İlk Gece Korkusu (Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum)

ilk gece korkusu nasıl yenilirİlk gece korkusu, yani sevdiğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz fakat cinsel ilişkiye giremiyorsunuz. İlişki korkusu diğer günlerde de devam eder. Sonuçta vajinismus olduğunuzu anlarsınız. Vajinismus hastalığınızın getireceği sorunlarla evliliğinizi devam ettirmeniz zordur. Çünkü ilk gece korkusu devam ettikçe, ilişkiye giremeyip ve deneyip olmadıkça da cinsel ilişkiden kaçarsınız. Fakat doğru vajinismus tedavileri ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilirsiniz. Oysa ki vajinismus devam ederse, evliliğiniz eninde sonunda yıpranır, eşinizden boşanabilirsiniz. Tekrar evlendiğinizde bile yine yeniden vajinismusun getirdiği problemleri taşırsınız. 

Bir fikir vermesi için Kıbrıs'tan gelen Gaye Hanımın ilk gece korkusu yüzünden yaşadıkları size bir fikir verebilir.

 

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Öğretmen Gaye Hanımın ilk gece korkusu hakkındaki yorumları

İçinizde ilk gece korkusu olsa da vajinismusla karşılaşacağınız aklınıza gelmezdi. İlişki anında kasılır, kapı duvar hissedip, kitlenip ve denedikçe olmayınca ilişkiye girmeyi bırakabilirsiniz. Kendinizi ev arkadaşı gibi hissedebilir, eşinizden ayrılmayı düşünebilir hale gelebilirsiniz. Neden ben, ne eksiğim var diye düşünürsünüz. Acaba eşimle değilde başka bir adamla evlenseydim yine vajinismus olur muydum diye sorgulayabilirsiniz.

GayeKibris

 

 

Vajinismus sinsi bir hastalıktır. Sizi gereksiz şekilde yıpratır, yorar. Birçok neden sizin ilk gece korkunuzu yaşamanıza neden olabilir. Aşağıda vajinismus tedavi merkezimizde vajinismus nedeniyle başvuran hastalarımızın ilk gece korkusu ile ilgili düşüncelerini okuyacaksınız bununla birlikte genel olarak ilk gece korkularını şöyle toparlayabiliriz.

 

 

İlk gece kasmamak için ne yapılmalıdır

Öncelikle daha önce çevrenizden duyduğunuz, sizi tedirgin eden ilk gece yorumlarına kulaklarınızı tıkayın. Çünkü ilk gece korkusu yaşayanlar, ilk ilişki deneyimlerini kendilerini kasarak, dişleri sıkıp ilişkiye girmeye çalıştıklarından ilk gece yorumları da hatalı ve abartılı tecrübelerin yansımasıdır. Bu şekilde cinsel ilişkiye girenler, ilişki anında kendilerini aşırı kasarak ve yeterli ıslanmaları olmadığından vajen girişleri tahriş olur, yırtılır ve acır. Oysa ki kendilerini kasmayıp, yeterli ıslanmaları olup ve kendilerini hazır hissettikleri an ilikiye girdiklerinde çok daha rahat ve kolaylıkla sorunsuz cinsel birliktelik yaşarlar.

 

İlk geceyi yaşayanların yorumları nelerdir

 

İlk gece korkusu nedenleri

Vajinismus evliliğinizin ilk başından itibaren her an iş hayatınızı ve sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. Ufak tartışmalar vajinismus nedeniyle daha büyük problemlere yol açabilir. O yüzden de ilişkiye girememe durumunuzu ortadan kaldırmak için bir an önce küçük bir çaba harcamanız, hayatınızı, evliliğinizi olumlu yönde etkiler. O yüzden de hayatınızı ve evliliğinizi seyretmeyin, yönetin.


Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelen vajinismuslu hastalarımızın ilk gece korkularının bir kısmını şöyle tariflediler.

 

Nilay-so

 

Nilay-Tsk

Vajinismus hastası Betül (Muhasebeci/İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

Acı hissi, canımın yanacağı hissi
Yine yapamayacağım korkusu, yine cinsel ilişkiye giremeyip eşime ve kendime mutsuzluk vereceğim düşüncesi
Evlenmeden önce eşimle cinsel uyum üzerine problem yaşamaktan korkuyordum,. evlilik sonrası cinsel birliktelik olmadığından hala devam ediyor.
Cinsel ilişkiye girmek ile ilgili korkularım; her nekadar cinsel ilişkinin doğal birşey olduğunu bilsemde can acısı korkum var galiba. Vajinismus tedavi sürecinde başarılı olup, sonra gerçek hayata geçirme aşamasında yine cinsel ilişkiye girememekten korkuyorum.
Cinsel ilişkiye girerken konsantrasyon problemi çektiğimi düşünüyorum ve bundanda kurtulamama endişem var.
Bazen cinsel ilişkiye girememe sorunlarının eşime karşı olan duygularıma zarar getirmesine izin verdiğimi düşüyorum, buna engel olamamakta korkutuyor.
İlk gece ilişki anında kasmamak için ne yapmalı diye düşündüm. İlk geceyi yaşayanların yorumlarını okuduğumda kas gevşetici ilaçlar, emla krem, kayganlaştırıcı jeller kullanıldığını öğrendim fakat bana faydası olmadı.

