Cinsel İlişki Sırasında Kasılma Nasıl Engellenir?

Cinsel İlişki Sırasında Kasılma Nasıl Engellenir?

Cinsel İlişki Sırasında Kasılma Nasıl Engellenir?

Cinsel ilişki anında kasılma, ağrı nedene göre tespit edilip, tanı konup tedavisi de ona göre verilmelidir. Tedavi ilişkide kasılmayı engeller.

Cinsel İlişkide Rahat Olmanın Yolları

Cinsel ilişki sırasında duyulan ağrı, ister istemez kasılmalara yol açar. Buna bağlı olarak sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanamaz.

Cinsel ilişkide rahat olmak için ilişkiyle ilgili sağlıklı bilgilere sahip olmanız gerekir. İlişki anında ağrı duyulması anatomik nedenli olabilir.
Kızlık zarının kalın olması, yüksek kenarlı olup ilişkiye girmeyi ağrılı ı hale getirebilir. O yüzden  cinsel ilişkide acı ağrı duyma nedenini net  ortaya koymak önemlidir.

Böyle bir durum olup atlanırsa, boşuna geçirdiğiniz zaman kaybı ve yaşadığınız problemler olacaktır.

Eğer enfeksiyon ve buna benzer nedenlere de bağlı değilse, cinsel ilişki sırasında acı kasılma, ilk ilişkiye girerken yaşadığınız tedirginliğe bağlı olur ve bunun devamı  vajinismusla yaşamanıza neden olur.

Cinsel ilişki ağrısı vajinismus  kaynaklı ise, cinsel ilişki tam olarak olmaz. İlişki anında endişeleri nedenli kasılmalar eşliğinde zorlanarak acı ve ağrılı bir şekilde gerçekleşebilir. Bu durumda vajinismus tedavi kliniklerinden destek alıp, bilişsel ve davranışsal tedavi yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

İlk Gece Kasmamak İçin Ne Yapmalı?

En net cevap bilinçli olup ilişkiye girmekle ilgili endişe ve korkularınızın yersiz olduğunu bilmek olmalıdır.

Cinsel İlişkide Kasılma Vajinismus Nedeni midir?

Herkesin kendine göre ilişkiye girmekle ilgili endişeleri neticesinde kasılmaları olur ve ilişkiye girmeyi engeller. Bu durumdan uygun tedavilerle kurtulursunuz.

Cinsel İlişkide Kasılmayı Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

İlk adım ilişkide kasılmayı neden yaşıyorsunuz. Korku ve endişeleriniz kaynaklı mı yoksa anatomik nedene bağlı acı duyma mı?

Kasılmaların  Sonucu

Cinsel ilişki kasılmaları tedavi edilmezse, kişide zamanla güven kayıbı, kendini farklı hissetmeye yol açabilir. Geçen süre evliliğiniz ve eşinizi yıpratır.Problemler daha büyür ayrılma ve boşanmaya kadar gidebilir. Cinsel ilişkide kasılmalar zamanla artan cinsel isteksizlik, soğumaya neden olur. Erkek de erken boşalma, cinsel isteksizliğe  neden olabilir.

 

Deniz ogretmen

Cinsel ilişkide kasılma sorunu yaşanıyor,  ilk gece korkularınıza bağlı ise kasılmayı engellemek gerekir.Sizi tedirgin eden bütün sorularınızın yanıtını vermek gerekir. En başta cinsel ilişkide kasılma acı duymanıza neden olabilecek bir anatomik nedeni, ekarte etmek gerekir. Kızlık zarınız bazı durumlarda ilişkiyi girmeyi engelleyecek şekilde olabilir.Cinsel ilişkiye girmenize ağrı duyuracak bir yapıda olabilir.Uutmayın ki bunlar nadir durumlardır ama herkesin başına gelebilir.

Anatomik nedenli vajinismusu ekarte etmek için,  jinekolojik değerlenmenizin yapılması gereklidir. Bunla ilgili bir sorun yoksa da sizi tedirgin eden kafanızdaki bütün sorularınızın yanıtlarını bulmak gerekir. Onun içinde doğru net anlaşılır bilgilendirme almanız gerekir. iz. Cinsel ilişkiye girmekle ilgili kafanız net olmayınca ilişkiye girme anında kasılmalarınız sorun yaşatır. Ağrılı ilişkiye girer veya hiç cinsel ilişkiye giremezsiniz. O nedenle kafanızdaki bütün sorulara net yanıtlarını bulun. Hatalı ilişkiye girenlerin sorunlu ilişki yaşayanların yanlış tecrübeleri ve deneyimleri sizin yanlış doğrularınız olmasın.

