Vajinismuslu Çiftler Ne Düşünür?

erkeklere göre vajinismus nedir

Vajinismus Olan Kadınlar Ne Hisseder?

Vajinismuslu olan kadınlar  DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK. DOĞAYA KARŞI GELME LÜKSÜNÜZ DE YOK.

 Hiç bir farkınızın olmadığı, normal kadınların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız. Sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere vajinismusu yenmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, öz güven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunu da belirtmek isterim.

Anne olmak, baba olmak, iyi bir eş olmak, öz güvenli sosyal ilişki yaşamak, çevrenizle barışık olmak sizinde hakkınız. Hastalarımızın vajinismus sürecindeki adımları, yorumları vajinismus tedavisinin çok kısa süreler içersin de de mümkün olduğu da görülmektedir.

Hayatımız aslında bir yolculuktur, bu yolculukta karşımıza birçok yol ayrımları ve duraklar çıkar. Cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan çiftler içinde durum böyledir. Tercih edecekleri duraklara ve yol ayrımlarına göre, çift olarak ilişkileri de şekillenecektir. 

Eğer çift olarak yolculuğunuza devam etmeyip, olduğunuz yerde beklerseniz, taşımış olduğunuz vajinismus problemiyle birlikte, hayattan keyif  almadan, yorucu ve yıpratıcı bir şekilde zamanınızı boşa geçirirsiniz. Bu süreçte,   vajinismus yüzünden birbirinizi ve yakın çevrenizi yıpratacak,üzecek, birbirinizden uzaklaşacak, belki de ilişkinizin sonunu göremeyeceksiniz.

9 YILLIK VAJİNİSMUS SİZE NELER YAŞATIR. Bugün olur yarın olur dersiniz birde bakarsınız yıllarınız geçmiş.

Vajinismus sorunu

Vajinismus sorunu  ile  5 yıldır uğraşmaktaydı. Almış olduğu başarısız vajinismus tedavileri sonucu  kendine olan güvenini ve saygısını yitirmişti .Kendini herkesten farklı sanıyordu, neyim ben diye soruyordu.Hayat ona resmen cehennem olmuştu. Çevreden ne zaman çocuk olacak soruları onu bunaltmıştı.Bebek kıyafetlerine bakarken ağlardı.Oysa  vajinismus tedavisinin ardından sorunundan da kurtuldu  anne adayı da oldu. Şimdi o bir anne…

VAJİNİSMUS  NELERE YOL AÇAR? 

ACABA EŞİMİ  SEVİYOR MUYUM DİYE SORMAKTIR.

Vajinismus la tanıştığınız zaman belkide hayatınızın en önemli mutlu gününe denk gelmiştir.Evliliğinizi zaman içinde kabusa çevirebilir. Vajinismus yüzünden birbirinizden uzaklaşabilirsiniz. Yurt dışında yaşıyor ve vajinismus a ilgili tedavi almış olup sorununuz devam ediyordur. Hayattan kendinizi kopmuş  hissedebilirsiniz, önünüzü göremeyebilirsiniz. Bir hafta boyunca acaba eşimi seviyor muyum? diye düşünebilirsiniz. Adamı gerçek den sevmişsiniz ki evlenmişsiniz. Zorla evlenmediniz ya. Oysaki ,vajinismus sizi yenmeden uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa süre içinde siz vajinismusu yenebilirsiniz.

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ ALDIK.HATTA KIZLIK ZARI AMELİYATI BİLE OLDUM.

3 YILLIK VAJİNİSMUS SORUNU YAŞAYAN ÇİFT BİTİŞ NOKTASINA GELMİŞTİ.

Vajinismus tedavileri almanıza rağmen ,hatta kızlık zarı ameliyatı olmuş olmanıza  rağmen, sorununuz devam edebilir.Unutmayın ki  kendinize inanmanız la ,size uygun tedavilerle kısa sürelerde yenersiniz. Hatta sonrada ailenizi büyütürsünüz. Tıpkı Fransa dan gelen danışanımız gibi.Erkek gözüyle de vajinismusun neler yaşattığını  canlı dinleyebilirsiniz.

