Vajinismus hakkındaki 15 doğru bilinen yanlış

erkeklere göre vajinismus nedir

VAJİNİSMUS HAKKINDA YORUMLAR

İçindekiler

Cinsel İlişkiye girmekle ilgili, çok sayıda yanlış veya eksik doğrularınız olabilir  ve bu durumda ilişkiye girmenizde sıkıntı yaratabilir. Yanlış kurgu ve düşünceler içinde  ilişkiye girmeyi denemek, ilişki anında kasılmalara, eşinizi itmenize  problemli cinsel ilişki deneyimlerine neden olur. Sizi ilişkiye girme konusunda tedirgin eder. İlişkiye girme denemelerinizde aynı tablo tekrarladıkça da bu kısır döngü sizi yıpratır.

Vajinismus hakkındaki 15 doğru bilinen yanlışı duyunca fikriniz değişecektir.

Cinsel ilişkide kadının canı çok yanar acı duyar. Vajinam dar ilişkiye giremiyorum.

Oysa ki ilişkiye girmek keyif ve mutluluk verici bir olaydır, normal bir ilişkide ağrı acı olmaz.Çoğu kadın tam olarak ilişkiye girdiğini ilk başta  anlamayabilir bile, vajinismus tedavisi alıp ilişkiye girme korkularını yenen birçok  kadınların dediği gibi, bu muymuş demektedir. Normal olan vajinayı dışarıdan bakarak vajinam dar ilişkiye giremiyorum yerini daha sağlıklı bir düşünceye bırakır.

Almanya’dan Meltem hanımın vajinismus hakkında yorumları

Satış danışmanı  Almanya Meltem hanımın Vajinismusu yendikden sonraki yorumları

vajinismus yorumları

İlişkiye girmeyi ertelemeyip devamlı denersek vajinismus tan kurtulabiliriz.

Gülşen hanımın vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığı nedeniyle çok severek evlenen çift, bazı şeylerin eksikliğini hissediyordu. Evlilikleri bu sorun nedeniyle anlamını yitirmiş görüyorlardı. Bebek sahibi olmak, onlar için hayaldi. Oysa şimdi hayallerine kavuştular. Kliniğimize geldiklerinde, vajinismus nedeniyle evliliklerini sorguluyorlardı.

vajinismus yorumları

Özel afrodizyak hap cinsel arzuyu artırıcı ilaçlar vitaminler almak, gevşemek için kas gevşeticiler almak hacı hocaya gitmek alkol almak seks filmleri izlemek dinlemek gibi şeyler vajinismusu tedavi etmeye yardımcı olur.

Oysa bütün yukarıdaki unsurlar vajinismusu kendi başlarına tedavi edemez.Unutmamak gerkir ki,bu problemin ana kaynağı bilgi eksikliği,yanlış bilgilerle ilişkiye başlamaktır.

Vajinismus tedavisi istanbul – Havva Öğretmen vajinismus hakkında yorumları

vajinismus yorumları

Vajinismus kendiliğinden geçer.

Vajinismusun zamanla kendiliğinden geçmesini beklemek size zaman kaybettirir. Bu sürede ilişkinize olumsuz yansır ve ayrılmalara neden olur ama eşinizden boşansanız da eninde sonunda karşınıza çıkar.

Vajinismus Tedavisi Amerika – Merlin’in vajinismus hakkında yorumları

vajinismus yorumları

Vajinismusu olan ilişkiye giremeyen kadınlar cinselliğe soğuk bakarlar.

Aslında ilişkinin başında her şey yolundadır ama tam ilişki anında orda bir duvarla karşılasır ve canınız yanar kendinizi kastığınız için. Aynı durumu yaşamak istemediğiniz için zamanla cinsel ilişkiden soğursunuz.

vajinismus yorumları

İlişkiye girememe korkusu, vajinismusun tedavisi yoktur.

Cinsel ilişkiye giremediğiniz için tedaviler almış olup bir şekilde sonuç alamamışsınızdır.Zamanla artık vajinismusu yenemeyeceğini düşünür hale gelebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi Danimarka – Sibel hanımın vajinismus hakkında yorumları

vajinismus yorumları

Vajinismusu yenmek çok uzun süre gerektirir.

