Vajinismus Hastalığından Evliliğinizi Kurtarın

İlk gece korkularına küçükken çevrenizden duyduğunuz anlatımlar neden olabilir. 

İlişkiye girme esnasında büyük bir acı çekecekmişim gibi hissediyorum. Çünkü ilişkiye girmekle ilgili duyduğum şeylerden kasılıyorum…
İlişki esnasında sürekli kendimde olmak zorundayım. Kendimi ilişkiye bırakamıyorum.
Küçükken komşumuzun kızı düşmüştü çok şeyler söylediler, kızlık zarını kaybetti dediler onun çok ağlaması beni etkiledi. O çocuk evlendi, çocuk doğurmuş olduğu halde ben hala niye böyleyim ilişki anında kasılıp ilişkiye giremiyorum diyorum.

Rüya gibi bir düğünle evlendim. Fakat vajinismusla yüzleştim, eşimi çok sevmeme rağmen eşimden boşanmak istedim. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Öğretmen Hanife Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Bekar bir vajinismuslu olarak ilişkinizi eksik yaşamak size sıkıntılar getirebilir.
Sevgilinizle ilişkiye giremediğiniz için bir kadın olarak yetememe kaygısından kurtulmak ve ilişkinizin rayına oturması kadınların kadın sağlığı ile ilgili bir takım tetkikleri vajinismus yüzünden yaptıramazlar. Oysa vajinismusu yendikten sonra bu testleri de kolaylıkla yaptırırlar. İlişkiye girdiğinde inanamazlar. İlişkiniz daha sağlıklı olur, rayına oturabilir. Cinsellikte daha kaliteli yaşıyoruz. Sevgilime ben bir kadın olarak yetme kaygımı artık yaşamıyoruz.

Vajinismus Hastalığından Evliliğinizi Kurtarın

Vajinismus ve kızlık zarının net bir şekilde değerlendirilmesinin önemi 

İlişkiye girmeyi deniyorduk ama olmuyordu. Zamanla ilk gece korkularımızı, kasılmalarımı yenemeyip vajinismusla yaşamaya başladık. Vajinismus tedavisi için başvurduğum yerlerden bir tanesi kızlık zarınız kalın dendi ve vajinismus için kızlık zarı ameliyatı önerildi. Vajinismus için başka bir doktora kızlık zarı muayenesi oldum bu seferde kızlık zarında hiçbir sorun yok dendi. Neye inanacağımı şaşırdım kızlık zarımla ilgili. Vajinismusu yenmek için hacı hocaya da gittik, İlişki sırasında  kasılmalarım korkularım, vajinismus için dualar ettik. Vajinismus neden iyle zaman kaybettik, maddi ve manevi kayıp yaşadık. Vajinismusta ilk geceyle ilgili, ilişkiye girmekle ilgili diğer bildiğimiz şeylerin çok yanlış olduğu anlarsınız. Vajinismusu yaşayan kadınlar farklı olduklarını sanabilir

Vajinismusu sadece siz yaşıyor zannedip, kendinizi farklı hissedebilirsiniz. Bu duyguda sizi çok değişik ruh hallerine itebilir.

Tıpkı Sibel ve Gül hanım gibi
Vajinismusu sadece kendimde sanıyordum. Vajinismusla zaman kaybetmeyin. Vajinismustan evliliğinizi kurtarın. Vajinismusta en önemli şey kendinize inanın. Vajinismusa yol açan şeyler, ilişkiye girmekle ilgili saçma sapan duyumlar o yüzden ilişkiye giremiyor, ilişkiden kaçıyor ve bunu yaşıyoruz. Vajinismus sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. İlişkiye girememek ve vajinismusla yaşarken, arkadaşınız gebe kalırsa size nispet yaptığını bile düşünebilirsiniz. Sizi böyle bir ruh haline getirebilir. Vajinismusla yaşarken yatak odanızı, cehennem gibi görebilirsiniz. Vajinismus yüzünden evi otel gibi kullanıyorsunuz, bir özeliniz olmuyor eşinizle. Vajinismus olduğumu bilen ailem, vajinismusu yenince sanki hamileymişim gibi sevindi.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Eczacı Yasemin Hanımın vajinismus hakkında yorumları

3.5 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Evlenmeden önce bu konularla dalga geçerdik ama başıma gelebileceğini hiç tahmin edemezdim. Daha ilk denememizin başarısız olması ve daha bi sürü başarısız denemeler. Teşhisimi kendi kendime koydum. Tüm söylenenler birebir bana uyuyordu. Eşimle ne zaman yakınlaşsak kendimi ilişki sırasında otomatik olarak kasıyordum ve bir türlü rahatlayamıyordum. Böyle bir durumun bende varolması da beni inanılmaz üzüyordu. Kafamda aslında korkmadığım bi durumdan nasıl o an korkabiliyordum. Kimseye anlatmadık kendim bile kabullenemişken psikolojik olarak bunu yapamazdım. Eşimde bu dönemde beni hiç zorlamadı. Bu da konunun çözümünü sürekli ötelememe sebep oldu. Taki son başarısız deneyimimizle vajinal bölgemde bir kanama olana kadar canım acımıştı artık denemeye cesaret edemezdim. Eşimi de seviyorum onu birşeylerden mahrum etmek haksızlık olurdu. İnternette dolaşan bir sürü bilgi kirliliği arasından nasıl bir şanssa Dr. Saygın beyi buldum. Arayıp randevu almam bile uzun sürmüştü. Keşke çözüme ulaşmamın bu kadar kolay olacağını bilseydim. Çözmeyi kafama koymuş olarak gitmeme rağmen bu konuyu ilk defa biriyle bu kişi doktor bile olsa konuşmam beni duygusal olarak çok etkilemişti. Saygın beyin konuya yaklaşımı,beni rahatlatması,tedavi konusunda desteklemesi,sorunumun kızlık zarımın kalınlığından da kaynaklandığını tespit etmesi kafamdaki bazı soruların çözümü olmuştu bile. 

Eczacıyım aslında anatomi eğitimi almama rağmen kendime özgü bu organı hiç tanımadığımı daha ilk tedavi günü anladım. Bu zamana kadar o kadar çok yanlış şey duymuşumki onları doğru kabul etmişim. Saygın bey kafamdaki tüm yanlışları düzeltmemi, 2 haftada sorunumu çözmemi sağladı. Şimdi düşününce geçen 3.5 yılıma üzülüyorum. Eşimle bir bütün olduğumuzu şimdi daha gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Bizi üzen birbirimizden zaman zaman uzaklaşmamıza sebep olan bu durumu artık çözdük. O kadar şanslıyım ki doktorum mükemmeldi. Kafamda sadece bir sürü keşkeler kaldı şimdi. Herşey için sonsuz teşekkürler sevgili Saygın bey ve tatlı asistanı Mine hanım.

İlk gece korkularınız yüzünden, ilişkiye girmek size mucizevi birşey gibi gelebilir. Çünkü duymuş olduğunuz kötü tecrübeler sizi bu düşünceye itebilir.

İlişkiye girme esnasında bacaklarım kasılıyor, ağlama krizlerine giriyorum. Çok acıyacak diye düşünüyorum. İlişkiye girme çok mucizevi bir şey olarak geliyor.


İlişkiye girmek istediğim halde kasılıyorum. İlişkiye girmekle ilgili duyduğum şeyler;
2 ay acır sonra alışırsın tamamen yanlış duyumlar.

İlk başta ilişkiye girme anında daha cesurdum ama olmayınca ilk gece korkularım daha arttı ve daha da kötüleştim.
İlk gece korkularınız yüzünden eşinize karşı mahcup hissedersiniz, özür dilersiniz.


Eşim ilk başta ilk gece korkularımı anlamıyordu. Jinekolojik muayenede olamıyordum.
O an ilişki esnasında duyduğum olumlu şeyler aklımdan gidiyor, o an kasılıyorum.

İlk gece korkularınızın nedenini tam olarak bilemeyebilirsiniz.

