinsel ilişkiye giremeyiceğim diye düşünürsünüz.

Emine-ogretmen


Gizem Vajinismus Adana

Vajinismus hastası Filiz – Bolu – Ebe Vajinismus nedir , tedavisi hakkında yorumları

Vajinismus hastası olabileceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Çok zor günler geçirdiğim, anlayabilmek için yaşamak gerek. Yaşama sevincim, kendime olan güvenim gün geçtikçe azalıyordu, Vicdan azabım giderek artıyordu. Evliliğimin bitmesinden korkuyordum.Vajinismusu  yenen birisi  olarak ertelemeyin.
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız


Vajinismus hastası Meral – İstanbul – Bankacı Vajinismus  Nedir ile ilgili yorumları

İlk gece korkusu   ne olduğunu bilmiyordum.  2 yıllık evliydim. Vajinismusla ilk gece tanıştım. Düşünsenize sevdiğiniz insanla evlisiniz ama ona yaklaşımıyorsunuz.İlişkiye giremiyorum .Seviyorum, aşığım ama korkuyorum. İçimde fırtınalar kopuyordu, yüzüm gülmüyordu. Çocuk ne zaman olacak sorularına hep yalan cevaplar verdim.
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız


Vajinismus hastası Nesrin – Hemşire Hanımın  ilişkide kasılma,Vajinismus  Nedir,Tedavisi Hakkındaki Yorumları- Muğla

Ümitsizdim, güvensizdim, başaramayacağım korkusu içindeydim, Özetle tek kelime ile vajinismus hastasıydım.Vajinismus nedenini düşündüm fakat bulamadım. Cinsel ilişkiye giremedim Yaşadığım psikolojiyle vajinismus yüzünden boşanmayı düşündüm, gece yarıları ağlama krizlerine girdim. Vajinismus nedir, vajinismus hastalığı nedeni ile 3 merkeze başvurdum, sonuç kafa karışıklığı…  sosyal fobim gelişti, insanlardan uzaklaştım…Oysaki vajinismus size uygun olacak tedavilerle kısa sürede çözülür.
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız


İsmim Derya 30 yaşındayım 3,5 yıllık evliyim. Çok büyük hayallerle hazırladığımız evlilik hayatımızı kabusa çeviren vajinusmus hastalığı ile tanışmam ilk gecemizde oldu İlişkiye giremedim.Önce utanma duygusuydu yaşadığım,sonrasında  ilişki anında korku ve acı. Duyduğum büyük acıdan sonra bir daha ilişkiye girmeyi deneme cesareti bile bulamadım kendimde,sanki orada bir duvar var gibi geliyor ve yıkılması için büyük bir acı yaşamam gerekiyor gibi.Ha bugün deniycem ha yarın ilişkiye gireceğim  derken geçen 3,5 yıllık sürede cinsel ilişkie giremedim.Ön sevişmede hiç problem yok.İş taki o safhaya geldiğinde tüm vücudum buz kesiyor  ilişki anında kasılıyor,kilitleniyorum sanki.
sonrası bir dahakine inşallah temennileriyle yıkıntının üstüne bir yıkıntı daha koyarak beklemekle geçiyor.


Bankacı Derya  Hanımın  ilişkde kasılma,Vajinismus  Nedir tedavi yöntemleri hakkındaki Yorumları

“Vajinismus Hastalığı Nedir ” sorularıyla ilk tanışmanız genellikle ilk gecenizde balayınızda olur. Herşey mükemmel giderken, o’an da karşınıza bir duvar çıkar ve tüm vücudunuz buz keser, ilişki anında kasılır, kitlenir. Sonrası bir daha ki sefere inşallah diye diye zaman kaybettirir…

Derya iliskiye giremiyorum

Vajinismus Hastalığı Nedir,  Neden cinsel  ilişkiye giremiyorum ” gibi sorularınızın cevabını verebilmek için probleminizin net bir şekilde adını koymanız ve çözümü zamana bırakmayıp, üstüne gitmek gerektiğini bilmek ,vajinismus hastalığını yenmek için ilk adımdır. 


İngilizce öğtretmeni Ş Hanımın  ilişkde kasılma,Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları Adım Ş.. İngilizce öğretmeniyim.32 yaşındayım ve 4 senelik evliyim.İlk başlarda bir problemim olmadığını,zamanla bir şekilde olacağını düşünerek rahat davrandım.Fakat zaman geçtikçe,eşimle ilişkiye girmeye çalışırken,bir noktada gerildiğimi kendimi kastığımı farkettim.Bu da sonuca ulaşmamıza engel oluyordu,ilişkiye giremiyorduk, zamanla denemelerimizde azalmaya başladı, benim ilişki anında korkularım,kasılmalarım sebebiyle.Eşimi çok sevmeme,çok fazla çocuk istememe rağmen ilişkiyi giremiyordum.Zamanla nasıl olsa ilişkiye giremiyorum diye düşünmekten, denemeyi de bıraktık ve bu beni daha da mutsuz etmeye başladık.İlişkiye girememe nedenim bir şekilde ne olacağını bilmediğim için korkmam,bana ilişkinin  acı vereceğini düşünmem.


Bununla birlikte vajinismus hastalığını  yaşayan kadın vajinasının içine penis, parmak veya herhangi birşeyin girişine izin veremez, verse bile sürekli ya da tekrarlayan güçlükler olarak bu durumu devam eder.

Vajinismus Hastası “vajinusmus” (Cinsel İlişkiye Girememe) sıkıntısı yaşayan kadınların zamanla cinsel ilişkiden kaçındığı, cinsel ilişkiden korktuğu  ve istemsiz olarak pelvik kas kasılmaları yaşadığı, cinsel ilişki öncesinde korku ve acı çekmektedirler.

Tam vajinismuslu olan kadınlar, cinsel ilişki esnasında vajinasına penisin, parmağın ya da herhangi bir nesnenin girişine izin vermezler.

Kısmi vajinismuslu olanlar ise cinsel ilişki anında vajinal ilişkiye zorlukla girmekte ve ağrılı cinsel ilişki nedeni ile acı duyarak cinsel ilişkiye girmektedirler. Bu durum yani ağrılı cinsel ilişkiye girebilmek gerek erkek açısından gerekse kadın açısından hep bir problem olarak sıkıntı yaratmaktadır.

Vajinusmuslu kadın bu durumu tüm ömrü boyunca yaşayabileceği primer vajinismuslu  gibi, daha önce normal cinsel yaşamı olmasına rağmen, sonradan da meydana gelebilir. sekonder (ikincil) vajinismus nedir.

Dünyadaki literatürde, vajinismusu DSM-IV  Diagnostic and statistical of mental disorders disparoni ile beraber cinsel ağrı bozukluğu olarak sınıflandırılır.

Vajinismusda, uyarılma, cinsel istek ve zevk alma duygusunda problem yoktur. Bunun yanında zamanla cinsel ilişkinin başarısız şekilde sonuçlanması nedeniyle cinsel istek ve haz duygusu azalabilir ve kaybolur.

Vajinusmus, vestibulit sendromu ve ağrılı cinsel ilişki ile de görülebilir.

Vajinusmuslu kadınlar, yıllık her kadının yaptırması gereken jinekolojik bir takım test ve takiplerini yaptıramazlar. örnek: serviks tarama testini  smear testi yaptırmaktan kaçabilirler. Vajinismuslu kadınlar; Vaginal tampon, vajinal krem veya fitil kullanamazlar.

Kadınlar, doğumdan sonra cinsel ilişkiye girememekten , ağrılı ya da zor cinsel ilişkiye girdiğinden dolayı jinekolojik muayeneden kaçarlar.

Bir hastamızın vajinismusla ilgili yorumları

Korkum ve endişem ne bende tam olarak bilmiyorum.Ama sanırım korku,cinsel ilişki anında  canımın acıyacağı da değil.Dayanabilirim diyorum.Ama yine de olmuyor.Endişem ise ya yine başaramazsam vajinismus sorunu çözemezsemiilişkiye giremezsem diye.Tek istediğim vajinismus hastalığına  çözüm bulmak.İnanıyorum ve istiyorum.Bazen diyorum ki senelerdir çektiğin acı ve psikolojik baskıdan da mı daha zor.Aslında ilişkiye girmek kolay deniliyor.Ama yaşadığım ve aldığım öncek vajinismusi tedavilerden dolayı endişelerimde var.Ama yinede bugünün hayatımda dönüm noktası olarak görmek istiyorum.Nur/İzmir

Vajinismus Hastalığı Nedir sorusunu bazen anatomik engeller neden olur. Çünkü kızlık zarının kalın olması, sizi anatomik nedenli vajinismus hastalığı ile tanıştırır.

Anatomik nedenli vajinismus sorununu yaşamış ve kalın kızlık zarı nedeniyle cinsel  ilişkiye giremeyen bir çiftin yaşadıkları

2 yıllık evliyim eşimle ilgili herhangi bir problemim yo,k evlenmeden öncede asla böyle bir şey yaşayacağımı düşünmezdim.Çünkü güçlü bir kadın olduğumun farkındaydım  ağrı eşiğim yüksektir diye biliyordum, ama bunların bir öneminin olmadığını iki yıllık ilişkiye giremediğim, başarısızlığımdan sonra anladım.Sorunum korkmak,acı olacak diye değil gibi vajina önündeki çıkıntı sanki kapalı herhangi bir giriş yok, zorlayacak gibi hissediyorum ve dokunulduğunda bir anlık tepki çekilme oluyor.Biraz cinsel isteksizlik biraz istememe vs ilişki denemelerinde biran önce bitsin istiyorum.Eşimi bazen zorluyorum olsun artık kendim ide fakat orda bir duvar var gibi, zorlamayla ilişkiye giremiyorum, olmuyor.Artık herşeyi bir kenara bırakıp kafamı toplayıp vajinismus hastalığımı yenmek,ilişkiye girmek istiyorum ve inanıyorumda olacak.

Hale hanım   Anotomik nedenli vajinismus hastalığı nedeni ile ilişki anında yaşadıkları

Şuan içinde bulunduğum psikolojiyi kelimelere dökmek benim için zor fakat olumlu okadar sebebim varken umutsuzsluğa kapılmaya lüzumsuz görüyorum.Evliliğim boyunca kendime nekadar gereksiz yüklendiğimi farkettim.Saygın Bey’e gelirken 3-4 seansla bu işi halledeceğime o kadar inanmıştım ki bugün gördük ki fizyolojik bir sorun (kızlık zarımın kalın olması) bana 2 yıl engelmiş.Çok şanslıyım ki bunu Saygın Bey farketmemi sağladı.Artık küçük bir operasyonla önümdeki engellerin büyük bir kısmını aşacağım.Sorunum ben kaynaklı kısmının çok az olduğunu bilmek beni rahatlattı.Şuan tek korkum o küçük operasyon ama onuda halledicem.Daha sonra seanslarla önümdeki mutlu günlere kavuşacağım ;buna inanıyorum ilk seansta bile yapabileceğime inanmaya başladım.
Hale

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Hale Hanımın Vajinismus  Nedir, tedavisiHakkındaki Yorumları

Vajinismus Hastalığı Nedir sorusunun cevabını aşağıda vajinismus hastalığı  problemini yaşayan ve çözmek için bir takım yanlış tedavi sonucu sadece kendinin bu problemi yaşayıp, vajinismusu yenemeyeceğini,ilişkiye giremiyeceğini düşünüyordu…

