Cinsel ilişkide niye ağrı olur, nedenleri ve tedavisi

vajinismus tedavisi nedir

Cinsel İlişkide Ağrı Nedir?

Cinsel ilişki sırasında ağrı ve acı sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. yaşamlarının bir noktasında cinsel ilişkide ağrı yaşar. Cinsel ilişki sırasında acı ağrı nedenleri , bedense olabileceği gibi psikolojik nedenli de olabilir. Ağrının niye oluştuğunu anlamak için cinsel ilişki anında bedenimizdeki değişiklerinin ne olduğunu bilmek gerekir. Kadınlarda, cinsel ilişki anında ağrı vajen girişi kısmı vulva da, vajinanın girişinde veya içerisinde olabilir. . Farklı ağrı çeşitlerinin değişik sebepleri olabilir. Nedeni bulmak oldukça önemlidir. Ağrılı cinsel ilişki nedenine göre, tıbbi tedavi, operasyon ile tedavi gerektiren sorunlarınız olabilir.

Cinsel İlişki Anında Ağrı Nedenleri Nelerdir

Cinsel ilişki sırasında ağrı ve acı nedenlerinin kaynakları hem kişinin genital yapısının anatomik problemelrinden kaynaklanacağı gibi, kişinin ilişki esnasında korku, endişe ve panik anında kasarak ilişkiye girmesi neden  olur.

Vajinismus Tedavisi İzmir – Nurdan Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Öncelikle size nasıl başlasam bilemiyorum. Teşekkürlerimi mutluluklarımı şaşkınlıklamı bilmiyorum ama çok mutlu olduğumu biliyorum. Neden bu kadar yıl beklemişim kolay olan birşeyi neden bu kadar büyütmüşüm çıkmaza sokmuşum şimdi anlayamıyorum. Arkamda bıraktığım 4, 5 yılı hatırlamak bile istemiyorum ağlamalarımı. sinir krizlerimi, gereksiz çıkan sorunları küçük şeyleri gözünde çok büyütmemi dünyayı ben kurtaracakmış gibi davranmalarımı herşeyi yani…Ama şimdi öyle değil herşey değişti ama HERŞEY hayatımı bu kadar etki altına alan şeyi yenmek okadar güzel birşeyki en güzeli aciz bir insan olmadığımın farkına vardım ve bende herkes gibi normal bir insanım. Artık  yüzündeki sahte gülücük gitti, gerçeği yerine yerleşti. Sadece benim hayatım değil bizim hayatımız değişti. Saygın Bey beni eski nurdandan kurtulmayı sağladığınız için hakettiğim mutluluğu bana ve eşime yaşattığınız için ve bize inandığınız için  çok teşekkür ederim. Ben kendime eşime inandım ve mutluluğu parmaklarımın ucunda yakaladım ve çok mutluyum. Sonsuz teşekkürler.

Vajinismus Tedavisi İzmir – Nurdan Hanımın eşinin vajinismus hakkındaki yorumları

Selam ben İzmir’den eşi vajinusmus hastası olan bir beyin 5 yıl önce severek evlendik. Ama bu hastalık illetiyle tanıştık önceleri kafaya takmadık ama zaman ilerledikçe bu iş içinden çıkılmaz bir hal aldı ve çok etkilendik eşime hep destek olmama rağmen bir türlü kabullenmiyordu; gitmediğimiz psikolog, kadın doğumcu kalmadı, hep dolaştık ama maalesef ben bu hastalığın tedavisi
olduğuna inanmıyordum. 5 yıl sonunda internette Saygın Beyin adresini, telefonu, tedavi olan hastaların mektuplarını, tedavisinin olduğunu yazıyordu. Saygın Bey çok sabırlı, insanları motive eden, neşeli biri. Tedavimiz çok şükür bitti. Ve eşim çözdü;

İzmir’e mutlu dönüyoruz. Eşi vajinusmus olan beyler tedavi olan bir hastalık; yeterki doğru adresi bulun. Size minnettarım. Çok çok çok sağolun.  İzmir ‘den sevgiler

