Vajinusmus / Vajinismus Nedir ?

Vajinismus NedirVajinismus Nedir?
Vajinismus problemi yaşayan birçok kadın, vajinismus olduğunu bilmeden vakit kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre evliliklerini yada beraberliklerini olumsuz yansımakta ve kadınların özgüvenlerini kaybettirmektedirler. 

Vajinismus  "vajinusmus", "cinsel ilişkiye girememek" nedir? sorusuna verilecek en iyi cevap  ?kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında eşini itmesi, bacaklarını kapatması, kasılması ve bunları takibende cinsel ilişkiyi gerçekleştirememesi durumudur.

Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus problemini yenen bayanların bir kısmı vajinismus nedir sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için siz hastalarımızdan gelen vajinismus nedir, vajinismus hastalığı nelere yol açar, Vajinismus tedavisi nasıldır, vajinismusu çözdükten sonraki evliliğinize olumlu yansımalarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim meteryali olarak, siz değerli hastalarımızla paylaşıyoruz.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Jinekolog

Vajinismus-Nedir

 

 

(Vajinismus hastası Sibel - Danimarka - Yönetici direktörü Vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları) Herzaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem. Buda benim kendime olan özgüvenime ve evliliğime yansıyordu. Hiöbir kadın bu sorunu taşımak istemez. Ama öyle bir duruma geliyorki insan gerçekten iyileşemezmiyim, diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım galiba, eşim benim için doğru insanmı diye düşünüyorsun. Bilinçaltında kendine zarar verip, pasifleşiyorsun.

Danimarka vajinismus tedavisi mektubu


 

(Vajinismus hastası Emine - İstanbul - Öğretmen Vajinismus tedavisi hakkında yorumları) 20 aydır hayatımdaki herşeyi vajinismusa endekslemiştim. İnsanlardan kaçmaya, sevdiğiniz kişilerle bile görüşemiyorsunuz. Hep bir eksiklik duygusu, sanki insanlarda bu durumunuzu biliyor ve yüzünüze söyleyecekmiş gibi geliyor. ailenin çocuk baskısı, sürekli gergin ve sinirli hal, eşimle kavgalar ve daha neler neler...

Emine-ogretmen

 


(Vajinismus hastası Filiz - Bolu - Ebe Vajinismus tedavisi hakkında yorumları) Vajinismus olabileceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Çok zor günler geçirdiğim, anlayabilmek için yaşamak gerek. Yaşama sevincim, kendime olan güvenim gün geçtikçe azalıyordu, Vicdan azabım giderek artıyordu. Evliliğimin bitmesinden korkuyordum.

Filiz vajinismus tedavisi

 


(Vajinismus hastası Meral - İstanbul - Bankacı Vajinismus ile ilgili yorumları) İlk gece korkusu Vajinismusun ne olduğunu bilmiyordum.  2 yıllık evliydim. Vajinismusla ilk gece tanıştım. Düşünsenize sevdiğiniz insanla evlisiniz ama ona yaklaşımıyorsunuz. Seviyorum, aşığım ama korkuyorum. İçimde fırtınalar kopuyordu, yüzüm gülmüyordu. Çocuk nezaman olacak sorularına hep yalan cevaplar verdim. 

Meral vajinismus nedir


 (Vajinismus hastası Nesrin - Hemşire - Muğla) Ümitsizdim, güvensizdim, başaramayacağım korkusu içindeydim, Özetle tek kelime ile vajinismusdum. Nedenini düşündüm fakat bulamadım. Yaşadığım psikolojiyle boşanmayı düşündüm, gece yarıları ağlama krizlerine girdim. Vajinismus nedir? vajinismus hastalığı nedeni ile 3 merkeze başvurdum, sonuç kafa karışıklığı...  sosyal fobim gelişti, insanlardan uzaklaştım...

Hemsire-Nesrin

 

Bununla birlikte vajinismus problemi yaşayan kadın vajinasının içine penis, parmak veya herhangi birşeyin girişine izin veremez, verse bile sürekli ya da tekrarlayan güçlükler olarak bu durumu devam eder.

Vajinismus "vajinusmus" (Cinsel İlişkiye Girememe) sıkıntısı yaşayan kadınların zamanla cinsel ilişkiden kaçındığı, cinsel ilişkiden korktuğu  ve istemsiz olarak pelvik kas kasılmaları yaşadığı, cinsel ilişki öncesinde korku ve acı çekmektedirler.

Tam vajinismuslu olan kadınlar, cinsel ilişki esnasında vajinasına penisin, parmağın ya da herhangi bir nesnenin girişine izin vermezler.

Kısmi vajinismuslu olanlar ise cinsel ilişki anında vajinal ilişkiye zorlukla girmekte ve ağrılı cinsel ilişki nedeni ile acı duyarak cinsel ilişkiye girmektedirler. Bu durum yani ağrılı cinsel ilişkiye girebilmek gerek erkek açısından gerekse kadın açısından hep bir problem olarak sıkıntı yaratmaktadır.

Vajinusmuslu (Vajinusmus) kadın bu durumu tüm ömrü boyunca yaşayabileceği ?primer vajinismuslu?  gibi, daha önce normal cinsel yaşamı olmasına rağmen, sonradan da meydana gelebilir. ?sekonder? (ikincil) vajinismus nedir.

Dünyadaki literatürde, vajinismusu ?DSM-IV ? Diagnostic and statistical of mental disorders? disparoni ile beraber cinsel ağrı bozukluğu olarak sınıflandırılır.

Vajinismusda (Vajinusmus), uyarılma, cinsel istek ve zevk alma duygusunda problem yoktur. Bunun yanında zamanla cinsel ilişkinin başarısız şekilde sonuçlanması nedeniyle cinsel istek ve haz duygusu azalabilir ve kaybolur.

Vajinusmus (Vajinusmus), vestibulit sendromu ve ağrılı cinsel ilişki ile de görülebilir.

Vajinusmuslu kadınlar, yıllık her kadının yaptırması gereken jinekolojik bir takım test ve takiplerini yaptıramazlar. örnek: serviks tarama testini  ?smear testi? yaptırmaktan kaçabilirler. Vajinismuslu kadınlar; Vaginal tampon, vajinal krem veya fitil kullanamazlar.

Kadınlar, doğumdan sonra cinsel ilişkiye girememekten , ağrılı ya da zor cinsel ilişkiye girdiğinden dolayı jinekolojik muayeneden kaçarlar.


SONSÖZ:diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru  vajinismus ile ilgili görüşleri

 

JoomlaWatch Visitors


66.3%Turkey Turkey
27.9%United States United States
2%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Azerbaijan Azerbaijan
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Netherlands Netherlands

Bugün: 71
Dün: 494
Bu Hafta: 1519
Geçen Hafta: 3574
Bu Ay: 9518
Toplam: 9518

JoomlaWatch Agent


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Videolarımız

Vajinismus Videoları

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın