Cinsel İlişkide Kilitlenme

Cinsel İlişkide Kilitlenme Olur mu?

Cinsel ilişkide Kilitlenme; vajinismus hastalığını yaşayan kadınların korku nedenlerinden bir tanesi olup, eşleriyle ilişkiye girmelerine engel olmaktadır. Cinsel ilişki esnasında kitlenip kalan çiftlerin olduğunu duymaları ve ona inanmalarıdır.

Vajinismus merkezimize ilişkiye girmekle ilgili çok farklı nedenleri olan kadınlar gelmekte ve bunu duyup ve inanan insanların olduğunu gözlemlemekteyiz. Öyle ki toplumda bu konu çok yaygın ve eğitim düzeyiyle ilişkili olmadığını gözlemlemekteyiz. Cinsel ilişkide kasılarak, kitlenip kalacağı beyinlerine yerleştiren kadınlara şu soruyu sorduğumuzda, “görüp şahit olduğunuz bir çift var mı?” hepsinde arkadaşlarından, komşularından, duyduklarını söylemektedir. Gören bir kimse olmamıştır. Hatta kitli kalan çiftlerin öylece kasılı kalıp eve çağırılan doktor’un kas gevşetici iğne yapınca ayrıştırıldığına kadar öyküyü uzatabiliriz.

Tamamen bir şehir efsanesi olarak çıkan kitlenen kulaktan kulağa fısıltı yoluyla yayılan, gerçekte olmayan bir durumdur. Dünyada bundan dolayı kitlenen hiçbir çift olmadığı gibi isteseler de kilitli, kasılı kalıp ayrıştırılamayacak bir çift olmayacaktır.

O yüzden cinsel ilişkiden korkan kadınların bu durumun tamamen uydurulmuş bir durum olduğunu bilmesi önemlidir. Sonuçta cinsel ilişkide kitlenme ilişki esnasında kasılmadan dolayı ayrılamayan çiftler, kasılı kalan çiftler ilişki sırasında yoktur ve olmayacaktır. Çünkü kadının vajen kas yapısı penisi içeride tutacak kadar güçlü değildir.İsteseniz bile hiç bir vajen yapısı penisin kilitli kalmasını sağlayamaz.Ayrıca penis zaten erekte haline kaybeder ve çok kolay bir şekilde çıkar.

Sonuçta bu konuda içiniz rahat olsun. Olmayan bir şeyi olmuş gibi düşünüp hayatın çok doğal bir olayı bir kadın bir erkeğin en özel anlarından biri olan ilişkiye girmeyi bu şekilde beyninizde olumsuzlaştırmayın.

İLK GECE KORKUSU KASILMA  İLİŞKİDE KİTLİ KALMAK

SİZ ANLATIYORSUNUZ.

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs – Öğretmen Gaye Hanımın Cinsel ilişkide kitlenme hakkındaki yorumları

Evlenmeden önce cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkuları olmasına rağmen, evlenenince rahatlıkla cinsel ilişkiye gireceğini düşünürken, ilişki anında istemeden kitleniyordu. İlişkiye girmeyi denedikçe ve olmayınca artık denemek dahi istemezsiniz.

 

GayeKibris

 

ilişkide kitli  kalınabilir mi?

 

 

 

 

Evlenmeden önce var olan canım acıyacak kitlenme olacak korkusu aşamayacağım duruma geldiğimde vajinismus la baş etmeye karar verdim.Kendimce denediğim hiçbir şey beni bu korkudan alıkoyamadı.Aslında çok doğal bir şey olduğunun ve neredeyse herkesin hiçbir şey yok hiç can yakmıyor söylemesine rağmen sanki öldürecek bir acıyla karşılaşma ihtimali psikolojimi ileri derecede etkiledi.Çözmek için buradayım. EDA

 

Eda

Toplumda cinsel ilişkiye girmekle ilgili duyulan bir takım yanlış inanış ve bilgiler(ilişki sırasında kitli kalmak, ilişki anında kasılmak vs.) cinsel hayatınızı olumsuz etkiler. Tıpkı vajinismus nedeniyle gelen danışanlarımız gibi…


Cinsel ilişki sırasında kasılmalara bağlı kitli kalacağını düşünüp, eşiyle olan ilişkiye girme aşamasında korkularından ve kasılmalarından dolayı hep yarım kalan ilişkisi eşinden ayrılmayı düşünecek kadar etkilemişti.

 

Cinsel ilişki benim için işkence gibi bir şey her defasında ne kadar kendimi sakinleştirmeye çalışsam da canım çok acıyor en başından bunu çok hissettiğim için ister istemez kasıyorum, kitli kalacağımı sanıyorum ve sıkıyorum. Keskin bir acı hissediyorum. Aşılmaz bir duvar sanki. Fiziksel bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Kendimi çok beceriksiz hissediyorum. Herkesin kolayca yapabildiği şeyi ben neden yapamıyorum diye defalarca sorguladım kendimi ama olmuyor. Kızlık zarı yırtıldığı anda çok kanama olacağı düşündüm hep ama o aşamaya bile gelmeden kasıyorum. Bir korkum yok aslında hissettim acı var sadece. Emel

 

Eda hanımın cinsel ilişkiden korkma nedenlerinden bir tanesi şehir efsanesi olan ilişki sırasında kasılı kalıp kitlenmek.

Adınız Eda
Konu vajinismus tedavisi
Mesajınız Bir yıllık evliyim. Esimle büyük bir aşkla evlendik. Ama üzerimize kabus gibi çöken vajinusmus belası bu bir yıl içinde evliliğimizi çok yıprattı. Her gün yaşadığımız tartışmalar bizi birbirimize yabancılaştırdı. Kendime olan güvenimi kaybettim. Eşimin anlayışı ve sabrı da tükenmeye başladı. Bir çok yöntem denedim olmadı. Eşim hastalığımı kabul etmedi, her şeyin kafamda bittiğini ve bunu kendi başıma halledebileceğimi düşündü. Ama olmadı. İlişki sırasında kitlenip, kasılı kalacağımı düşünüyorum. Kitli kalan bir çiftin hikayesi beni çok etkiledi. Bu mesaji ağlayarak yazıyorum lütfen bana yardım edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir