Vajinismus Hastalarında Gebelik

Vajinismus hastaları normal doğum yapabilir mi?

VAJİNİSMUS HASTALARI GEBE KALABİLİR Mİ?

Vajinismus hastaları ilişkiyi tam gerçekleştirmedikleri halde,gebe kalabilir.Dışa boşalan spermlerin sırasıyla vajen ve rahime kaçmasıyla hamile kalabilir.

VAJİNİSMUS HASTALARI NASIL DOĞUM YAPAR?

Vajinismus hastalığını taşıyan kadın, ağırlıklı olarak sezaryenle doğum yapmaktadır. Vajinismus nedeniyle sıkıntı yaşayan çift kısmen de olsa çocuk sahibi olarak rahatlarken, vajinismus problemlerini hastalığının getirdiği sıkıntılar devam etmektedir. Vajinismus hastalığı yaşayan çift etrafın çocuk baskısından kurtulup, rahat bir nefes almış olmasına rağmen ilişkiye girememe sorunları tekrar karşılarına çıkmaktadır.

vajinismus nedir

Vajinismus Nedir?

Eşinizle cinsel ilişkiye girememe problemi vajinismus hastalığının belirtilerinden kaynaklanabilir. Vajinismus hakkında daha detaylı bilgileri Vajinismus Nedir? sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Vajinismus Hastaları Nasıl Gebe Kalır?

Vajinismus tedavisi istanbul – Vajinismus / Gebelik   : Bankacı Seher hanımın vajinismusla ilgili yorumları

vajinismus, gebelik ve hamilelik

vajinismus gebelik

Vajnismus Hastaları Normal Doğurabilir mi?

Vajinismus tedavisi Almanya- Vajinismus / Gebelik  : Kuaför Kader hanımın vajinismus ve normal doğum ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını yaşayan çift, bir bebek sahibi olunca rahatlatsa da, eninde sonunda karşılarına daha büyük bir problem olarak çıkmakta hatta boşanma aşamasına kadar götürebilmektedir. Vajinismus hastalığını yaşayan kadın, ilişkiye girmeden gebe kalıp hatta normal doğum bile yapabilmektedir. Yurtdışında zorunlu olmadıkça normal doğum yaptırılmaktadır. Kişi normal doğum yapmış olmasına rağmen ilişkiye giremeyip,  ayrılma aşamasına kadar gidebilir. Sonuçta çocuk, vajinismus yaşayan çiftlerin problemlerini çözmemektedir. O yüzden de vajinismus problemini ertelenmeden bir an önce çözmek için adım atılmalıdır.

vajinismus, gebelik ve hamilelik

Vajinismus Gebe Kalabilir

 

Vajinismus hastası iken,vajinismus tedavi merkezimiz de ilişkiye girememe sorununu yenip hamile kalan ve normal doğum yapan danışanımızın gözüyle,

Vajinimus sonrası normal doğum

 

Vajinismus sorununu yaşarken eşinizle hiç bir zaman ilişkiye giremeyeceğinizi düşünebilirsiniz.Oysaki uygun tedavilerle vajinismus hastalığınızı yenersiniz.Hatta NORMAL DOĞUM bile yapabilirsiniz.

Tuğba öğretmenin anlatımıyla süreci takip edebilirsiniz.Sizinde farkınız yok ki.

Vajinismus  Tüp Bebek

Bebek vajinismus olduğunuz halde probleminizi çözmek yerine, çocuk sahibi olmak isteyip, bunun için yardımcı üreme tedavileri alabilirsiniz.  Bu durumda vajinismus hastalığını yaşayan çiftler aşılama ve tüp bebek tedavilerini alırlar.

Vajinismus, Gebelik(Hamilelik) ve Aşılama Yöntemi:

Erkeklerin spermleri özel işlemlerden geçirilip, rahim içine kanül yardımıyla aktarılmasıdır. Vajinismus hastası aşılama yönteminde uygulanan tekniğe müsade edemeyeceği için normalde anestezi almadan yapılan bu işlemi, genel anestezi alarak yaptırma durumunda kalmaktadır.Aşılama  Yöntemi ile gebe kalma olasılığı olsa bile hatta çocuk sahibi bile olsa, vajinismus sorunları devam edeceği için tıpkı yukarıda okuduğunuz gibi bir takım sıkıntılarla mücadele edecektir.

Vajinismus, Gebelik (Hamilelik) ve Tüp bebek Yöntemi:

IVF tüp bebek tedavisii en başta vajinismus hastalığı yaşayan kadının yumurtalıklarının(over) dışarıdan hormon ilacı vererek yumurtalıklarının uyarılması sonucu anestezi altında, yumurtalıklardan toplanıp, laboratuvar ortamında eşinin spermiyle döllenmesinin sağlanması ve oluşan embriyoyu, kadının rahmine kanül yardımıyla aktarılmasıdır. Sonuçta hem maddi olarak vajinismus hastalığını taşıyan çifte bir yük getirirken, gebelik yakalanamayabilir ve para kaybının yanında hem zaman hemde moral kaybınıda getirir. Farz edinki vajinismuslu çift istediği sonuca ulaştı ve gebelik elde etti. Hamilelik döneminde normale göre daha fazla düşük, erken doğum ve anomaliler ihtimali fazladır. Bu süreç vajinismus çifti için ayrı bir yıpratıcı süreçtir. Farz edinki vajinismuslu çift bebek sahibi oldu ama yukarıda okuduğunuz vajinismuslu ve çocuk sahibi çiftlerin mutlaka karşılarına çıkan olumsuzlukları yaşıyacaklardır.

 

Vajinismus tedavisi istanbul – Vajinismus  Gebelik  Vajinismus tüp bebek  Vajinismus aşılama : Yönetici Begüm hanımın vajinismusla ilgili yorumları

 

aşılama vajinismus ve tüp bebek

Vajinismus Tüp Bebek

Sonuçta vajinismus hastalığı kısa sürelerde kişiye uygun vajinismus tedavi yaklaşımlarıyla çözülebilen bir problemdir.Aile birliğinizi doğal yoldan, normal cinsel ilişkiye girerek destekleyip çocuk sahibi olmak varken  zahmetli ve uzun yan yollarda zaman, para ve moral kaybı yaşamamak gerekir. Ayrıca farz edinki vajinismuslu olarak bir çocuk sahibisiniz. Ya çocuğunuza kardeş istediğiniz zaman ne yapmayı düşünüyorsunuz .Gene uzun, yorucu ve masraflı ihtimalleri daha düşük yardımcı yolları mı Oysa ki doğal yol ve süreç size çok yakınken…

vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?
Çok merak ettiğiniz ve belki de kaygı duyduğunuz vajinismus tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak isterseniz Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik / Hamilelik / Vajinismus / Boşanma hakkında tecrübeleri

vajinismus gebelik hamilelik

Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik  Vajinismus / Doğum ve 1. çocuk sahibi olma hakkında tecrübeleri

 

Vajinismus tedavisi istanbul – Işık hanım – Gebelik  Vajinismus / Doğum ve 2. çocuk sahibi olma hakkında tecrübeleri