Vajinismusu Yenmek İçin 8 Altın Kural

cinsel ilişkide ağrı, acı duyma tedavisi

Vajinismusu Yenmek İçin 8 Altın Kural

İlk gece korkularınız nedeniyle eşinizle ilişkiye girememekte veya zorlanmaktasınız; ilk gece korkularınız günlere aylara yıllara taşıyarak vajinismusun getirdiği diğer problemleri de taşımak zorunda kalırsınız. Bütün bu süreç sizi üzer yorar ve zamanla vajinismus yüzünden ilişkiniz yıpranır. Bu olumsuz tabloyu daha fazla taşımamak için ilk gece korkularınızdan kurtulmanız en başta sizin ve beraberliğiniz için gereklidir.

Vajinismusu yenmek için umutmamanız gerekenler;

1- Unutmayın ki bir problemi, bir engeli çözmek için önce durumu tespit edip, kabullenmeniz ve vajinismusu yenmek için Ne yapmalıyım sorusunu  kendinize sormalısınız. Çünkü bazen ilk gece korkusu yaşayan kadınlar bu sorunu görmezden gelir ve zamana yayarak da vajinismusun getirdiği problemleri de taşımak zorunda kalır.Oysa ki sizinde diğer hemcinslerinizden hiç bir farkınız yokturEşinizle ilişkiye girememe durumunu yaşarken kendinizin vajinismus olmanız için hiç bir neden bulamazsınız.Eşinizi seviyor size çocukken cinsellikle ilgili yanliş yönlendiren bir ailenizde yoktur.Cahil bir insanda  değilsinizdir.Hele küçücük kızların bile cinsel ilişki yaşadığı bir dönemde bu işi başaramayacak  kadar da cahil bir insan değilsinizdir.Yaşadığınız sorunu vajinismusu kabullenmesenizde mutlaka hayatınızda  bir şekilde  karşınıza çıkacak o yüzden de görmezden gelerek vajinismusu kendinize konduramıyarak zaman kaybetmeyin.

Size bir fikir versin  sizin vajinismus konusunda bir aynanız olsun diye vajinismus hastalarımızın yorumlarını tecrübelerini paylaşıyoruz.

2 – Vajinismusu tespit ve kabul ettikten sonra kendi başınıza vajinismusu yenemiyorsanız ki bu süreç sizinle ilgili, bu sürenin vajinismusu yenemeyerek  uzaması da en başta kadını ve eşini de  yıpratmaktadır. İster 3 günlük, ister 10 yıllık evli olun bu durumda  beraberlikler  evlilikler yorulmakta çiftler ayrılmaya hatta  vajinismus yüzünden  boşanmaya gidebilir. O yüzden de vajinismus tedavisi almak  hayatınızla ilgili gelişebilecek sorunları taşımama yaşamama adına son derece önemlidir. Eşinizle ilk gece korkularınız yüzünden ilişkiye  girememekte bu zaman sürecinde de eşinizden uzaklaşabilmekte  sevgilinizden kaçmaktasınızdır. İlk gece korkularınızdan kurtulup vajinismusu yendikden sonra kendinizi yeni evlenmiş gibi hisseder eviniz daha huzurludur.

Tıpkı mesleği sağlıkcı olup hemde ebe hemşire olan sinem hanımın yorumlarının size bir fikir verebilmesi amacıyla paylaşıyoruz.

3 – İlk gece korkularınızı yenmek için vajinismus tedavisi olmaya karar verdiyseniz araştırmalarınızda karşınıza  birçok yer çıkacaktır. Burada en önemli unsur vajinismus konusunda deneyimli  tecrübeli ve güvenilir bir  yer olması; çünkü almış olacağınız vajinismus tedavsii sonrasında başarısızlık, size uygun olmayan vajinismus tedavileri en başta zamanınızdan, moralinizden ve bütçenizden kaybettirecektir.Unutmayın ki maddi kaybınızı moral kaybınızı yerine  bir şekilde mutlaka koyabilirsiniz ama zamanınızı asla  tıpkı şuan bir saniye geri gidemeyeceğiniz  gibi vajinismus yüzünden kaybettiğiniz  zamanı istesenizde geri getiremezsiniz.O yüzünde içinde bulunduğunuz  durumu kabul etmeyerek vajinismusu kendi başınıza yenemediyseniz daha fazla ilk gece korkularınızla yaşamadan  biran önce destek almanın önemi büyüktür.

4 – Vajinismus tedavisini nerede olacak olursanız olun mutlaka mutlaka kızlık zarınızla ilgili anatomik bir engeliniz olup olmadığını net bir şekilde ortaya koymak gerekir. Yanlış eksik yapılan değerlendirmeler size vajinismusu yenmek için gereksiz kızlık zarı operasyonu yaptırabilir. Ya da kızlık zarınız kalın olduğu halde normal değerlendirilmiş olup olduğunuz vajinismus tedavileri sonucunda sırf anatomik bir engel olduğu halde başarısız olmuşunuzdur.

5 – Aylarca yıllarca tedavileriniz başarısız olup kendinize eksik yarım hissedersiniz. O yüzden de başarısızlık durumunda unutmayın. Siz başarısız değilsiniz ya size uygun bir tedavi değil yada sizinle ilgili atlanan yanlış değerlendirilen unsurlar var. Vajinismus konusunda deneyimli, tecrübeli bir uzmandan kızlık zarınız ve vajinismus durumunuzun değerlendirmesi için muayene olmak ve tedavinin net ve başarılı olabilmesi için son derece önemlidir.

6 – Vajinismus tedavisinde en önemli kural kendinize inanmanızdır.

7 – Verilecek tedaviler için gayretiniz ve çabanızdır.

8 – Vajinismus yenmek için mutlaka adım atmanız gerektiğini bilmek vajinismus kendiliğinden zamanla çözülür diye beklememek gerektiğidir.