Neden Vajinismus Hastası Oldum

vajinusmus nedir

İlk gece korkusu ile gelen çiftlerin Vajinismus Tedavi Merkezi İstanbul kliniğimizdeki tedavi öncesindeki görüşleri “neden vajinismus oldum” hakkında bizlere genel bir fikir verebilir.

Vajinismus hastalığını taşıyan kadının nasıl bir ruh durumunda bulunduğu, vajinismusun getirdiği problemlere karşı düşünce ve duygularını takip edebilirsiniz.

Vajinismus tedavi merkezi istanbul‘a gelen hastaların farklı endişeleri, korkuları, vajinismusla ilgili farklı hikayeleri ve vajinismusun getirdiği problemlere karşı da farkı düşünce ve davranışları olmaktadır. Sonuçta vajinismus insanı öyle bir hale getirmekte ki sanki vajinismus hastalığı çözümsüz veya çok zor çözülen bir durum gibi görülmekte, bazı vajinismuslu hastaların niye, niçin vajinismus olduğuna dair bir fikri bulunmamakta iken, cinsel ilişkiye girmekte neden korktuğunu bilememektedir… sonuçta ne olursa olsun “vajinismus hastalığı” istemeniz halinde çözümü kolay olan bir problemdir ve hayatınızı vajinismusun getirdiği problemlerle yaşamak, eşinize ve ailenize yaşatmak yerine size uygun bir  vajinismus tedavisi ile kurtulabileceğiniz bir hastalıktır.

Vajinismus hastalığı çeken bayanların ilk bilmeleri gereken cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girmekle ilgili bir takım yanlış bilgi ve inanışlara sahip olmalarıdır.Sonuçta yanlış doğrularınız sizin hayatınızı etkilemekte ve vaginismusla yaşamanıza neden olmaktadır. Oysaki yanlış doğrularınızın yerine doğru doğrulara sahip olarak vajinismusu ve vajinusmushastalığınızın getireceği problemleri yenebilirsiniz. İşte bu yüzden elinizde olmadan gelişen cinsel ilişkiye girememe problemi yanlış doğrularınızdan kaynaklanmaktadır. 
Vajinismus tedavisinde ana hatları kişinin yanlış doğrularını tespit edip, kişiye yönelik bunların niye ve niçin yanlış olduğunu anlayacağı şekilde anlatıp, sizin cinsellikle ve sağlıklı cinsel ilişkiyle ilgili doğru doğrulara sahip olmanızı sağlamaktır. 
Vajinismus ve niye vajinismus olduğunuz, vajinismusla ilgili korku, endişe, tedirginlik nedenlerinizi sizden gelenlerle, sizi bilgilendirmek amaçlı sizlerle paylaşıyoruz. Yani bir başka deyişle sizi birkaç dakikalığına ayna karşısına geçirmeye davet ediyoruz, belki kendinizi görebilirsiniz bu aynada.Neden ayna ya ihtiyaç duyum ki dersenizde MEVLANA nın AYNA VE TERAZİ YALAN SÖYLERMİ sözünü paylaşmak isterim..

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Vajinismusla ilgili görüşleri


Vajinismusla geçirdiğiniz sürede büyük sıkıntılar çekip, eşinizle tartışmalar yaşamış olabilrisiniz. Vajinismusu çözmek için kendiniz uğraşmış olup probleminiz devam etmiş olabilir ve bunun için tedavilerde almış olabilirsiniz. Genede vajinismus hastalığı taşıyor olabilirsiniz. Artık umudunuzu kesip kendinizi bu şekilde kabul etmeye başlamış olabilirsiniz. Sonuçta ne olursa olsun sizde diğer hemcinslerinizden farklı yaratılmadınız. Sadece bu durumunuzu yaratan cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiyle ilgili bir takım yanlış doğrularınızdır. Bu süreçte yanlış doğrularınıza yenilerini eklemiş olup kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Oysa ki doğru bir şekilde tüm yanlış doğrularınızı düzeltebilirsiniz ve kısa sürelerde vajinismustan kurtulabilir, kaybettiğiniz özgüveninizi ve benliğinizi geri kazanırsınız. Tıpkı Havva öğretmenin vajinismus sürecinde yaşadıkları gibi… 

