Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyım?

Vajinismus istemeniz halinde eşinizle veya partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumu olup, kişinin tamamen iradesi dışında ilişki esnasında kasılması, bacaklarını kapatması, eşini itmesi halidir. Her cinsel ilişkiye girme denemesinde, bu sefer ilişkiye girebileceğini düşünen kadın aynı tabloyu defalarca yaşaya bilmekte ve hem eşinin, hem de kendisi vajinismusun getirmiş olduğu sorunla yaşamaktadır. Vajinismus nedeniyle tekrarlanan bu tablo, çiftlerin ilişkilerinde eninde sonunda olumsuz şekilde yansımaktadır. Küçük tartışmalar zamanla büyük tartışmalara kadar gidebilmekte ve vajinismusla geçen sürede çiftler ayrılmayı düşünebilmekte ve hatta vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği nedenlerle  boşanmaya kadar gidebilmektedir.

O yüzden vajinismus problemi ile yaşamak yerine bir an önce vajinismus probleminizi kendi başınıza yenemiyorsanız, size uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığından kurtulabilirsiniz.
Evlilik süresince ha bugün ha yarın derken, geriye baktığınızda ilk gece korkularınızla geçen günleriniz, vajinismusla geçen haftalar, ayları ve hatta vajinismusla geçirdiğiniz yıllarınıza neden olur. Bu geçen zaman diliminde beraberliğinizdeki yıpranmanın süresi çiftlerin anlayışına, sabrına ve ruhsal durumlarına göre değişmekle birlikte kısa süreler içersinde bile yıpranmaktayken, bazı çiftler içinde vajinismus hastalığını yada vajinismusun getirdiği problemleri göz ardı edip vajinismusu rafa kaldırmaktadır ki, taa ki çekirdek aile olmak isteyene kadar O yüzden vajinismus hastalığınızı çokta zamana bırakmadan, sizi yıpratmadan ve üzmeden vajinismus hastalığınızı yenin.

Vajinismusa rağmen mutluyduk. Sevgimizi hiç kaybetmedik. Vajinismus sorununu yaşamamak için rafa kaldırdık. Taa ki çekirdek aile olmaya karar verene kadar. Vajinismus problemini çözmek için almanya’dan istanbul’a tedavi için geldik. Çok kısa süreler içersinde vajinismus tedavimizi alarak almanya’ya döndük. İlişkiye girme denemelerimizde, tekrar ilk geceyi yaşadık. Herşey çok bilinçli ve güzeldi. “Vajinismus bu muymuş” dedim. İlişkiye girmek okadar kolaydı ki bende çok şaşırdım, mutluluk göz yaşları döktüm. Yeni evlenmiş gibiyiz. Artık bebeğimiz olabilir…

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Elif hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Evlenmeden önce hiç böyle vajinismus gibi şeyler aklıma gelmezdi. Yani ilişkiden korkacağım hiç düşünmemiştim. Severek evlendim ve ilk gece bu 9 aylık mutsuzluğumun başlangıcını yaşadım. Korktum eşimi ittim. Sonra yapalım diye hep erteledim ve 9 aya geldik. Acıyacak korkum vardı.çok kan gelecek ve çok kan kaybım olacak diye korktum. Hiç bacaklarımı açamadım her şey çok güzel gidiyordu sadece o an gelince  güzel şeyler bitiyordu. Suçun bende olduğunu biliyordum. Ama yinede eşimi suçluyordum. Bide titiz olduğum için az bir sıvı dahi gelse huylanırdım ,hemen temizlenirdim. Ama bu huyumu bıraktım. Artık tek düşüncem eşimle birlikte olmak ve korkularımı atmak. Bu korku yüzünden çokta sinirli ve öfkeli olmaya başladım. İlk başlarda hiç yenemem diyordum. Ama artık kendime güveniyorum yada moral veriyorum böyle diyerek ama kalbim kendime güvenmemi istiyor. Başarmak istiyorum.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Selen hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Vajinismus Tedavisi İngiltere – Aslı hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus Tedavisi Kilis – Betül hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus Tedavisi Yalova – Begüm hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri
Vajinismus Tedavisi İstanbul – Tuğba hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları

Vajinismus Tedavisi Ankara – Nahide hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları