Vajinismus Tedavisinden Önce Bilmeniz Gerekenler

Vajinismus nedeniyle istediğiniz halde eşiniz yada erkek arkadaşınızla ilişkiye girememe durumu yaşıyorsanız ve ilişki denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlanıyorsa kendinizi farklı, eksik ve zamanla da özgüveninizin azaldığını hissedebilirsiniz. Sonuçta vajinismusu kendi başınıza yenmek isteyip yenemiyorsanız da ilişkiye girme korkunuzu yenmenizi sağlayacak tedaviler almayı planlamalısınız.

İlk önce Vajinismus Tedavisinden Önce Bilmeniz Gereken en önemli unsurlardan biri olan kızlık zarınızda bir anatomik engel olup olmadığının tespitidir.

Kızlık zarıyla ilgili güvenilir tecrübeli bir kadın doğum uzmanından bilgi alınması önemlidir. Çünkü vajinismus hastalığında kişiyi rahatlatacağı düşünülüp gereksiz kızlık zarı alınması önerilebilmektedir. Kızlık zarının ameliyatla alınması sonucunda vajinismus tablosunun devam ettiği görülür. Bu durum da gereksiz maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Oysaki kişi ilişkiye girmekle ilgili kendisine ,yanlış eksik bilgilerle bir senaryo yazmakta ve buna da inanması sonucu bu tabloyu yaşamaktadır. Ama ama kızlık zarının gerçekten kalın olduğu ve ilişkiye girmeyi engelleyici bir yapıda olması da söz konusudur.

O yüzden eğer ilişkiye girememe durumunu yaşıyor ve kendi başınıza yenemiyorsunuzdur. Yada almış olduğunuz vajinismus tedavilerine rağmen çözemediyseniz de probleminizi olası bir atlanmış kalın bir kızlık zarı yol açmış olabilir. Bir olasılık da uygulanmış olan tedaviler sizin için doğru ve yeterli değildir. Çünkü vajinismus hastalığı kişinin çok az bir gayreti ile doğru yönlendirme ve tedavilerle çok kısa süreler içinde çözülür. Kliniğimize çok sayıda yüzde yüz garanti veren tedavi merkezlerinden gelen hastalar bulunmaktadır. Kişi bu durumda kendini kandırılmış ve moralman çok dipte hissetmekte ve hiçbir şekilde de çözemeyeceğine inandırmakta bu şekilde tedavi merkezimize gelmektedir Bu da doğru değildir. Çünkü hiç kimseyi zorla yürütemezsiniz kişinin de çok az bir gayreti gerekli ve önemlidir. O yüzden de alacağınız tedavileri iyi araştırın. 

Vajinismus zamanla düzelir diye zamana bırakmayın kendiliğinden ilk gece korkularım geçer diye beklemeyin çünkü geçen zaman sadece sizden değil evliliğinizden eşinizden de götürmektedir. Vajinismus olduğum için gebe kalamam o yüzden de adet gecikmesi yaşarsam da merak etmeyim nasılsa gebe değilimdir demek de yanlış bir inanıştır çünkü nadirde olsa dışa boşalma ile spermlerin vajina ya kaçması oradan da yumurtayı döllemesi olasılık olarak çok zorda olsa mümkündür.