Bekarlarda Vajinismus Hastalığı

Bekarlarda Vajinismus

Bekarlarda vajinismus hastalığı cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen iradesi dışında kasılması partnerini itmesidir.

Cinsel ilişki anında tamamen  panik halinin ortaya çıkabildiği  durumdur. Sonuçta sağlıklı olarak tam bir ilişki olmaz.

Bekarlarda Vajinismus Belirtileri

Vajinismus belirtileri varsa bu beklemekle geçer mi? Sevgilimle birlikte olamıyorum.

BEKARLARDA VAJİNİSMUS BELİRTİLERİ

SEVGİLİMLE BİRLİKTE OLAMIYORUM

BEKARLARDA VAJİNİSMUS

ilişkiye giremeyeceğini düşünürken,

Bu süreçte önemli olan kişinin, erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmek istemesi ve buna karar vermesidir.Cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, korku ve endişeleri nedeniyle giremiyorsa da bu devrede profesyonel destek alması gerekir. Çünkü bu süreci diğer ilişkilerinde de yaşayabileceğinden, psikolojik olarak yıpranmakta ve genellikle öz güven kayıpları yaşamaktadırlar.

İlişkilerinde aynı sorunu yaşadıkça da artık nasıl olsa olmayacak ve ilişki eninde sonunda  istemedikleri halde  bitebilir. Yeni bir ilişkiye başlamakta   tedirginlik yaşarlar.

Bekar kadınların bir kısmı ilk başlarda tam olarak durumunun ne olduğunu anlamayabilir.

Bekarlarda Vajinismus Belirtileri

  1. Ön sevişmede hiç bir problem yoktur genellikle, yeterli ıslanma olmasına rağmen  ilişki anında
  2. kasılma
  3. bacaklarında ve vücudunda  sevişme anında titreme
  4. panik olma hali
  5. endişelerine bağlı korkma,terleme ,
  6. her deneyişinde aynı tablonun benzerlerinin olması
  7. kadın doğum muayenelerinden korkma
  8. bazende  ilk gece  hikayelerinin etkisi altında olma
  9. ilk ilişki hemen gebe kalırım endişesi

Bekarlarda Vajinismus Evlenmeden Önce Anlaşılır mı?

Bekarlar kadınların büyük bir kısmında anlaşılmakla birlikte , hiç bir korkusu yoktur, hatta  vajinismusla dalga geçerken bu durumu yaşayan çok sayıda danışanımız vardır. Her kadın bu durumu çeşitli nedenlerden dolayı yaşayabilir,kültürel düzeyi ne olursa olsun.

Sizlere fikir vermesi bakımından

Bir kadın doktor gözüyle vajinismus nedir ?

Vajinismus muyum?

Kendinizin istemesine rağmen  ilişki denemelerinizin  tam olarak gerçekleşmemesi vajinismus olduğunuzu gösterir.Ama ama unutmayın ki bazen de anatomik nedenlerden dolayı kızlık zarının kalın olması da size aynı tabloyu yaratır. O yüzden sürecinizin sizi daha fazla yıpratmaması adına ilişkiye girememe nedeninizi ortaya koymak gerekir.Bu da konusunda deneyimli kadın doğum uzmanları ile kolayca durumunuz netleşir.

Vajinismus kendi kendine geçer mi?

Bu düşünce tarzı sadece size zaman kaybettir. Vajinismus sorunu kendi kendine geçmez ve süreler uzadıkça size daha büyük sıkıntılar yaşatabilir.

Bekar olarak vajinismus sorununu yaşıyorsanız, hayatınızı olumsuz etkilemeden  çözmek en iyisi. İlişkiniz de her şey yolunda giderken,sevildiğiniz ve sevdiğiniz kişiyle birlikte olmak isteyip, her şey yolunda giderken tam o anda bir duvarla karşılaşmaktır. Bu problemi yaşamak eninde sonunda bir şekilde hep karşınıza çıkabilmektedir.

Bekarlarda Vajinismus Tedavisisi Gören Amerikalı Selma Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Bekarlarda Vajinismus Tedavisi Nasıl Olur?

Herkesin kendine göre bir nedeni olmasına rağmen, sonuçta kadın genital sistemi hakkında yeterli bilgiye sahip değildirler.Buna birde ilişkiye girmekle ilgili  eksik ve hatalı bilgilerle girmeye çalıştıklarında sonuç olumsuz olabilmektedir.İlişki anında  vajen  giriş bölgesini doğru yönetememek ağrı duymasına neden olur.Bir DUVARLA karşılaşmaktır.Daha iyi anlatabilmek için sizi size bekar vajinismus belirtilerinin hepsini yaşamış danışanlarımızın  canlı anlatımları,

Vajinismus niye olur? yanıtını siz veriyorsunuz.

VAJİNİSMUS  beklemekle geçer mi ?sorunuzun cevabı

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Dilek Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Dilek bekar vajinismus

sevgilimle birlikte olamıyorum

Sevgilimle Birlikte Olamıyorum

Vajinismus tedavi merkezimiz istanbula bu şikayetlerle başvuran bekar kadınlar, şimdiki veya daha önceki ilişkilerin de sevgilimle  birlikte olamıyorum, vajinismus belirtilerinden kurtulmak isterler.Bu sorunu yaşayan çok fazla çift bulunmaktadır.

Bazen bekar kadınlar biten ilişkilerinin ardından tek başlarına partneri olmadan gelir. Olası yeni ilişkilerinde vajinismus belirtilerini  tekrar yaşamak istemez. İlişkiye girememe  zamanla çiftlerin ilişkilerine olumsuz etki yapabilmektedir.

Merhaba Ben Dilek;30 yaşındayım ve bekarım.Sevgilimle yaşadığım kötü deneyimden sonra araştırmalarımın doğrultusunda vajinusmus hastası olduğumu anladım. Yurt dışında okumuş,bilinçli ve kendinden emin bir kadın olarak bu problemi kendime hiç yakıştıramadım.Aktif cinsel hayatım olabileceğine inancım hiç kalmamıştı ve kendi vücudumu tanımıyordum.Aslında el kol gibi bir organ olan vajinamı gerçekten hiç ama hiç tanımadığımı fark ettim.20 yaşından beri 10 yılımı kaybettiğimi fark ettim ama önümüzdeki zamanı çok iyi değerlendirip kıymetini bileceğim. Vajinusmus problemimi geçen hafta cumartesi-Pazar günü sevgilimle Yunanistan’da(Bak Allahın işine!) Theo’yla aştım.Her şekilde bana çok destek oldu ve çok rahatlattı.Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum.Kendime güvenim geldi;kadın olduğumu anladım.İnanılmaz güzel bir duygu ve bir insanla paylaşılabilecek en özel zaman.Bunu attığım için inanılmaz mutluyum. Dr. Saygın Bey’e en öncelikle çok çok teşekkür ediyorum.Hiç bir şekilde manevi desteğini,sevgisini eksik etmeyen manevi annem Mine anneme inanılmaz teşekkür ediyorum.Bu durum benim için bir dönem noktası oldu.Şimdi yeni bir hayata başlıyorum.Bundan sonra daha mutlu,huzurlu,salıklı, güçlü, kendinden emin bir kadın olarak hayata bakıyorum. Dilek

NİYE VAJİNİSMUS OLURUZ?

Her kadının kendine göre değişik bir hikayesi ve nedeni de olsa sonuçta bekar bir kadın olarak  yukarıda dilek hanımın yazdığı gibi  el kol gibi organımız olan vajeni bilmemek, hatalı yada eksik bilgiler sonucunda tedirgin olarak ilişkiye girmeye  çalışmak.

Bekar vajinismuslu kadınların bir kısmı vajinismus u kabul etmez ve erkek arkadaşında problem olduğunu düşünür.

