Eşimle İlişkiye Giremiyorum

Eşimle İlişkiye Giremiyorum, Kasılıyorum

Eşimle ilişkiye giremiyorum diyorsanız, bu durum kadının elinde olmadan kendisini kasması sonucu yaşanır.

Genellikle her şey normal giderken ön sevişmede herhangi bir problem yokken, tam birlikte olma aşamasında karşınıza bir duvar çıkmaktadır. Kendinizi geri çeker, kasılabilir, belki bir miktar canınız yanmıştır ve eşinizi iter, istemiyorum diyebilirsiniz.

Oysaki tam sağlıklı ilişkiye girememek, daha çok canınızı yakmaktadır. İlişkiye girememe durumu devam ettikçe, deneme sıklığınız da nasıl olsa olmuyor diye zamanla azalmaktadır.

İlk gece korkularınız nelere, nasıl yol açar?

Bazen kadınlar kendilerine vajinismusu konduramaz.Hatta bazen  vajinismus doktoru da etkileyebilir. Eşimle ilişkiye giremiyorum ama vajinismus değilim derler.

Aşağıda bir doktorun vajinismusla ilgili yaşadıklarını  size bir fikir vermesi  için canlı dinleyebilirsiniz. Öncellikle   eşimle ilişkiye giremiyorum, diye kendinizi suçlamayın.

Genelde eşiniz   korkularınız nedeni ile ilişkiye girememe konusunda anlayışlı olsa da, bazen erkeklerde bu durumdan  olumsuz etkilenebilir. Kendisinin istenmediğini düşünebilir. Zamanla erkeklerde de isteksizlik, cinsel disfonkisyonlar, sertleşme konusunda  problemler yaşayabilir. Vajinismusla geçen süre uzadıkça  cinsel ilişkiye girme  denemelerinizin  de sayısı azalabilir. Hatta bazen fark edersiniz ki uzun süredir cinsel ilişkiye girmeyi denememişsinizdir. Siz gene  eşinizle beraber olamayacağınızı düşünürek, eşinizde aynı tablo ile karşılaşacağını düşünerek ilişkiye girmeyi denememişsinizdir.Bir bakmışsınız aylar, yıllar geçmiştir. Hala siz eşimle ilişkiye giremiyorum dersiniz.

Canım çok acıdığı için eşimle ilişkiye giremiyorum

Araştırdığınızda, karşınıza vajinismus hastalığı çıkacaktır.Belki hayatınızda hiç duymadığınız bu deyim sizin moralinizi bozsa da  ilişkiye girememe hastalığı yenilebilir bir problemdir. Araştırmalarınızı cinsel ilişkiye girememe korkusu nasıl yenilir? tedavisi nedir? diye araştırırsınız. Bazen de bu durumu kabul etmeyebilirsiniz. İlişki anında korkmuyorum, bacaklarımı da kasmıyorum ama belli bir aşamada canım acıyor, bir duvar çıkıyor karşımıza dersiniz. Kendinizi vajinam dar  ilişkiye giremiyorum mu diye sorgularsınız.

Vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum

Her kadının ilk ilişki anında yaşayabileceği bir süreci dinlemek size bir fikir verebilir.İlişkinin en başında herşey yolunda giderken tam ilişki anında kendinizi sıkar,endİşe duyar ve eşinizi itersiniz.Ağlayabilirsiniz,bekle bekle dersiniz ara verir tekrar denersiniz gene aynı tablo.Cinsel ilişkiye ilgili duyumlarınız sizin de ilk ilişki anında endişe duymanıza neden olur ve kendinizi kasarsınız.

İlişkiye Girememe Korkusu

Kendinizi kasarak ilişkiye girdiğinizde acı duyar,kanamanız olur.Bu tablo yıllar geçse de devam eder ve siz eşinizle ilişkiye giremezsiniz. İlişkiye  girseniz de ağrılı cinsel ilişkiniz olur.Eşiniz belkide sizi suçlar. Vajinismus a inanmazlar. Vajinismus için tedavi almanıza doktora gitmenize engel olurlar.Geçen sürede çocuk ne zaman soruları sizi bunaltır. Olası tartışmalarınız eninde sonunda vajinismusa bağlanır.Vajinismus için dua edersiniz. Cinsel ilişkiyle ilk girdiğinizde çok ağrılı olduğunu , kanamanın çok olduğunu duyarsınız çevrenizden.Oysa hatalı şekilde ilişkiye girenlerin yaşadıkları tecrübelerdir bunlar.

Size fikir vermesi açısından ilk ilişkiye girmede yaşananları  canlı şekilde dinleyebilirsiniz.

