Sadece Vajinismus Hastalarının Anlayacağı 12 Şey

Eşlerinin yıllarca hayallerini kurmuş ve en mutlu oldukları anda istemelerine rağmen eşleri ile ilişkiye giremezler. Bazılarının ilk gece ile korkuları evlenmeden önce varken ve evlenince nasıl olsa bir şekilde hal olur derken, bir kısmı da o an tanışır ilk gece korkuları ile. Bu durumda bir kısmı ilk gece korkularını görmezden gelirken bir kısmı da zamana bırakır. Zamanla ilk gece korkuları vajinismusa döner ve ilişkiye girememe tablosuna yeni problemler eklenir.

Bu gece kendimi hazırlayıp ilişkiye gireceğim der fakat sahip olduğu yanlış doğruları ile ilişkiye başlar sonuç yine aynıdır. Her deneme göz yaşıyla biter ve kendini bir kadın gibi hissedemez. Bazen ilişkiye girememe konusunda eşini de suçlayabilir, sıkıntının kendinde olduğunu bildiği halde. Zamanla ilişkiye girmeyi denemek istemez ve sürekli ertelemeye başlar. Tekrarlayan başarısızlık kişide ve eşinde zamanla vajinismusun öğrenilmiş çaresizliğine bırakır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Elif hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Elif vajinismus seansı

Evlenmeden önce hiç böyle vajinismus gibi şeyler aklıma gelmezdi. Yani ilişkiden korkacağım hiç düşünmemiştim. Severek evlendim ve ilk gece bu 9 aylık mutsuzluğumun başlangıcını yaşadım. Korktum eşimi ittim. Sonra yapalım diye hep erteledim ve 9 aya geldik. Acıyacak korkum vardı.çok kan gelecek ve çok kan kaybım olacak diye korktum. Hiç bacaklarımı açamadım her şey çok güzel gidiyordu sadece o an gelince  güzel şeyler bitiyordu. Suçun bende olduğunu biliyordum. Ama yinede eşimi suçluyordum. Bide titiz olduğum için az bir sıvı dahi gelse huylanırdım ,hemen temizlenirdim. Ama bu huyumu bıraktım. Artık tek düşüncem eşimle birlikte olmak ve korkularımı atmak. Bu korku yüzünden çokta sinirli ve öfkeli olmaya başladım. İlk başlarda hiç yenemem diyordum. Ama artık kendime güveniyorum yada moral veriyorum böyle diyerek ama kalbim kendime güvenmemi istiyor. Başarmak istiyorum.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli – Selen hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Elem Vajinismus seans yazısı

Eşimle 4 yıldır evleneceğimiz günü bekledik. İlk gece ile ilgili bir sürü yazı okudum. Çok endişelerim vardı. Çok acıyacak çok kanıyacak vs. düğün günü bütün bu düşüncelerden sıyrılmaya çalıştım. Evli olan kuzenlerimle  konuşup rahatlamaya çalışıyordum. En sonunda ömür boyu eşime ait olacağım düşüncesi harikaydı. Ama korkularımı yendiğim konusunda emin değildim. Düğün bitti sonunda baş başa kalmıştık. Çok heyecanlıydım,her şey çok güzel gidiyordu,birleşme sırasında çok kuvvetli bir acı hissettim. Bunun normal olduğunu düşündüm. Birden acı dahada fazlalaştı. Ne olduğunu anlamadım. Bacaklarım titremeye başladı. Biraz ara verdik. Çok fazla kan gelmişti. Tekrar denemeye kalkıştığımızda aynı ağrıyı yine hissettim bu kez eşimi itip bacaklarımı kapattım. Ağrıyı hala hissedebiliyordum. Bir süre kan gelmeye devam etti. Eşim uyumuştu. Sabaha kadar uyumadığımı hatırlıyorum. Bütün gece yatakta oturup neden bu kadar zor olduğunu düşündüm. Bakireliğimin bozulmasını istememiştim belkide . Ertesi gün tekrar denedik yine aynı ağrıyla karşılaştım. Daha sonraki denemelerimizde  aynı durumlar sonuçlandı. Kendimi kadın gibi hissetmiyordum. Her denememiz göz yaşıyla bitiyordu. Kadın Doğum Uzmanına gittim. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Tekrar denemek istemiyordum. Sürekli ertelemeye başladık. En son denememizde aynı olunca internette araştırmaya başladığımda  vajinismus olabileceğimi öğrendim. Çözülebilir bir sorun olması içimi rahatlattı.

Eşini sevmesine rağmen ve kendi çabaları ile ilk gece korkularını yenemiyorsa da eşinden ayrılmayı boşanmayı düşünebilir, vajinismusla evliliğini sürdürmek yerine…
İlişkiye girme korkunuzu kendi başınıza yenemiyorsanız da, size uygun gelecek bir vajinismus tedavisi ile evliliğinizi vajinismustan kurtarıp boşanmak yerine, anne&baba olarak yuvanızı devam ettirirsiniz. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Işık hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Isik5
Isik-4 vajinismuslu çocuk sahibi

Vajinismusla yaşarken özgüvenini kaybedip yakın çevresiyle de ilişkileri olumsuz etkilenir. “Eşim doğru insan mı” benim için diye düşündürür…

Vajinismus Tedavisi Danimarka – Sibel hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Danimarka vajinismus tedavi merkezi

Vajinismus Tedavisi İngiltere – Aslı hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

https://www.youtube.com/watch?v=2LzIXPuzDNY&list=PLV2wt1ir5KwUid_jtjyqMtQMo6Q7GUf4q
Asli-Ingiltere vajinismus tedavi merkezi

Vajinismus nedeniyle ilişkiye giremediğinden gebe kalma, anne baba olma olasılığıda oldukça düşüktür,ve çevresinin ne zaman bebek soruları da çifti bunaltır. Niye özelime karışıyorlar diye tepki gösterir.

Vajinismus Tedavisi Kilis – Betül hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Betul-kilis vajinismus tedavisi

Merhaba,
İnanamıyorum,bende teşekkür mektubu yazıyorum şuan,6 yıllık kabusumuz nihayet sona erdi çok mutluyum. 27 Ekim 2014 tarihinde başlayan İstanbul maceramız ve sonucu çok güzel bitti. İnanamıyordum Saygın Beyi ilk gördüğüm de bana güven duygusunu hissettirmişti, öylede oldu. Çok şükür odasına ilk girdiğim anda kendimi çok huzurlu hissetmiştim. Oysa benim ne kadar çok doğru bildiğim yanlışlar varmış. Gerçekten Saygın beyin söylediği gibi hepsi şehir efsanesiymiş. Hayata negatif bakan her şey çok güzel,çektiğim o sıkıntılar korkunçtu. Toplumdan kendimi resmen soyutlamıştım. İnsanları çocuk ne zaman sorusundan bıkmıştım ve insanları kırmaktan korkuyordum; belki de bilmeden kırdıklarım olmuştur; Özür diliyorum. Tabiî ki eşimide es geçmek istemiyorum bana bu süre zarfında çok destek verdi onu çok seviyorum. Saygın Bey sizi unutmak mümkün değil;size çok teşekkür ediyorum. Mine Hanım sizi unuttum sanmayın güler yüzünüz, insanlara güven veren sıcak samimi sesinizi unutmayacağız. Bu mektubu yazarken içimdeki bebeğimi unuttum. Onunla beraber yazdık bu mektubu. Hamileyim ve bu mektubu hamile olup yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Vajinismusu yendikten 2 ay sonra hamile kaldım. Çok mutluyum eşim ve ben bizim için inanılmaz bir sürpriz olmuştu. Sonuç olarak mükemmel insandan mükemmel bir şekilde mükemmel bir sonuç aldık. Doğru adresSaygın Bey diyorum size çok çok sonsuz teşekkür ediyorum.Sizi hiç unutmayacağız..

Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun tavsiyesi
Öncelikle unutmayın ki sizlerin anne babası da kendi torunlarını görmek istemektdirler dünya gözüyle ve emin olun bu fırsatı elinizde imkan ve zaman varken onlara sunmak son derece keyifli ve önemlidir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Sezin hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Sezin-Y-Berfin-bebek

Ayrıca vajinismusla geçireceğiniz zaman sizin için önemlidir. Çünkü yaşınız bakımından ve birtakım olası hastalık vs yumurtalık rezervinizin azalmasına bağlı vajinismusu yenseniz bile gebelik elde edemiyebilirsiniz. O yüzünden vajinismus da zaman da önemli bir unsurdur.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Gül hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Gul-istanbul-2

Vajinismus tedavileri alıp vajinismusu yenememiş olabilir ve durumunuzu kabul etmiş olabilirsiniz ama vajinismus hep hayatınızın bir yerinde karşınıza çıkar sizi mutsuz eder.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – B. hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

1-Belkiz-birlestirilmis

Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun tavsiyesi
Unutmayın ki almış olduğunuz tedavi sizin için yeterli veya doğru değildir eğer siz ister ve çok az gayret gösterirseniz kesinlikle vajinismusu yenersiniz. Çünkü ALLAH hiçbir kulunu seçmiyor, tam tersine bize doğuştan cinsellikle ilgili organları hormonları ve içgüdüyü veriyor. Sizin sadece ilişkiyle ilgili yanlış kurgularınız var ve tecrübeli deneyimli merkezlerde doğru hızlı bir şekilde çözersiniz.

Vajnismusa rağmen düşük olasılıkla da olsa gebe kalmış olabilirsiniz ama anne olmanız çocuk sahibi olmanız ilişkiye girememe probleminizi ortadan kaldırmaz sadece daha da öteler.

Vajinismus Tedavisi Yalova – Begüm hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Begum vajinismus bebek

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Seher hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

seher vajinismus tedavisi

Vajinismusu yenip ilişkiye rahat bir şekilde girdikden sonra “Bu muymuş” dersiniz. Vajinismusu yendiğinize inanamazsınız. Vajinismus yüzünden yaşadığınız öğrenilmiş çaresizliğiniz sizi öyle etkilemiştir ki, herkesin yaptığı doğal bir olayı gözünüzde ne kadar gereksiz büyüttüğünüzü anlarsınız.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Emine hanımın vajinismus hakkındaki yorumları


Bekar-Emine

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Avukat Belma hanımın vajinismus hakkındaki yorumları


Belma-avukat vajinismus

Vajinismusu yendikten sonra doğru bir tedavi ve bilgilendirme alırsanız gebe kaldıktan sonra doğumunuzu bile rahatlıkla normal doğum şeklinde yapabilirsiniz bile

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Tuğba hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları


Merhaba;
Ben şuan Saygın Beyin yanında bu mektubu yazıyorum. Onu kızımla ziyarete geldik. İnanılması güç, ama gerçek. Şuan burada kızımın agulamalarını dinliyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce eşimle Saygın Beye geldik. Tamamen laf olsun diye. Böyle söylüyorum çünkü hissettiklerimin karşılığı buydu. Geleceğim sonra olmayacak (yine olmıyacak) mümkün değildi. Çünkü vajinismusu çözemediğimi bir başkasının çözmesi. Geldim. İlk gün yine aynı şeyi hissettim. Ama devam ettim. 2. gelişimden sonra doğru yerde olduğumu anladım. Vajinismus tedavim bitti. Birkaç ay sonra hamile kaldım. Hayaldi,ama oldu. Sonrası zaten çok güzel gelişti. Ben vajinismusu aşmıştım ve normal doğurabilirdim. Bazen çevreden beni korkutsalarda o anlarda, hep Saygın Beyin anlattıklarını kendime tekrarladım. Doğumu normal olarak yaptım. Hemde çok kolay. Saygın Beyle tanışınca hem psikolojik olarak kendimle,hem eşimle, hem çevremle daha barışık oldum. Size tavsiyem kafanızdaki olumsuz düşüncelerden sıyrılın. Gerisi zaten çorap söküğü isteyin, inanın (en önemlisi)sonra hayallerinizi yaşayın. Saygın Beye çok teşekkürler. Hayatımızın dönüm noktası.. Vajinismusdan ve onun korkularından kurtulun. Siz onları esir alın. Hayat inanın çok güzel

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Gülay hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları


gulay-Ogretmen

Vajinismus Tedavisi Ankara – Nahide hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları


nahide-normal-dogum vajinismus