Vajinismusu Kendim Yenebilir miyim?

Vajinismusu Kendim Yenebilir miyim?

Vajinismusu yenmek için neler yapmalı? Bazen  hastalığı kendinize konduramazken, bazen de çok daha önce vajinismus olabileceğinizi düşünürsünüz. Eninde sonunda  artık vajinismusu yenmek için ne yapmalı kısmı gelir. Genellikle ilk başlarda kendiniz bu durumu yenmeye çalışırsınız.

Vajinismusu Kendi Yenenler Ne Yapmalı

İlk  ve en önemli adım  ilişkiye girememe sorununuzun, anatomik nedenli olup olmadığını bilmek gerekir.O nedenle fiziksel bir engel var mı? Ekarte etmek için, jinekolog doktorunun  muayenesi sonucu karar  vermelisiniz. Anatomik nedene göre operasyon gerekebilir.Eğer nedeni  sizin endişe ve korkularınız sonucu oluşuyorsa kendiniz ne yapmalısınız.

Vajinismusu kendi yenenlerin yaptıklarını paylaştıkları ve önerilerde bulundukları blogları incelemekle başlarsınız. Burada ki önerilerinden size yararlı olanları alır uygularsınız.Her bilgi ve öneri doğru olmayabilir.Size uygun gelmeyebilir.

Vajinismusu Kendim Yendim

Diyenlerin bir kısmı bilişsel ve davranışsal tedavi yöntemleri için , kegel egzersizleri, vajen bölgesini tanıma için okşama, aynaya bakıp bölgeyi tanıma, parmak egzersizleri yada dilatotör egzersizleri önerir.Bu çalışmaların ne şekilde  yapılması gerektiğini anlatırlar.Cinsel ilişkiye girme öncesi uyuşturucu kremlerle ilişki önerenler vardır.

Vajinismusu Kendim Yenemezsem

Vajinismus hastalığınızı yenmek için kendinize verdiğiniz zaman uzadıkça sorunlarda artabilir. Eğer belli bir sürede hala kendi başınıza vajinismusu yenemiyorsanız da vajinismus  doktorlarından, tedavi merkezlerinden destek almanız önerilir.Çünkü vajinismus beklemekle geçmez.

Vajinismus u Yenelerin Yorumları

Vajinismus hastalığını yaşayanları en iyi bu sorunu yaşamış ve yenmiş olanlar anlar. O yüzden size bir fikir vermesi için bu insanlar neler hisseder,hayatlarına nasıl yansıe.Evlilikleri, işlerine nasıl yansır.Vajinismus yenilmezse neler olabilir.Kısaca akınıza gelebilecek soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

İLİŞKİYE GİREMEME  SORUNU NELER YAŞATIR