Vajinismusu Çevremle Paylaşmalı mıyım?

Vajinismus Problemini Çevremle Paylaşmalı mıyım?

Rahat olun çünkü vajinismus çözülebilir bir problemdir ve siz utanılacak, sıkılacak, üzülecek hiçbir şey yapmadınız. Vajinismus sadece istemenize rağmen cinsel ilişkiye girememe durumudur ve vajinismus sizin iradeniz dışında, elinizde olmadan gelişmektedir. Zamanla vajinismus “ağrılı cinsel ilişki” problemi yani vajinismus  özgüveninizi kaybettirebilir ve bu durumda hem eşinizi, ailenizi, çevrenizi ve sizi olumsuz etkileyebilir.

Makaleler bölümünde vajinismus ve sizin psikolojiniz   yazısında vajinismusun size nasıl bir yük getirdiğini, çözülebilir basit bir problem olan vajinismusun “cinsel ilişkiye girememek” sorununuzun sizi nasıl olumsuzluklara götürdüğünü adım adım takip edebilirsiniz.

Dolayısıyla bu problemden yani vajinismustan en kısa sürede kurtulmak gerekiyor. Kendi kendinize vereceğiniz bir zaman diliminde vajinismusu çözmek için kendi çaba ve gayretlerinize rağmen, vajinismusu “ağrılı cinsel ilişki” çözemeyip hala vajinismusla beraber, yani siz+eşiniz+vajinismus beraber aile kurumuna devam ediyorsanız, bu ailenize zarar verir ve sonuçta aile biriminiz yıpranır. O yüzden en kısa sürede vajinismustan “cinsel ilişkiye girememek” sorununuzu yenmek  için adım atmanız önemlidir.

İlk adım olarak, vajinismus muyum? Vajinismus belirtileri bende var mı? “bunun için ilgili bölümü okumanızı öneririz”. Evet, o halde ne yapmalı sorusuna cevap vermeniz gerekir.Sorununumu yani vajinismus olduğumu yakınlarımla paylaşmalımıyız.

Bu periyotta kliniğimizin tecrübelerini sizinle paylaşmak istiyoruz, yukarıdaki sorunun cevabı için vajinismus problemi çekmiş ve vajinismus sorununu çözmüş hastaların tecrübelerini okuyup, değerlendirdikten sonra kendi ailenizin, eşinizin ailesi ve çevrenizle olan kültüreler, sosyal bilinç ve algılama düzeylerıne göre ona siz karar vereceksiniz.

Burada önemli olan sizi başarıya götürecek yoldur ve vajinismus sorununu taşıyarak geçirmiş olduğunuz süre sizi yıpratmaktadır siz ve eşinizden yani ailenizden çaldığınız süredir.

Bu yüzden bütün bu değerlendirmeyi yapıp, ona göre karar vereceksiniz.

Çünkü kliniğimize birçok bilinçli anne, baba, kayınpeder, kayınvalide, kızı ile gelmek için arayıp, onları yönlendirip  vajinismus problemlerini çözmede yardımcı  olmuşlardır Çünkü bu periyotta siz ve eşiniz bir çıkmazdasınız, birbirinizi kırar bir duruma geldiğiniz bir dönem, kendinize  olan özgüven kaybettiğiniz  bir dönemdir, eşiniz ve sizin olayları, net değerlendiremediğimiz bir periyotta olabilirsiniz ve yakınlarınız sizi sevenler size bir şeyler yapabilir, ya da tam tersi de olabilir.Vajinismus sorununu yakın çevre ile paylaşmak ile ilgili iki ayrı tecrübeyi okuyup kendi durumunuza hangisi uygunsa ona göre karar verebilirsiniz.


 

Vajinismus Tedavisi Bursa’dan Duygu hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ilgili düşünceleri

Eşimle ilişkiye giremiyordum ama çok önemsemiyordum. Zamanla aşacağımı düşündüm. Vajinismus hastalığımı yakın çevrem ve ailemle paylaştım ama bunun bana psikolojik bir baskı yaptığını anladım. Vajinismus hastalığım için saçma sapan önerilerde bulunuyorlar, beni daha da soğutuyorlardı. Onlara ilişkiye girdim diye yalan söyledim.

 

vajinismus belirtileri, vaginismus, vajinismus nedir


Vajinismus Tedavisi Kocaeli’den B. hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Ben vajinismus problemini 12 yıldır yaşıyordum. Vajinismusu yenemeyeceğime kendimi iyice inandırmıştım. Eşimle ilişkimizde kopma aşamasına gelmişti. Ne yapacağımızı bilemez durumdaydık. Vajinismus yüzünden karamsar bir tablo içerisindeyken, KARDEŞİMin desteğiyle sizinle tanıştık.

vajinusmus cinsel ilişkiye girememe


Vajinismus Tedavisi İstanbul’dan Tülin hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi sonrası gebelikle ilgili düşünceleri

Ben vajinismus hastalığımı sadece anneme söylemiştim. Söylediğime öyle bir pişman etti ki, beni bir süre sonra anneme vajinismusu yendiğim yalanını söylemek zorunda kaldım. Bana öz annem neler etti, kayınvalidemin kulağına gittiğini düşünemiyorum bile…

ilişkiye giremiyorum


Vajinismus tedavisi almanya -Sağlıkçı Çiğdem hanımın vajinismusla ilgili düşünceleri

Vajinismus yüzünden evliliğim günden güne kötüye gidiyordu. Vajinismus hastalığımdan dolayı boşanma noktasına gelmiştik. Eşim bu durumu ablam ve annemle paylaşmıştı. Ablamların desteğiyle vajinismus tedavisi almaya karar verdim.

 

vajinismus tedavisi almanya


Sonsöz

Vajinismus çözülebilir bir problemdir, vajinismus probleminizi çözmek içinde adım atmanız gerekir…