Kalın Kızlık Zarı Vajinismus Nedenidir

eşimle birlikte olamıyorum

Kalın Kızlık Zarı Vajinismus Nedenidir

İlişkide sanki vajina girişinde bir duvar hissedersiniz yada eşiniz duvar var gibi diyebilir. Bu çifti zamanla ilişkiye girme deneme sayısı olarak azaltır, hatta zamanla nasıl olsa gene olmayacak diye denemeyebilirsiniz. Vajinismus la geçen süre eşinizi, evliliğinizi ve sizi zamanla yıpratır. Oysaki nadiren de olsa kızlı zarınızın normale göre bir miktar fazla olması sizi ilişki anında tedirgin eder.Tam rahat hissetmenizi önleyerek kendinizi elinizde olmadan kasmanıza ve sonuç olarak bir duvarla karşılaştırır. Bur da dikkatinizi çekmek isterim ki, kızlık zarınız bir miktar kalındır  ama operayon olmanızı gerektirecek kadar da kalın değildir. Ama ilişkiye rahat girmenizi de kısmı olarak engelleyebilmekte size verdiği kismi gerilme duygusunu, tam adlandıramazsınız.Bu duygu tam , olarak bilmediğiniz bir durumdur. İşte vajinismusklinik olarak karşılaşıp tespit ettiğimiz bu durumda, doğru bilgi ve destek vajinismus tedavileri ile kişiye özel  uygun olan tedavi yöntemleri ile, kızlık zarı ameliyatı olmadan kısa sürede vajinismus u yenersiniz.En önemli unsurlardan bir tanesi kızlık zarınızın kalın olması,ilişkiye girme aşamasında sizi tedirgin etmesi buna bağlı  olarak ilişki anında kendinizi kasmanıza ve ilişkinin gerçekleşmesini imkansız hale getirmesidir.İlişkide  başlangıçta sizi neyin zorladığını tespit etmek ve tedavi yöntemleri size en uygun olacak şekilde belirlemek sin derece önemlidir.Bu durumu daha iyi anlatabilmek için kızlık zarı kalınca ama operasyonu gerektirecek kadar olmayan vajinismus  tedavisi almış danışanlarımızın tecrübelerini takip edebilirsiniz.Genelde kızlık zarı kalın olanlar ilk etapda vajinam dar ilişkiye giremiyorum diye düşünmektedirler.

KIZLIK ZARININ KALIN OLDUĞUNU NEREDEN ANLARIM?

İlk başta vajen girişinizde olan zar yapınıza aynadan bakıp daha sonrada internet üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.Ancak genelde olumlu değerlendirme şansınız olmayabilir.Doğru ve net değerlendirme için kalın kızlık zarım var ilişkiye giremiyorum demeniz için en sağlıklısı vajinismus için destek alabileceğiniz kadın doğum doktorunun muayene etmesidir.Çünkü bu süreci en sağlıklı olarak alabileceğiniz destek ve yönlenmeler  bölgeyi,yapıyı değerlendirecek uzmanardır. O yüzden konuyla ilgili tedavi veren yerler sizin boşa zaman kaybetmenizi önleyecektir.

Kalın kızlık zarınızın olması sizi vajinismus la tanıştırır. O yüzden ilişkiye girmekle ilgili bir problem yaşıyorsanız mutlaka kızlık zarınızda herhangi bir anatomik engel olup olmadığınızı bilmek gerekir. Örneğin kızlık zarınızda septa olması,yüksek kenarlı olabilmesi, vajen girişinde bartholin bezinin kisti yada absesesine bağlı ilişkiye girmenizde sorunlar çıkartır.

KALIN KIZLIK ZARI KANAR MI?

Kalın kızlık zarı yapısına bağlı olarak, özellikle esneklik derecesine bağlı olmakla beraber, genellikle kanar.Ama ama kanamadığı durumlarda söz konusudur.Kalınlık derecesine ve yapısına bağlı değişir. Bazen de kızlık zarı septalı olabilir. Bu durum da basit bir operasyonla düzeltilebilir bir durumdur.

Sinem A

Vajinismus Tedavisi – Deniz / Biyoloji Öğretmeni – Vajisnismus tedavisi hakkında yorumları 

Kalın kızlık zarı vajinismus nedenine çok tipik bir örnek. Hayatınızdan 3.5 yıllık bir süre sırf kızlık zarınızın kalın olması ve buna bağlı ilişkiye girememe durumunuz ve vajinam çok dar ilişkiye giremiyorum diye düşünmeniz.O yüzden ilişkiye girmekte sorun yaşıyorsanız bu durumun nedenini net olarak ortaya koymak önemli.Biyoloji öğretmeni olmasına rağmen bu durumu adlandıramayıp en başta kendini ve evliliğini eşini üzerek geçirilen bir zaman. Takip edersiniz ki, ilişkiye girmesini engelleyen kalın kenarlı zar yapısı vardı.O bölgeyi doğru tanımak ve yönetebilmek önemli. Kişinin zar yapısının kalınlığı ile ilgili ve kişiye yönelik doğru tedavi yaklaşımları ameliyata gerek duyulmayacak şekilde yapılabilir.Ama ama bazen de kesinlikle zarın kalınlık  yapısı tek şart olarak  kızlık zarı ameliyatıda olabilmektedir. Püf noktası ise kişinin durumu, zar yapısına göre değişmektedir.

Ogretmen deniz

Ozlem Giresun

Bu durumda olanların daha erken ve daha kolay sonuca ulaşması vajinismus sorununu kabul edip  neden vajinismusu yaşadığını sorgulamak olmalıdır.Bunun psikolojik bir nedenden mi yoksa ilişkiye girmesini engelleyen anatomik bir nedenden mi olduğunu ortaya koymak ,nedenine göre tedavisini almak son derece önemlidir. Vajinam dar ilişkiye giremiyorum demek yerine gerçekten bir engel var mı onu tam olarak cevabını almak ve vajinismus için destek almak önemlidir.

Nese

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir