İlk Gece Korkusu (Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum)

 

ilk gece korkusu nasıl yenilir?İlk gece korkusu, yani sevdiğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz fakat cinsel ilişkiye giremiyorsunuz. İlişki korkusu diğer günlerde de devam eder. Sonuçta vajinismus olduğunuzu anlarsınız. Vajinismus hastalığınızın getireceği sorunlarla evliliğinizi devam ettirmeniz zordur. Çünkü ilk gece korkusu devam ettikçe, ilişkiye giremeyip ve deneyip olmadıkça da cinsel ilişkiden kaçarsınız. Fakat doğru vajinismus tedavileri ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilirsiniz. Oysa ki vajinismus devam ederse, evliliğiniz eninde sonunda yıpranır, eşinizden boşanabilirsiniz. Tekrar evlendiğinizde bile yine yeniden vajinismusun getirdiği problemleri taşırsınız. 

Bir fikir vermesi için Kıbrıs'tan gelen Gaye Hanımın ilk gece korkusu yüzünden yaşadıkları size bir fikir verebilir.

 

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Öğretmen Gaye Hanımın ilk gece korkusu hakkındaki yorumları

İçinizde ilk gece korkusu olsa da vajinismusla karşılaşacağınız aklınıza gelmezdi. İlişki anında kasılır, kapı duvar hissedip, kitlenip ve denedikçe olmayınca ilişkiye girmeyi bırakabilirsiniz. Kendinizi ev arkadaşı gibi hissedebilir, eşinizden ayrılmayı düşünebilir hale gelebilirsiniz. Neden ben, ne eksiğim var diye düşünürsünüz. Acaba eşimle değilde başka bir adamla evlenseydim yine vajinismus olur muydum? diye sorgulayabilirsiniz.

GayeKibris

 

 

Vajinismus sinsi bir hastalıktır. Sizi gereksiz şekilde yıpratır, yorar. Birçok neden sizin ilk gece korkunuzu yaşamanıza neden olabilir. Aşağıda vajinismus tedavi merkezimizde vajinismus nedeniyle başvuran hastalarımızın ilk gece korkusu ile ilgili düşüncelerini okuyacaksınız bununla birlikte genel olarak ilk gece korkularını şöyle toparlayabiliriz.

 

Vajinismusa neden olarak;

 • Çocukluktan kalan cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili korkular yanlış düşünceler
 • katı toplum, ahlak anlayışı
 • cinsellikle ilgili yanlış inanışlar, ayıp, günah gibi suçluluk uyandırıcı kavramlar
 • Daha önce yaşamış olduğunuz  cinsel ilişkiler
 • Kızlık zarının mutlaka korunması gereken bir değer olduğu ve cinsellik hakkında yanlış öğretiler.
 • Cinsellikle ilgili ve erkek arkadaşlarla ilgili kurallar
 • Taciz, tecavüzler
 • Ahlaki, dini yanlış yönlendirmeler
 • Cinsellikle ilgili eksik bilgiler
 • Daha önce yapılmış jinekolojik müdahale ve işlemler nedeniyle sonradan gelişen cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkular

Vajinismus evliliğinizin ilk başından itibaren her an iş hayatınızı ve sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. Ufak tartışmalar vajinismus nedeniyle daha büyük problemlere yol açabilir. O yüzden de ilişkiye girememe durumunuzu ortadan kaldırmak için bir an önce küçük bir çaba harcamanız, hayatınızı, evliliğinizi olumlu yönde etkiler. O yüzden de hayatınızı ve evliliğinizi seyretmeyin, yönetin.


Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelen vajinismuslu hastalarımızın ilk gece korkularının bir kısmını şöyle tariflediler.

 

Nilay-so

 

Nilay-Tsk

Vajinismus hastası Betül (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Acı hissi, canımın yanacağı hissi
Yine yapamayacağım korkusu, yine cinsel ilişkiye giremeyip eşime ve kendime mutsuzluk vereceğim düşüncesi
Evlenmeden önce eşimle cinsel uyum üzerine problem yaşamaktan korkuyordum,. evlilik sonrası cinsel birliktelik olmadığından hala devam ediyor.
Cinsel ilişkiye girmek ile ilgili korkularım; her nekadar cinsel ilişkinin doğal birşey olduğunu bilsemde can acısı korkum var galiba. Vajinismus tedavi sürecinde başarılı olup, sonra gerçek hayata geçirme aşamasında yine cinsel ilişkiye girememekten korkuyorum.
Cinsel ilişkiye girerken konsantrasyon problemi çektiğimi düşünüyorum ve bundanda kurtulamama endişem var.
Bazen cinsel ilişkiye girememe sorunlarının eşime karşı olan duygularıma zarar getirmesine izin verdiğimi ünüyorum, buna engel olamamakta korkutuyor.

Vajinismus hastası Reyhan (İstanbul) haımın ilişkiye girememekle ilgili düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 

Adım reyhan
3 yıllık evliyim. Eşimle  severek evlendik. İlk gece korkum daha evlenmeden vardı. Sebebi bu cinsel  ilişkinin bizim toplumumuzda ağrılı, acılı, kanamalı diye anlatılmasından dolayı. Evlendik ilk gece çok yorgun olduğumuz için cinsel ilişkiyi denemedik. Sonra regli bitti ve denemeye  başladık, ilişki sırasında  ağrı hissedip bıraktırdım. Bunun devamındaki günlerde süreç hep benzer şekilde devam etti. Seks yapmak benim için keyif veren bir işe girişmekten öte, kabus dolu şeyler yaşamaya döndü. Akşam olsun hiç istemiyordum, bundan kaçmaya çalışıyordum. Psikolojim bozulmuştu, bir süre denemeyelim,ilişkiye girme denemelerine ara verelim, kafam dağılsın dedim. Ve bu süreç 2 yıl  boyunca sürdü. Artık hiç deneme yapmıyor evde iki arkadaş gibi yaşıyorduk. İlk zamanlar işime gelen bu durum, zamanla dank etmeye ve eşimle kopmamıza sebep oldu. Birbirimizle kavga eder uzaklaşır olduk. Hatta bir ara  vajinismus yüzünden boşanmayı bile düşündük. Ama birbirimizi çok sevdiğimizden bu sıkıntının üzerine gitmeyi, çözmeye çalışmaya başladık. Yeniden deneme yaptık. Ön sevişme tutkulu olamıyordu,ilişkiye girme kokularım yüzünden. Biz de direk ilişkiye  denemeye odaklandık ve ilişkiye girmeye çalıştık. Ama o  ilişki esnasında bir duvara çarpıyor gibi olduğu için korkup bıraktırdım. 3 yılda korkularım iyice ilerledi. Psikolojim alt üst ilişkiye giremediğim için, Vajinusmus hastalığını  halledip kurtulmak istiyorum. 7.8.2017

 Vajinismus hastası Zeynep (İstanbul) hanımın ilişkiye girmekle ilgili korku ve yaşadıkları 

İsmim Zeynep;
27 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır evliyim. Eşimle sevgili dönemi dahil olmak üzere 7 yılı aşkın süredir beraberiz. Evlilik kararını tereddütsüz aldım, ama ilk gece korkusu nişanlılıktan itibaren içimi kemirmeye başlamıştı. Bunu o zamanlar eşimle paylaştım o da bunun sorun olmayacağını söyledi ki işin açığı bu durum aramızdaki bağı gerçekten de etkilemedi diyebilirim. Ama hayatımın sonuna kadar vajinismus yüzünden böyle iki ev arkadaşı gibi yaşayamazdım. Stresli günler geçirdik,vajinismus için  tedaviye karar verdiğimizde araştırmaya başladım. Bir çok hekim karşımıza çıktı, süreç , psikolojik olduğu için hekime ısınmak, ilk izlenim, güven, çok önemli benim için. 


Vajinismus hastası Eczacı Esra (Almanya) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Nerden geliyor bilmiyorum, Beynimle mi?, Geçmişimle mi? İlk gece korkularım özetlersem; acıyacak diye korkuyorum, beğenilmemekten korkuyorum, tecrübesizlikten korkuyorum, bağlanmaktan korkuyorum, eşimin tecrübesizliğinden korkuyorum.


Vajinismus hastası Finans Uzmanı Didem (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Evlendiğimizin ilk gecesinden itibaren kasılmalarım yüzünden cinsel ilişkiye giremiyorduk. Bilinçaltındaki korkular nedeni ile cinsel ilişkiye girememek benim açımdan süpriz değildi fakat eşim bayağ şaşırdı, 2 gün sonra balayına çıktık, orda hallederiz diye düşündük fakat yine cinsel ilişkiye giremeyip yine hayal kırıklığı yaşadık. Sonrasında bir çok kez cinsel ilişkiye girme denememize rağmen ilk gece korkuları nedeni ile başarısızlıkla sonuçlanıyordu ve beim korkumda büyüyordu tabii.

Eşim birgün olacak diye beni ve kendini avutmaya çalışıyordu fakat ben onun kadar iyimser değildim. Hemen harekete geçmeye karar verdim ve eşimle birlikte jinekoloğa gittik. Vajinismus hastası Ülkü (Balıkesir) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 • İlk gece korkularım hakkında; 3 aylık evliyim, Mesleğim ebe hemşireyim. Eşimle 2 yıllık flört döneminden sonra birbirimizi severek evlendik. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık, tek sorunumuz vajinismus oldu. Evlenmeden önce böyle bir sorunumun olduğu hiç aklıma gelmezdi. İlk gece ile ilgili hiçbir korkum yoktu fakat evlendikten sonra böyle bir sorunun olduğunu farkettim. ilk başlarda kabullenemedim.


Vajinismus hastası Öğretmen Fatma (Samsun) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 • Vajinismus bizim kabusumuzdu. 4.5 yıllık evliydik ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum. Vajinismusun dünyadaki en zor şey olduğunu ve asla kurtulamayacağımı düşünüyordum. Bir çok doktor durumumuza çözüm bulamamış ve teşhis dahi koyamamışlardı, üstüne birde rahatsızlığın eşimde olabileceğini söylemişlerdi. bunun üzerine hem eşim boşa tedavi gördü hemde zaman kaybettik.

Vajinismus hastası Bankacı Nuray (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Her sorunu aşabileceğimizi düşünerek birbirimizi severek ve bir ömür geçirmek için evlenmiştik. Evliliğimin ilk haftasında ilk gece korkusu karşımıza çıkmıştı. Bu durum nedeniyle ikimizde çok mutsuzduk, vajinismus kabus gibi üzerimize çökmüştü. Kafamda kurduğum şehir efsaneleri vardı. bunlar cinsel ilişkiye giren çiftlerin kitlenme öyküleri, kanamanın çok olacağı ve kanamadan dolayı hastaneye gitmek durumunda kalmak gibi gibi...


Vajinismus hastası 10 yıllık evli  Avukat Arzu (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

10 yıldır ilk gece korkusunu yaşıyorum. ancak sebebini bilmediğim bir nedenden korkuyordum. Korkudan ziyade tedirgindim.


Vajinismus hastası 2.5 yıllık evli Ev hanımı Funda (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

2.5 yıllık evliyim. Her gecem ilk gece korkusu nedeniyle bana ve eşime zehir olmuştu. 2. evliliğimi yapana kadar vajinismusun bir hastalık olduğunu düşünemedim taki aynı vajinismus problemleri ile karşılaşana kadar. Hiçbirşey beni vajinismusun üzdüğü kadar üzmemişti.


Vajinismus hastası Ev Hanımı Gökçenur (Rize) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Gökçe Hanımında tıpkı sizin gibi ilk gece korkusu vardı. Herkes Evliliğinin başlarında gülerken, mutluyken onun evliliği kabus gibiydi. İlk başlarda basit bir korku gibi düşünüyordu ama zamanla bunun korkudan daha farklı birşey olduğunu farketti ve bunun vajinismus olduğunu yani cinsel ilişkiye girememe olduğunu anladı.

İlk gece korkusu ile Rize'den vajinismus tedavi merkezi istanbul'a geldi. 3 kez geldi ve tedavi seansı sırasındaki vajinismus ile ilgili düşüncelerini takip edip daha sonra vajinismusu çözdükten sonraki teşekkür e-mailini takip edebilirsiniz. Sizde isterseniz vajinismusu çözebilirsiniz.

 

Vajinismus Tedavisi Sakarya - Gizem Hanımın ilişkiye girememe nedenleri ve korkuları

 

Merhaba Ben Gizem; 1,5 yıllık evliyim. Bugün ilk seansımıza gireceğim. Benim için kabullenilmesi çok zor olan bir rahatsızlığı yenmek için ilk adım. Eşimle 4 yıllık görüşmemizin sonunda çok severek evlendik. Evlenmeden öncede düşündüğüm zaman da bir takım korkular yaşadığımın farkındaydım. Ancak bunun bu kadar büyütülecek ve bu zamana kadar uzayacak bir rahatsızlık olabileceğini hiç aklıma getirmemiştim. Balayımızda eşimle birlikte olmak isteyip de olamayınca çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım. Severek evleniyorsunuz kendinizi ve eşinizi mutlu etmek istiyorsunuz belki de en mutlu günlerinizi yaşayacaksınız ama o dönem benim için tam anlamıyla zehir olmuştu. Şuan düşündüğümde gerçekten vakit kaybettiğimin farkındayım. Fakat bu problemi Allah’ın izniyle en kısa zamanda çözüp hayallerime kavuşmak istiyorum. Bunun içinde ilk adımı atıyorum. Yeneceğime inanıyorum.

 

 

Vajinismus Tedavisi Sakarya - Hilal Hanımın ilişkiye girememe nedenleri ve korkuları

Ben Hilal;
21 yaşındayım, 5,5 aylık evliyim. Eşimle çok severek, yıllarca görüşerek evlendik. Nişanlıyken  endişelerim vardı. İlk gecemi nasıl yaşacağım, ben yapamam,beceremem gibi korkularım vardı üstümde  okadar büyük bir yük vardı ki.Bu korku tarif edilemez. Nihayet o gün geldi çok korkuyordum.Ve zorda olsa oldu. Çok kastım kendimi, çok korktum,ondan sonra bir daha olmadı zaten,ilk gece nasıl yaptım ya diyorum kendime bir daha olmaz, o acıyı kaldıramam diyorum. Sanki bir tek bende var gibi bu rahatsızlık. İlk zamanlarda vajinusmus diye bir rahatsızlık olduğundan haberimiz bile yoktu.Ama eşimden Allah razı olsun o hep anlayışlı davrandı,sonrası Saygın Beyi buldum. Görüşmeye geldim ve görüşmede bile inanılmaz rahatladım.Ben neden yapamıyım diye düşündüm.Bugün ilk seansıma geldim.Ve bundan kurtulmak istiyorum,beni artık hapsetti resmen bitsin artık diyorum.Psikolojik olarak çöktüm. Hele ki hamile bayanları gördükçe daha çok üzülüyorum. İnşallah bende başaracağım.

 

Vajinismus Tedavisi Bursa - Elif Hanım'ın ilkgece korkuları ve nedenleri

Merhaba Ben Elif, 28 yaşındayım ve 3 yıllık evliyim.Bunu ilk seansıma girmeden önce yazıyorum ve şuan çok stresliyim. Buraya bir an önce sorunumu çözmek için geldim. Gerçekten uzun bir zaman geçti ve ben sorunumu çözememiştim. Nasıl olacak nasıl yapacağım diye çok büyüttüm içimde,işte bu zamana kadar boşuna bekledim aslında. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Ama böyle bir şey yaşayacağımızı nereden bilirdik.Bu sıkıntımız okadar büyüdü ki zaman geçtikçe moralim daha da bozulmaya başladı.Doktora gitmeyi sürekli ertelediğim için bu seferde kendimi daha mutsuz hissetmeye başladım.İlişki esnasında çok acı çekeceğimi hissettiğimden bu durumu ertelemek zorunda kaldım.Ama burdayım, bu işi çözmek için hazırım.


 • İlk gece korkuları yaşayan Nurdan Hanımın Yorumları
 • merhaba saygın hocam 23 yasındayım ismim nurdan bundan 6 ay önce 24 nisanda evlendik esimle daha önceden 6 yıllık beraberliğimiz var başıma böyle birşey geleceğimi tahmin bile etmezdim ilk geceden beri korku eşimden kaçıyorum her gün kavga ediyoruz bende istiyorum ama içimdeki korku kalbimi sıkıştırıyor halbuki eşimi çok seviyorum eşim artık dayanamadığını boşanacağını söylüyor etrafımdaki bizden önce evlenen insanların hamile olması beni çok üzüyor kıskanmak değil ama imrenmek benim neyim eksik diyorum ben neden yapamıyorum anne olmayı çok istiyorum biçbir problemimiz yok ama bu korku yüzünden herkesle bağımı kopardım dışarı bile çıkmıyorum yataktan bile çıkasım yok etrafımdaki insanların bebek yok mu sorularına daha düşünmüyoruz diyorum en önemlisi bu konuyu anlatıp içini dökecek kimsenin olmaması öyle bir zor durum ki eşime böyle bir hastalığın olduğunu söylediğimde saçmalama bu senin takıntın kuruntun dedi eşim benden ayrı yatıyor şimdi neden beraber yatmadığımızı sorunca aynı yatsak ne olur arkadaşız zaten bişey yaptığımız mı var diyor sen ne biçim kadınsın diyor bu satırları yazarken bile gözyaşlarımı tutamıyorum yapamadığımı düşündükçe bazen kendimi o kadar çok öldüresim geliyor ki sabır diyorum sabır internette bu sorunuma çözüm ararken sizin isminizle karşılaştım sizinle yüzyüze konuşmayı inanın çok isterdim tek dileğim bir gün benimde anne olmam size içimi dökmek bile beni bir nebze rahatlattı herşey için teşekkürler iyi akşamlar hocam...
  • Yeliz hanım kocaeli vajinismus hastalığı  sırasında   yaşadıkları
 • Ben Yeliz; 29 yaşında  ve 7 yıllık evliyim. Eşimle evlendiğimizde 22 yaşındaydım, severek ve isteyerek evlendik. Ancak yaşadığımız sıkıntılardan dolayı sanki birbirini istemeyen bir çift gibiydik. Herkesin düşündüğü gibi kolay olur, yarın hallederiz, haftaya çözümleriz bir sonraki ay gibi diyerek aylarımız, yıllarımızı vajinismusla boşuna geçirdik. İsmini bile bilmediğim ilk kez öğrendiğim rahatsızlığa vajinusmusum. Birkaç kez kadın doğuma , psikoloğa bu konuda uzman olduğunu düşündüğüm kişilerle görüşüp tedavi oldum. Hiç bir şey değişmedi. Hatta operasyonla kızlık zarımı aldırdım ve  genişletme işlemi bile yaptırdım. Bu kez oldu dedim ama sonuç yine aynıydı. Sanırım yanlış branş seçimi ile boşuna vakit harcamıştım. Bu tarz tedavilerde çok yüksek rakamlara yapıldığını duyduğum içinde bir türlü başlayıp çözüme kavuşamamıştım. Bir tanıdığımın tedavi olup başarılı olup çocuk sahibi olduğunu duyduğum zamanda tüm cesaretimi toplayıp gelmeye karar verdim. Görüşme yaptıktan sonra tedaviye başlamaya karar verdik. Kolay değil 7 yıl bu süreçte vajinismus nedeniyle  çok şey yaşadım. Her şeyin hayırlısı diyorum.25.7.2017

 • İlk Gece Sendromu, Vajinismus ve Evliliğiniz başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz...
 

JoomlaWatch Visitors


76.3%Turkey Turkey
15.9%United States United States
1.7%Germany Germany
1.4%Georgia Georgia
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.5%Kuwait Kuwait
0.4%Austria Austria
0.3%France France
0.3%Netherlands Netherlands
0.3%China China

Bugün: 72
Dün: 650
Bu Hafta: 1493
Geçen Hafta: 6935
Bu Ay: 28394
Geçen Ay: 46873
Toplam: 1302559

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users