Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi için ilk geldiğinizde, vajinismus hastalığı nedir  ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yapılır. Anatomik nedenli herhangi bir problem olup olmadığını ekarte etmek için çok kısa süren, ağrısız kolay  jinekolojik muayeneniz yapılır.Bu aşamada herhangi bir alet, spekulum veya elle muayene yapılmaz. Burada amaç herhangi bir anatomik engeliniz var mı, vajinal akıntınız, enfeksiyonun uz var mı?  Size yönelik planlanan vajinismus tedavi  yöntemleri hakkında ön bilgi edinilir, vajinismus terapi programınız planlanır. Bu planlamada bilişsel, davranışsal terapi ve gerekli olursa bilinçli hipnoz uygulamaktayız ki, bu durumda herhangi bir uyuma söz konusu değildir ve bilinç tamamen açıktır. Vajinismus tedavi programımızda kesinlikle parmak egzersizi uygulanmamaktadır. Genelde 3-4 seans sonra size uygun olan vajinismus tedavi yöntemleri ile ilişkiye girememe durumunuzdan kurtulmaktasınız. Daha sonra dilerseniz, rutin jinekolojik muayeneleriniz, gebelik takipleriniz,  normal doğumlarınız, gerekli olursa jinekolojik ameliyatlarınız yapılır.

Vajinismus Tedavileri Hakkında size fikir verebilmesi amaçlı, kliniğimize gelip tedavi almış danışanlarımızın yorumlarını paylaşıyoruz.
Vajinismus Hastalığı nedeniyle Danimarka’dan vajinismus merkezimize gelen Sibel hanımın 3 gün içinde 3 kez  seansa gelerek vajinismus hastalığını yenme sürecini takip edebilirsiniz.
Vajinismus tedavisi  öncesi, seansları sırasındaki düşüncelerini yorumları size bir fikir verebilir. Vajinismus un neden olduğu,  öz güven kaybının nelere yol açtığını yorumlarını paylaşıyoruz.

Merhaba, Ben 27 yaşındayım, 5 yıllık evliyim ve maalesef vajinismus sorunu yaşıyorum. Yaşadığım ülke olan Danimarka da belirli aralıklarla, toplam olarak 3 yıldır çeşitli özel kliniklerde terapi ve hipnoz tedavileri gördüm ama hiçbirinde başarılı olamadım. Tedavinin başarısızlığı büyük olasılıkla vajinismus un Danimarka da fazla yaygın bir hastalık olmadığı ve doktorların bu konuda fazla tecrübeleri olmadığından kaynaklanıyor.Çünkü başlarda zar zor  ilişkiye girebiliyordum  ama tedavilerin her defasında hüsranla bitmesi beni eşimden iyice soğuttu ve son 1,5 -2 yıldır hiç eşimle cinsel ilişkiye giremiyoruz. Yani bendeki vajinismus eskisine göre daha da çoğaldı ve ben iyileşme umudumu neredeyse kaybettim.
Şimdi denemeye karar verdiğimiz buradaki son seçeneğimiz ve sözde en etkili vajinismus tedavi yöntemini sunan Kopenhag daki _________ Hastanesinde 4 ay önce randevu aldım. Ancak bu hafta bana sıra geldi ve seanslara daha başlamadan aldığım bilgiler beni gene hayal kırıklığına uğrattı. Doktor genel olarak bu tür tedavilerin bir yılda aşıldığını söyledi. O da bu bir yıl boyunca haftada bir gün ii saatimde seanslara katılmam şartıyla! Özel bir şirkette ___________ yaptığım için bu neredeyse imkansız. Üstelik ben şimdiye kadar 3 yılını sonucu her defasında hüsranla bitmiş tedavilerle geçirmiş biri olarak bir yılımı daha tedavilere adayacak olmaktan pek memnun değilim açıkcası. Ve hala iyileşmek için bir garantim bile yok!

İnternetten sizin vajinismusu yenen hastaların yorumları okudum ve 3-5  seanslık üyüleşme hikayeleri bana şaka gibi geliyor, ama vajinismus tedavisini denemek isterim.

orjinalini  aşağıda okuyabilirsiniz.
Danimarka-Sibel-ilk-Mail

Vajinismus sorunu nedeniyle danimarka’dan gelen ve merkezimizdeki tedavi sırasında gün ve gün ilişkiye girme korkuları ve vajinismus la ilgili yorumlarını takip edebilirsiniz.
Danimarka-Sibel-Seans

3 gün arka arkaya gelip vajinismus tedavisini tamamlayıp ve ilişkiye korkusuz ve sorunsuz bir şekilde giren hastamızın vajinismusu yendikten sonraki yorumları, hatta şuanda kendisi anne…

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus  nedeni ile istanbul dan merkezimize gelen danışanımızın  başka sorunları da vardı.

Vajinismus Hastalığı nedeniyle tedavi merkezimize başvurduğunda dev bir myomu olduğunu ve  ameliyat olması  gerektiğini öğrendi. Hem dev myom undan kurtuldu, hem vajinismus undan kurtuldu, hemde hayalindeki bebeğe kavuşmak için gebelik takibine geliyor. Sizinde myomunuz, kistiniz olabilir, bu sizde problem yaratabilir. O yüzden jinekolojik muayenenizi, vajinismus sorununuz olsa da ertelemeyin, geç olmadan…
Bu süreci sizin jinekolojik sağlığınız açısından önemini göstermek için kliniğimizin tecrübelerini sizi bilgilendirmek amacıyla paylaşıyoruz…
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere’den kliniğimize gelen Aslı hanımın Vajinismus Tedavi Seansı sırasındaki düşünceleri ki 2 gün  içinde 2 kez geldi ve vajinismusu çözdü, vajinismus tedavisi sırasındaki ilgili düşünceleri ve vajinismus hakkındaki yorumlarını sizleri vajinismusun kişiye olan etkilerini bilgilendirmek istiyoruz
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
İngiltere’den Aslı hanımın Vajinismus teşekkür E-Maili
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere’den kliniğimize gelen Aslı hanımın teşekkür mektubu
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize fransa’dan gelen Tuğba hanımın teşekkür mektubu
Vajinismus tedavisi hasta yorumları
Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize gelen Raziye öğretmenin Vajinismus tedavisi seansı

Vajinismus tedavisi hasta yorumları