Vajinismus Tedavisi Adapazarı

Vajinismus Tedavisi Adapazarı

Melike hanımın ilk gece korkuları ile ilgili düşünceleri

Merhaba,
nereden başlasam bilemiyorum. size ilk mail attığımdaki psikolojimi hatırlıyorum da ne kadar da çaresizdim. bu illetin sadece bende olduğunu sanıyordum. aslında vajinismus olduğumu evlenmeden önce seziyordum ama evlendikten sonra geçer yapabilirim sanıyordum. sevdiğim adamla evlendim ama ilk geceden sonra anladım ki ben malesef vajinismustum. 1 ay kadar tek başıma çözmeye çalıştım. internetten ne yapmam gerektiğini araştırdım fakat 1 ay sonunda baktım ki giden benim evliliğimin en güzel günleri oluyordu. ben de değişen hiçbirşey yoktu. bir gün internette araştırma yaparken Saygın Bey’i buldum. mektupları okudum ses kayıtlarını dinledim o kadar insan yalan söylüyor olamazdı. çaresiz birşekilde Saygın Bey’e mail attım. sonrasında aradım. bana bir umut ışığı doğmuştu adeta. ben de çözebilir miyim ki dedim. ilk görüşmeye gittiğimdeki Mine ablanın o sıcak karşılaması, Saygın Bey’in anlayışı ve naifliği beni rahatlatmıştı. ve 3 seans sonunda ben de başardım bu illetten kurtulmayı. inanın tedaviden önce evlendiğime bile pişmandım. eşimin hayallerini de elinden almış bencil bir canavar gibi hissediyordum kendimi. eşimi çok seviyordum fakat yaptığımız herşey yarımdı. yediğimiz ekmek yarım, içtiğimiz su yarım. evliliğim de yarımdı. ama eşim beni hiç yalnız bırakmadı. desteğiyle hep yanımdaydı. elbette psikolojik olarak düştüğüm günler oldu. ama o her seferinde beni elimden tuttu ve kaldırdı. şimdi çok mutluyuz. artık benim de diğer kadınlardan bir farkım yok. artık ben de bir bebeğimin olduğu hayalini kurabiliyorum. bunun için Saygın Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. hayatımda verdiğim en doğru 2 karar var. bunlardan biri eşim Levent’le evlenmek, diğeri de bu rahatsızlığın çözümünü Saygın Bey’de aramak. 🙂 malesef vajinismus hastaları çok sayıdalar. size söyleyeceğim tek şey lütfen ertelemeyin. inanın çözümü çok kolay. Saygın Bey ve mine abla size ne kadar teşekkür etsem az. söylediklerim yazdıklarım o kadar yetersiz ki. Allah sizden razı olsun. Ömrünüzde en az benim kadar mutlu olun inşallah.


Vajinismus Tedavisi Adapazarı – Ayça Hanımın vajinusmus hakkındaki düşünceleri
Merhabalar;

Aylardan sonra tekrar gelmek nasip oldu şükür ki. Uzakta değiliz yakınız ama güzel haber olmadığı için bugüne dek pek gelemedik. Ama bu gelişimiz en anlamlısı, en güzeli. Bu sefer müjde vermek için geldim. Vajinismus hastalığını yenip, 3 aylık hamile olduğum haberini Mine Abla ve Saygın Beye ilk duyduğum andan itibaren hemen onlara söylemeliyim hissi vardı hep. Saygın Bey size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bendeki yeriniz çok ayrı çok özel. İyi ki yollarımız kesişti. Birkaç ay önce mutfakta ağlayıp yapamıyorum, korkuyorum, kasılıyorum, ilişkiye giremiyorum diyen bir Ayça varken bugün umut dolu, özgüvenli, yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta duran bir ayça var. Çünkü ayçanın artık yaşamı daha pespembe daha umut dolu. Geldiğim nokta beri şaşırtıyor. Ama buraya gelen herkesin Allahın izniyle yaşayabileceği bir tablo bu. Eğer okuyan arkadaşım olursa bizzat telefonlarda moral vermeye hep hazırım. Kimse canınızı sıkmasın Allah yeter ki çözümü olan dertler versin. İnanın bunlar o kadar kolaymış ki diyeceksiniz ki. Saygın Bey tekrar teşekkürler. Sizler bana yaşama inancımı ve hayallerimi geri veren insanlarsınız. İyi ki varsınız. Adapazarı’ndan AYÇA

Ayca Sakarya


Vajinismus Tedavisi Adapazarı – Yeşim Hanımın vajinusmus hakkındaki düşünceleri

Yeşim ben 3 yıllık evliyim. Sonunda bende başardım.Bu hastalıktan kurtuldum. İnsanların dolduruşları yüzünden bu hale geldim. Düğüm gününde bile canın çok acıyacak,çok kanaman olacak diye ben ilk gece korkusu yaşadım. Yapamadıkça yarın yaparız, öbür gün yaparız diye diye erteledikçe erteledik.Evimde huzur yoktu.Hiçbir zaman olmayacak eşim beni boşayacaktı. Ömür boyu böylemi yaşayacağım diyordum.Sonra internetten karşıma Kayra Bera çıktı. Sadece 4 seansda başardım.Hiçde korkulacak bişey yokmuş,boşyere 3 yılım gitmiş. Hiçbir acı hissetmedim ve kanamadı o kadar korkulacak kadar olmadı.Şimdi çok şükür evimde huzur var,eşimle çok mutluyuz.Birbirimizi daha çok seviyoruz. Şimdi tek istediğimiz bir çocuğumuzun olması ve daha da mutlu olmak. Mine Ablam Ve Saygın Hocam Allah sizi iyiki karşıma çıkardı. Siz benim mutlu olmama vesile oldunuz. Allah’ta sizin gönlünüze göre versin inşallah. Güleryüzünüz ve samimiyetiniz için kısacası herşey için çok teşekkür ederim. Sizi hiç unutmayacağım. Sizi çok seviyorum.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi Adapazarı – Nihan Öğretmen 16-11-2015

Merhaba Saygın Bey

Ben 1,5 yıllık evliyim. Birgün size vajinismusu yendim diye teşekkür mektubu yazacağım aklıma bile gelmezdi. Çünkü her vajinismus hastası gibi umutsuzdum; asla iyileşemeyeciğimi düşünürdüm. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Cinsellik hariç her konuda birbirimizi tamamlıyorduk, herkes gibi ilk gece korkusu bende de vardı. Nitekim evlendiğimiz gece de ilişkiye giremedik. Eşim: olsun acelemiz yok,yaparız demişti. Ama ben her olmayan gün için daha da korkmaya ,endişelenmeye başlamıştım. Günler,haftalar ayları kovalıyordu. Eşim her ne kadar anlayış göstersede benim için rahat değildi. İlişkiye giremediğim için kendimi evli görmüyordum. Hayattaki her şeyi buna endekslemiştim. Eşimle ilişkiye giremediğim için çok ağlıyor ,eşimle kavga bile ediyordum. Kimseyle paylaşamıyordum. Sonra internetten araştırma yaptım. Bunun adı VAJİNİSMUS diye bir hastalıkmış. Hemen doktora gittim. Bana birkaç antideprasan ve kas gevşetici ilaç verdi. Bunları çözümü olmazsa da içki içip sarhoş olmamı söyledi. Başka doktorlara gittiğimde de parmak egzerzisi önerdiler. Tabi bunlarda fiyaskoyla sonuçlanınca artık ümidim bitmişti. Ama kendi kendine de yok olacak bir illet değildi vajinismus.
Tam artık iyileşeyeceğimi vajinismusla yaşayacağimi sandığım bir gün internette Saygın Beyin sitesini gördüm. Adapazarından iletişime geçtiğimde çok nazik ve samimi bir sesle karşılaştım. Bu ses beni yeniden ümitlendirmişti. Eşimle karar vermiştik. Artık ne olursa olsun gerçekten vajinismustan kurtulmak istedim. Gittiğimizde önce Mine Hanımla tanıştık. Çok cana yakın güler yüzlüyle bizi karşıladı. Sonra Saygın Beyle tanıştık. Beni vajinismus tedavisinin boyutları hakkında bilgilendirdi. Küçüklüğümden beri etrafımdakilerinin ilişkiye girmekle yanlış bilgilendirmeleri beynimde adeta bir kartopuna dönüşmüş. Oysaki bunların hiçbiri doğru değilmiş. Ne acı varmış,nede başka bir şey. Yani dışarıdaki hiçbir kadından farkım yokmuş. 4 seanstan sonra eşimle ilişkiye girdiğimde inanamadım. HERŞEY BU KADAR KOLAYMIŞ
Hatta bu satırları yazarken 6 Aylık hamileyim, vajinismus arkasından muhteşem bir duygu
Bu mektubu benim yaşadıklarımı yaşayan biri elbet okuyacaktır. Sizlere tavsiyem; ASLA vajinismusu ertelemeyin. Sevgili Doktorum Saygın Beyin sayesinde hayata bakış açım bile değişti. Nekadar teşekkür etsem az gelir. Yaşadığım sürece hep duacınızım Adapazarı’ndan SONSUZ TEŞEKKÜRLER


Vajinismus Tedavisi Adapazarı/Serdivan – Bilge Hanımın Vajinismus hakkında yorumları

Sözlerime nasıl başlasam bilemiyorum. Anlatacak çok şey var ama kalemim yettiğince birşeyler anlatmaya çalışacağım. Ben de vajinismus denilen sıkıntıyı yaşadım. Zannederdim ki sadece benim başımda bu dert benim gibi çok az kişi vardır. Ama öyle  değilmiş, gizli kalması gereken bir mesele olduğu için kimse bilmiyor. Ben 1 senelik evliydim. Saygın Beye geldiğimde daha önce bir …….. gittim. Tam 10 seans aldım. Ama sonuç hüsran, ……. bizi oyaladı da oyaladı. O olmadı hocalara başvurduk. Onlarda iyi bir doktora gidilmesi gerekiyor biz sadece dua ederiz dediler. Onların duaydı belki bilemem internette gezinirken Kayra Bera Kadın Sağlığı Merkezine rastladım.Vajinusmus hastaların başarı mektuplarını okudum. Saygın beyin videolarını izledim. Hemen aradım. Mine Abla o güzel sesiyle açtı telefonu,bana güven verdi konuşması ve eşime söyledim hemen. Eşimde hiç sorun yaratmadı sağolsun hemen randevu aldık ve hemen başladık seanslarımıza. Tam 4 seansta sorunum haloldu. Kanserin bile tedavisi var vajinismusun tedavisi yok derdim. Meğer varmış ve çok da kolaymış. Şuan okadar mutluyum ki anlatamam. Kaybolan güvenimi kazandım. 1 sene boyunca gülmeyen  yüzüm artık gülüyor. Eşimle aramız düzeldi. İnsanlarla konuşurken artık utanıp saklayacağım bir sorunum yok. Sorulan çocuk sorularına gülerek cevap veriyorum. Çocuk lafını duymak,hamile kalmayı beklemek meğer nekadar güzel bir şeymiş. Şimdi bebek haberi bekliyoruz. Allah bu sıkıntıyı yaşayan herkesin yardımcısı olsun. Zaten buraya gelip bu mektubu okuyorsanız  sorun bitmiştir demektir. Hadi geçmiş olsun.
BİLGE


Vajinismus Tedavisi Adapazarı – Hilal Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba ben 20 yaşında 2,5 yıllık evliyim. Vajinusmus hastasıydım. Eşimle birlikte olamıyordum. Her ilişki denememizde çok kasılıyor ve çok mutsuz oluyordum. Psikolojim iyice bozulmuştu. Vajinismus hastalığımın hakkında internetten araştırma yapmaya başladım, evet biraz geç kalmış ama aradığım ve güveneceğim bir doktor arıyordum. Artık zaman kaybı yaşamak istemiyordum ve Saygın Beyi buldum. Vajinismus yazılarını okudum Saygın beye güvenmemi sağladı. İlk seansımız çok iyi geçti kendime güvenmeye başlamıştım. Bizim işimiz gereği çok fazla gidemiyorduk. Seanslarda doktorumun dediği egzersizleri yapmaya başladım. Güvenim yerine gelmişti korkularım yok olmuştu. Eşimle birlikte olmuş mutlu sonuca ulaşmıştım. Çaba gösterin sizde yapabilirsiniz. Ben vajinismusu yendim, sıra sizde. Teşekkürler..
Adapazarı’ndan Hilal
Hilal adapazari