Vajinismus Tedavisi Çanakkale – Ayşegül hanımın vajinusmus hastalığı hakkındaki yorumları

Bugün daha iyi anlıyorum ki, kafamdaki tüm korkuları kendi kendime yaşatmışım. Evliliğimin 1 yılı boyunca vajinusmus ne demek, nasıl tedavi edilir, ne yapmalı ile ilgili sürekli internetten bilgi ediniyordum ama bir türlü tedavi sürecine uzman desteğine karar vereniyordum. Hatta evliliğimin 3 ayında Saygın beye eşimle gelip bilgi almıştım ama tedavi olma cesareti gösteremediğim için gereksiz bir 7 ay daha yaşadım. Evet bende başaranlardanım, şimdi düşünüyorum, bu hem çok zor, hem çok kolay oldu benim için. Neden zorKafamdaki o korkuyu, başarısız  her denememi düşündükçe çok zor hatta bunu başarmak  imkansız gibi geliyordu ama çok kolay, neden kolay Sadece kendine inanacaksın . Gerisi o kadar kolay kendiliğinden oluyorki, onu anladım. Saygın bey size ve çok sabırlı canım eşime bu konuda beni motive edip, yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu sadece basit bir teşekkür olmamalı. Aslında düşünüyorumda  hayatım tamamen değişme sürecinde , artık arkadaşlarımla cinsellik hakkında konuşabilmek, çocuğum olma ihtimalini bilmek çok güzel. samimi, doğal, içten yaklaşımlarınız, bakışlarınız, ve telkinleriniz için binlerce  kere teşekkürler.

Cinsel İlişkide Ağrı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cinsel ilişki esnasında ağrı tedavisi kişinin nedenine yönelik doğru teşhis edilip, tedavi programı ona göre planlanmalıdır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Meltem Hanımın ağrılı cinsel ilişki tedavisi hakkındaki yorumları

Eşim ve ben birbirimizi çok severek evlendik. Evlendiğimiz gece ben eşimle ilişkiye giremedim. Çünkü çok korkmuştum. Bu korku devam ediyordu. Geçeceğini düşündüm ama geçmiyordu. Sonra belki de henüz evliliğe hazır olmadığımı hissettim. Bunu eşimle paylaşıp ondan zaman istedim. Eşim çok anlayışlıydı Her şeyi zamana bıraktık. Yıllar geçiyordu ama benim korkum geçmiyordu. Evleneli tam 8 yıl olmuştu. Ben hala çok korkuyordum, bu nasıl bir korkuydu, kendime inanamıyordum. Yaşım 28 olmuştu, olgunlaşmıştım. Ama korkumu yenememiştim. Sonra bulduğum ilde bir psikoloğa gittim. Bana korkulacak bir şey olmadığını, biraz alkol alıp denememi önerdi. Denedim ama olmadı. Kendimi çok çaresiz hissettim. Eşimle tartışmaya başladık; kendimi kötü hissettiğim bir gün internette karşıma tesadüfen , Kayra bera merkezi çıktı. Bir mucizeydi. Böyle bir yerden yardım almam gerektiğini düşündüm. Görüşmeye geldim, gerçekten bu korkum bitecek miydi. Biran önce tedaviye başlamak istiyordum. Tedavi için İstanbula gittim. Muayene olmaya bile korkuyordum. Tedaviye başlamıştık. Her şey güzel  gidiyordu; seansları başarılı geçtikçe bende mutlu oluyordum. Artık inanmıştım. Bu korkudan kurtulacaktım. Eşimle beraber olmaya hazırdım. Başardım çok mutluyum kötü günler geride kaldı. Benim gibi sorunu olan kişiler, benim yaptığım gibi zamana yenilmeyin bir an önce yardım alın. Her şey için çok teşekkürler.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Tuğba Hanımın ilişkide ağrı ve vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Vajinusmus hastasıyım. 19 yaşındayım daha bugün 1 seansa geldim 1 yıllık evliyim vajinusmus denilen bu hastalığı yenmek istiyorum; Eşime karşı kendimi suçlu hissediyorum Eşim çok anlayışlı biri bazen onu hak etmediğimi düşünüyorum. Her gece yeni bir umutla başlıyoruz ve her zamanki gibi sonu gelmiyor, istemiyorum. Her gece ağlamak istemiyorum. Bu olay benim psikolojimi çok etkiliyor, kimseyi görmek istemiyorum. Bu durumdan çok sıkıldım ve düzelmeyi çok istiyorum ve düzeleceğime inanıyorum. İnşallah  1. seans istediğim gibi geçer ve bugün bu rahatsızlıktan kurtulup eşimle yeniden mutlu bir hayata adım atmak istiyorum. Eşimle beraber olamıyoruz neden beraber olamıyoruz anlamıyorum. Eşimi çok seviyorum, istiyorum ama bir türlü olmuyor ve yapamıyoruz. İlk zamanlar korkuyordu, kendimi kasıyordum, ama artık öyle değil. Artık olmasını istiyorum kendimi ilişki  sırasında  rahatlatmaya çalışıyorum, gevşemeye çalışıyorum. Bunu her kadın yaşıyor sonuçta bu kadar zor olmasa gerek. Ama istem dışı bacaklarım yine kasılıyor. Eşimi kendime çekmeye çalışıyorum ama yine olmuyor. Bazen eşim orda delik olmadığını hissettiğini söylüyor, etten duvar gibi olduğunu söylüyor. Bütün çabalarımıza rağmen çözemedik. TUĞBA