 Evliyim İlişkiye Giremiyorum

Eşinizi severek evlenmiş sinizdir. Balayında  eşinizle ilişkiye girememe durumunu yaşarsınız. Diğer ilişki denemelerinizde aynı sorunu yaşarsınız. Vajinismus sorununu kabul etmezsiniz. Ama ama eninde sonunda karşınıza çıkar. Ağrılı cinsel ilişki diye araştırdığınızda vajinismus tanımı ile karşılaşırsınız.Oysaki vajinismus olmanız için  hiç bir neden yoktur. Vajinismus nedeninizi anatomik olarak kızlık zarınızın çok kalın olduğunu düşünürsünüz. Vajinismus  tedavisi için doktora gittiğinizde  kas gevşetici ve rahatlamak için ilaç alkol vs önerilmesi size haklı olarak mantıklı gelmez.

Vajinismusu Yenenlerin Önerileri

Bir avukatın gözüyle ağrılı cinsel ilişki , ilişkiye girememe de yaşananlar.

vajinismus muyum

Ağrılı cinsel ilişkinin, gerçekten de anatomik nedenli bir durumu söz konusu olabilir. Kızlık zarınız kalın, yüksek kenarlı, septalı olabilir. Nadiren de olsa vajen girişinde bartholin bezinin kisti yada absesi olabilir. O yüzden de bu sorgulamayı mutlaka  yapmalısınız.
Sonuçta ilişkiye girememe nedeniniz ne olursa olsun, nedene ve size uygun vajinismus tedavi yöntemleri ile ilişkiye kolayca girebilirsiniz.
Eşinizle  ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmek, sadece size zaman kaybettirir. O nedenle size fikir vermesi bakımından, danışanlarımızın vajinismus yorumlarını paylaşıyoruz.

Başka bir doktor danışanımız gözüyle, Vajinismus doktorları da etkileyen bir problem.

İlşkiye  Girememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Ağrılı cinsel ilişkide karşınıza bir duvar çıkar. Vajeninizin girişinin olmadığını bile düşünürsünüz. Vajinismusu kabul etmez ve zamana bırakırsınız. Hatta eşinizin anlayışlı olası nedeniyle  zamana bırakırsınız. Vajinismus nedeniyle evliliğiniz etkilenir. Vajinismus iki ev arkadaşı gibi hissedebilirsiniz .Vajinisms tedavisinden sonra ilk ilişkiye girdiğinizde inanamazsınuz.

Doktor Selin hanımın vajinismus hastalığı sırasında yaşadıkları ve tedavi sonrası yorumları

vajinismus nedir

Vajinismus Nedir?

Eşinizle cinsel ilişkiye girememe problemi vajinismus hastalığının belirtilerinden kaynaklanabilir. Vajinismus hakkında daha detaylı bilgileri Vajinismus Nedir? sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Balayında Eşimle İlişkiye Giremiyorum

Diyorsanız mutlaka  içinde bulunduğunuz durumu yenmek için adım atın. Önce balayınızı içinize sindirin ve keyfini çıkarın. Kendinize bir hafta süre verin. Eşinizle ilişkiye girememe durumu devam ediyorsa da daha fazla yıpranmadan tedavi için destek alın.

Balayında Vajinismusda Yaşananlar

Erkekler ilk vajinismusla karşılaştıklarında  konuyla ilgili bilgileri yoktur.  Anlamlandıramazlar. Kendilerini suçlarlar. İstenmediklerini bile düşünürler. Vajinismusu yendiklerinde ise her şey yerli yerine oturur. Vajinismusu yendikden  sonra keşke dersiniz. Hatta  sizi çok tatlı süprizler bekler.

Balayında eşinizle birlikte olamayınca erkekler ne düşünmekte, size balayınıza nasıl yansıyabilir. Vajinismusla geçen zaman sizi ve evliliğinizi yıpratmakta o yüzden de vajinismus dan kendinize zaman vermenize rağmen hala devam ederse çok yıpranmadan çözüm yollarını aramak önemlidir.

Eşinizle ilişkiye girememe durumu devam ederse ne oluru size Gonca Hanım anlatıyor. Kaç yıllık evlisiniz? Çocuk var mı?  Vajinismusu yenemezsem eşimden boşanacaktım.

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ – Finansçı Gonca Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

4 yıllık vajinismus sorunu yüzünden ilişkiye giremediğiniz den artık eşinizi kendinizden uzaklaştırırsınız.  Vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünürsünüz

Çok istemenize rağmen eşinizle asla beraber olamıyorsunuz dur. Bazen eşinizin atağa geçmesini beklerken, boş ver denemeyelim, sana kıyamıyorum diyebilir ve bu durum sizi ev arkadaşlığına taşır. Eşinizle çok istemenize rağmen hala ilişkiye giremiyor asla beraber olamayacağınızı düşünürsünüz. En büyük kaygınız ilişkiye ağrılı girmek, gireceğiniz alanın kapalı olduğunu düşünmeniz dir. Oysaki uygun tedavi sonrası vajinismusu yendiğinizde kendinize inanamazsınız. Eşinizin size bu kadar güzel baktığınızı bunu yendiğinizde daha iyi anlarsınız. Vajinismusu yendiğinizde keşke 4 yıl beklemeseydim dersiniz.

