İlk Gece Korkusu

 İLK GECE KORKUSU

 

cinsel ilişkide ağrı, acı duymaKadınlar ilk  gece korkuları,ilişkiye girecekleri zaman  önceden edinmiş olduğu duyumlardan kaynaklı, ilişkiye soru işaretleri ile girer. Endişe ile girilen ilişkide  kasılmaya kuruluğa  bağlı  acı kanama olabilir..İlk gece korkularının ana nedeni hatalı ilişkiye girenlerin deneyimlerini kendilerininde yaşayabileceğini düşünmelerindendir.

İLİŞKİYE GİREMEME

Neden istememize rağmen ilk gece  ilişkiye giremiyoruz. Ayrıntılı anlatımını dinleyebilir bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İlişkinin başlangıcında her şey mükkemel olsada tam birleşme anında kendinizi sıkar,kasarsınız.İlişki olmaz olsa bile kasarak girdiğinizden canınız yanar,kanamanız olur.Bacaklarınız titrer.Eşinizle ilişki denemelerinizde bu sorun devam eder.Vajinismus olduğunuzu anlarsınız.Belki eşiniz anlamayabilir.Sorunu bazen görmezden gelirsiniz.Çocuk ne zaman soruları gelince iyice bunalırsınız.Vajinismus için dua edersiniz.Çok daha ayrıntılı ilk gece korkularını canlı dinleyebilirsiniz.

İlk gece korkusunu yenmek  için ne yapılmalı?

Öncelikle ilişki anında kasmamak için daha önce çevrenizden duyduğunuz, sizi tedirgin eden ilk gece yorumlarına kulaklarınızı tıkayın.

Çünkü ilk gece korkusu yaşayanlar, ilk ilişki deneyimlerini kendilerini kasarak, dişleri sıkıp ilişkiye girmeye çalıştıklarından ağrı acı kanamaları olur.İlk gece yorumları da hatalı ve abartılı tecrübelerin yansımasıdır. Bu şekilde cinsel ilişkiye girenler, ilişki anında kendilerini aşırı kasarak ve yeterli ıslanmaları olmadığından vajen girişleri tahriş olur, yırtılır ve acır. Oysa ki kendilerini kasmayıp, yeterli ıslanmaları olup, kendilerini beden ve ruhsal olarak hazır hissettikleri an ilişkiye girdiklerinde çok daha rahat  sorunsuz cinsel birliktelik yaşarlar.

İlk Gece  Yorumları

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs – Öğretmen Gaye Hanımın ilk gece korkusu hakkındaki yorumları

İçinizde ilk gece korkusu olsa da vajinismusla karşılaşacağınız aklınıza gelmezdi. İlişki anında kasılır, kapı duvar hissedip, kitlenip ve denedikçe olmayınca ilişkiye girmeyi bırakabilirsiniz. Kendinizi ev arkadaşı gibi hissedebilir, eşinizden ayrılmayı düşünebilir hale gelebilirsiniz. Neden ben, ne eksiğim var diye düşünürsünüz. Acaba eşimle değilde başka bir adamla evlenseydim yine vajinismus olur muydum diye sorgulayabilirsiniz.

 

GayeKibris

ilk gece korkusu

 

İLK GECE KORKUSU NEDENLERİ

Vajinismus sinsi bir hastalıktır. Sizi gereksiz şekilde yıpratır, yorar. Birçok neden sizin ilk gece korkunuzu yaşamanıza neden olabilir. Aşağıda vajinismus tedavi merkezimizde ilişkiye girememe nedeniyle başvuran hastalarımızın ilk gece korkusu yorumlarını okuyacaksınız.

 

İlk Gece Korkusu Kadın

 

  • Çocukluktan kalan cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili korkular yanlış düşünceler
  • katı toplum, ahlak anlayışı
  • cinsellikle ilgili yanlış inanışlar, ayıp, günah gibi suçluluk uyandırıcı kavramlar
  • Daha önce yaşamış olduğunuz  cinsel ilişkiler
  • Kızlık zarının mutlaka korunması gereken bir değer olduğu ve cinsellik hakkında yanlış öğretiler.
  • Cinsellikle ilgili ve erkek arkadaşlarla ilgili kurallar
  • Taciz, tecavüzler
  • Ahlaki, dini yanlış yönlendirmeler
  • Cinsellikle ilgili eksik bilgiler
  • Daha önce yapılmış jinekolojik müdahale ve işlemler nedeniyle sonradan gelişen cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkular

İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim?

