Anasayfa » Makaleler » Eşimle ilişkiye giremiyorum

Eşimle ilişkiye giremiyorum

Eşimle İlişkiye Giremiyorum, Kasılıyorum

Eşimle ilişkiye giremiyorum diyorsanız, bu durum kadının elinde olmadan kendisini kasması sonucu yaşanır.

Genellikle her şey normal giderken ön sevişmede herhangi bir problem yokken, tam birlikte olma aşamasında karşınıza bir duvar çıkmaktadır .Kendinizi geri çeker, kasılabilir, belki bir miktar canınız yanmıştır ve eşinizi iter, istemiyorum diyebilirsiniz.

Oysaki bu yarım kalan ilişki, daha çok canınızı yakmaktadır.İlişkiye girememe durumu devam ettikçe,deneme sıklığınız da nasıl olsa olmuyor diye zamanla azalmaktadır.

İlk gece korkularınız nelere, nasıl yol açar?

Her kadının ilk ilişki anında yaşayabileceği bir süreci dinlemek size bir fikir verebilir.

Genelde eşiniz anlayışlı olsa da, bazen erkeklerde olumsuz etkilenebilir. Kendisinin istenmediğini düşünebilir. Zamanla erkeklerde de isteksizlik,cinsel disfonkisyonlar, sertleşmede problemler yaşayabilir. İlişki denemelerinizin sayısını da azaltabilir. Hatta bazen fark edersiniz ki uzun süredir cinsel ilişkiye girmeyi denememişsinizdir.Siz gene beraber olamayacağınızı düşünürek, eşinizde aynı tablo ile karşılacağını düşünürken bir bakmışsınız aylar, yıllar geçmiştir. Hala siz eşimle ilişkiye giremiyorum dersiniz.

Canım çok acıdığı için eşimle ilişkiye giremiyorum

Araştırdığınızda, karşınıza vajinismus hastalığı çıkacaktır.Belki hayatınızda hiç duymadığınız bu deyim sizin moralinizi bozsa da  ilişkiye girememe hastalığı yenilebilir bir problemdir. Araştırmalarınızı cinsel ilişkiye girememe korkusu nasıl yenilir? tedavisi nedir? diye araştırırsınız. Bazen de bu durumu kabul etmeyebilirsiniz. İlişki anında korkmuyorum,bacaklarımı da kasmıyorum ama belli bir aşamada canım acıyor,bir duvar çıkıyor karşımıza der, acaba vajinanızın dar olduğunu, ilişkiye girememeyi buna bağlayabilirsiniz.

Vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum

Bazen kadınlar kendilerine bu durumu konduramaz. Vajinismus  doktoru da etkileyebilir.Eşimle ilişkiye giremiyorum ama vajinismus değilim derler.

Eşinizi severek evlenmişsinizdir. Balayında  eşinizle ilişkiye girememe durumunu yaşarsınız. Diğer ilişki denemelerinizde aynı sorunu yaşarsınız. Vajinismus sorununu kabul etmezsiniz. Ama ama eninde sonunda karşınıza çıkar. Bir avukatın gözüyle ilişkiye girememe de yaşananlar.

vajinismuyum

Gerçekten de anatomik nedenli bir durum söz konusu olabilir.Kızlık zarınız kalın,yüksek kenarlı,septalı olabilir.Nadiren de olsa vajen girişinde bartholin bezinin kisti yada absesi olabilir.O yüzden de bu sorgulamayı yapabilirsiniz.
Sonuçta ilişkiye girememe nedeniniz ne olursa olsun, nedene ve size uygun vajinismus tedavi yöntemleri ile ilişkiye kolayca girebilirsiniz.
Eşinizle rahatça ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmek, sadece size zaman kaybettirir.O nedenle size fikir vermesi bakımından, danışanlarımızın vajinismus yorumlarını paylaşıyoruz.

Başka bir doktor danışanımız, Vajinismus doktorları da etkileyen bir problem.

 

BALAYINIZDA EŞİMLE İLİŞKİYE GİREMİYORUM,

Diyorsanız mutlaka  içinde bulunduğunuz durumu yenmek için adım atın. Önce balayınızı içinize sindirin. Kendinize bir hafta süre verin.Eşinizle ilişkiye girememe durumu devam ediyorsa da daha fazla yıpranmadan tedavi için destek alın.

Balayında eşinizle birlikte olamayınca erkekler ne düşünmekte, size balayınıza nasıl yansıyabilir. Vajinismusla geçen zaman sizi ve evliliğinizi yıpratmakta o yüzden de vajinismus dan kendinize zaman vermenize rağmen hala devam ederse çok yıpranmadan çözüm yollarını aramak önemlidir.

Eşinizle ilişkiye girememe durumu devam ederse ne oluru size gonca hanım anlatıyor. Kaç yıllık evlisiniz? Çocuk var mı? Vajinismus u yenemezsem eşimden boşanacaktım.

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ – Finansçı Gonca Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Çok istemenize rağmen eşinizle asla beraber olamıyorsunuz dur. Bazen eşinizin atağa geçmesini beklerken, boş ver denemeyelim, sana kıyamıyorum diyebilir ve bu durum sizi ev arkadaşlığına taşır. Eşinizle çok istemenize rağmen hala ilişkiye giremiyor asla beraber olamayacağınızı düşünürsünüz. En büyük kaygınız ilişkiye gireceğiniz alanın kapalı olduğunu düşünmenizdir. Oysaki uygun tedavi sonrası vajinismusu yendiğinizde kendinize inanamazsınız. Eşinizin size bu kadar güzel baktığınızı bunu yendiğinizde daha iyi anlarsınız.

eşimle ilişkiye giremiyorum

ilişkiye girememe

 

Yaklaşık 1.5 yıllık evli, ilişkiye giremediklerinden ev arkadaşı gibi evliliklerini geçiren danışanımız, yeni yıla karı&koca olarak girmişlerdir. Daha keyifli evliliklerini devam ettiriyorlar. Vajinismus hastalığı uygun , tedavi yöntemleriyle çok kısa süreler içinde yenilebilir bir durumdur. Esra Hanımın vajinismus la ilgili bütün yaşadıklarını öncesini ve vajinismus tedavisi sonrasındaki yorumlarını, hem canlı anlatımıyla hemde yazılı yorumlarını takip edebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi istanbul – Esra Hanımın ilişkiye girememe sorunu hakkındaki yorumları

Esra Hanımın seans öncesi yorumları

Merhaba Ben Esra, 1,5 yıllık evliyim. 29 yaşındayım. Eşimle severek evlendik. Uzun beraberlik sonunda evlendik. Evlenmeden vajinismus hastalığı olacağı aklıma gelmemişti. İlişkiye girmeye çalıştığımız sırada aşırı derecede panik oluyorum. Canımın çok yanacağı endişesi ile kasılıp bacaklarımı kapatıyorum.İlişki sırasında kasılıyorum. Hep bir korku var ya bir şey olursa diye sürekli erteleyerek bir sonuca varamayacağımızı anladık ve vajinismus için doktor Saygın beyi bulup bu vesile ile buraya geldik.

eşimle birlikte olamıyorum

Bugün teşekkür için geldim; 3 seans sonrasında vajinismus sorunundan kökünden kurtuldum. Sonunda çözdük evet yendim. Tüm korku ve umutsuzluk içinde girdiğim bu kapıdan kendimden emin bir şekilde çıkıyorum. Daha ilk seans da hiçbir şey bilmediğim ve doğru bilmediğim ve doğru bildiğim şeylerin ise tamamen yanlış olduğunu Saygın Bey anlatmıştı. Seansa geldiğim sırada karşılaştığım diğer kadınlardan destek aldığım onlarında bunu yenmiş olduğunu öğrendim.Buda bana daha çok cesaret verdi. Saygın Beyi internette tesadüfen bulmuştum. İyi ki ilk adım atıp gelme cesaretini göstermişim. Bir doktordan cidden daha fazlası ve Mine Ablaya her şey için çok teşekkür ederim. Evet bunu ben yaptıysam herkes yapar. Hiçbir şey gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor değilmiş. Yeter ki inanın. Tekrar tekrar her şey için teşekkür ederim.

eşimle ilişkiye giremiyorum

 

Çok istemenize rağmen eşinizle beraber olma fikri ödünüzü kopartıyordur. Evlilik öncesi cinsel ilişki korkusu diye düşünür fakat evlendikden sonrada vajinismus hastalığınızın düzelmediğini ve psikolojik olarak sizi yıprattığını fark edersiniz. Oysaki kısa sürede vajinismus probleminizi yendiğinizde kendinize inanamazsınız,sadece zaman kaybınız ve yaşadıklarınız için kendinize kızarsınız.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Burcu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

eşimle ilişkiye giremiyorum

Çok istemenize rağmen eşinizle ilişkiye girme fikri sizin ödünüzü kopartıyordur. İlişkiye girme denemelerinizde sanki bir duvarla karşılaşır ve her denemenizde başarısızlıkla sonuçlanınca artık , eşinizle birlikte olamayacağınızı düşünürsünüz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Mühendis Neşe Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

eşimle ilişkiye giremiyorum

İLK GECE KORKUSU

Vajinismus dan hiç kurtulamayacağınızı düşünüp yıllarınızı kaybetmiş olabilirsiniz. Hiç anne baba olamayacağınızı düşünmenize rağmen hem çok rahat bir şekilde vajinismus hastalığınızı yenersiniz.Hem anne olur hemde başka bir arkadaşınızın vajinismus tedavisi alıp kurtulmasına neden olursunuz. Tıpkı Tuğba hanımın vajinismus hastalığında eşiyle ilişkiye giremeyeceğini düşünüp daha sonraki yaşadıkları gibi

Edirne’den gelen vajinismus hastamızın yaşadıkları arkadaşının önerisi ile geldi Vajinismus yüzünden tartışmalar ve yaşadıkları. Vajinismus ertelemek demek. O yüzden ertelemeyin, sadece vakit kaybettirir.Evliliğinizi olumsuz etkilemesin.

Eşimle birlikte olamıyorum, derken aslında kadın çok daha sıkıntıları da ruhsal olarak yaşamaktadır.Örnek verecek olursak sizi en iyi siz anlattığınız için muhasebeci Beyhan hanımın eşiyle birlikte olamadığı dönemde yaşadıkları. Vajinismus hastalığını 4 yıldır yaşayan kadının çok doğal olarak özgüveni azalır ve sizi nasıl etkiler.

Muhasebeciydi, evdeki hesabı evliliğine uymamıştı, hesapları hep hatalıydı, vajinismus olmuştu. 4 yılını boşuna geçirmişti, eşi hediye aldığı zaman gizli gizli ağlıyordu, eşine kendini 6. kattan aşağı atmayı bile düşündüğünü söylüyordu.

NEDEN ÇOCUĞUNUZ OLMUYOR denmesinden bıkmıştı… Vajinismus tedavisinden sonra bu durumdan kurtulduğunu sevinçten ağlayarak haber verdi, 2. müjdesi ise gebelik haberi idi.

 İSTANBUL VAJİNİSMUS TEDAVİSİ YORUMLARI

28 yaşında muhasebeciyim, eşimle 4 yıllık evliyiz. Birbirimizi sevmemize rağmen, bir kez bile birlikte olamadık. Her ilişki denemesinde kendimi kastım, yapamadım.
Hayat benim için çok zor olmaya başlamıştı.Aklıma hiç gelmezdi evlenip bir gün eşimle birlikte olamayacağım.
Zaman o kadar çabuk ilerliyordu ki, bir gün yaparım diye hep kendimi kandırıyorum. İş yerinde bu akşam gidince yapacağım diye kendi kendimi kandırdım durdum. Çok sevmeme rağmen eşimle birlikte olamıyorum. Korkaklığımı, kasılmaları mı bir türlü yenemiyor dum.
Eşim sevdiğim bir şeyi alsa ben bunu hak etmiyorum diye gizli gizli ağlıyordum. Herkesin “sizin neden çocuğunuz olmuyor neden yapmıyorsunuz, 4 yıl oldu” demesinden artık bıkmıştık.