İLK GECE KORKUSU 

İlk gece korkunuzu bir gün yenerim diye evliliğinizde vajinismus u taşırsınız. Hastalığınız altında daha fazla ezilirsiniz. İnsanlardan kaçar durumdasınızdır.Eşiniz vajinismus hastalığınıza anlayışlı yaklaşmakta  ama siz ona haksızlık ettiğinizi,boşanmayı düşünebilirsiniz. Onu sevmenize rağmen . Oysa uygun bir vajinismus tedavisi ile  hastalığınızı yenip  eşinizi baba adayı kendinizi de anne adayı yapabilirsiniz.. Ayşegül Hanım Bursa  vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

VAJİNİSMUS YÜZÜNDEN EŞİMDEN BOŞANMAK İSTEDİM.Eşimi çok seviyorum ona haksızlık yapmak istemiyorum.

vajinismus

vajinismus boşanma

Vajinusmus sorununu yaşayan çift olarak, birbirinizi ne kadar sevseniz de, hayatın size vermiş olduğu renkleri, güzellikleri göremeyecek, hissedemeyecek ve tam bir ilişki yaşayamayacaksınız.
Vaginusmus probleminiz zamanla daha da büyüyerek, daha da karmaşık bir şekilde sizi kendi yuvanızda mutsuz, güvensiz ve eksik hissettirecektir.

Oysa ki, vajinismusu yendikden sonra evliliğiniz daha farklı olur.Havalar da uçarsanız.

VAJİNİSMUS MUYUM?

3 yıllık vajinimusu yaşarken hep ertelersiniz.Kendinize konduramazsınız.Herkes yapar ben yapabilir miyim diye düşünürken şimdi anne oldu.

 

ERKEKLER NE HİSSEDER? Eşi doktor olup, vajinismus sorunu yaşayan danışanımızın gözüyle

Bazen eşiniz ya da siz erkek doktordan vajinismus tedavisi almak istemeyebilirsiniz. Bu hassas probleminizin çözülebilmesi için alacağınız tedavinin her bakımdan size yeterli olabilmesi gerekir. Burada erkek&kadın doktor ayrımından daha önemlisi, vajinismus tedavisi konusunda bilgi ve tecrübesi göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü zamanı hiçbir şekilde geriye getiremezsiniz, şu an 1 dk geriye gidemediğiniz gibi…

4 YILDIR VAJİNİSMUSU TAŞIMAK BAZEN  ÇOK AĞIR GELİR.KENDİNİZE ZARAR VERMEYİ BİLE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ.

VAJNİSMUS

 

 

Hiç de öyle hissetmiyorum, düşünmüyorum deseniz bile, vajinusmusla yaşayarak, bu süreç sizi kesinlikle yoracak ve yıpratacaktır.

Zamanı geri getiremezsiniz, zaman niye bu kadar önemli. İçinde geçirdiğiniz zaman, eşiniz,yakın çevreniz ve işinizle olan ilişkinizle ilgilidir.Bu süreçte taşımış olduğunuz vajinusmus probleminiz yüzünden, sıkıntılar yaşamaktasınız. Oysa ki, vajinismus sorununu taşımayarak, sıkıntılı dönem yerine, önünüzdeki zamanı keyifli, mutlu, ruh ve beden sağlığınıza olumlu yansımasıyla geçireceksiniz.

Bu yanlış yollardan bir tanesi yani yanlış vajinismus tedavi şekilleri gereksiz kızlık zarı hymen operasyonudur.

Bu operasyonun sizi rahatlatacağını düşünür ve siz bu operasyonu olmaya karar verirsiniz, genel veya lokal anestezi alabilirsiniz.Bir iki dakika içinde kızlık zarınız birkaç yerden genişletilir.Daha sonraki zaman diliminde ise gene eşinizle cinsel ilişkiye giremezsiniz.
Bu durum size moral, zaman ve para kaybettirir. Kendinizi güçsüz ve değersiz hissettirir ve eşinizi de olumsuz etkiler.

Bu duygu durumunu vajinismus tedavi merkezimize gelen daha önce bu operasyonları yaşamış olan vajinismuslu hastalarımızın yaşadıkları öykülerden de takip edebilirsiniz.

 

Ya da önerilen kızlık zarı operasyonunu olmayarak ve bu sürede kızlık zarınızın kalın olduğundan şüphe duyarak korkularınız daha da büyür, gene bu süreçte zaman ve moral kaybınız olur. Kararsız bir dönem ve sizi vajinismus problemiyle yaşamaya devam eden bir süreçte bırakacaktır.

Yanlış yollardan bir diğeri ise yanlış tedavi yöntemleri ,belden aşağısı geçici felç edilerek epidural ,spinal anesteziya da genel anestezi altında sizin eşinizle cinsel ilişkiye girmeniz sağlanır. Bu durum kesinlikle eşiniz içinde, sizin içinizde yanlış bir yaklaşımdır.Geçici olarak birlikte olabilirsiniz fakat yanlış bir yol olduğu için, vajinismusla yolculuğa devam edersiniz.