İlk gece korkularınız haftalardır devam ediyorsa artık vajinismusla tanışma zamanınız gelmiştir. Başında ilk gece korkularınızın nedenini bilmek ve korkularınızın yerine bilinçli olarak ilişkiye başlamak sizin ilk adımınız olmalıdır. Eğer ilk gece korkularınızı kendi başınıza yenemiyorsanız unutmayın ki profesyonel bir destek alarak sorununuzu yenersiniz.İlk gece korkularınızı yenmezseniz vajinismus sorunu karşınıza çıkar.

Vajinismus evliliğinizin ilk başından itibaren her an iş hayatınızı ve sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. Ufak tartışmalar ilk gece korkusu  nedeniyle daha büyük problemlere yol açabilir. O yüzden de ilişkiye girememe durumunuzu ortadan kaldırmak için bir an önce küçük bir çaba harcamanız, hayatınızı, evliliğinizi olumlu yönde etkiler. O yüzden de hayatınızı ve evliliğinizi seyretmeyin, yönetin.


Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul’a gelen vajinismuslu hastalarımızın ilk gece korkularının bir kısmını şöyle tariflediler.

Nilay-so
Nilay-Tsk

İlk gece ilişkiye girerken nelere dikkat etmeliyim

 

İlk gece korkunuz varsa bu sorunun kaynağını bulmak ve sağlıklı cinsel ilişkiye girmekle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.Mutlaka endişenizi ortadan kaldırabilmek için  bir kadın doğum muayenesi olmanız aklınızdaki soruların yanıtlarınızı almanız gerekir.

İlk Gece Korkusu Kadın

vajinismus hastası Betül (Muhasebeci/İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.
Acı hissi, canımın yanacağı hissi
Yine yapamayacağım korkusu, yine cinsel ilişkiye giremeyip eşime ve kendime mutsuzluk vereceğim düşüncesi
Evlenmeden önce eşimle cinsel uyum üzerine problem yaşamaktan korkuyordum.Evlilik sonrası cinsel birliktelik olmadığından hala devam ediyor.
Cinsel ilişkiye girmek ile ilgili korkularım; her ne kadar cinsel ilişkinin doğal bir şey olduğunu bilsem de can acısı korkum var galiba.

Vajinismus tedavi sürecinde başarılı olup, sonra gerçek hayata geçirme aşamasında yine cinsel ilişkiye girememekten korkuyorum.
Cinsel ilişkiye girerken konsantrasyon problemi çektiğimi düşünüyorum ve bundan da kurtulamama endişem var.
Bazen cinsel ilişkiye girememe sorunlarının eşime karşı olan duygularıma zarar getirmesine izin verdiğimi düşüyorum, buna engel olamamakta korkutuyor.
İlk gece ilişki anında kasmamak için ne yapmalı diye düşündüm. İlk geceyi yaşayanların yorumlarını okuduğumda kas gevşetici ilaçlar, emla krem, kayganlaştırıcı jeller kullanıldığını öğrendim fakat bana faydası olmadı.

İlk Gece Korkusu Neler Yaşatır

Vajinismus hastası Reyhan (İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.
Adım reyhan
3 yıllık evliyim. Eşimle  severek evlendik. İlk gece korkum daha evlenmeden vardı. İlk gece korkusu nedeni bu cinsel  ilişkinin bizim toplumumuzda ağrılı, acılı, kanamalı diye anlatılmasından dolayı. Evlendik ilk gece çok yorgun olduğumuz için cinsel ilişkiyi denemedik. Sonra regli bitti ve denemeye  başladık, ilişki sırasında  ağrı hissedip bıraktırdım.