İlk gece korkularımın nedenini tam olarak bilemiyorum. Herkesin ilk gece korkularıyla ilgili duyduğu endişeleri taşıyorum. İlişkiye girme anında korkularım daha büyüyor ve bütün vücudum kasılıyor. Acı eşiği düşük olan korkak bir insan da değilim. Acıyacak diye bir korkum yok. İlişkiye girmede kitleniliyormuş, ilişkiye girmede çok acıma oluyormuş. İlişkiye girmede çok kanama oluyormuş, ilişkiye girdikten sonra 1 hafta oturamıyormuşsunuz. Şu anda ergenlik de ilişkiye girmekle ilgili duymuş olduğum olumsuzluklara inanmıyorum ama bir şekilde bunlar bende yer etmiş.


Vajinismus nedeniyle eşinizle aranız açılabilir. Eşiniz sizin kendisini istemediğinizi düşünebilir. Oysaki…
Vajinismus hastalığınız yüzünden, eşiniz sizin tarafınızdan istenmediğini düşünebilir ve sevmediğinizi sanabilir. Eşiniz sizin bir hastalığınız olabileceğini düşünebilir. Kızlık zarınız kalın denilebilir(kalın olmadığı halde)
Kızlık zarınızın kalın denildiği için tekrar farklı yerde jinekolojik muayene olduğunuzda bu sefer de kızlık zarınız normal denebilir, bu da doğal olarak kafanızı iyice karıştırır. 

Çocukluğumda, annem namusunu koru dedi ve bilinç altımı etkiledi. Kızlık zarı çok önemli olarak aileniz tarafından söylendiğinde ve evlenmenize rağmen bilinç altına girer. 


Evledim ama ilişkiye girersem yanlış bir şey yapacağım gibi gelebiliyor. 


İlişkiye girince eşimin cinsel organı orada kalacak gibi geliyor.(Vajinismus ve kilitlenme) Sanki o bölgeyi bıçak kesecek gibi geliyor. 


İlişkiye girersem çok kötü bir şey olacak diye panik oluyorum. 
Çevreden çok kötü geçti, çok canım yandı denmesi sizi ilk gece korusu ile tanıştırır ve sizde ilk gece korkusu yaşarsınız.


Vajinismus, ilk gece korkuları yüzünden evliliğiniz zedelenir.

Uygun olmayan, sizi sonuca götürmeyen vajinismus tedavileri, evliliğinizi boşanma aşamasına getirebilir. Oysa ki kızlık zarınızın kalın olması ve bu durumun atlanması, sizin vajinismus tedavilerinde başarısız olmanıza yol açar ve siz bu yüzden kendinizi boşanma aşamasında bulabilirsiniz.


Vajinismusla hastalığını yenmek için tedaviler almış olup, bu aşamada size uygun olmayan veya sizi çözüme götürmeyen uygunsuz yaklaşım ve tedaviler sonucunda vajinismusu çözemeyip, birbirinizi sevmemenize rağmen vajinismus yüzünden ayrılmaya hatta boşanmaya karar vermiş olabilirsiniz. Oysa unutmayın vajinismus size uygun bir tedavi ile kolayca çözülebilir bir durumdur. O yüzdende vajinismusu çözmek, vajinismus yüzünden boşanmaktan daha kolaydır.

Vajinismus nedenlerinden bir tanesi de kızlık zarının kalın olmasıdır. Vajinismusla ilgili almış olduğunuz tedavilerde bu durumu atlamış olabilir veya yanlış değerlendirilmiş olabilir. O yüzdende mutlaka ve mutlaka kızlık zarınızla muayenenin tecrübeli ve deneyimli bir uzman hekim tarafından değerlendirmelidir. Çünkü nadirde olsa kızlık zarınız kalın olup siz bu durumu atlayıp, vajinismusla ilgili bir çok gereksiz ve yetersiz tedavi alabilirsiniz. Bu da size en başta zaman, moral ve para kaybettirir. Daha da kötüsü eşinizden ayrılmaya, vajinismus yüzünden boşanmaya kadar gidebilirsiniz.