Vajinismus u anestezi altında ilişkiye girip sorunu yeneceğini düşünse de sorun devam ediyordur.Uygun tedaviler sonucu yendiğiniz de,inanamazsınız.Hatta eşinize defalarca sorarsınız, sonunda eşiniz kızar.Bu muymuş dersiniz.Size bir fikir vermesi bakımından canlı anlatımını dinleyebilirsiniz.

Sizi yoran yolculuğunuzda birçok yanlış yollar karşınıza çıkacaktır. 
Uyuşturucu kremler, kas gevşeticiler, alkol, anti depresanlar, tek seferde muayenehane ortamında…  sıcak su ve kas gevşetici ve uyuşturucu ilaçlarla eşinizle birlikte olmanız sağlanabilir gibi,bu yollardan geçip vajinismusla yaşamaya devam ederken, yanlarına özgüven, zaman, para, moral, bozulan ilişkiler ekleyerek geliyorlar.

Hatta yolculuklarına daha sonra bebeklerini de dahil etmektedirler.

Karamsar ve umutsuz gelmişti…

İşte Bu Minicik Kul

Vajinismus tedavileri alıp, vajinismus probleminiz devam edebilir ama vajinismus sonuçta uygun bir tedavi ile çözülebilir. Vajinismus problemini kabul etmek yerine vajinismus problemini çözmek için adım atmak gerekir. Çünkü vajinismus problemi zamanla  evliliklerine ya da birlikteliklerine olan inançları ve sevgileri, saygıları azalabilir. Hatta ayrılma, boşanma aşamasına gelebilirler.

Vajinismus sorununu yaşarken yaşama sevinciniz azalır.Almış olduğunuz tedavilere rağmen bu sorun devam ettiği için artık umutsuzluk olsa da unutmamak gerekir ki sizin de diğer çiftlerden farkınız yok.Doğru tedavi yaklaşımları ile kısa sürelerde yenersiniz. Bu sorunu yenip anne baba da olabilirsiniz. 

Vajinismusla yaşamayı kabul etmek yapacağınız en büyük hatadır.Hayatta hepimizin sorunları olabilir ama vajinismus  çözülebilir bir sorundur.

VAJİNİSMUS U YENEMİYORSANIZ VE HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORSANIZ  ÇEVRENİZLE PAYLAŞIN.

 

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi yürütmekteyim.

doktor saygın irtibat

DİĞER BÖLÜMLERİMİZ

vajinismus belirtileri nelerdir
vajinismustan nasıl kurtulursunuz
İstanbulda vajinismus tedavisi nerede yapılır
vajinismusu yenenlerin tavsiyeleri

Karamsar ve umutsuz gelmişti…

İşte Bu Minicik Kul

Vajinismus tedavileri alıp, vajinismus probleminiz devam edebilir ama vajinismus sonuçta uygun bir tedavi ile çözülebilir. Vajinismus problemini kabul etmek yerine vajinismus problemini çözmek için adım atmak gerekir. Çünkü vajinismus problemi zamanla  evliliklerine ya da birlikteliklerine olan inançları ve sevgileri, saygıları azalabilir. Hatta ayrılma, boşanma aşamasına gelebilirler.

Vajinismus sorununu yaşarken yaşama sevinciniz azalır.Almış olduğunuz tedavilere rağmen bu sorun devam ettiği için artık umutsuzluk olsa da unutmamak gerekir ki sizin de diğer çiftlerden farkınız yok.Doğru tedavi yaklaşımları ile kısa sürelerde yenersiniz. Bu sorunu yenip anne baba da olabilirsiniz. 

Vajinismusla yaşamayı kabul etmek yapacağınız en büyük hatadır.Hayatta hepimizin sorunları olabilir ama vajinismus  çözülebilir bir sorundur.

VAJİNİSMUS U YENEMİYORSANIZ VE HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORSANIZ  ÇEVRENİZLE PAYLAŞIN.

 

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi yürütmekteyim.

doktor saygın irtibat

DİĞER BÖLÜMLERİMİZ

vajinismus belirtileri nelerdir
vajinismustan nasıl kurtulursunuz
İstanbulda vajinismus tedavisi nerede yapılır
vajinismusu yenenlerin tavsiyeleri