Vajinismus nedeni ile gebe olmadan bebek sahibi olmak

Bu arada çiftler, gerek aile ve çevre baskısı, gerekse kendileri çocuk sahibi olma arzusunda olabilirler. Bir anne bir baba adayı olarak çocuk sahibi olma arzusu yaşamın en heyecanlı duygularından biridir ve bir hayal olarak kalmasın diyebilirsiniz ve bir yol ayrımı daha karşınıza çıkar.

Yollardan birinde , tüp bebek merkezi duraklarında inilir, burada size aşılama, İVF gibi yöntemlerle gebelik tedavisi verilir. Oysa ki, doğa size doğal yolu sunmuşken, Allah sizi diğer çiftlerden farklı yaratmamışken, bu durakları göremeyerek ve inmeyerek gereksiz doğal olmayan tedavi yöntemlerine para, zaman ve emek harcarsınız.

Oysa ki, doğal yollarla bunları harcamazsınız. Tüp Bebek merkezlerinde sizi iki sonuç beklemektedir. Almış olduğunuz hormon ilaçları ve takiplerinizle bebek sahibi olabilirsiniz. Durumunuz, vajinismus ve bebek sahibisinizdir. İlk bir-iki yıl bebek sahibi olmanın getirdiği sevinç ve telaşla geçer.

Bu sürede bir-iki yıl daha vaginismusla yaşamışsınızdır. Bu arada evdeki bebek de bir kardeş daha isteyebilir ve 2. defa doğal yol varken, doğal olmayan yöntemlere başvurursunuz”yine aynı zor yollar” Oysa ki, doğal yol en kolay, en kısa, en güzeli ve en keyiflisidir.

Tüp Bebek Merkezlerinde olumsuz sonuç yaşarsanız da vücudunuza dışarıdan ekstra hormon almışsınız ve maddi bir bedel ödemişsiniz, sonucun olumsuz, beklentinizin boş çıkması zaten bozuk olan ruh durumunuza ek bir yük daha getirir, bu sürede başarısız tedaviniz için 1 – 4 ay daha zaman harcarsınız.
Çift olarak bir kez daha deneriz dersiniz ya da başka Merkezleri denersiniz.
Sonuçta para, zaman ve moral kaybı vajinismusunuza eklenir. Oysa ki, vaginusmus, çözümü doğru yerlerde çok kolayken probleminizi büyütmektesiniz. İlk adımın doğru atılmasının ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Siz vajinismus problemi çeken ve vajinismus nedeni ile gebelik elde edemeyip bebek sahibi olmak için gerek tüp bebek merkezlerinde veya aşılama yoluyla gebelik elde etmek isteyen hastalarımızı bilgilendirmek amacıyla vajinismus hastalığı nedeni ile vajinismus tedavi merkezimiz istanbul‘a gelip çok kısa süreler içersinde 5,5 yıllık vajinismus hastalığını 3 kez gelerek vajinismusu yeniş öyküsünü sizlerle paylaşıyoruz…

Vajinismus – İstanbul Begüm – Bankacı 5,5 yıllık Vajinismus hastası

Ya da tam cinsel ilişkiye giremeyerek nadir de olsa gebe kalabilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz bu dışarı boşalan spermlerin vajen içine akması ve içe kaçan spermlerin yumurtayı doğal bir şekilde döllemesiyle mümkündür . Bize gelen böyle çiftler de bulunmaktadır.
Bu gebelik doğumla sonuçlanırsa, bebek sizi 1-2 yıl oyalayabilir, sonuçta vajinismus ve bebekli bir çiftsinizdir, sıkıntılarınız devam etmektedir.
Yine siz ya da çocuğunuz 2. Bir bebek isteyebilir, yine karşınızda aynı sorun, ne yapacaksınız  Bu periyotta yaş faktörü de ortaya çıkacaktır.

35 yaşından sonra gebe kalma şansınız öncesine göre düşmektedir, çünkü yumurtalık rezerviniz gittikçe azalmaktadır.

Sonuçta bir yanlış yol sizi doğru yoldan uzaklaştırmakta, enerji ,zaman ve moral kaybına yol açmaktadır. Çevrenizdeki kadınlardan hiçbir farkınız yok. Doğaya karşı gelme lüksünüz de yok. Bunu okuyup anlayıp değerlendiremeyip yanlış yollarda yolculuğunuza devam ederken vajinismus probleminize bir kardeş daha eklenebilir.

Bu süreçte erkeklerde cinsel fonksiyon bozuklukları çıkabilir. Cinsel ilişkiden soğuma, erken boşalma, sertleşme problemi gibi Başarısız tedavilerden sonra, eşiniz sizin bir erkek olarak kendisinden hoşlanmadığınızdan, sevmediğinizden dolayı birlikte olmadığınızı , hatta hayatında başka biri var mı Benden başka biriyle mi olmak istiyor diye de düşünebilir.

Bütün bu olayları kliniğimize gelen hastalarımızda birebir yaşadık. Bu yolculukta yol arkadaşları sıkılabilir, hayat arkadaşını daha fazla üzmek istemez ve ayrılık durağında inmek isteyebilir. Ayrı yaşamayı, ayrılmayı ya da boşanmayı ister. Oysa ki durak yanlıştır. O durakta inerse, her ikiside birbirlerini sevmelerine rağmen, beraberlikleri için zaman ve emek harcamış olduklarını göreceklerdir. Her ikisi de boşlukta kalacaktır. Kadın vajinusmusla birlikte yaşamaya devam ederken, bir de yalnızlık eklenecektir.

Diğer yolcu da

Vajinismus problemini çözmemiş kadın, yukarıdaki gerçek hikayeyi yeni ilişkisinde de yaşayacaktır. Oysa ki, çevrenizdeki diğer kadınlardan farklı değilsiniz ki

Bunun dışında, yol arkadaşınız içinde bulunduğu ruh durumundan dolayı yeni bir yol arkadaşı bulabilir oysa ki yol arkadaşı sizdiniz. Onu ve kendinizi üzmemek için bu vajinismus probleminizi bir an önce çözmelisiniz.

Boşuna dememişler, insanların gerçek kimliği yolculukta belli olur diye. Yok öyle yolculuk ve hayat arkadaşınızı bırakıp gitmek Oysa ki, severek evlendiniz, ileriye dönük hayalleriniz vardı, o kadar çok çaba ve emek harcamışken niye yanlış yollarda vakit kaybederek, boş yere bekleyerek bu duruma düşesiniz ki.

Vajinismus tedavisi alıp, vajinismus probleminizi çözüp iki kişiyle yolculuğunuza başlamışken, doğal bir şekilde, kendi istek ve arzunuz doğrultusunda, Allahın size emanet edeceği kul ya da kullarla 3-4 kişi olup, gerçek bir aile olacaksınız.

Sonuç; Niye farklısınız ki Niye eşinizle cinsel birliktelik yaşayamıyorsunuz ki doğa size bunu yaşamanız için her şeyi vermiş, eğer kendi başınıza çözemiyorsanız, doğru seçeceğiniz merkezlerde vajinismus hastalığını çözeceksiniz. Ertelemek, problemle yaşamak, zamanınızdan ve mutluluğunuzdan, beden ve ruh sağlığınızdan çalmaktır.

Son Söz: Hayata gülün ki, hayat da size gülsün
Dünya’daki Diğer Kadınlardan Farkınız Yok, Doğaya Karşı Gelme Lüksünüzde Yok…