Havva Öğretmen İstanbul – Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

vajinismus tedavisi bursa

Vajinismus tedavisi mardin – Öğretmen Aslı hanımın vajinismus ile ilgili düşünceleri

Hayatta başaramadığım hiçbir şey olmamıştı taa ki vajinismusla karşılaşana kadar. 1.5 yıllık ilişkiden sonra evlendik. Okadar mutluydum ki şimdi kolayca söylediğim  vajinismus ismini bile bilmiyordum. Her genç kız gibi bir korkum vardı tabiki ilk gece ile ilgili ve o gecetamda korktuğum gibi acı çekerek berbat bir gece yaşadım. Her ilişki denemsinde yapacağım diyordum fakat asla ilişkiye giremeyip, kendimi kilitliyordum. Yatak odam cehennem olmuştu benim için, boşanmayı bile göze almıştım. Bütün hayatım böyle geçecek diye düşünüyordum.

vajinismus tedavi merkezi mardin

Vajinismus tedavisi istanbul – Satış danışmanı İmran hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

İlk evlendiğim zamanlarda ilişkiye giremeyince moralim çok bozulmuştu. Günler geçiyor, biz bir adım yol alamıyorduk. Dert içimde büyüdükçe, günler geçip insanlar çocuk sormaya başlayınca daha bi bunalıyordum. Karamsar, mutsuz, yaşamayı bile istemeyen bir insan haline gelmiştim. Bazen evlenmeseydim, boşanmak fikri bile ağlatıyordu beni. Kendimi yetersiz hissetmeye başlamıştım…

vajinismus tedavi merkezi istanbul

Vajinismus tedavisi istanbul – Öğretmen Canan hanımın vajinismus ile ilgili düşünceleri

Küçücük çocukların bile yaptığı birşeyi ben nasıl yapamıyordum, kafam bir türlü almıyordu. 30 yaşında 7 yıllık evli, herşeyi bilen öğretmen aslında hiçbirşeyi bilmiyormuş. Kendini, vücudunu tanımıyormuş. 

vajinismus tedavisi ankara

Vajinismus tedavisi istanbul – Avukat Tülin hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Hayatta hep pratik zekam ile övünmüş, üstesinden gelemeyeceğim hiç bir şey olamayacağına inanmışımdır taa ki vajinismus balayımızda, üzerimizde soğuk duş etkisi yaratana kadar. İlk denememizde canım okadar çok yandı ki, bacaklarımı bi kapadım, bir daha açamadım. vajinismus olmam için hiçbir nedenim yoktu. 

vjinismus ve boşanma

 Vajinismus tedavisi istanbul – Editör Esin hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Vajinismus kavramını sadece cinsellikten korkutularak büyütülmüş ve ne yazık ki cinsel istismar yada tecavüz gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalan talihsiz hemcinslerimin başına gelen bir hastalık zannedip, bu şekilde tanımlayabilirken, vajinismusu bu durumun hiç birini yaşamamış ve eşininin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak kendime asla konduramadım. Vajinismus olduğumu kabullenmem 10 ay sürdü.

vajinismus tedavisi bursa

Vajinismus tedavisi amerika – Merlin hanımın vajinismus ile iilgili yorumları

Vajinismus problemini uzun bir körlük ve inkar aşamasından sonra kabullendim. Herşey iyidi, güzeldi ama o duvar yok mu o duvar, oraya geldik mi duruyordu olay. KAfayı sıyırıyordum, nedir sebebi anlayamıyordum. 13 yaşındaki kızlar çatır çatır sevişirken, ben koskoca eğitimli, liberal, örgür kadın niye yapamıyordum ki bunu. Baskıcı bir ailem yoktu, tecavüzede uğramamıştım, frijid değildim neydi peki sorun.

vajinismus tedavisi amerika

Buse Avukat  istanbul- Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Evlenmeden önce zaten kendisini hissettiren vajinismus belasından bende nekadar kuvvetli bir şekilde kendini gösterdiğini evlendikten sonra görmüş oldum. Bu sorunu yaşadığıma inanamıyordum. Çünkü severek evlenmiştim ve tabularla büyümüş bir kız değildim. Hayatımda isteyipte başaramadığım hiçbirşey olmamıştı ama eşimle birleşmeyi istediğim halde yapamıyordum.

vajinismus tedavisi bursa