Vajinismus(Vajinusmus) Nedir?

Vajinusmus / Vajinismus Nedir ?

Vajinismus NedirVajinismus Nedir?
Vajinismus problemi yaşayan birçok kadın, vajinismus olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre, evliliklerini yada beraberliklerine olumsuz yansımakta ve eninde sonunda da kadınların   kendilerine özgüvenlerini kaybettirmektedirler. 

Vajinismus  "vajinusmus", "cinsel ilişkiye girememek" nedir? sorusuna verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında eşini itmesi, bacaklarını kapatması, kasılması ve bunları takibende cinsel ilişkiye girememesi, gerçekleştirememesi durumudur.

Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus problemini yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir? sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen vajinismus nedir, vajinismus hastalığı nelere yol açar, Vajinismus tedavisi nasıldır, vajinismusu çözdükten sonraki evliliğinize olumlu yansımalarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli hastalarımızla paylaşıyoruz.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Jinekolog

Vajinismus-Nedir

 

 

(Vajinismus hastası Sibel - Danimarka - Yönetici direktörü Vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları) Herzaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem.Eşimle cinsel ilişkiye girememek Buda benim kendime olan özgüvenime ve evliliğime yansıyordu. Hiçbir kadın bu sorunu taşımak istemez. Ama öyle bir duruma geliyorki insan gerçekten iyileşemezmiyim, diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım galiba, eşim benim için doğru insanmı diye düşünüyorsun. Bilinçaltında kendine zarar verip, pasifleşiyorsun,

Oysaki  vajinismus  tedavisi kişiye uygun olarak  verildiğinde çok kısa süreler içinde kişi eşiyle ilişkiye girmekle ilgili problemini  rahatça yener

Danimarka vajinismus tedavisi mektubu


 

(Vajinismus hastası Emine - İstanbul - Öğretmen Vajinismus tedavisi hakkında yorumları) 20 aydır hayatımdaki herşeyi vajinismusa endekslemiştim. İnsanlardan kaçmaya, sevdiğiniz kişilerle bile görüşemiyorsunuz. Hep bir eksiklik duygusu, sanki insanlarda bu durumunuzu biliyor ve yüzünüze söyleyecekmiş gibi geliyor. ailenin çocuk baskısı, sürekli gergin ve sinirli hal, eşimle kavgalar ve daha neler neler...Vajinismus hastalığını herkes yener bir ben eşimle cinsel ilişkiye giremeyiceğim diye düşünürsünüz.

Emine-ogretmen

 


(Vajinismus hastası Filiz - Bolu - Ebe Vajinismus tedavisi hakkında yorumları) Vajinismus olabileceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Çok zor günler geçirdiğim, anlayabilmek için yaşamak gerek. Yaşama sevincim, kendime olan güvenim gün geçtikçe azalıyordu, Vicdan azabım giderek artıyordu. Evliliğimin bitmesinden korkuyordum.Vajinismusu  yenen birisi  olarak ertelemeyin.

ebe bolu vajinismus tedavisi mektubu


(Vajinismus hastası Meral - İstanbul - Bankacı Vajinismus ile ilgili yorumları) İlk gece korkusu Vajinismusun ne olduğunu bilmiyordum.  2 yıllık evliydim. Vajinismusla ilk gece tanıştım. Düşünsenize sevdiğiniz insanla evlisiniz ama ona yaklaşımıyorsunuz. Seviyorum, aşığım ama korkuyorum. İçimde fırtınalar kopuyordu, yüzüm gülmüyordu. Çocuk nezaman olacak sorularına hep yalan cevaplar verdim. 

Meral vajinismus nedir


 (Vajinismus hastası Nesrin - Hemşire - Muğla) Ümitsizdim, güvensizdim, başaramayacağım korkusu içindeydim, Özetle tek kelime ile vajinismusdum. Nedenini düşündüm fakat bulamadım. Yaşadığım psikolojiyle boşanmayı düşündüm, gece yarıları ağlama krizlerine girdim. Vajinismus nedir? vajinismus hastalığı nedeni ile 3 merkeze başvurdum, sonuç kafa karışıklığı...  sosyal fobim gelişti, insanlardan uzaklaştım...

