Vajinismustan Kurtulmak

Vajinusmus nedeniyle mutsuz ve kaygılı bir psikolojik ruh halinde gören çaileniz sizden uzaklaşabilir. Yalnız şunu unutmayın ki hayatta hiçbir sorun size özel ve kalıcı değildir. Vajinusmusta sizin için, size özel değildir ve sizin için vajinusmusta kalıcı değildir.  Gerçekten aşırı kaygılarınız varsa, vajinismustan kurtulmanın yolu öncelikle içinde bulunduğunuz durumun farkında olmanız ve bu durumu kabul etmenizdir. Vajinusmus içinde aynı şeyler geçerlidir. ikinci aşama ise probleminiz olan vajinusmusun çözümünü odaklanmanızdır. Vajinusmusun çözümüne yönelik düşünmeye başladığınızda, sizin için o ana kadar imkansız görünen çözümleri görmeye başlasınız. Sadece çözüm bulmak yeterli olmayıp, ilk adımı atmanız ve çözüme yönelik eylemlere geçmeniz gereklidir. 

Vajinusmus hastalığınızdan kurtulmak için, vajinismus nedeniyle duyduğunuz kaygı, harcadığınız enerjinin, çok önemli bir kısmını, problemi çözmek için harcayarak  vajinusmustan kurtulabilirsiniz.

Yarın için iyi şeyler dilemek, beklemek en iyisi. Dün bitti, yarın ise belirsiz. Gerçek ise şuandır. O yüzünden  anınız kıymetini bilin.

Vajinismus tedavisi istanbul – Editör Esin hanımın vajinismus ve vajinismus hastalığının hayatına getirdiği sıkıntıları çekerken, içinde bulunduğu süreci, sizi vajinismus hastalığının getirdiği problemler yönünden bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus olduğunuzu başta kabul etmeyip yada zamana bırakıp, vajinismusun getirdiği problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Vajinismusu yaşarken kendinizle ilgili güveninizi ve inancınızı kaybedebilirsiniz. Vajinismustan kurtulmanın en önemli unsurlarından bir tanesi, durumunuzun tespit edilmesi ve kabullenilmesini takiben çözüm için adıma atmaktır. Vajinismus hastalığınızı kabullenmeniz aylarca sürebilir. Oysa ki uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismus hastalığını yenersiniz ve vajinismustan evliliğinizi kurtarırsınız.  

Tıpkı vajinismus problemi yaşayan editör Esin hanım gibi…

Vajinismus tedavisi Avusturya – İşletmeci Habibe hanım

VaJjinimus olmanın ne demek olduğunu sadece vajinismus olan biri anlayabilir düşüncesinde olabileceğinizi düşünerek sizi vajinismus konusu ve vajinismus hastalığının getireceği problemler hakkında uyarmak amaçlı habibe hanımın okuduğunuz makaledeki süreçleri farklı boyutuyla yaşadığını görebilirsiniz.

Vajinismus sizin kabusunuz olmasın. Çünkü sizi herkes en mutlu örnek bir çift olarak görürken, gece olduğunda örnek veya mutlu bir çiften başka herşey olduğunuzu hissedersiniz. Kendinizi vajinismus hastalığı yüzünden  tam bir kadın olarak göremeyebilirsiniz. Kendinizi herkesten farklı hissedebilir,  kadınlığı bile olmayan bir varklık gibi hissedebilirsiniz. Oysa bu konuyla ilgili vajinismus tedavisi almanıza rağmen, vajinismus problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bütün bu olumsuz durumlara rağmen, vajinismus problemini kesinlikle çözemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Oysaki sizde kesinlikle diğer kadınlardan farklı yaratılmadınız ve diğer çiftlerdende kesinlikle farklıda değilsiniz. O yüzden de size uygun olabilecek bir vajinusmus tedavisi ile kısa süreler içersinde vajinismus problemini yenip daha önce vajinismus hastalığını yaşayıp, kurtulduktan sonra “bu muymuş vajinismus” dememeniz için hiçbir sebebiniz yok.