10 aylık evliliğimiz boyunca her  ilişki denememiz  başarısızlık ile sonuçlandı. Sakinleştirici ilaç, alkol vb.her türlü yolu denememize rağmen ilişkiye giremedik, olmadı. Görüşmeye geldiğim gün yalnız olmadığımı hissettim. Sanki hayatım boyunca ilişkiye giremiyeceğim, olmayacak, artık yapacağımız bir şey kalmadı diye düşünürken size ulaştık.Cinsel ilişki anında acıyacak korkusu, kanama olacak korkusu hatta o günümüzün hastanede sonuçlanacağı korkusu vardı. Doğum da benim içinde mucize… Şimdiden teşekkürler
Orjinal halini okumak için tıklayınız

Vajinismus Hastalığı  Nedir, Niye Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Cevap:Korkumun nedeni nasıl olacak bilmiyorum bu yüzden kulaktan duyma yanlış bilgiler yüzünden’de olsa gerek korkuyorum ve  ilişki anında kasılıyorum,birlikte olamıyorum.

Merhaba; Ben Lale 26 yaşındayım.3 Aylık evliyim. Eşimi seviyorum fakat birlikte olamıyorum,ilişkiye giremiyorum ve bu beni üzüyor. Anlamını bilemediğimiz ve hiç yaşamadığım bir durumdan eşimle birlikte olmaktan korkuyorum.Korkumun nedeni nasıl olacak bilmiyorum,S bu yüzden kulaktan duyma yanlış bilgiler yüzünden’de olsa gerek korkuyorum ve birlikte olamıyorum. Eşimle yatak aşamasına gelene kadar herşey süper çünkü eşimi seviyorum ama sonrası benim için kabus buz kesiyorum ve ağlamaya başlıyorum ben bunun adına korku diyorum.

CEREN HANIMIM YASADIKLARI

Vajinusmus  Hastalığı  Nedir , Vajinismusa Neler Yol Açar

Kadın vajinasında bir duvar var sanar ve vajinasının çok küçük olduğunu düşünür.

Adım Ayşe, 2 Aylık evliyim. Eşimle kendimi kastığım için birlikte olamıyoruz.Aslında herşey iyi giderken iş o ana gelince orada sanki bir duvar oluyor. Eşim sabırlı anlayışlı ama biliyorum ki birgün sabrı tükenecek. Sanki hiç yapamayacak gibiyim. Vajinam küçükmüş gibi düşünüyorum.Parmak grişi olabiliyor ama nedense penisi hiç alamıyorum. Çok acıyacak gibi geliyor. Bazen soğuyorum çünkü her denedikçe yapamamak güvenimi kırıyor.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Duygu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

26 yaşındayım ve 15 aylık evliyim. 12 yıllık birlikteliğimizden sonra artık evliyiz. Böyle bir sorunla vajinismusla  karşılaşacağımız aklıma bile gelmezdi ve böyle bir hastalıktan da haberimiz yoktu. Sevgililik dönemimizdeki tam anlamıyla olmasa da denemelerimizde böyle bir problemle karşılaşmadık. Ben bu sorunun en azından kendimde panik atakla bağlantılı olabileceğimi düşünüyorum ; çünkü o andaki duygularım ve tepkilerim panik halindekilerle aynı. İsteyerek başlamalar, sonra  cinsel ilişki anında tam o anda en son aşamada korku, panik, ağlama ,kasılma, nefes alamama, acıyacak korkusu, kanayacak korkusu, yırtılacak, korkusu, korku, korku. Bunlar düzelir, yarın düzelir, diye diye 15 ay geçmiş. Ve buradayız, umutluyum, umutluyuz, heyecanlıyız ve birazda endişe. Eşimin anlayışlı olması her zaman olumlu bakması bana da aslında umut veriyor. Neden böyle oldu acaba diye düşünüyorum ama cevap bulamıyorum. Bu konudaki aile ve kültürel baskılar, yanlış bilgiler, oradan  buradan duyulan eksik bilgiler hepsinin vajinismus  hastalığı için  bir etkisi vardır. Ama düzelecek, düzelmeli, çocuklarımız olmalı ve bu günler geride kalmamalı. Duygu


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Grafiker Nurdan Hanımın Yorumları

Adım Nurdan 26 yaşındayım; 1,5 yıllık evliyim. Fakat hiçbir sorunum yoktu evlenene kadar gayet mutlu, huzurlu yaşantım vardı. Ta ki evlenince eşimle her birlikte oluşumuzda yaşadığım sıkıntılarımdan dolayı içime kapandım, mutsuzluk yakamı bırakmadı çoğu kez hastanelerdeki ……….. gittim. Vajinusmus olduğumu öğrendim.  Vajinismus için tedaviler,ilişkiye giremedşüim için   terapiler gördüm. Biraz rahatlama oldu fakat bunu yine çözemedim. Tamamen kendimi bıraktım evden çıkmadım psikolojim bozuldu sürekli ağlamaktaydım.Vajinismus tedavisi sakinleştiriciler kullandım onlar beni çok kötü yaptı. Kas ağrılarım ve uyuşmalarım başladı. Her ilişki sonu hayal kırıklığı yaşadım. Eşimi çok seviyorum 10 senelik flört ettik ve sonuncunda evlendik çok bağlıyız birbirimize eşim çok anlayışlı fakat ben kendimi yetersiz hissediyorum ona karşı çok kötü oluyorum. Uzun araştırmalarım sonucunda burayı buldum ve geldim inşallah umudum hislerim ve mutluluğuma yeniden kavuşurum. Şuan bunu yazarken bile kafamda deli sorular var. Acaba başara bilecekmiyim korkularım geçecek mi. Canım acıyacak ve içimden bir şeyler kopacak gibi hissediyorum kendimi. Aşırı kasılmalar yaşıyorum. NURDAN
Orjinali Okumak İçin Tıklayınız


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Nursel Hanımın vajinismus nedir hakkındaki düşünceleri

Merhaba Ben Nursel; 32 yaşındayım 7 yıllık bir evliliğim var söylemesi zor olan bir vajinusmus hastalığına evlendikten sonra öğrendim. Eşimin anlayışlı davranmasına rağmen çok zor günler yaşadım. Neden ben zaten 15 yaşından beri yaşadığım hormon bozuklukları, adet göremem, daha 17 yaşında öğrendiğim belki anne olamama ihtimalim ve üstüne vajinusmus  son zamanlar yani son 2 yıl sanki eşimin anlayışı da azalmaya başlamıştı. İlk zamanlar adam olana çok bile diyen adam değişmeye başlamıştı. Kendimi daha çok suçlamaya başlamıştım. Buraya gelmeden 2 sene önce konuşmuştum fakat cesaret edememiştim. Şimdi ise buradayım. Bunu yenmek zorundayım ilk önce kendim için daha sonra eşim için . İlişki sırasında yaşadığım yanmalar, kasılmalar, bacaklarımın kilitlenmesi, robot gibi oluyordum. Düşündüğüm tek şey bundan kurtula bilecek miyim. Normal bir kadı olabilecek miyim. Şuan bunlar bana çok zor geliyor. Hatta imkansız.

SONSÖZ: Vajinismus hastalığını yaşayan şuan sizlerinde ,diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok…O yüzden de  vajinismus nedir e biran  önce yanıt bulmak, ilişkiye girememe korkularınızı yenmek  için, harekete geçmekKadın Hastalıkları ve Doğum doktoru  vajinismus ile ilgili görüşleri

Vajinismus  Hastalığı Tedavisi İstanbul – Öğretmen Emine Hanımın ilişkiye girememe ve Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları
Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla vajinismus problemi yaşıyordu. Kocası vajinismus hastalağı ile yaşamayı kabul ettiği halde, emine hanım  ilişkiye giremediği için ,kendini hep eksik ve yarım hissediyordu.Hatta o kadar tedirgin ki, ilişkiye girerse öleceğini sanıyordu.
“Vajinismus hastalığı nedir , Neden cinsel ilişkiye giremiyorum” sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin vajinismus hastalığı ile ilgili yaşadıklarını  bilgilendirme amaçlı sizle paylaşıyoruz.

Emine ogretmen 5y

VAJİNİSMUS NE DEMEK

Vajinusmus kadınlara neler yaşatır bir fikir verbilir,
AĞLAMAYA, MUTSUZLUĞA, KORKULARA SON!
MUTLULUĞA, GÜZEL GÜNLERE MERHABA 🙂
Merhabalar ben Emine. 1,5 yıllık evliyim. 23 günlük de bu vajinismus hastalığını aşmış bulunmaktayım. Eşimle 6 yıllık beraberliğimizin ardından severek evlendik ve 1,5 yıl bu vajinismus hastalığ nedir ile uğraştım. Evet hayatta iki büyük korku vardı hep benim için; İlk gece ve doğum yapmak. Ama eşimle çok severek evlenmiştim ve bunu milyonlarca insan yapabiliyordu. Yani sırf bu yüzden sevdiğim insandan vazgeçemezdim. Ama öyle olmadı maalesef korktuğum başıma gelmişti. Eşim hayatımın sonuna kadar böyle yaşamayı kabul ettiğini, onun için problem olmadığını söylese de benim için öyle değildi. Hep eksik, hep mutsuzdum. Eşimden ayrılmayı düşünmedim tabi ama böyle nereye kadar devam ederdi Hep acabalarla doluydu kafamın içi. Araştırdım aylarca,vajinismus hastalığı nedir bu tür yazıları okudum. Olabilir, acaba ben de yapabilir miydim Ama doktora gitmeyi kabul edemiyordum bu konuda. “Ben eşimi bu kadar severken, isterken, yabancı biri bana ne yapacak, ne söyleyecek de bu kadar kolay olacak” diyordum. Bence ben bunu hayatım boyunca yapamazdım. Yaparsam ölürdüm sanki, o kadar imkansızdı. Bu saçmalıklar aylarıma mal oldu. Zar zor gittim Saygın Bey’e. 4. seansta yani 4 saatte bu vajinismus hastalığı bitmişti. Eee, nerde benim 1,5 yıllık çabam Hepsi kocaman, dolu bir poşet çöptü kurduklarımın. Yazıktı geçen zamanıma kendimi bu kadar yıpratmama.
Tedavim bitip ilk denememizde; gerçekten inanamadım. Eşim ben üzülmeyeyim diye “oldu” diyor zannettim. Evet olduğunun farkındaydım ama sanki böyle olmamalıydı, artık doğruları bilmeme, olabilirliğini kabullenmeme rağmen. Olmuştu.İlişkiye girmiştim ve canım yanmamıştı. Kalkıp yatağa baktım. Yatağın her yeri kan olmalıydı. Ama değildi! Ayağa kalktım. Kalkamamam gerekirdi. Tüm evi dolaştım, yürüyebiliyordum da. Bir daha lavaboya gidip, duş alamazdım. Ardından onları da yaptım. Eee yine hiç bir şey olmadı bana! Bu muydu yani hayatımın merkezine koyduğum Onu yaparsam artık hiçbirşey yapamam dediğim şey.
Tedavim süresince bunları öğrenmiş olmama rağmen o gece bunları tek tek yaptım acaba bir şey olacak mı diye. Bir insan artık emin olduğu, bildiği şeyi ispatlar mı kendine Düşünün artık bu problemi bilinç altıma kazıdığımı. Şuan bile hala inanamıyorum bunu yapabildiğime. Bu kadar kolay ve gerçekten çok normal ve sıradan olan bir şeyi nasıl bu kadar büyütmüşüm bilmiyorum… Ama geçen 1,5 yılıma üzülmüyorum artık. Belki saçma ama iyiki bunu yaşamışım diyorum. Çünkü doğruları öğrenerek, kendimi tanıyarak ve herşeyi bilerek olması daha iyi oldu. Bu problemi yaşayan tüm bayanlar lütfen zaman kaybetmeyin! Asla zamanla geçecek bir şey değil vajinismus. Zaman herşeyin ilacı derler ama bu konuda maalesef ilaç değil zehir oluyor. Sizlere tek tavsiyem en kısa zamanda karar verin. O kapıdan girdiğiniz an vajinismusun çözüleceğine ben inanıyorum Allah’ın izniyle. Siz karar verin yeter gerisi Saygın Bey’in işi. Asla kendinizi eksik ya da kötü hissetmeyin. Siz tek değilsiniz. Bu vajinismusu  yaşayan ve çözen milyonlarca kadın var. Siz de onlardan biri olacaksınız sadece, benim gibi. Sabrınıza, sevginize, desteğinize, güler yüzünüze milyonlarca kez teşekkür ederim Saygın Bey. Allah herşeyin en iyisini nasip etsin, o güzel kalbiniz gibi size. İyi ki varsınız, iyi ki tanıdım sizi. Siz ve Mine Ablam ailemden biri gibisiniz benim için artık. Hatta ailemle bile paylaşamadığım vajinismus problemi, sizlerin yardımı ve desteğiyle çözdüm. Tedavim bitmiş olsa da her fırsatta geleceğim hep, o sıcak mutfakta kahvenizi içmeye. İnşallah Allah nasip eder de hamileliğimde de birlikte oluruz. Şu an tam olarak “evet” diyemesem de normal doğuma bile bir yeşil ışık yakabiliyorum 🙂 Bence yapabilirim.
Sevgi ve Saygılarımla
TEŞEKKÜRLER…


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Özge Öğretmen “vajinismus nedir” sorularıyla yaşarken boşanma aşamasından dönüş sürecini sizinle paylaşıyoruz.

Hocam merhaba, biliyorum mektubum biraz gecikti mahcubum size karsı bu yüzden, ben size geldiğimde 2,5 yıllık evliliği bitmek üzere olan umudunu yitirmiş bir kadındım.
Birçok tedavi denedik, psikoloğa gittik, evde çözmeye çalıştık ama bir türlü sonuç alamadık artık bıkmıştım hayattan soğumuştum boşanma kararı almıştık. Bir tanıdığım vasıtasıyla size ulaştım ilk görüşmeden sonra kesinlikle gitmeliyim dedim ve geldim. İlk seansa geldiğimde baya tereddütlüydüm 2. Seansımda sonra çok rahat geldim ve iyi ki gelmişim. 4. Seanstan sonra denedik ve inanamadım, defalarca eşime sordum oldu mu diye gerçekten olduğunu görünce mutluluktan ağladım meğer korkulacak hiç birey yokmuş 2.5 yılım çöpe gitti şuan o kadar mutluyuz ki tek isteğimiz sağlıklı bir evlat sahibi olmak her şey için teşekkürler allaha emanet olun. Özge

OzgeBosanma


Vajinismus Hastalığı Nedir sorularıyla yaşarken, kendinizi bir anda tedavi almış olmanıza rağmen  hatta kızlık zarı operasyonu geçirmiş olmanıza rağmen, cinsel ilişkiye giremeyip,vajinismus yüzünden eşinizle boşanma aşamasında bulabilirsiniz. Oysa ki vajinismus hastalığı  doğru bakış açısıyla kısa sürelerde yenilebilen bir problemdir.

LONDRA Emine mühendis vajinismus nedir için yorumları,tedavi yöntemleri ve yaşadıkları

Emine ingiltere londra

Vajinismus  Hastalığı Tedavisi İstanbul – Londra  Emine Hanımın ilişkiye girememe ve Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları

Merhabalar Saygın Hocam;
Öncelikle teşekkür etmekle başlamak istiyorum,size binlerce kez teşekkür ederim. Evimde ve eşimle mutluysam bu sizin sayenizde.Ben 3 senedir evliyim 3 senesi çok zor geçti.Eşimle ilişkiye giremiyorduk ben itiyordum kasılıyordum.İlk gece korkuları,ilişki anında  yırtılma ilişki sırasında  kanama hep yanlış kurgular benimde beynimde hep bunlar vardı.psikolojik destek aldım. Ankara’da başka bir merkezde kızlık zarı operasyonu geçirdim fakat hepsinde final yine hüsran oldu.İlk başlarda vajinusmus hastalığını kendime yakıştıramadım bendeki kesin başka bir şey farklıdır diyerek kendimi kandırdım.Artık her denemenin finali benim için gözyaşları ve yıpranmaktan başka bir şey değildi.En son öyle bir hale geldik ki eşimle artık arkadaş gibi olmaya başladık artık deneme diye bir şey yoktu bizde. Finali bildiğimiz için biz artık denemeyi bıraktık.Küçük şeylere sinirlenip öfkelenip bağırmamızın tek sebebi buydu.Buda artık bizim boşanma yoluna gitmemize sebep oldu;3 senede ben ve eşim artık çok yıpranmıştık.Bu evliliğin artık ya bitmesi yada biran önce bir çaresi bulunması gerekiyordu.Bendeki kesinlikle vajinusmus olduğunu kabullendim ve başladım araştırmaya,uzun bir araştırmadan sonra Saygın Beyin bu alanda……………………………….inandım ve güvendim.Randevu yapıp Londra’dan İstanbul’a tedavi olmaya geldim.Giderken bende ve eşimde umutsuzluk vardı acaba yine mi olmaz eşimi zorla İstanbul’a getirdim o bana inanmadı boşuna gidiyoruz dedi.Bu düşüncelerin hepsi Saygın hocamla görüştükten sonra silindi.Kliniğe ilk girdiğimde o sıcaklığı ve enerjiyi aldım ve ilk görüşmeyi yaptık.Bana o kadar güven verdiniz ki ben ve eşim ilk görüşmede doğru adreste olduğumuza inandık.O kadar özenle ve sabırla anlatmanız çok güzel bir şey.Yani bunu ben yaptıysam her bayan yapar.Ben 4 gün içinde tedavi oldum ve evime döndüm ve aynı hafta eşimle ilişkiye girdim.Şuan inanılmaz mutluyum.Saygın hocam siz bana demiştiniz ya Allah kimseyi böyle yaratmadı evet çok haklısınız herkesin mutlu olmaya hakki var.Hiç kimse bir gün bile beklemesin zaman kaybetmesinler ve hemen tedavi olsunlar asla yalnız değilsiniz,ben gelmeden önce kendimi çok yalnız değilsiniz,ben gelmeden önce kendimi çok yalnız hissediyordum ama buraya geldikten sonra benim gibi bir çok kadın olduğunu gördüm ve bu bana güç verdi.Kendiniz için isteyin ve başarırsınız.Ben aslında çok şey bildiğimi zannederdim;fakat tedavi olduktan sonra ben aslında hiç bir şey bilmiyormuşum.Yanlış bilgi ve kurguymuş.Siz benim bilinçaltımı değiştirdiniz ve şuan çok mutluyum .Tüm iyi dileklerim ve dualarım sizinle.
EMİNE/LONDRA


Vajinismus Tedavisi İstanbul – Bekar Ceyda Hanımın vajinismus ve tedavisi hakkındaki yorumları