Vajinismusta Erkekler ne düşünür?

Vajinismusta Erkekler ne düşünür?

Vajinismus cinsel ilişkiye girememek, sorunu yaşayan çiftlerde erkek sevdiği ve evlendiği kadınla mutlu bir yaşamı planlarken, birden çoğu erkeğin bilmediği, duymadığı ve anlamlandıramadığı bir durumla, yani vajinismusla (vaginismus) karşılaşır. Sonuçta her evli çiftin yaşadığı cinselliği, cinsel birlikteliği yaşayamamak ta ve eşinin de istemesine rağmen, cinsel ilişkiye girememektedir.

Bir erkek olarak, tabiki böyle bir durumda karşı karşıya kalmak oldukça zordur. İlk başta aklına kendisiyle, eşiyle birlikte, evliliğiyle ilgili birçok soru gelir. Bu zaman diliminde eşinin vajinismus sorunuyla yaşamaya devam etmesi, eşinin özgüven kaybına neden olur.

Ögüven kaybı ise, büyük kayıpların başlamasına neden olur. Çünkü özgüven kaybı kişinin hayat mücadelesini olumsuz etkiler. Zayıf, üzülen, alıngan, maske takan bir eş vardır yanında, oysa ki ne umutlarla evlenmişlerdir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Ömer Beyin tedavi hakkındaki yorumları

Eşinizin korkuları nedeniyle vajinismus hastalığıyla karşı karşıya kalıp, konuyla ilgili ona destek olup sonuç alamamış olabilirsiniz.Hatta kızlık zarıyla ilgili operasyon bile geçirmiş olup, vajinismus hastalığını çözememiş durumdasınızdır. Unutmayın ki bu durum eşinizin elinde olmadan yaşadığı bir durumdur. sizi istememesiyle, sevmemesiyle ilgili değildir. 

Çok doğal olarak geçirdiğiniz bu sürede çeşitli nedenlerden dolayı birbirinizden uzaklaşabilir, soğuyabilirsiniz. Oysa ki kişiye yönelik uygun tedavilerle bu problem kısa süreler içinde çözülebilir. O yüzden de vajinismus nedeniyle ayrılmayı, boşanmayı düşünmek yerine eşinizle destek olmak ve vajinismusun kesinlikle çözülebilir bir problem olduğunu bilerek yanında olmak önemlidir. Tıpkı Fransa’dan gelen hastamızın boşanmayı düşünürken, şimdi baba adayı olarak yaşadığı süreç gibi…

Vajinismus tedavisi İstanbul – Alper Bey’in vajinismus tedavi programı hakkındaki yorumları

Bu sorunumuzu evlendiğimizde hiç bilmiyorduk ve böyle bir sorun yaşayacağımızı tahmin bile etmiyorduk. Evliliğimizin birinci ayında farkına vardık ve hemen bu sorunun ne olabileceği konusunda araştırma yaptık, Araştırmalarımızın sonucunda karşımıza Saygın bey çıktı. Eşim Matematik öğretmeni ben de Elektronik teknisyenim Saygın beye tedaviye başladıktan 3 seans sonrasında vajinusmus problemimiz ortadan kalktı.

Eşimle normal cinsel yaşantımız başladı. Esas sorunumuz kafamızda büyütüyor abartıyor ve kurguluyorduk ama buraya gelip tedaviye başladıktan sonra korkularımızın çok yersiz ve saçma olduğunu gördük. Çözülebileceğini sorunun tamamen kalkacağını gördük ve yaşadık. Şimdi sorunumuzu çözümünden 2 sene geçti ve bugün buraya ama hayırlı bir haber almaya geldik .

Eşim 5 haftalık hamile biz geçmişe dair hiçbir sorun yaşamıyoruz. Saygın Beyin sayesinde geleceğe umutla bakıyoruz. Son olarak sorununuzu kafanızda büyütmeyin mutlak çözümü var ve eşler olarak birbirinize desteğinizi hiçbir zaman bırakmayınız.

Başlangıçta iki tarafın vajinismus nedeniyle kendi dünyasında kaybolmasıyla birlikte ,birbirleriyle tartışıp, birbirlerini kırabilir ve hatta vajinismusdan dolayı boşanmayı bile düşünebilirler. Oysa ki, ortada gerçekten bir şey  yoktur. Sadece, istendiği halde cinsel ilişkiye girememe sorunları vardır.

Evlenmiştir ve eşini sevmektedir. Bu sürecin, zamanla geçeceğini düşünür ve hep o zamanın gelmesini bekler ama her cinsel ilişki deneme sonrası, aynı sorunların yaşanması, cinsel ilişkiye girme aşamasına kadar herşey yolunda giderken, aynı sahneler hep devam eder. Bu çiftlerde, kadında zamanla cinsel isteksizlik ve soğukluk ortaya çıkartabilir aynı cinsel isteksizlik ve cinsel soğukluk erkekte de olur çünkü eşinin acı çekmekte oldugunu düşünür, üzülür, moralman neşesizdir ve kendi cinsel ilişkiye hazır olduğu halde, cinsel ilişkide rahatlayamamıştır. Bu durumda çok doğal olarak kişiyi olumsuz etkilemektedir. Burada çok net yaşanan bir durum vardır.

Doğal olan bir olay, cinsel ilişki doğal olmayacak bir şekilde  sonlanmaktadır. Hayatta en önemli kurallardan biri doğa ile ilgili, ne olursa olsun, doğa, doğal olan herşey zaman içinde kazanır. Eğer doğal olmayan bir şeyi yaşıyorsanız, mutlaka kaybedersiniz. Hiç uyumadan duramayacağınız gibi.

Doğayla inatlaşınca hastalanırsınız, çift olarak bu durum içersindeyseniz, eğer doğru bir durum değerlendirmesi yapamazsanız, evin reisi olarak, yuvanızı hırpalar ve üzersiniz, ne kadar severseniz de eşinizi kaybedersiniz. Reis olmak kolay değil, hayatınızdaki en önemli fırtınayla karşı karşıyasınız.

Geminizi doğru limana yönlendirmelisiniz. Hayatınızda karşınıza çıkan bütün problemlerle başa çıkabilmiş ve geminizi yürütmüşsünüzdür ama bu rüzgarları, dalgaları bilemiyorsunuzdur. Eğer dümeni ayarlayamazsanız, yolculuğunuzda eşinizle birlikte siz de  batarsınız. Burada size çok önemli görev düşüyor, çünkü vajinismus cinsel ilişkiye girememek, sadece sizi ve eşinizi etkilemiyor, olası bir ayrılma durumunuz, sizin ve eşinizin yani her iki tarafın ailelerini de etkiler. Sonuçta en az 8-10 kişiyi etkileyecek bir durumdur.

O halde vajinismus için ne yapmalıyım sorunuzun cevabına yardımcı olsun diye size pusula verebiliriz. Pusula der ki; Allah eşinizi farklı yaratmadı, diğer kadınlardan hiçbir farkı yok ve doğaya karşı gelme lüksü de yok ve vajinismus, ağrılı cinsel ilişki eşinizin elinde olmadan gerçekleşen bir durumdur ve vajinismus bir hastalık değil, çözümü tedavisi  olan bir problemdir. Bu problem çözülmezse, geçen süre içersinde zamanla daha da büyük problemleri karşınıza çıkartacaktır. Bu yüzden size bir klavuz rehber gerekmektedir.

Bu zaman diliminde vajinismusla yaşamak, size zaman kaybettirir. Bu periyotta vajinismus cinsel ilişkiye girememek, yanlış tedavi şekilleriyle çözmek size zaman, moral ve para kaybettirir. Bu kayıplarınızdan tabii ki,paranızı ve moralinizi yerine koyabilirsiniz. Ama zamanınızı kesinlikle koyamazsınız. Zaman önemli mi Tabii ki, en önemli şey. Vajinismusla geçireceğiniz zaman, renksiz, mutsuz, özgüven kayıplı bir periyotta, hayat size gülmez, siz maske taksanız da, problemlerinizi görmezseniz de, sizi içten içe kemirir, ve bitirir. Tıpkı doğanın  kendisine  karşı duran herşeyi bitirdiği gibi.

Hayatınızı renkli yaşamak varken, renksiz yaşarsınız ve zaman karşınıza bir kez daha eşiniz için çıkar. Eşinizin ve sizin çocuk isteğiniz olabilir. Bütün kadınların zamanla isteyeceği gibi.

Fakat, eşinizin vajinismus nedeniyle geçireceği süreçte, yaşı itibariyle yumurtalık rezervi zamanla azabilir bu da, sağlıklı bir gebelik yakalama şansını azaltabilir. 35 yaşından sonra eşinizin doğal olarak yumurtalık rezervi azalacak, gebelik yakalama şansı hızla düşecektir. Ama ama, eşimin yaşı genç, daha çok var diyebilirsiniz. Fakat bu periyotta kısırlıkla ilgili başka sorunlar varsa, (kist, ur, myom, hormonal bozukluklar gibi) gene sizi engelleyebilir ve bu durumlar tespit edilemeyebilir. Vajinismusla yaşamak, erkek olarak sizin de cinsel hayatınızda zaman içinde olumsuzluklar yaşatacaktır. Cinsel soğukluk, cinsel isteksizlik, sertleşme problemleri vs gibi.

Vajinismus cinsel ilişkiye girememek nedeniyle çift olarak, bu durumu kabul edip, zamanla cinsel ilişkiye girme sıklığını azaltabilir ve bırakabilirsiniz ve kabullenebilirsiniz. Ama bu ne kadar sağlıklı ve doğru Bu tablo, ev, aile ortamı ve işyerinizde sizin ve eşinizin karşısına çıkacaktır. Nasıl mı Niye çocuk olmuyor soruları en başta eşinizi yıpratacak, eşiniz bu soruları tabi olmamak için insanlaran kaçacak, size karşı mahçup ve utanç içinde olacak, siz ise bu durumu geçiştirseniz de nereye kadar Belki eşiniz size haksızlık ettiğini düşünerek boşanmayı isteyebilecektir. Nereden nereye geldiniz Durgun güzel bir suda yol alırken, fırtınanın göbeğindesiniz. Sorun ne Vajinismus Size amma yük oldu.