Vajinismus Tedavisi İzmir – Öznür& Serhan çiftinin ağrılı cinsel ilişki tedavisi hakkındaki yorumları

Buraya gelmeye karar verdiğimiz zaman bazı şüphelerim vardı yani ön yargılı düşünerek bu tedavinin işe yaramıyacağını düşünüyordum. Eşimin ilk seanstan çıktıktan sonra eşimdeki değişikliği farkettim ve ön yargılı olduğum için kendime kızdım. Anladımki denemeden hiçbir şey hakkında karar vermemek gerekiyor. İkinci seansa kadar eşime destek olarak onun  bu vajinusmusu yeneceğini ve bunu beraber yaparak o mutlu sona daha hızlı ulaşacağımızı anlattım. 2. seans sonunda 3 yıldır özlem duyduğumuz  o güzel anı yaşadık ve ikimizde yaşadıklarımıza inanamadık ve ben o anı yaşadıktan sonra eşim ile beraber zaferimize ve hissettiğimz o duygulara karşı koyamayarak birlikte ağladık. Tarifi olmayan duygularımızı,  bize göz yaşlarımız anlattı; bir erkek olarak 3 yıl eşim ile arkadaş gibi olmak ona bedenen sahip olamamak beni yıpratmadı diyemem  ama diğer taraftan düşünüp eşimden ayrılmak onu bu sona  terk etmek  beni daha çok yıpratırdı. Şimdi çektiğimiz cevafının eşimle,
sevdiğimle sefasını sürme sırası geldi. Sabrın sonu selamettir.

Vajinismus Tedavisi Isparta – Şaban Bey’in ağrılı cinsel ilişki tedavisi hakkındaki yorumları

Geriye dönüp baktığımızda yaşadığımız sıkıntının tamamen yersiz, gereksiz ve can yakıcı olduğunu düşünüyorum. Çünkü aşılması ve tamamen ortadan kaldırılması mümkün olan bir problemi aşmak için geç adım attık. 7 ay uzun bir zaman değil 7 ay gerçekten boşuna beklemişiz. Bende erkek eşler için şunu söylemek istiyorum. profesyonel bir destek almak gerçekten çok farklı ve emin ellerde olduğunuzu bilmek özellikle sonuçlandıktan sonra çok daha kıymetli.
Saygın Bey’e teşekkür ederim. Erkek bir eş olarak bize ve bana bambaşka bir dünya hediye etti. Kesinlikle tereddüt etmeyin ve inanın.
Teşekkür ederim.