Vajinismusta Eşler Ne Kadar Anlayışlı Olmalıdır?

Kadın istediği halde cinsel ilişkiye eşiyle tam olarak korku ve endişeleri nedeniyle giremez ve kendini eşini karşı mahçup ve suçlu hisseder. Bu esnada ise erkeklerde bu durumda tam olarak nasıl davranması konusunda net bir fikri olmamaktadır. Vajinismuslu çiftlerin yaptığı önemli hata cinsel ilişkiye girmekle ilgili sorunlarını erteyerek,görmezden gelmek,kendiliğinden zamanla düzelir diye beklemektir. Çünkü vajinismusla geçirilen zaman çiftin ilişkisi yormakta ve yıpratmaktadır.

Çiftlerin  zamana bırakması, vajinismus probleminin getirmiş olduğu konforsuzluğun konforuna alıştırır. Bunu takiben kadınların kendilerine özgüvenleri kayıp olur ve artık evli hissetmez iyi bir ev arkadaşı gibiyiz der. Bu biraz daha zaman kaybettir. Ta ki bebek ne zaman soruları ile karşılaştığı ana kadar veya çevrenizin annelik babalık haberlerini duyana kadar.

Sizden sonra evlenen yakınlarınızın gebelik haberlerine sevinmek yerine sizi konuyla ilgili adım atma aşamasına getirmesine kadar. Bu nedenle cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan çiftin hatası sorunu görmezden gelmesi ve ya zamana bırakmasıdır. Çünkü vajinismus hastalığı kısa süreler içinde rahatlıkla tedavi edilebilir bir sorunken.
Vajinismus u zaman a bırakmak ve fazla anlayışlı olmak vajinismus hastalığını çözmez sadece sevginizi test eder. O yüzden de sevginizi vajinismusla test etmeyin. Çünkü geçen sürede eşinizde sizden ayrılmak isteyebilir sizi daha fazla üzmemek için.

Kadın vajinismus problemini yendiğinde eşinin aşırı anlayışlı olmasına kızar. Oyüzden de vajinismusu izlemek yerine evliliğinizi seyretmek yerine vajinismus sizi yenmeden siz vajinismusu yenin.

Vajinismus nedeniyle erkek, eşinin kendini sevmediğini veya istemediğini düşünebilir, öyle olmadığını bildiği halde. Bu sürede hem erkek hemde kadın birbirinden uzaklaşabilir.