Vajinismusu Çözmeye Ne Kadar Yakınsınız?

Vajinismusu Çözmeye Ne Kadar Yakınsınız?

Vajinusmus hastalığını yaşamak istemiyor ve  tedavisi için araştırmaya başladıysanız, eşiniz, bu durumu kabul etmesine rağmen, belkide çeşitli vajinusmus tedavi merkezlerinde  tedavisi almanıza rağmen,sorun hala devam ediyordur. Hatta cerrahi olarak kızlık zarınıza müdahale edilmiş olup, vajinismus sorununuz devam ediyor olabilir. Bütün bu korku ve endişelerinize rağmen, ben bu işi kendim için çözmeliyim diyorsanız, eşiniz, daha önce almış olduğunuz vajinismus tedavi merkezlerindeki yetersiz ve eksik  tedavilerinden bıkmış olup, desteğini sizden çekmesine rağmen, vajinismusu çözerim diyorsanız, dr.saygın micozkadıoğlu’nun önemli gördüğü, vajinismus rahatsızlığı ile ilgili basit bir sorusuna yanıtınıza göre, vajinismusun çözümüne ne kadar yakın olduğunuz hakkında fikir sahibi olacaksınız.

 

DİĞER KADINLARDAN FARKINIZ VAR  MI?

Adet görebiliyorsanız, cevabınız hayır ve dünyadaki diğer kadınlardan farkım yok diyorsanız, sizde vajinismusu çözebilirsiniz.

 

Eğer vajinismusla yaşamayı sürdürürseniz, şu anki durumunuzu değiştiremez ve  problemleriniz ertelenir, zamanla size, işinize ve eşinize, ilişkinize olumsuz yansımaları olabilir. Bu durum bugününüzü ve yarınınızı hırpalayacak, sizi yoracak ve üzecektir. Tıpkı aşağıdaki Sakarya’dan gelen Öğretmen Sevcan Hanımın vajinismus hastalığı yüzünden yaşadıkları gibi…

Ben  26 yaşındayım. 5 yıllık evliyim.Vajinismusum. 5 yıl boyunca ilişkiye girme eğiliminde bulunmadık. Keşke  duysaydık  son 2 ay önce ilişkiye girmeyi  denedik ve olmadı. Ondan önce eşimi çok seviyordum ama  ilişki olmayınca acayip soğudum ve ayrılmayı düşünüyorum vajinismus nedeniyle. Ona karşı bir şey hissedemiyorum ama biliyorum ki onu çok seviyorum. Çünkü 2 ay önceye kadar bir şey yoktu. İlişkiye giremiyorum bir türlü istemiyorum. Yaklaşamıyorum bile , çok acı bir durum. Evde iki yabancı gibiyiz. İlişki esnasında eşimin tecrübesizliği vardı ve ben korktum. Beynim sürekli olmayacağını söylüyor. Ona hükmedemiyorum. İnşallah bu  vajinismus rahatsızlığı yeneceğim.
sevcan a


Vajinismus Tedavisi Avusturya – Gülizar Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları
Ben Avusturya dan Gülüzar; 1 senelik evliyim ve vajinusmusum. Daha önce böyle bir şeyin olduğunu bile bilmiyordum. İlk gece bu korkunç şeyle karşılaştım. Kabullenmem biraz sürse de  sonunda kabullendim ve Saygın Beyi internetten buldum. Hemen olmasa da bir süre cesaretimi toplayıp  randevu aldım. İnşallah her şey çok güzel olacak  korktuğum ve kendimi kastığım için birlikte olamıyoruz.

Gulizar avusturya
Diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüz de yok…

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
vajinismus tedavisi yorumları