Eşim bir Pazar günü  ağrılı cinsel ilişki ile bilgi almak için  dr saygın sitesini görmüş, telefonlarını aldım. Dr.Saygın Beyin fotoğrafını gördüm, tam vajinismus öykülerini okudum ve aradım, O çok değerli insan Saygın Beyle görüştüm, beni rahatlatacak görüşmede hastalarının telefon numaralarını verdi.

Ertesi gün hepsiyle tek tek görüştüm, onlardan da Allah razı olsun.Artık karar vermiştim, Saygın Beye vajinismus tedavi olmaya ama birde bana sorun, halen feci bir şekilde korkuyordum, muayenehaneye her gidişimde yolda resmen dua okumaktan hatim ediyordum.İlk seanstan sonra hayatım değişti ve 4 seansta vajinismus tedavim bitti. Saygın Bey bana artık eşinizle ilişkiye girebilirsiniz dediğinde çok şaşırdım, artık sadece sevinç gözyaşları döküyorum. Bizim hayatımız değişti. Bu kadar mı diye çok kısa bir sürede ben bile inanamamıştım.Ve o büyük gün geldi ve ben eşimle birlikte oldum.

O gün dünyanın en mutlu insanı bizdik herhalde, 4 yıl boyunca korkum, kasılmalarım hep boşunaymış, bunu anladım tabii ki Saygın Beyinsayesinde.

Bu mektubu ben yazıyorum ve halen inanamıyorum, hemen Saygın Beyi aradım ve başardım dedim, hüngür hüngür ağlayarak.
Ondan Allah razı olsun, o bizi güldürdü, hayatı boyunca da Allah onu güldürsün.
Hayatın ne kadar güzel olduğunu şimdi yeni yeni anlıyorum. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Saygın Beye ne kadar teşekkür etsek az.

Bu mektubu inanın çok içten yazıyorum. Rabbim nerede bizim durumumuzda birileri varsa onları Saygın Beyle buluştursun.

Ömrümüz boyunca hep minnettarız. Çok çok çok teşekkürler, gösterdiğiniz tüm sabır ve sadakattan dolayı.sizde güvenin, inanın bana ben başardıysam, herkes başarır saygı ve sevgilerimle
4 mutsuz yıl ve vajinismus tedavisi ile mutlu son ve şuan kurtulan çiftin çocukları oldu. Unutmayın ki dünyadaki kadınlardan bir farkınız yok ve vajinismus nedeniyle yaşayacağınız sıkıntılar nedeniyle hayatınızı mutsuz geçirme lüksünüz de yok. Evliliğinizi hayatınızı seyretmek yerine yönetin.
Dr.Saygın Micozkadıoğlu

eşimle ilişkiye giremiyorum

Siz Hastalarımıza tedavi sürece uygulanırken bu süreçte gelinen aşamalarda edinmiş olduğunuz izlenimlerinizi sizlere tedavide destek olması amacı ile paylaşmak isteriz. Israrla belirtmek isteriz ki cinsel ilişkiye girememe problemi bir kabus değil, tam aksine tedavisi mümkün ve basit bir problemdir. Vajinismus nedeniyle doğanın size vermiş olduğu anne olma hakkına sahip olamayacağınızı düşünebilirsiniz.

Bu saatten sonra ne anne olabilir nede bu problemi çözebilirim derken, hem vajinismus problemini çözüp hemde anne olabilir. Tedavinize destek olması bakımından yaşanan süreçte edindiğiniz bilgi ve düşüncelerinizi ve tedavi süreci sonunu dair yorumlarınızı paylaşmak isteriz. (İş bu yorum notlarının orjinal el yazılı metinleri kliniğimizde saklıdır ve siz hastalarımıza mahsustur.)