İlişkiye giremediğiniz için tedavilere başvurmuşsunuz dur, ama sorununuz devam ediyordur.Süreç sizi ağır bir depresyona sokabilir.Oysa ki size uygun doğru tedavi ile kısa süreler içinde rahatsızlığınız yenersiniz.

Vajinismus Tedavisi Hollanda- Selda hanımın vajinismus hakkında görüşleri

vajinismus yorumları

Vajinismusu olan bütün kadınlar daha önce cinsel tacize uğramış kadınlardır.

İlişkiye girememe durumunu kabul etmeyip, vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum diyerek sorunu erteleyebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul- Editör Esin hanımın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

vajinismus yorumları

Kızlık zarı alınması operasyonu hymenoktomi vajinismus ilişkiye girememe korkumu sonlandıracaktır.

Genellikle gerekli olmadığı halde  hastayı rahatlatacağını düşünülerek yapılır.Sonuçta gerçekten de bir işe yaramaz.Kadın yine ilişkiye giremediği için kendine olan inancını yitirir.Eşi de olumsuz etkilenir.Kızlık zarı ameliyatı gerçekten gerekli ise yapılması gereken bir durumdur.Nadiren de olsa kalın ya da yüksek kenarlı olunca yapılması gerekir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Avukat Buse hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismus tedavisinde mutlaka eş partner zorunluluğu vardır.

Bazen eşler vajinismus tedavisine inanmazlar.Bazen başarısız ve hatalı vajinismus tedavilerin ardından artık haklı olarak  tedaviye olumlu bakmazlar.Ya da işleri nedeni ile  tedavi sürecinde eşinin yanında olamayabilir.Ya da eşlik etmek istemez ve bu durumda kadını tedavisi aksar eğer eş zorunluluğu olacak olursa.Oysaki eş zorunlu olmadan da gayet rahat bir şekilde tedavilerini olabilirler.

le

vajinismus yorumları

Eşim yok partnerim yok vajinismus tedavisi olmaz ayrıca vajinismus yüzünden eşinizden boşanmış erkek arkadaşınızdan ayrılmış olabilirsiniz yeni bir ilişkiye hazır olamadığınız ve aynı sureci yaşayacağınız içinde ilişkiye başlamaktan kaçabilirsiniz.

vajinismus yorumları

Vajinismuslu hasta gebe kalamaz.

Nadiren de olsa kismi ilişkiye girilmesi ya da dışa boşalma ile kadınlar gebe kalabilir.Hatta bu durumda olan çok sayıda kadın vardır.Çocuk sahibi oldukları halde anne olmalarına rağmen ya sorun görmezden gelinir ama eninde sonunda karşılarına çıkar.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Seher hanımın vajinismusla ilgili yorumları

vajinismus yorumları

Muayene olabiliyorum hatta normal doğum bile yaptım ama ilişkiye giremiyorum o yüzden vajinismus değilim.

Gerçekten de kadın bir şekilde gebe kalıp doğumunuda normal yaparsa sorunu yeneceğini düşünebilir.Yanlış doğruları devam ettikçe normal doğum yapsa rahat muayene olsa da ilişkiye girememe sorunu devam eder. 

Vajinismus Tedavisi Almanya – Kader hanımın vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus yorumları

Eşimde sertleşme sorunu var ilişkiye giremiyoruz, bende sorun var deniyor.

Çok nadir olarak erkekte sertleşme ereksiyon problemi nedeniyle ilişkiye girilememekte ve erkek kadını suçlayabilmektedir. Genelde bu çiftler birçok yere gitmek de ,tedaviler almakta  olsa da sorunları devam etmektedir. İlişkiye girememe sorununu yanlış değerlendirerek boşa zaman ve para kaybetmektedirler.Bu süreçte kadın hazır olsa da ilişkiye girilememek tedir.Sonunda problem ya görünmezden gelinir ya da boşanma aşamasında durum netleşir. Nadir de olsa bu tarz vakalarla da kliniğimize gelen hastalarımız mevcuttur..