Öğretmen Pelin Hanımın yorumları

Öğretmen Pelin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba sonunda ben de bir teşekkür mektubu yaziyorum ve hala şaşkınlık içersindeyim. Beni burada okuduğum mektuplar ümitlendirmişti ve tedaviye başladığım zaman acaba ben de bir teşekkür mektubu yazabilecek miyim diye düşünmüştüm ve sonunda oldu. Eşimle 1 yıldır evliyiz ve evlilik yil dönümümüze 2 gün kala ilişkiye girebildik. Kabus gibi 1 yıl geçirdik. Birbirimizi çok severek evlenmiştik, her şey çok güzel gidiyordu ta ki vajinismus ile karşılaşana kadar. Evlenmeden önce iliskiyle ilgili korkularım vardı ama bunun 1 yıl kadar sürecek bir işkence olacağını hic tahmin etmemistim. İlk başlarda bunun basit bir korku olduğunu ve atlatabileceğimi düşünüyordum ama günler haftalar aylar geçtikçe kendime olan güvenim azaldı. Hep aynı şey oluyordu: İlişkiye başlarken her şey çok güzel gidiyor çok istekli oluyordum ama tam o ana geldiğimizde vücudumu aşırı derecede kasıyordum, bunu benim ağlamalarım ve eşimin zaman zaman sinirlenmeleri de eşlik ediyordu. Eşim genelde bana karşı çok anlayışlıydı ama bu da beni kahrediyordu çünkü bunu hak etmediğimi düşünüyordum.

Etrafımızdaki insanların çocuk sorusunu sormalarına tahammülüm yoktu. Ben daha ilişkiye girmeyi bile başaramamışken nasıl anne olacaktım ki Bunu da düşünerek kendimi yiyip bitiriyordum. Cinsel terapiste gittik 7 seans ama hicbir sey değişmedi, artık ben de bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Eşimin de bana olan anlayışı artık günden güne azalıyordu, en ufak hareketimiz birbirmize batar olmuştu ki biz bu konu dışında hicbir konuda tartışma, anlaşmazlık vs. yaşamıyorduk. Tüm ümitlerim tükendiği anda internette buraya rastladım, mektupları okudum, videoları izledim ağlayarak. Benim gibi insanlar da varmış ve onlar başardıysa ben de başarırım, bu benim son şansım diyerek buraya geldik.

Saygın Bey gerçekten cok iyi bir insan, Mine hanım da öyle. Geldiğimiz günden beri çok güleryüzlü ve cok yardımcı oldular bize. 3 – 4 seansta nasıl biticek benim 1 yil süren çilem diye düşünürken sadece 3 seansta ki şehir dışına çıkacağım için ard-arda geldiğim 3 günde bu işi başardım. Daha ilk seansta kendime güven geldi hatta sevinçten ağladım. Siz bu mektubu okuyan sevgili kadınlar inanın bizim aslında hicbir eksiğimiz yok, yaşadığımız toplumun çok eksiği var cinsel bilgi açısından ve malesef bunun bize yansıması bu şekilde oluyor. Ben birçok konuda beceriksiz birisi olarak bunu da başaramadım işte diye düşünüyordum. Siz kendinize haksızlık etmeyin ve kendinize inanın, ben yaptıysam, buraya gelen diğer kadınlar da yaptıysa siz de yaparsınız, hiç vakit kaybetmeyin ve tedavi sürecinden de cekinmeyin, korkmayın. Bir an önce tedavinizi olup hayatınıza devam edin. Saygın Beye ve Mine Hanıma buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum, Allah onlardan razı olsun.