eşimle ilişkiye giremiyorum

ilişkiye girememe

Yaklaşık 1.5 yıllık evli, ilişkiye giremediklerinden ev arkadaşı gibi evliliklerini geçiren danışanımız, yeni yıla karı&koca olarak girmişlerdir. Daha keyifli evliliklerini devam ettiriyorlar. Vajinismus hastalığı uygun , tedavi yöntemleriyle çok kısa süreler içinde yenilebilir bir durumdur. Esra Hanımın vajinismus la ilgili bütün yaşadıklarını öncesini ve vajinismus tedavisi sonrasındaki yorumlarını, hem canlı anlatımıyla hemde yazılı yorumlarını takip edebilirsiniz.

vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?
Çok merak ettiğiniz ve belki de kaygı duyduğunuz vajinismus tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak isterseniz Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi istanbul – Esra Hanımın ilişkiye girememe sorunu hakkındaki yorumları

İlk ilişkiye girerken çok acı duyacağınızı düşünüp kasmanıza bağlı vajinismusla 1.5 yıldır yaşamaktasınızdır.Eşinizle aranız soğumuştur.

Vajinismus öncesi ve sonrası yaşadıklarını canlı takip edebilirsiniz.

Esra Hanımın seans öncesi yorumları

İlişkiye Girememe Sebepleri

Merhaba Ben Esra, 1,5 yıllık evliyim. 29 yaşındayım. Eşimle severek evlendik. Uzun beraberlik sonunda evlendik. Evlenmeden vajinismus hastalığı olacağı aklıma gelmemişti. İlişkiye girmeye çalıştığımız sırada aşırı derecede panik oluyorum. Canımın çok yanacağı endişesi ile kasılıp bacaklarımı kapatıyorum.İlişki sırasında kasılıyorum. Hep bir korku var ya bir şey olursa diye sürekli erteleyerek bir sonuca varamayacağımızı anladık ve vajinismus için doktor Saygın beyi bulup bu vesile ile buraya geldik.

eşimle birlikte olamıyorum

Bugün teşekkür için geldim; 3 seans sonrasında vajinismus sorunundan kökünden kurtuldum. Sonunda çözdük evet yendim. Tüm korku ve umutsuzluk içinde girdiğim bu kapıdan kendimden emin bir şekilde çıkıyorum. Daha ilk seans da hiçbir şey bilmediğim ve doğru bilmediğim ve doğru bildiğim şeylerin ise tamamen yanlış olduğunu Saygın Bey anlatmıştı. Seansa geldiğim sırada karşılaştığım diğer kadınlardan destek aldığım onlarında bunu yenmiş olduğunu öğrendim.Buda bana daha çok cesaret verdi. Saygın Beyi internette tesadüfen bulmuştum. İyi ki ilk adım atıp gelme cesaretini göstermişim. Bir doktordan cidden daha fazlası ve Mine Ablaya her şey için çok teşekkür ederim. Evet bunu ben yaptıysam herkes yapar. Hiçbir şey gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor değilmiş. Yeter ki inanın. Tekrar tekrar her şey için teşekkür ederim.

eşimle ilişkiye giremiyorum

 

Vajinismusu yenenler

Çok istemenize rağmen eşinizle beraber olma fikri ödünüzü kopartıyor dur. Evlilik öncesi cinsel ilişki korkusu diye düşünür fakat evlendik den sonrada vajinismus hastalığınızın düzelmediğini ve psikolojik olarak sizi yıprattığını fark edersiniz. Oysaki kısa sürede vajinismus probleminizi yendiğinizde kendinize inanamazsınız, sadece zaman kaybınız ve yaşadıklarınız için kendinize kızarsınız.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Burcu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

eşimle ilişkiye giremiyorum

Çok istemenize rağmen eşinizle ilişkiye girme fikri sizin ödünüzü kopartıyordur. İlişkiye girme denemelerinizde sanki bir duvarla karşılaşır ve her denemenizde başarısızlıkla sonuçlanınca artık , eşinizle birlikte olamayacağınızı düşünürsünüz.

Vajinismus dan hiç kurtulamayacağınızı düşünüp yıllarınızı kaybetmiş olabilirsiniz. Hiç anne baba olamayacağınızı düşünmenize rağmen hem çok rahat bir şekilde vajinismus hastalığınızı yenersiniz. Hem anne olur hemde başka bir arkadaşınızın vajinismus tedavisi alıp kurtulmasına neden olursunuz.

doktor saygın telefon
vajinismus belirtileri nelerdir
vajinismustan nasıl kurtulursunuz
İstanbulda vajinismus tedavisi nerede yapılır
vajinismusu yenenlerin tavsiyeleri