Cinsel ilişkide kasılmayı önlemek için ilk yapılması gereken, doğru ve sağlıklı bilgilerdir. Sizi tedirgin eden düşünce yapısının değiştirilmesidir. Unutmayın ki ALLAH hiç kimseyi seçmiyor sizi de seçmedi. İlişki anında acı , ağrı ilişki sırasında duvara çarpıyor kapı duvar olunma hissi yaşıyorsanız mutlaka anatomik bir probleminizin olup olmadığını tespit edin.

Cinsel ilişkide kasmamak için ne yapmalı?

Cinsel ilişkide kasmamak için, öncellikle sizi ilişki sırasında ne tedirgin ediyor  kasılıyorumun cevabını bir kağıda yazın. Yazdığınız bütün sıkıntı ve problemlerinin ilişkiye girerken hatalı girenlerin, kendilerini ilişki sırasında kastıklarından bu durumları yaşadığını bilin. Sonra cinsel ilişkiye rahat giren, milyarca insanın nasıl rahat ilişkiye girdiklerini de yazı.Yeterli ıslanma ve kendilerini hiç kasmamaları sonucu olduğunu lütfen unutmayın. İlişkiye girerken kendinizi tam olarak hazır hissettiğiniz zaman deneyin. Gerekirse ilk zamanlar yeterli ıslanma olmamasına bağlı kayganlaştırıcı kremler deneyebilirsiniz.

Eğer kendi başınıza gayret ve çabalarınıza rağmen hala devam ediyorsa güvenebileceğiniz vajinismus tedavi merkezlerinden destek almak önemli. Çünkü geçen süre size zaman kaybettirir. Evliliğinizi eşinizi yıpratır.

Cinsel İlişki Sırasında Kas Gevşetici İlaçlar

Cinsel ilişki anında kasılma ve korkularınız nedeni ile ilişkiye giremezsiniz. Her vajinismus hastalığı yaşayan kadının yaptığı vajinismus nasıl tedavi edilir, vajinismusu kendi kendime nasıl yenebilir miyim, diye araştırırsınız

Emla Anesthol Krem’in Vajinismusa Etkisi

Cinsel ilişki için, kas gevşetici ilaçlarla ilgili araştırabilirsiniz. Hatta cinsel ilişkide kullanılan ilaçlar, uyuşturucu kremler. Emla ve vajinismus, anesthol krem ve vajinismus diye araştırabilirsiniz. Cinsel ilişkiye girme korkularınıza bağlı zamanla cinsel isteksizlik ve soğukluk olduğu içinde cinsel arzuyu artırıcı ilaçlara yönelebilirsiniz. Oysaki bu çabalarınızın ve kullandığınız ilaçların gerçekten size bir faydası olmaz. Gereksiz yere zaman ve para kaybınız olur. Hatta fazla ve yanlış kullanımlarına bağlı problem yaşayan danışanlarımız bile olmuştur. Unutmayınız ki cinsel ilişkiye girmek için herhangi bir ilaca ihtiyacınız yok.

İlişkide Kasmamak İçin Ne Yapmalı

Cinsel ilişkide kasılma ağrı sorunu tedavi edilemezse neler bekler?

Esra
Cinsel ilişki ağrısı tedavi edilmezse, kişide öz güven kayıpları, mutsuzluk ve depresyon sebebi olabilmektedir. Ayrıca bu tür cinsel problemler büyüyerek bir evlilik sorunu haline gelebilir. Şiddet, aldatma ve boşanmalara kadar giden bir sürece yol açabilir. Zamanla artan cinsel isteksizlik sorunu, cinsellikten iyice uzaklaşmaya ve hiçbir şekilde cinsel ilişkiyi istememeye neden olabilir. Hatta erkek eşte de erken boşalma, cinsel isteksizlik ve ereksiyon sorunlarına sebep olabilir.

SON SÖZ Cinsel ilişki sırasında kas gevşetici ilaçları kullanmak yerine beyninizdeki cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış düşünce kalıplarınızı değiştirin.

doktor saygın adres

DİĞER BÖLÜMLERİMİZ

vajinismus belirtileri nelerdir
vajinismustan nasıl kurtulursunuz
İstanbulda vajinismus tedavisi nerede yapılır
vajinismusu yenenlerin tavsiyeleri