Bekarlarda Vajinismus Görenlerin Yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Defne Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Merhaba, Bu yazdıklarımı okuyorsanız öncelikle şunu belirtmeliyim ki kesinlikle vajinismus hastalığını  yaşayan tek siz değilsiniz. Ve çözmek için bir adım attığınız için sizi ayrıca takdir ediyorum. Sorunun çoğunu hallettiniz emin olun! Kendimi araştıran, okuyan ve her zorluğu yenen biri olarak tanımlayabilirim. Ta ki vajinusmus  hastası olduğumu anlayana kadar. Benim böyle bir rahatsızlığım olamaz, ‘’nasıl ya ben hiç baskı altında büyümedim’’ diyerek önceleri kendime bile itiraf edemedim bu durumu. Sonra fark ettim ki hiç jinekolojik muayene olmamışım, cinsel organıma bir şeyi alma hissi beni çıldırtıyordu. Nasıl olabilir diye düşünüyordum. Bekar bir öğretmen adayı olarak bu durumun beni daha fazla etkilemesine izin vermedim. Bunun çözümünü  ,vajinismus tedavisini araştırdım. Doktor  Saygın beyin sitesini erkek arkadaşım sayesinde tanıdım. Erkek arkadaşım çok iyi bir araştırmacıdır ve her şeyi en ince detayına kadar düşünür. Bekar olmamım da verdiği bir çekingenlik vardı tabii. Her yere, her doktora ilişkiye girememe sorunumu  söylerken rahat hissedemeyecek mişim gibi geliyordu. Fakat, Saygın beyi tanıyınca erkek arkadaşımın seçimini ondan yana yapmasına hiç şaşırmadım. Bir an önce terapiye başlamak istedim. Bakın terapi diyorum asla tedavi değil çünkü. Resmen terapi gibiydi: her seanstan sonra kendi çok daha güçlü, mutlu ve hayat dolu hissettim. Kendimi biraz sinirli olarak tanımlayabilirim. İnanır mısınız artık eskisi kadar sinirlenmiyorum bile. 4 seansta  vajinismusu yendim,sevgilimle rahat bir şekilde ilişkiye girebildim,ben bu durumu sadece 4 gün…
Çektiğiniz ve partnerinize çektirdiğiniz (her ne kadar belli etmeseler de inanın en az sizin kadar üzülüyorlar onlar da ) sıkıntıları yenmek için sadece 3-4 gün. Saygın Bey  gayretleri ve desteği için ayrıca teşekkürler. Benim için benden çok çabalamasını gerçekten unutamayacağım. Arkadaşlarım beni başarılı bir öğretmen olarak görse de itiraf etmeliyim ki ben mızmız ve tembel bir öğrenciydim bu süreçte. Buna rağmen ilişkiye girememe sorunumu yendim. İlk cinsel deneyimimi yaşadığımda kendime inanamadım. Bu mu dedim gerçekten aylardır bana kendimi eksik hissettiren bu durum gerçekten bu kadar kolay mı çözüldü. Defalarca sordum sevgilime gerçekten ilişkiye girebildik mi, başardım mı oldu mu diye. İkimiz de inanamıyorduk. Duygudan dakikalarca gülerek ağladım kendime.
Son olarak şunları söylemek istiyorum. Ben hayatımdaki sahip olduğum her şey için kendim çabaladım. Hiçbir şey kolay olmadı benim hayatımda hep çok çalışmak çok çabalamak zorunda kaldım. Hem de çevremdeki yaşıtlarımdan daha çok. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki vajinusmusu yenmek benim hayatımda kazandığım en kolay zaferdi.Bu yüzden kesinlikle beklemeyin, kendi kendine geçecek bir durum değil çünkü. Çözümü bu kadar basitken, bu durumun hayatınızı etkilemesine asla izin vermeyin. Kendinize ve Saygın Bey’e kesinlikle güvenin. Saygın bey ve mine ablacıma verdikleri destek ve emeklerinden dolayı teşekkürü kendilerine borç bilirim.

Vajinismus sizi ve sevgilinizi üzer.

EVLENMEDEN ÖNCE VAJİNİSMUS OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK

Bekarlardaki vajinismus belirtilerini yaşıyorsanız size bir fikir verebilir.

Nişanlı İken Vajinismusu Yaşamak

 

.

DefneOgretmen

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Bekar Ayşegül Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Dünden beri yaşadığım mutluluğun tarifi yok. Ben kendimi eksik hisseden ben, bu gün tamamlamış hissediyorum. Korktuğum her şeyin aslında psikolojik olduğunu fark ettim. Beni korkutan şeylerin hepsi kendi doğru bildiğim yanlışlarım. Ne acı var ne kan var ne de revan. Saygın Hoca gelmeseydim bunu çözebilir miydim bilmiyorum. İyi ki internette karşıma çıkmış iyi ki bu süreçte beraber atlatmışız. Kendime dönüp baktığımda büyük yol katetmişim, artık diğer kadınlardan bir farkım yok, eksiğim de yok, üstelik öz güvenim de var.  Önemli olan azıcık cesaret. 25 yaşındayım evli de değilim. Ama hayatımın en güzel yıllarını en keyif aldığım şekilde geçireceğim için çılgınlar gibi mutluyum. Tarihe 10.4.2019 tarihi not düşüyorum. Ayşegül artık öz güveni yerinde, tamamlanmış ve aktif cinsel hayatı olacak bir kadın. Kendinizi Saygın Hocaya bırakın zaten gerisi gelecektir.

Aysegul y

 

İstanbul – Yönetici Bekar Emine hanımın Vajinismus tedavisi ile ilgili  yorumları

Yaşım 34 ve bekarım. Ne kadar kariyer sahibi olsam da, ikili ilişkilerde vajinismusun vermiş olduğu öfke nöbetlerinden dolayı başarısız oluyordum. Bastırılmış duygular, örf ananelerle yetiştiğimden vücudumu, ne fiziksel, ne de ruhsal olarak tanıtılmadan büyütülmüştüm. Hep bir korku ve çekingenlik, kulaktan kulağa aktarılan yanlış bilgiler, Cinselliği daha yaşayamadan ne olduğunu bilmeden, acıyla korkulacak bir duyguymuş gibi anlatılması zaten yaşamayı imkansız kılıyordu. Ön sevişme ne kadar arzulu ve tutkulu da olsa tam bir cinsel ilişki sağlanamıyordu. Kasılmalar titremeler, ağlama krizleri….

bekarlarda vajinismus tedavisi

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Ezgi hanım (Bekar)  Bankacı – Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını yaşarken sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl kaynaklandığını net değerlendirmeyebilirsiniz. Bu da sizi huzursuz, mutsuz ve özgüvensiz hissettirebilir. Oysaki vajinismus probleminiz için uygun bir tedavi ile sürecin nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Tıpkı Ezgi hanım gibi…
Bekar bir insan olarak vajinismus problemim ile ilgili bir çok endişem vardı. Yaklaşık 15 günde 4 seans sonunda problemimi çözdüm, inanılmaz kolaydı.Kafamda kodladığım şeylerin insan doğasına ne kadar aykırı olduğunu gördüm.Ben bekar bir insan olarak vajinismus tedavisine başladığım zaman gördüm. Sorunumuzu yaratan ve büyüten bizleriz. Vajinismus seansları size gösterecek ki sorun aslında hiç büyük değil. Doğru yaklaşım ile bakıldığında aslında sorun değil. Vajinismus Tedavisi sayesinde hayatımı esir alan bu problemden kurtuldum. Şuan kendimi çok huzurlu güvenli ve mutlu hissediyorum.

Vajinismus bekarlarda da olur

bekarlarda vajinismus belirtileri

Bekar bir kadın gözüyle vajinismus yorumları

İstanbul – Üniversite öğrencisi Bekar Eylül hanımın Vajinismus ile ilgili düşünceleri

Ben Eylül,21 yaşındayım bekarım. Erkek  arkadaşımla ilk denememizde beraber olamadık.Canım çok yandı ve kendimi düşündüm. Birkaç denemeden sonra bu problem kafamda bir daha ki sefer olacak mı, yapabilecek miyim gör sorularla  büyümeye başladı.Artık kendime güvenim azalmıştı.Daha sonra bu sorunu kendi kendine çözemiyeceğimi farkettim ve internetten araştırmaya başladım.İnternetten mektupları okuyunca bende vajinusmus hastası olduğuma  emin oldum.Problemimi ilk annemle paylaştım ve doktora gitmek istediğimi söyledim.Çok şanslıyım ki anlayışla karşıladı,fakat yinede  kafamda bekar hasta olmanın verdiği bir kaygı vardı.Doktor Bey bekar bir hasta olmama ne der,tedavi nasıl olur bilemiyordum,üstelik erkek arkadaşımda yurtdışındaydı. Sonunda Saygın Beye gelmeye karar verdim ve kaygılarımın ne kadar gereksiz olduğunu fark ettim. Geldiğim anda beni karşılayan destek olan Mine Abla ve en başından ne kadar doğru bir karar verdiğimi vurgulayan Saygın Beye gerçekten motivasyonumu arttırdı.Aslında çözebilecİğime inancım çok azdı,fakat  ilk seanstan sonra anladım ki doğru yerdeyim ve geç olmadan çok iyi karar verdim.Başarabilirim ve gerçekten de öyle oldu 4 seansın sonunda yüzümde güller açar bir şekilde mutlulukla buradan ayrıldım.2 gün sonra ilk denememde sorunsuz bir şekilde ilişkiye girebildim.Gerçekten her şeyi kafamda büyütmüşüm.Benimle aynı problemi yaşayan herkese aslında ne kadar kolay olduğunu bu psikolojik baskıyla bir gün daha bile yaşamaya değmeyeceğini haykırmak istiyorum.Kendimi vücudumu tanımama yardımcı olan,beni bu yükten kurtaran Saygın Bey’e güler yüzü ve samimiyetiyle bana her zaman destek olan yol gösteren Mine Ablaya sonsuz teşekkür ederim.

Eylul

 Vajinismus Tedavisi Sakarya – Nişanlı Esra Hanımın Düşünceleri

Balayında Vajinismus

İnanamıyorum,gerçekten oldu mu? sanırım son 2-3 saattir sürekli aynı şeyi soruyorum. Nişanlıydım, sanırım 18.6.2016 da ilk seansıma gelmiş ve Saygın Bey’e şunu söylemiştim; “Ben balayımı muhteşem geçirmek istiyorum!”” O da bana en başında geldiğim için teşekkür etmişti. Seanslara gelip giderken 4 yıllık – 5 yıllık evli çiftlerle karşılaştıkça “ben iyi ki erken gelmişim” demiştim. Ama eğer benim kadar şüpheciyseniz ve babanız gelse sorgulayacak biriyseniz, mektubum öncelikle size.Ben ilk görüşmeye geldiğimde Saygım Bey konuşurken mektuplardaki el yazılarını karşılaştırıyordum.Şaka değil.
Mühendisim,26 yaşındayım, 9 aydır nişanlıyım ve kaç kez denedik olmadı, 4 seansta ne olabilir ki diyordum. Eşim de sürekli “Evlenince olur, olmasa da sorun değil” diyordu. Ama ben hep şunu dedim bu benim mesela. Yani sen ömür boyu isteme isterse, ben bunu kendim için başaracağım önce.Çünkü korkulardan nefret eden bir insanım ve böyle bir  şeye nasıl yenilirdim.Yenilmedim. Şimdi sürekli soruyorum, “bu muydu yani” Dünyanın en basit şeyi;öyle mutluyum ki son seansımda çıkarken Saygın Bey’e olsun olmasın, iyi ki sizi tanıdım demiştim. Canı gönülden söylüyorum. Tanıdığım en zeki doktorlardan biri. Beni öyle iyi tanıdı ki. Hem sadece cinsel olarakta değil. Sakın 4-5 yıl beklemeyin.Ben balayımı mutlu geçireceğim dedim…

İstanbul – Yönetici Bekar Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bekarken ilişkiye girmek istersiniz ama bir taraftanda kafanızda “evlenmeden olmaz” diye bir şartlanma vardır. Şartlanmanıza takılmayıp, ilişkiye girmeyi denediğiniz zaman canınız yanacak korkusuyla vajinismusu yaşar, zamanla düzelir derken bir türlü ilişkiye giremezsiniz. Vajinismusun sadece sizde olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa vajinismusu yendikten sonra kendinize gülersiniz.

Deniz

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Sezin hanım (Bekar)  Üniversite Öğrencisi – Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Hayat çok kısa ve bu yüzden çok kıymetli ve yine bu yüzdendir ki çözülebilecek hiçbir şey için üzülmeye değmez. Hiç değmedi. Beraberliğimde sevgilimle ilişkiye girememe dışında hiçbir sıkıntım olmadı. Sıkıntımın esas nedeni sadece sevdiğim kişi ile birleşememek değik, kendi bedenime olan uzaklığım ve bunun bende yarattığı yabancılıktı. Vajinismus tedavisinden sonra ilk ilişkiye girme denememde sevgilimle birlikte oldum. İkimiz içinde bir hediye gibi oldu…

Vajinismus hastalığınızı ilk başta kabul etmeyip, körlük ve inkar aşamasından sonra vajinismus hastalığınızı kabul edersiniz ama vajinismusla geçirdiğiniz sürede beraberliğiniz yıpranmış ve sevdiğinizden ayrılmışsınızdır. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra vajinismusu umursamazsınız, vainismusu önemsemezsiniz. Nasıl olsa bir daha aşık olmayacaksınızdır ama amerika’da feci şekilde aşık olursunuz. Hemde vajinismusu çözmeye itecek önemli bir aşktır.
Vajinismusu kendi başınıza çözemediğinizden, vajinismus tedavisi için karar verir ve yurt dışından istanbula gelerek tedaviye başlarsınız. Tedaviden sonra anlarsınızki gerçekte var olan duvar, beyninizdeki duvardır. Vajinismus probleminizi yendikten sonra arada bir sevgilinize hala ilişkiye girdiğime inanamıyorum gibi komik cümleler kurabilirsiniz.

Amerika / Newyork’tan vajinismus tedavisi istanbul’a gelen Merlin hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

amerika vajinusmus tedavisi

8 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyiz ve onu gerçekten çok seviyorum ama bir türlü kendimi ilişkiye hazır hissetmiyordum. İlişkiye girmekten korkuyor, kendimi ve vücudumu tanımıyordum. Vajinismus erkek arkadaşımla aramda sorun teşkil etmesine neden oldu. Vajinismusu yendikten sonra bana imkansız gelen ilişkiye girmenin hiçte imkansız olmadığını gördüm.

 

vajinismus tedavisi izmir’den gelen Sevgi hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

 

Vajinismus tedavisi izmir bekar

Vajinismus tedavisi istanbul’dan gelen Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bugüne kadar kafamda hep evlenmeden olmaz diye şartlanma vardı. İlk gece nasıl diye çevreme sormaya başladığımda; iyi diyenler oldu, canım çok yandı diyenler oldu. İnsan kafasında en kötü olanı tutar ve büyütür. Sevgilimle ilişkiye girmeyi denedim ama olmadı. Daha sonrası, bugün olur, yarın olur diye zaman geçti. Sadece vajinismusun bende olduğunu sanıyordum. Diğer kadınlara göre eksiğim vardı, ben neden yapamıyorum, bu kadar beceriksiz miyim derdim ama Vajinismus tedavisi alıp, vajinismusu yendikten sonra hiç bir eksiğim olmadığını anladım ve çok mutluyum…

Bekar-Deniz-vajinismus

 

Kafanızda uzunca bir süre evlenmeden önce ilişkiye girmeyeceğim diye bir şartlanmanız olabilir. Uzun bir ilişkinizin sonunda evlenmeden de ilişkiye girmeyi denersiniz ama ilişkiye giremezsiniz. daha sonrasında bugün olur, yarın olur diye yıllarınız geçer ama hala ilişkiye girememişsiniz dir. Diğer kadınlara göre eksiğim var, ben neden yapamıyorum, bu kadar beceriksiz miyim, derken vajinismusu, ilk gece korkularınızı size uygun bir tedavi ile yendikten sonra diğer kadınlardan hiçbir eksiğinizin olmadığını anlar ve ilişkinize mutluluk olarak yansır. Tıpkı deniz hanım gibi…

vajinismus tedavisi istanbul’dan gelen  Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bununla birlikte şimdiki erkek arkadaşı ile evlenme planı olmasına rağmen ve evlilik öncesinde cinsel ilişkiye girmek isteyip bu sorunu yaşayan çiftlerin evlendik den sonrada bu problemi yaşadıklarını görmekteyiz Bu şekikde kliniğimize evlendik den sonra gelen birçok çifttin öyküsünde evlenmeden önce flört ve nişanlılık dönemlerinde , cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen , ilişkiye giremeyerek evlilik sonrasında da vajınısmus probleminin devam etmesi üzerine, çözmek için kliniğimize başvuran çiftlerin sayısı da bir hayli fazladır. Örnek verecek olursak uzun yıllar flört döneminin ardından evlenmeye karar verdiler fakat vajinismus probleminide fark ettiler. Balayını problemsiz geçirmek isteyen çift evlenmeden önce bu sorunu çözmüş olarak evliliklerine başlamak istediler. Tıpkı güliz hanım gibi…

 

vajinismus tedavisi guliz

Hatta 2.ci evliliklerini yapan kadınlarda da ilk evliliklerinde olan vajinismus problemlerinin devam ettiğini ve vajinismus tedavi merkezimiz istanbul a tedavi olmak için başvurduklarını görmekteyiz.

Bekarlarda Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavi kliniğimize başvuran bekar bayanların vajinismus tedavisi tamamen kişiye yönelik yapılmaktadır . Çünkü herkesin hikayesi, kişiliği, vajinismus korkuları, vajinismus  endişeleri, arkadaşları ile olan durumları farklıdır, sonuçta herkesin bakış penceresi farklıdır, bu yüzdende bu sorunun çözümü kişiye yönelik olmalıdır. Bur da önemli olan vajinismus tanısının doğru konmasıdır. Vajinismus tanısının doğru konabilmesi içinde sizi yormayacak, sıkmayacak,ağrısız çok basit bir jinekolojik muayeneniz yapılmalıdır. Bu aşamada çok düşük bir ihtimalle de olsa olası anatomik bir problemin olup olmadığına bakılır. Vajinismus tanınız konunca sizin için uygun olan tedavi süreciniz belirlenir.Vajinismus tedavi merkezimize 2 – 4 kez gelmekle çözüme hızlı net kolay bir şekilde ulaşırsınız. Bu süre ise tamamen size bağlı 2 ile 7 gün arasında genelde bu süreci tamamlayıp, üzülmeden, korkmadan en önemlisi kesin ve yıpranmadan kolaylıkla vajinismus probleminizi  çözebilirsiniz. Vajinismus tedavisine tek başınıza katılabileceğiniz gibi , siz isterseniz Vajinismus tedavi programına partnerinizle gelebilirsiniz .

Eğer erkek arkadaşınızla cinsel birliktelik istemenize rağmen birlikte olamıyorsanız, diğer ilişkilerinizde büyük bir oranda vajinismus sorunu yaşayabilirsiniz bu yüzden vajinismus sorunu ileriki yıllara taşımak istemiyorsanız , adım atıp vajinismus hastalığını çözmek için harekete geçmenizde fayda var.Vajinismus durumu sizin psikolojinizi olumsuz etkilemekte, vajinismus problemi sosyal yaşamına olumsuz yansımaktadır. Vajinismusta çözüme ulaştıkdan sonra , vajinismus sorununu aştıklarından kendileri ile barışık ve daha güvenli olduklarını,ilişkilerinde daha keyif aldıklarını görmekteyiz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Zeynep hanım (Bekar) Yönetici –  vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus probleminizi çözmek isterken, bir çok insan sizi anlamayabilir. Hatta gülünç bile gelebilir. Oysa ki insanın korkularının üzerine gitmesi, kendi kendine yenmesi, inanılmaz bir manevi tatmin vermektedir. Korkularınızı kafanızda kendiniz yaratıyorsunuz. Elbette özellikle kadın cinselliği üzerindeki toplumsal ve ailevi baskınında payı büyük…

 

bekar bayanlarda da vajinismus olur

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Leyla hanım (Bekar) – Menajer – Vajinismus ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus sevgilinizle birlikteliğinizde istemenize rağmen ilişkiye tam olarak giremiyorsunuz dur. Hep ilişkinizde bir şeyler eksik kalmaktadır. Vajinismus probleminizi yendikten sonra ilişkiniz daha mutlu ve rahat bir şekle dönmektedir.

bekarlarda vajinismus

Bekarlarda Vajinismus İstanbul – Erkek sevgilinin vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında düşünceleri

Sevgilinizi çok seven bir erkek olarak sevgilinizin hiç bir zaman üzülmesini, mutsuz olmasını istemezsiniz. İlişkinizde her şey yolunda giderken cinsel bakımda vajinismus karşınıza çıkabilir ve sevgilinizi vajinismus yüzünden sıkıntı içinde görmek sizi de üzer. Vajinismus hakkında bilgi sahibi olmamak insan ilişkilerinizide olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Oysa ki vajinismus ta ne kadının bir suçu ne de erkeğin bir yetersizliği vardır.Oysa insanaların başına vajinismus problemi gelince, insanlar kendilerini eksik ve suçlu hissetmekte ve mutsuz olmaktadırlar.