Hemsire-Nesrin

 

Bununla birlikte vajinismus problemi yaşayan kadın vajinasının içine penis, parmak veya herhangi birşeyin girişine izin veremez, verse bile sürekli ya da tekrarlayan güçlükler olarak bu durumu devam eder.

Vajinismus "vajinusmus" (Cinsel İlişkiye Girememe) sıkıntısı yaşayan kadınların zamanla cinsel ilişkiden kaçındığı, cinsel ilişkiden korktuğu  ve istemsiz olarak pelvik kas kasılmaları yaşadığı, cinsel ilişki öncesinde korku ve acı çekmektedirler.

Tam vajinismuslu olan kadınlar, cinsel ilişki esnasında vajinasına penisin, parmağın ya da herhangi bir nesnenin girişine izin vermezler.

Kısmi vajinismuslu olanlar ise cinsel ilişki anında vajinal ilişkiye zorlukla girmekte ve ağrılı cinsel ilişki nedeni ile acı duyarak cinsel ilişkiye girmektedirler. Bu durum yani ağrılı cinsel ilişkiye girebilmek gerek erkek açısından gerekse kadın açısından hep bir problem olarak sıkıntı yaratmaktadır.

Vajinusmuslu (Vajinusmus) kadın bu durumu tüm ömrü boyunca yaşayabileceği primer vajinismuslu  gibi, daha önce normal cinsel yaşamı olmasına rağmen, sonradan da meydana gelebilir. sekonder (ikincil) vajinismus nedir.

Dünyadaki literatürde, vajinismusu DSM-IV  Diagnostic and statistical of mental disorders disparoni ile beraber cinsel ağrı bozukluğu olarak sınıflandırılır.

Vajinismusda (Vajinusmus), uyarılma, cinsel istek ve zevk alma duygusunda problem yoktur. Bunun yanında zamanla cinsel ilişkinin başarısız şekilde sonuçlanması nedeniyle cinsel istek ve haz duygusu azalabilir ve kaybolur.

Vajinusmus (Vajinusmus), vestibulit sendromu ve ağrılı cinsel ilişki ile de görülebilir.

Vajinusmuslu kadınlar, yıllık her kadının yaptırması gereken jinekolojik bir takım test ve takiplerini yaptıramazlar. örnek: serviks tarama testini  smear testi yaptırmaktan kaçabilirler. Vajinismuslu kadınlar; Vaginal tampon, vajinal krem veya fitil kullanamazlar.

Kadınlar, doğumdan sonra cinsel ilişkiye girememekten , ağrılı ya da zor cinsel ilişkiye girdiğinden dolayı jinekolojik muayeneden kaçarlar.

Bir    hastamızın vajinismusla ilgili yorumları

Korkum ve endişem ne bende tam olarak bilmiyorum.Ama sanırım korku canımın acıyacağı da değil.Dayanabilirim diyorum.Ama yinede olmuyor.Endişem ise ya yine başaramazsam ve bu sorunu çözemezsem diye.Tek istediğim çözüm bulmak.İnanıyorum ve istiyorum.Bazen diyorum ki senelerdir çektiğin acı ve psikolojik baskıdan da mı daha zor.Aslında kolay deniliyor.Ama yaşadığım ve aldığım önceki tedavilerden dolayı endişelerimde var.Ama yinede bugünün hayatımda dönüm noktası olarak görmek istiyorum.Nur/İzmir


SONSÖZ:diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru  vajinismus ile ilgili görüşleri

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


75.7%Turkey Turkey
12.7%United States United States
5.7%United Kingdom United Kingdom
1.8%Germany Germany
1.1%Italy Italy
0.4%Azerbaijan Azerbaijan
0.3%France France
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.1%Russian Federation Russian Federation

Bugün: 36
Dün: 419
Bu Hafta: 2652
Geçen Hafta: 3359
Bu Ay: 11917
Geçen Ay: 14482
Toplam: 125726

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın