İlk gece korkusu ve sorunlar

Cinsel İlişki Sırasında Kasılma Nasıl Engellenir?

İlk gece korkusu ve sorunlar

Almanya dan size yazıyorum, hocam eşimle ilk gece korkularım yüzünden ilişkiye giremedim ve tedaviler almama rağmen ilişkiye giremiyorum.Parmak egzersizlerini başarabiliyorum ama cinsel ilişkiye giremiyoruz eşimle. Eşimden yana çok şükür hiç bir baskı yok. Ama artık bir bebeğimiz olsun istiyorum. Açık bir yara gibi bende. Etrafta çocuk veya hamile görünce bile içim acıyor.Gerçekten şuan içimi dokuyorum size çünkü bu vajinismus hastalığımı hiç kimse bilmiyor. Mahremimiz sonuçta kimseye anlatamam.Öncelikle durmumu arz etmek istedim. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun Cevabı: Almanya’da vajinismus tedavisi alıp probleminizi hala çözememiş olabilirsiniz. Burada önemli olan doğru vajinismus tedavileri almanızdır. Vajniismus tedavisi; ilaçla, sakinleştirici ile, alkolle, anestezi ile tedavi edilmesi son derece yanlıştır. Oysa ki uygun bir tedavi ile kısa sürelerde vajinismus hastalığını yenebilirsiniz. Almanya’dan gelirken, istanbul’da vajinismus kliniğimiz için kendinize 3-5 gün ayırmanız yeterlidir.


Kimden: Buğra – Kocaeli

Konu: Sevgilimle ilişkiye giremiyorum, çok mutsuzum

merhabalar, uzatmadan konuya giriyorum sevgilimle uzun bir süre uğraşmamıza rağmen cinsel ilişkiye girmeyi başaramadık ve vajinismus tedavisi almamız gerektiğini düşünüyoruz.

Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun Cevabı: Bekar bir çok kadın, istedikleri halde sevgilileriyle ilişkiye girmekle ilgili bir takım yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle cinsel ilişkiyi tamamlayamamaktadır. İsteyip, defalarca ilişkiye girmeyi denedikleri halde bu kısır döngü yaşanmaktadır. Vajinismus kliniğimizde bir çok bekar kadın bu problemini uygun bir tedavi ile kısa sürelerde çözmektedirler. Vajinismus hastalığını yendikten sonra önce kişi kendiyle ve ilişkisiyle daha huzurlu ve mutlu olur.