Vajinismusu Kendim Yenebilir miyim?

Vajinismusu Kendim Yenebilir miyim?

Vajinismus olduğunuzda yenmek için yapmalı? Bazen  kendinize konduramazken, bazen de çok daha önce fark edersiniz.En son ise artık vajinismusu yenmek için ne yapmalı kısmı gelir. Genellikle ilk başlarda kendiniz bu durumu yenmeye çalışırsınız.

Vajinismusu Kendi Yenenler Ne Yapmalı

İlk başta ilişkiye girememe sorununuzun anatomik nedenli olup olmadığını bilmek gerekir.O nedenle fiziksel bir engel var mı? ekarte etmek için, jinekolog doktorunun  muayenesi sonucu karar  vermelisiniz. Anatomik nedene göre operasyon gerekebilir.Eğer nedeni  sizin endişe ve korkularınız sonucu oluşuyorsa kendiniz ne yapmalısınız.

Vajinismusu kendi yenenlerin yaptıklarını paylaştıkları ve önerilerde bulundukları blogları incelemekle başlarsınız. Burda ki önerilerinden size yararlı olanları alır uygularsınız.Her bilgi ve öneri doğru olmayabilir.Size uygun gelmeyebilir.

Vajinismusu Kendim Yendim

Diyenlerin bir kısmı bilişsel ve davranışsal kısım için  vajinismusla ilgili yayınlar sonrası,kegel egzersizleri,okşama aynaya bakıp bölgeyi tanıma, parmak egzersizleri yada dilatotör egzersizleri önerir.Nasıl yapılması gerektiğini tarifler.Uyuşturucu kremlerle ilişki önerir.

Vajinismusu Kendim Yenemezsem

Vajinismus hastalığınızı yenmek için kendinize verdiğiniz zaman uzadıkça sorunlarda artabilir. Eğer belli bir sürede hala kendi başınıza vajinismusu yenemiyorsanız da vajinismus  doktorlarından, tedavi merkezlerinden destek almanız önerilir.Çünkü vajinismus beklemekle geçmez.

Vajinismus u Yenelerin Yorumları

İLİŞKİYE GİREMEME  SORUNU NELER YAŞATIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir