Gerdek gecesi 6 önemli tavsiye

cinsel soğukluk

Gerdek Gecesi İlişkiye Girme

Kadınlar evlendiklerinde en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi de “Gerdek gecesinde ilişkiye girmede problem yaşar mıyım?”, “İlk gece korkusu, İlişkiye giremezsem ne yapacağım” endişeleridir.

İlk Gece Korkusu

Gerdek gecesi yapılması gerekenler hakkında endişeli ve kafanızda soru işaretleri varsa, sizi bilgilendirme amaçlı hazırladığımız gerdek gecesi ile ilgili sık sorulan soruların cevapları için makalemizi okuyabilirsiniz.

Yeni evlenen çiftlerin bir kısmında ilk gece endişesi görülebilir. Stresin doğal sonucu olarak çiftlerde ilişkiye girememe sorunu oluşabilir. Gerdek gecesinde ilk gece korkusunu atmak için, ilk olarak gevşemeniz ve rahatlamanız gerekir.

İlk Gece Korkusu Nedir?

İlk defa ilişkiye girme aşamasında istekli olunmasına rağmen , kadınların yanlış doğruları nedeni ile ilişkiye girememe durumunu yaşamaktadırlar. Karşılarına bir duvar çıkar ve çifti olumsuz yönde etkiler. Bu sefer olacak dense de haftalara yayılır.Süre uzadıkça da ilişkiyi yıpratır.

İlk Gece Korkuları Nelerdir?

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili eksik ve yanlış bilgiler kadınları nasıl etkiliyor.Genellikle çevreden duydukları ilişkide ağrının olması,çok kanmaya bağlı hastaneye kaldırılma, dikiş atılması, kasılmaya bağlı kilitli kalmak vs gibi duyumlar. Siz anlatıyorsunuz.

 İlk gece korkuları  vajinismusa nasıl dönüşür?

Bir kadın doktor gözüyle ilk gece korkularını görmezden gelmek vajinismusla tanışmak nasıl gelişiyor.

1. Cinsel ilişkiye girmekle ilgili abartılı hikayeleri unutun!

Gerdek gecesi korkusu kızlarda sık karşılaştığımız bir durum. Burada en önemli neden kulaktan dolma cinsel ilişkiyle ilgili yanlış bilgiler ve hatalı ilişkiye girenlerin sonuçlarının abartılması. Size bir kadın doğum doktoru olarak önerim unutmayın ki dünyada milyarca kadın çok rahat bir şekilde hiç bir problem yaşamadan cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Cinsel ilişkiye girme anında ve sonunda hiçbir sorun yaşamazlar ve genelde ilişkiye girdiğimi bile anlamadım demektedir. Bunun da nedeni hatalı ilişkiye girenlerin ve abartılmış ilk gece hikayelerine kısmen de olsa inanması. Oysa ki doğa her şeyi belli bir ahenk ve uyum içinde yaratmış ve doğal akışı ile her şey sorunsuz olmaktadır.

İlk ilişkiye girerken kadınların kendini kasmaları sonucu ağrı,acı duyulmaktadır.Rahat olunduğu zaman,kendinizi gevşeterek girdiğinizde  her şey  rahat ve keyifli hale gelir.

2. İlişki anında kanamam çok olur mu?

Kızlık zarı kanamam durmazsa, kızlık zarım yırtılınca acı olur mu gibi sorular sizi tedirgin eder. Kızlık zarının yapısı esnektir. Ayrıca kızlık zarında damar da yoktur. Diffüzyon ile beslendiği içinde yapısı ile ilgili olarak kanama olmayabilir. Olursa da çok az pembemsi birkaç damla olmaktadır.

Eğer kızlık zarı esnekse de ilk gece yırtılmaması durumu olabilir. En önemlisi bunu illa gerdek gecesi ilk gece mutlaka ilişkiye gireceğim diye kendinizi strese sokup hazır olmadan deneyimlediğiniz de ilişkiye girmekle bir takım sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın. Stres ve yorgunluk keyfinizi kaçırabilir ve stresli olmanıza neden olabilir. Stresli ve yorgun hissediyorsanız ilk gece ilişkiye girmeyi denemeyip erteleyebilirsiniz. Hem bu durumda ilk gece stresini de yaşamamış olursunuz.

3- Gerdek gecesi hemen hamile kalır mıyım?

Kadınların kafasında taşıdıkları en büyük tedirginlikler den bir tanesi de hemen gebe kalır mıyım endişesidir. Gerdek gecesinde ilişkiye girmeden önce doğum kontrol yöntemleri hakkında fikir sahibi olunmalıdır. Prezervatif kullanmak ya da doğum kontrol hapları, rahim içi araçlar(spiral vs.) kullanabilirsiniz.Ayrıca takvim yöntemi konusunda fikir sahibi olmak da ilişki sırasında daha rahat olmanızı sağlar.Kadın doğum doktorunuzdan konuyla ilgili detaylı bilgi almak sizi fikir verebilir.

4- Gerdek gecesinde vajinal ıslaklık önemli midir?

İlişkiye girme aşamasında vajinal ıslaklık yeterli olmalıdır. Eğer vajinal nemlilik yeterli değilse, cinsel ilişkiye girme aşamasında kadın ağrı acı yaşayabilmektedir. Eğer ıslaklık yeterli değilse ve endişeleriniz varsa da kayganlaştırıcı jel kullanabilirsiniz.

5- İlk ilişki anında pozisyon önemli midir?

İlk ilişkiye girme aşamasında hangi pozisyonla rahat ilişki olur?

Sık gelen sorulardan bir tanesi ve en önemlisi kendinizi hangi pozisyonda rahat hissederseniz o pozisyonda denemeni dir .Ama ilk defa denemelerde bacak omuz pozisyonu kadınları tedirgin edebilmekte baskıyı farklı hissedip kendilerini kapatmaktadırlar. O yüzden pozisyonlarla ilgilide kendinizi rahat hissetmeniz son derece önemlidir.

6- İlişkiye girmek istememize rağmen ilişkide başarısız olursam ne yapmalıyım?

vajinismuyum

 

Eşinizle her denemenizde istemenize rağmen ilişki anında kasılma, tedirginlik ve itme oluyorsa bu durum devam ettikçe gerek erkek gerekse kadın olumsuz etkilenir ve geçen süre beraberliği yıpratır. Sonuçta cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk, acaba iki taraflı olarak eşim benim için doğru insan mı diye sorgulama başlar ve emin olun zaman beraberliklerin zayıflamasına neden olur. Bu yüzden ilk gece korkunuz, gerdek gecesi korkunuzu vajinismusla yaşamak yerine en kısa sürede vajinismus doktorlarından size uygun terapi almak önemlidir.

En önemli bilinmesi gereken, kişi rahat olursa ve kendini kasmazsa her şey çok kolay ve keyifli olmaktadır.Evet belki tam inanmıyorsanız da beyin olarak rahat olup,beden olarak kasmazsanız ilk ilişkinizde problem yaşamazsınız hatta anlamazsınız bile.Size daha iyi anlatabilmek için size siz anlatıyorsunuz.

İLİŞKİDE BİR DUVARLA KARŞILAŞMAK DURUMUNDA OLURSA NE YAPMALI.

HİÇ İLİŞKİYE GİREMEYECEĞİNİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.OYSA UYGUN TEDAVİ SONRASI İLİŞKİYE GİRDİĞİNİZE İNANAMAZSINIZ.