Vajinismusu Yendim. Normal Doğum Yapabilir miyim?

Vajinismus hastaları normal doğum yapabilir mi?

Vajinismusu Yendim, Normal Doğum Yapabilir miyim?

Vajinismus hastalığını yaşayıp, yenenler ilk başta gebe kalınca çok mutlu olmaktadırlar. Vajinismus problemini yaşayıp ve çözenler, hamile kaldıktan sonra, gebelikten doğuma kadar geçen süreçte; “nasıl doğursam, vajinismusu yendim normal doğum yapabilirmiyim” diye düşünmektedirler.

Kliniğimizdeki  vajinismus ve gebelik,doğum konuları hakkında  en sık sorulardan bir tanesidir
Vajinismus  olmayan kadınlar bile %45 gibi büyük bir yüzdeyle normal doğum yerine sezaryan düşündüklerini göz önünde bulundurursak, vajinismusu yaşayıp ve yenmiş kadınlar hem gebeliğin getirdiği yük, hemde vajinismustan kaynaklanan sebepler nedeniyle üzerlerin de bir ağırlık ve yük hisseder. Doğumun şekli ile ilgili “normal doğum yapabilir miyim” diye kendi kendilerini sorgulamaktadırlar. Oysaki bu problemi yaşayıp vajinismusu çözmüş bir çok hastamızın doğumlarını yaptırmış bir kadın doğum uzmanı olarak tabiî ki normal doğurabilirsiniz. Çünkü doğa size annelik makamını vermektedir ve adı da üstünde normal doğumda doğal bir olaydır. O yüzdende sezeryan endeksiyonları olmadıkça (örneğin; bebek makattan gelirse, iri bebek olması, 4000 gramın üstü, plasantanın öne ve aşağıya yerleşmiş olması gibi vs.) sizin içinde doğal yol uygundur. Hatta vajinismus tedavi kliniğimizde hastalarımızın bir kısmının doğumlarını normal yaptırdık, hatta bazı hastalarımız 2. doğumlarını bile normal doğum olarak gerçekleştirdi. Tıpkı Deniz hanım, Fatma hanım gibi…
Vajinismus ve normal doğumla ilgili sizi bilgilendirmek amaçlı hastalarımızın tecrübelerini paylaşıyoruz.

VAJİNİSMUSU YENDİM NORMAL DOĞUM YAPTIM

Sizde uygun tedavi yöntemleri ile ilişkiye girememe sorununuzu yenersiniz.Doğru bilgilendirme ile de kısa sürelerde  yenersiniz.

Yine takip edebilirsiniz vajinismus sorununu 4 kez gelerek yenen danışanımız , normal doğumu da çok rahat yaptığını belirtmiştir.

Vajinismusu yenen Gülay hanımın vajinismus ve normal doğumla ilgili görüşleri

vajinismus hastaları normal doğum yapabilir mi

gebelik ile ilgili düşünceleri
Gulay-Gebelik ve normal doğum cevabı

Gulay hanım doğum cevabı

 

İlişkiye girememe sorunu ile kliniğimizde tedavi alan danışanımızın gebelik normal doğum ve
vajinismusu yenen Tuğba hanımın vajinismus ve normal doğumla ilgili görüşleri
Tugba-normal-dogum

Merhaba;
Ben şuan Saygın Beyin yanında bu mektubu yazıyorum. Onu kızımla ziyarete geldik. İnanılması güç, ama gerçek. Şuan burada kızımın agulamalarını dinliyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce eşimle Saygın Beye geldik. Tamamen laf olsun diye. Böyle söylüyorum çünkü hissettiklerimin karşılığı buydu. Geleceğim sonra olmayacak (yine ilişkiye giremeyeceğim) mümkün değildi. Çünkü vajinismusu çözemediğimi bir başkasının çözmesi. Geldim. İlk gün yine aynı şeyi hissettim. Ama devam ettim. 2. gelişimden sonra doğru yerde olduğumu anladım. Vajinismus tedavim bitti. Birkaç ay sonra hamile kaldım. Hayaldi,ama oldu. Sonrası zaten çok güzel gelişti. Ben vajinismusu aşmıştım ve normal doğum yapabilirdim. Bazen çevreden beni korkutsalar da o anlarda, hep Saygın Beyin anlattıklarını kendime tekrarladım. Doğumu normal olarak yaptım. Hemde çok kolay. Saygın Beyle tanışınca hem psikolojik olarak kendimle,hem eşimle, hem çevremle daha barışık oldum. Size tavsiyem kafanızdaki olumsuz düşüncelerden sıyrılın. Gerisi zaten çorap söküğü isteyin, inanın (en önemlisi)sonra hayallerinizi yaşayın. Saygın Beye çok teşekkürler. Hayatımızın dönüm noktası.. Vajinismusdan ve onun korkularından kurtulun. Siz onları esir alın. Hayat inanın çok güzel…

Tuğba Öğretmenin vajinismus, gebelik ve doğum hakkındaki tavsiyeleri…


Deniz-dogum


Vajinismus tedavisi aldıktan sonra gebe kalan Melek hanımın doğumu ile ilgili soruları
Melek-normal-dogum

 

Tülay Hanım İsveç den vajinismus  nedeni ile  eşinden boşanmış ken  geldi.Kısa süreler içinde vajinismus tedavisinin ardından vajinismus sorununu yendi. Eşiyle yeniden evlendi.İsteyerek hamile kaldı.Normal doğumunu yaptı ve şuan ANNE.


tulay 2 isvec