Vajinismus yüzünden evliliğinizi erteleyebilir hatta evlenmekten kaçarsınız.

Vajinismus yüzünden evliliğinizi erteleyebilir hatta evlenmekten kaçarsınız.

Ve 3 yıllık evliliğimizin ebedi lale devri başlangıcı. Ben artık vajinusmus değilim. Bunu kendime söyleyebilmek tarifsiz bir duygu. 
Eşimle 14 yıl önce tanıştık ve en çok istediğimiz şeydi. Hayat boyu hiç ayrılmamak ve birlikte yaşlanmak Rabbim nasip etti ve 3 yıl önce evlendik oldu bizimkisi. Eşimle cinsel ilişki yaşamadan önce evliliğimi bu şeyin bu kadar etkileyeceğini hiç tahmin etmiyordum. Şey diyorum çünkü cinsellik adına hiçbir bilgim yokmuş bu güne kadar, okuduklarım, duyduklarım, yaşamadan bana hiçbir anlam ifade etmiyordum. Benim gibi aynı sorunu yaşayan herkese, mektubumun, okuyucularına sesleniyorum. Ben yapabildiysem herkes yapar. Bu sözü tüm mektuplarda görürsünüz ben de sizin gibi Saygın bey bana mektupları okurken, yarım kulak dinleyerek ben o herkesten değilim işte ben yapamam diyordum. Öyle değilmiş. Çok kolaymış, kocaman bir aşkı yaşamakmış hayat arkadaşınla tek vücut olabilmek. Benim durumum eminim bu sorunu yaşayan insanların neredeyse tamamen daha ağırdı. 

 

Vajinismus yüzünden evliliğinizi erteleyebilir hatta evlenmekten kaçarsınız.
Evlenmeden öncesinde vardı korkularım, hatta evlenmekten kaçış nedenimdi ama eşim bambaşka bir kişi olduğu için her şeyi göze aldım. Belki başarabilirim dedim ama son 1 aya kadar başaramadık. Hatta eşime evlenmeden önce ben cinsel ilişkiden çok korkuyorum, hazır değilim, ne olur beni zorlama hazır olana kadar diyerek ricada bulunmuştum. O da beni beklemişti Tam 2 yıl 9 ay . Kadın doğum doktorlarının önünden dahi geçemez olmuştum, hem korkudan hem de kendimi kadın gibi hissetmediğim için utandım. Artık her şeyi geride bıraktık. Öncelik rabbimin sayesinde Saygın Beyin vesilesiyle Tabi ki eşimin sabrını ve desteğini asla bertaraf edemem. Dünya Tatlısı Mine ablam senin güler yüzlülüğünü, bana gösterdiği desteği ve ablalığını asla unutamam. Burası (Kayra Bera) korkularla ayakların geri geri giderek, son bir çare diye gelindiği ve 4-5 seans sonrası musmutlu çıkıldığı güzel bir yer. Ben de bu aileye katıldım ve çok mutluyum. 
Yapamam diyen herkese sesleniyorum. Bu bir hastalık değil, kendi kendimize kafamızda ortaya çıkardığımız koca bin karanlık. Bu karanlıktan çıkmaya çalışmadıkça ,ışığın daha da azaldığını hissedip kendimizi gömüyoruz. Karanlıklar aydınlanmak içindir unutmayın. Hiç birimiz seçilmiş kişiler değiliz. Vajinismus illeti donatılan bunu biz kendimiz yapıyoruz yapmayalım. Hep mutlu olalım. Bu mektubu okuyan ve dinleyenler dualarım sizin de evliliğinizde lale devrine girebilmeniz ve bir ömür boyu mutlu yaşayabilmeniz için. Kendimde dahil güzel anneler olabilmek için. 
Çok teşekkürler Saygın Hocam ve Mine Ablam.
Yasemin