1- Severken boşanmaya,
2- mutlu anlar varken kavga ve tartışmalara,
3-   Sosyal yaşantınıza ve işinize olumsuz yansıması,
4-   Zaten kadınları anlamak zorken (Ben dahil, mesleğim gereği bütün zamanımı kadınlar arasında geçirmeme rağmen bende bazen anlayamıyorum, bütün dünyada bu böyle, üzülmeyin)ki, vajinismuslu kadınlar hiç anlaşılmayabilir.

Eee, ne yapmalı. Zorlayarak, şiddet mi uygulayalım… Geçmiş olsun, geminizi batırdınız.
O zaman vajinismusu kabullenelim ve böyle mi yaşayalımGeminiz her an batabilir, daha çok darbeler alabilir ve sonunda gemiyi batırırsınız. Gemiyi yüzdürmek için ne  yapmalı, Eşinizle vajinismusun, çözülebilir bir problem olduğu, bir hastalık olmadığı anlatılır. Bununla ilgili güvenilir kaynakları okuması tavsiye edilir. Ve çözüm için harekete geçilir.

Eğer evin reisi olarak ben bunlara inanmıyorum derseniz de, bu konuyla ilgili sizden farklı düşünen bir eşiniz varsa, yani vajinismus durumunu fark edip , çözmek için harekete geçerse , en azından vajinismus tedavisi için ona  engel olmayın.

Bir erkek olarak, vajinismus problemiyle karşı karşıya kalan erkeklerin tedavi sırasındaki ruh durumları, değişimleri, mutluluklarını gözlemledim.

Gerçekten erkek eş olarak, vajinismustan kurtulmak sizi inanılmaz güçlendirecektir.

Evet vajinismuslu erkek ne düşünür Sizi en iyi anlayacak, sizinle aynı durumda vajinismuslu eşe ve vajinismusun getirdiği sorunları yaşayan erkeklerdir. Sizi, size en iyi şekilde anlatacak durum gene sizin tecrübelerinizdir.
Vajinismus kilinik olarak binlerce tedavi ettiğimiz vajinismus çiftlerinden, erkekler ne düşünür, bölümünde sizlere de yer veriyoruz. Kendinizi bulabilir veya bulamayabilirsiniz. Dr. Saygın olarak, size vereceğim öğüt; gemiyi yürütmek, gemiyi batırmaktan daha kolaydır. Öncelikle kendinize ve eşinize sahip olun, çünkü mutluluk sizin de hakkınız. Tıpkı aşağıda takip edebileceğiniz yaşanmış  ve sizinde yaşadığınız veya yaşayacağınız tecrübeler gibi.

 Vajinismus Tedavisi İstanbul T&M Çiftinin Vajinismus Tedavisi hakkındaki yorumları

Sevgili Dr.Saygın Bey
Kampüs’te Fakülte önünde otururken Fikri hukuk hocamız Prf. Vecdi Aral sohbet esnasında bir cümle sarf etmişti.Duydukça önce afalladık baka kaldık.Sizin müdahalenizle hocamın veciz sözünün anlamını kavradım insan olmak ne güzel şey mi diye övündüm. Sözü merak ediyorsunuz galiba yazıyorum şimdi, Eşimi çok seviyor ona karşı minnet borçluyum hastalansa da uzun süre ona hizmet etsem de ona minnet borcumu ödemiş olsam demişti. Evet Saygın Hocam, eşim çok saygı değer yedi yıl flört ,yedi yılda evlilik sürecinde her şeyine hayrandım ve hayranım ama eşim hasta idi. Vajinusmus öğrendik araştırdık ilk size geldik ilk görüşte eşim eşim ve ben sizin öneri,tedavi ve desteklerinizle başaracağımıza inandık bakın bugün bitti hem de üç seansta şimdi bebek düşünüyorum mutluluk penceremiz pekişti teşekkürler hocam.

Erkek eşlere sesleniyorum. Eşiniz emin ellerde tedavi süresince hiç üzmeyin ,ama istemli olun bu süreçte eşiniz hep başaramayacağına inanır belki üzülür ağlar ama incitmeden Saygın Beyin tedavi yöntemini uygulaması için başaracağına inanamazsa destek olunuz. Çok mutluyum hocam teşekkürler hayatım çok renklendi. Allah bana her şeyi nasip etmişti. Ufakta olsa bu Vajinusmus rahatsızlığı üzüyordu . Sayesinde aştık. Eşimle bayına çıkıyoruz. Dönüste inşallah gebelik için geleceğiz. Siz umut değil gerçeksiniz. Somut çözüm önerisi başarı teşekkürler hocam. Ha bu ara Sema Hanıma yakın ilgisi ve psikolojik desteği için teşekkür ederim. Ben gelmedim eşim yalnız tedaviye gelirken hep gülüp destek oldu.

Kimi erkek eşlere benim telefonumu verebilirsiniz.Her cumartesi saat 16 ile 17 arasında görüşebilirim.Memnuniyetimi anlatırım…
T&M Çifti