 

bekarlarda vajinismus

bekarlarda vajinismus

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul – İpel hanım (Bekar) – Bankacı – vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus hiç bir şeyin çözümsüz olmadığını, hayatın gülerek ve cesurca yaşanması gerektiğini anladım.

vajinismus bekarlarda olurmu

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Mine Hanımın İlişkiye Girememe Hakkındaki Yorumları

Merhaba ben Mine;
Son 1,5 yıldır çok sevdiğim ve güvendiğim erkek arkadaşımla cinsel ilişki deneyimi yaşamadığımı fark ettim. İlk başlarda hiçbir sıkıntı olmuyor. Gayet romantik ve istekli başlıyorum. Cinsel organıma yakınlaşmalar ve dokunmalar da çok sıkıntı değil. Ama birleşeme esnasına gelince onu istemsiz şekilde ittiğimi, ilişki sırasında kasıldığımı burda duralım dediğimle buluyorum kendimi. Gerilmemin nedenini gerçekten bilmiyorum. Acımayacağınında farkındayım ama ilişkiye giremiyorum. Tam olarak dokunduramıyorum ve içime bir şey alma hissi beni çok tedirgin ediyor. Bunun nedenine dair çok bilgi sahibi kendimde maalesef değilim. Gereksiz,anlamsız ve özgüven kırıcı bir duygu bu. Kendimi yetersiz hissetmeme neden olan vajinismusu bir an önce hayatımdan çıkarmak istiyorum. Doktorumun bu konudaki bilgisine,güvenirliliğine ve yetkinliğine güvenim tam. Haydı kurtulalım bu pürüzden…

mihriban

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Seda Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

MERHABA; Ben Seda 29 yaşımdayım. Bekarım, vajinusmus la  tanışmam partnerimle ilişki yaşamamla oldu. Daha önce böyle bir durumun farkında bile değildim. Onu seviyorken nasıl onu ittiğimi anlamıyordum. İsteksizce kasılmalar, bacaklarımı kapama, beni yanlış anladığını düşünüp ona her defasında ona bu durumun irade dışında olduğunu istediğimi ama sebebini bilemediğim bir şekilde yapamadığımı söylüyordum. Sanki bir duvar vardı ve oraya bir şey çarpıyordu canımda acıyordu ama rahatta edemiyordum. Bunun bu şekilde devam edemeyeceğini anlayıp internetten araştırma yaptık. Vajinusmus diye bir rahatsızlık varmış yani benim gibi bir çok insan bu durumu yaşıyormuş. Biran önce bu sorundan kurtulmak istiyorum.  Önce kendim sonrada beni çok seven bu durumda her koşulda yanımda olan adam için.

Seda ilk gece korkusu

Vajinismus Tedavisi İstanbul – İşletmeci Irmak Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Bugün tek başıma bekar olarak geldiğim vajinusmus tedavisinin 4. Seansını tamamladım. İlk başlarda tedirgin olarak geldiğim yer benim için 2.ev haline dönüştü. Saygın beyin her daim motive edici konuşmaları babacan tavrıyla daha güçlü hale geldim. Hayalini bile kuramadığım kadın doğum kontrolümü yaptırdım. Buraya başlarken gerginliklerinden eser yok. Kendimi tanıdım. Cinselliğe olan bilgisizliğimin bana verdiği zararlarla yüzleştim. Artık kendi bedenimi tanıyorum, cinselliği biliyorum. Tüm tedirginliklerimi anlatmak hayal gibiyken şuan tedirginliklerim bana salakça geliyor. Hiç bu kadar basit olacağını düşünmemiştim. Her şey kendini serbest bırakmakmış. Teşekkürler. IRMAK

Irmak bekar

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Ayten Haanımın vajinismus/ilk gece korkusu hakkındaki yorumları

Merhaba; İsmim Ayfen 38 yaşındayım ve Bekarım. Yaklaşık 12 yıldır birlikte olduğum bir erkek arkadaşım var. İlk denememizde bekar olduğum için yapamadığımı düşünüyordum. Evlenirsem olur dedim. Ancak bunun benim en büyük korku olduğunu anladığımda evliliğin bir önemi olmadığını düşünmeye başladım. Hiçbir tedavi yöntemini de düşünmedim bile. Çünkü başarabileceğimi düşünmüyorum. Şuan buradayım 1 seans için. Başarabilme ümidi içindeyim.

Ayten

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Ece Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Ece 23 ; Bugün son seansıma geldim. Daha 1 hafta bile olmadan tedavimi tamamladım. Çok mutluyum. 10 aydır erkek arkadaşımla birlikte olamıyorduk ve çeşitli sebeplerden çoğunlukla da bunu kendime konduramadığımdan dolayı bugüne kadar gelmemiştim. Kabul etmesi, kendimi hazırlaması benim için çok zor oldu.  Ama buraya gelince yaşadıklarımın hiçbir şey olduğunu gördüm. Saygın Bey o kadar uzman , başarılı, bu konuda , iyi ki gelmişim diyorum. Burada başka yerlere gidip çözemeyen insanlar vardı. Çok şanslıyım ki ilk defa buraya yolum kesişti. Tedavi süresinde yapamazsam, ya olmazsa gibi korku dolu düşüncelerimin beni ilerletmekten çok gerilettiğini anladığım an egzersizdeki tekniğini daha iyi çözdüm. Eğer şimdi, burada çabalamaz, çözmek istemezsem, sonrasını düşündüm, düşünmek bile istemedim. İyi ki daha fazla geciktirmemişim ve bekarken bu sorunu çözmüşüm. Yani o kadar çok mutluyum ki söyleyecek bir şey bulamıyorum.

ece bekar

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Funda hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Ben Funda 31 yaşındayım. 2 yıllık evliyim. Ancak hiçbir şekilde eşimle birlikte olamıyoruz. Birlikte olmak istediğimiz zamanlarda sürekli eşimi itiyor ve istemsizce kasılıyorum. Her denememiz böyle başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bu işi dünyada bir tek ben yapamayacakmışım gibi hissediyorum. Bu durumu ne aileme nede üçüncü bir kişiyle paylaşamıyorum. Haliyle insanların bir de çocuk sorularına maruz kalıyorum. Kendi içimde yaşadığım bu sorun bu sorularla daha da büyüyor. Bu sorunu çözüp çocuk sahibi olmak istiyorum. Kendime yapabileceğim konusundaki güvenim çok olduğunu söyleyemesem de bu sorunu hızlı bir şekilde bitirmek istiyorum. İnşallah buradan mutlu bir şekilde ayrıldığım gün çok uzak değildir. Buraya gelen hastaların yaşadıklarını dinleyip yaşadıklarını okuyunca bende yapabilirim desem de yine bir köşede ya yapamazsam diye korkular bastırıyor. Ne olursa olsun yapabilmek için buradayım. FUNDA

Funda

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Elif hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Ben Elif; 25 yaşında 1,5 yıllık evli bir bayanım. Severek evlendik her şey çok güzel gidiyordu, mutluyduk, bizden iyisi yoktu. Ta ki evlene kadar hastaydım ben kendimi vajinismus problemimim olduğunu biliyordum. Tabi ki kendime konduramadım. Aylarca uğraştık tedaviye başladım bir sonuç alamadım sonra ne duydumsa ne söyledilerse yaptım gene elde var koca bir sıfır. Ağlamaktan sinir krizleri geçirmekten uykusuzluktan helak oldum. Eşimle kavgalarda cabası boşanma aşamasına kadar geldik ve çok mutsuzdum, huzursuzdum çok üzülüyordum. Ağlamadığım günüm yok düşünmekten bıkmıştım ne kadar kavgalar olsa eşim bana kıyamıyor destek oluyordu. İnternette araştırma yaptım Saygın beye rastladım. Görüştükten sonra birazdan 1 seansa gireceğim ve heyecanlıyım, gerginim eşimle ilişki esnasında itme, kaçma erteleme vardı. Hatta eşime zamanla olur diyordum. Çok yanlış bir düşünceymiş. Evde köşe kapmaca soğukluk oluyordu. Birde ben penis vajenime girdiği zaman orda kilitli kalacak sanıyordum O büyük giremez ve elimle itmeler ben deneyim deyip bacak arasında kalması hiç içime girmedi. Cinsellikten soğudum bilmediğim bir şeyden nasıl soğudum. Kafamda bin tane tilki her denemede olacak deyip başlayıp olmadı. Hep hüsran ve ağlamalar. Benim gibi bu durumda olanlara tavsiyem ihmal etmesinler erteledikçe daha çok yıpranmalarına sebep oluyor.. Allah hepimizin yardımcısı olsun. ELİF

Elif

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Eylül hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Eylül; 21 yaşındayım. Sevgilimi çok sevmeme ve beraber olmak istememe rağmen ön sevişmeden sonra gerginlik ve korku yaşıyorum. Canım acıyacakmış gibi geliyor ve istemsizce ya bacaklarımı kapatıyorum. Yada geriye  doğru çekiliyorum. Penis vajinaya kesinlikle giremese de çok fazla canım yanıyor. Bu nedenle birkaç denemeden sonra bu korkularım daha da arttı ve yapabileceğime dair güvenim tamamen azaldı. O yüzden denemekten de kaçmaya başladım.