Bunun devamındaki günlerde süreç hep benzer şekilde devam etti. Seks yapmak benim için keyif veren bir işe girişmekten öte, kabus dolu şeyler yaşamaya döndü. Akşam olsun hiç istemiyordum, bundan kaçmaya çalışıyordum. Psikolojim bozulmuştu, bir süre denemeyelim,ilişkiye girme denemelerine ara verelim, kafam dağılsın dedim. Ve bu süreç 2 yıl  boyunca sürdü. Artık hiç deneme yapmıyor evde iki arkadaş gibi yaşıyorduk. İlk zamanlar işime gelen bu durum, zamanla dank etmeye ve eşimle kopmamıza sebep oldu. Birbirimizle kavga eder uzaklaşır olduk.

Hatta bir ara  vajinismus yüzünden boşanmayı bile düşündük. Ama birbirimizi çok sevdiğimizden bu sıkıntının üzerine gitmeyi, çözmeye çalışmaya başladık. Yeniden deneme yaptık. Ön sevişme tutkulu olamıyordu,ilişkiye girme kokularım yüzünden. Biz de direk ilişkiye  denemeye odaklandık ve ilişkiye girmeye çalıştık. Ama o ilişki esnasında bir duvara çarpıyor gibi olduğu için korkup bıraktırdım. 3 yılda korkularım iyice ilerledi. Psikolojim alt üst, ilk gece korkuları nedeniyle ilişkiye giremediğim için, Vajinusmus hastalığını  halledip kurtulmak istiyorum.

 

Vajinismus hastası Finans Uzmanı Didem (İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Vajinismus hastası Ülkü (Balıkesir) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Vajinismus hastası 2.5 yıllık evli Ev hanımı Funda (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Hayatta hiç bir şey beni vajinismusun üzdüğü kadar üzmemişti. İlk gece korkusunu çözmek için tedavi yöntemleri araştırdığımda profesyonel bir destek almam gerektiğini anladım. Vajinismus için hangi doktora ve hangi tedavi merkezine gitmeliyim diye araştırdım ve tedavi olmaya karar verdim.Vajinismus hastası Ev Hanımı Gökçenur (Rize) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.
İlk gece korkusu ile Rize’den vajinismus tedavi merkezi istanbul’a geldi. 3 kez geldi ve tedavi seansı sırasındaki vajinismus ile ilgili düşüncelerini takip edip daha sonra vajinismusu çözdükten sonraki teşekkür e-mailini takip edebilirsiniz. Sizde isterseniz vajinismusu çözebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Ben Hilal;
21 yaşındayım, 5,5 aylık evliyim. Eşimle çok severek, yıllarca görüşerek evlendik. Nişanlıyken  endişelerim vardı. İlk gecemi nasıl yaşacağım, ben yapamam, beceremem gibi korkularım vardı üstümde  o kadar büyük bir yük vardı ki. Bu korku tarif edilemez. Nihayet o gün geldi ve ilişkiye girmekten çok korkuyordum. Zorda olsa ilişki oldu. İlişki sırasında kastım kendimi ve çok korktum. Ondan sonra bir daha eşimle ilişki yaşayamamdım zaten.

İlk gece nasıl yaptım ya diyorum kendime bir daha olmaz, o acıyı kaldıramam diyorum. Sanki bir tek bende var gibi bu rahatsızlık. İlk zamanlarda vajinusmus diye bir rahatsızlık olduğundan haberimiz bile yoktu ama eşimden Allah razı olsun o hep anlayışlı davrandı. Sonra vajinismus için doktor araştırdık ve Saygın Beyi buldum. Görüşmeye geldim ve görüşmede bile inanılmaz rahatladım. Ben neden yapamayım diye düşündüm. Bugün ilk seansıma geldim. Bundan kurtulmak istiyorum, beni artık hapsetti resmen bitsin artık diyorum.Psikolojik olarak çöktüm. Hele ki hamile bayanları gördükçe daha çok üzülüyorum. İnşallah bende başaracağım.
Vajinismus Tedavisi Bursa – Elif Hanım’ın ilk gece korkuları ve nedenleri
Merhaba Ben Elif, 28 yaşındayım ve 3 yıllık evliyim. Bunu ilk vajinismus seansıma girmeden önce yazıyorum ve şuan çok stresliyim. Buraya ilk gece korkularımı bir an önce çözmek için geldim. Gerçekten uzun bir zaman geçti ve ben sorunumu çözememiştim. Nasıl olacak nasıl yapacağım diye çok büyüttüm içimde,işte bu zamana kadar boşuna bekledim aslında. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Ama böyle bir şey yaşayacağımızı nereden bilirdik hala eşimle birlikte olamıyorum. Bu sıkıntımız okadar büyüdü ki zaman geçtikçe moralim daha da bozulmaya başladı. Vajinismus için doktora gitmeyi sürekli ertelediğim için bu seferde kendimi daha mutsuz hissetmeye başladım. İlişki esnasında çok acı çekeceğimi ve kitli kalacağımı hissettiğimden bu durumu ertelemek zorunda kaldım.Ama burdayım, bu işi çözmek için hazırım.
Vajinismus tedavisi hasta yorumları


İlk gece korkuları yaşayan Nurdan Hanımın Yorumları

merhaba saygın hocam 23 yasındayım ismim nurdan bundan 6 ay önce 24 nisanda evlendik esimle daha önceden 6 yıllık beraberliğimiz var başıma böyle bir şey geleceğimi tahmin bile etmezdim.

İlk geceden beri korku eşimden kaçıyorum her gün kavga ediyoruz bende istiyorum ama içimdeki korku kalbimi sıkıştırıyor.Halbuki eşimi çok seviyorum eşim artık dayanamadığını boşanacağını söylüyor.Etrafımdaki bizden önce evlenen insanların hamile olması beni çok üzüyor, kıskanmak değil ama imrenmek benim neyim eksik diyorum .Ben neden yapamıyorum anne olmayı çok istiyorum hiçbir problemimiz yok ama bu korku yüzünden herkesle bağımı kopardım dışarı bile çıkmıyorum yataktan bile çıkasım yok.

Etrafımdaki insanların bebek yok mu sorularına daha düşünmüyoruz diyorum.En önemlisi bu konuyu anlatıp içini dökecek kimsenin olmaması öyle bir zor durum ki eşime böyle bir hastalığın olduğunu söylediğimde saçmalama bu senin takıntın kuruntun dedi.Eşim benden ayrı yatıyor şimdi neden beraber yatmadığımızı sorunca aynı yatsak ne olur arkadaşız zaten bir şey yaptığımız mı var diyor sen ne biçim kadınsın diyor bu satırları yazarken bile gözyaşlarımı tutamıyorum. Yapamadığımı düşündükçe bazen kendimi o kadar çok öldüresim geliyor ki sabır diyorum sabır internette bu sorunuma çözüm ararken sizin isminizle karşılaştım sizinle yüzyüze konuşmayı inanın çok isterdim. Tek dileğim bir gün benimde anne olmam size içimi dökmek bile beni bir nebze rahatlattı her şey için teşekkürler iyi akşamlar hocam…
Yeliz hanım kocaeli vajinismus hastalığı  sırasında   yaşadıkları
Ben Yeliz; 29 yaşında  ve 7 yıllık evliyim. Eşimle evlendiğimizde 22 yaşındaydım, severek ve isteyerek evlendik. Ancak yaşadığımız sıkıntılardan dolayı sanki birbirini istemeyen bir çift gibiydik. Herkesin düşündüğü gibi kolay olur, yarın hallederiz, haftaya çözümleriz bir sonraki ay gibi diyerek aylarımız, yıllarımızı vajinismusla boşuna geçirdik. İsmini bile bilmediğim ilk kez öğrendiğim rahatsızlığa vajinusmusum. Birkaç kez kadın doğuma , psikoloğa bu konuda uzman olduğunu düşündüğüm kişilerle görüşüp tedavi oldum. Hiç bir şey değişmedi. Hatta operasyonla kızlık zarımı aldırdım ve  genişletme işlemi bile yaptırdım. Bu kez oldu dedim ama sonuç yine aynıydı. Sanırım yanlış branş seçimi ile boşuna vakit harcamıştım. Bu tarz tedavilerde çok yüksek rakamlara yapıldığını duyduğum içinde bir türlü başlayıp çözüme kavuşamamıştım. Bir tanıdığımın tedavi olup başarılı olup çocuk sahibi olduğunu duyduğum zamanda tüm cesaretimi toplayıp gelmeye karar verdim. Görüşme yaptıktan sonra tedaviye başlamaya karar verdik. Kolay değil 7 yıl bu süreçte vajinismus nedeniyle  çok şey yaşadım. Her şeyin hayırlısı diyorum.