Vajinismus hastası Reyhan (İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Adım reyhan
3 yıllık evliyim. Eşimle  severek evlendik. İlk gece korkum daha evlenmeden vardı. Sebebi bu cinsel  ilişkinin bizim toplumumuzda ağrılı, acılı, kanamalı diye anlatılmasından dolayı. Evlendik ilk gece çok yorgun olduğumuz için cinsel ilişkiyi denemedik. Sonra regli bitti ve denemeye  başladık, ilişki sırasında  ağrı hissedip bıraktırdım. Bunun devamındaki günlerde süreç hep benzer şekilde devam etti. Seks yapmak benim için keyif veren bir işe girişmekten öte, kabus dolu şeyler yaşamaya döndü. Akşam olsun hiç istemiyordum, bundan kaçmaya çalışıyordum. Psikolojim bozulmuştu, bir süre denemeyelim,ilişkiye girme denemelerine ara verelim, kafam dağılsın dedim. Ve bu süreç 2 yıl  boyunca sürdü. Artık hiç deneme yapmıyor evde iki arkadaş gibi yaşıyorduk. İlk zamanlar işime gelen bu durum, zamanla dank etmeye ve eşimle kopmamıza sebep oldu. Birbirimizle kavga eder uzaklaşır olduk. Hatta bir ara  vajinismus yüzünden boşanmayı bile düşündük. Ama birbirimizi çok sevdiğimizden bu sıkıntının üzerine gitmeyi, çözmeye çalışmaya başladık. Yeniden deneme yaptık. Ön sevişme tutkulu olamıyordu,ilişkiye girme kokularım yüzünden. Biz de direk ilişkiye  denemeye odaklandık ve ilişkiye girmeye çalıştık. Ama o ilişki esnasında bir duvara çarpıyor gibi olduğu için korkup bıraktırdım. 3 yılda korkularım iyice ilerledi. Psikolojim alt üst, ilk gece korkuları nedeniyle ilişkiye giremediğim için, Vajinusmus hastalığını  halledip kurtulmak istiyorum. 

 Vajinismus hastası Zeynep (İstanbul) hanımın ilişkiye girmekle ilgili korku ve yaşadıkları

İsmim Zeynep,
27 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır evliyim. Eşimle sevgili dönemi dahil olmak üzere 7 yılı aşkın süredir beraberiz. Evlilik kararını tereddütsüz aldım, ama ilk gece korkusu nişanlılıktan itibaren içimi kemirmeye başlamıştı. Bunu o zamanlar eşimle paylaştım o da bunun sorun olmayacağını söyledi ki işin açığı bu durum aramızdaki bağı gerçekten de etkilemedi diyebilirim. Ama hayatımın sonuna kadar vajinismus yüzünden böyle iki ev arkadaşı gibi yaşayamazdım. Stresli günler geçirdik,vajinismus için  tedaviye karar verdiğimizde araştırmaya başladım. İlk gece yaşayanların yorumlarını okuyup, ilk gece korkularım için hangi doktora, hangi bölüme gitmeliyim   Bir çok doktor ve hastane karşımıza çıktı. süreç , psikolojik olduğu için hekime ısınmak, ilk izlenim, güven, çok önemli benim için. 


Vajinismus hastası Eczacı Esra (Almanya) hanımın ilk ilişkiye girmekle ilgili yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

Nerden geliyor bilmiyorum, Beynimle mi, Geçmişimle mi İlk gece korkularım özetlersem; acıyacak diye korkuyorum, beğenilmemekten korkuyorum, tecrübesizlikten korkuyorum, bağlanmaktan korkuyorum, eşimin tecrübesizliğinden korkuyorum. İlk gece yaşayanların yorumlarını okuyup vajinismusu yenmek için kayganlaştırıcı jel ve kas gevşetici ilaçlar(muscoflex vb.), emla krem, anestol krem vb.. ilişkide kasılmayı önleyici ilaçlar kullanmama rağmen ilişkiye giremedim. 


Vajinismus hastası Finans Uzmanı Didem (İstanbul) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

Evlendiğimizin ilk gecesinden itibaren kasılmalarım yüzünden cinsel ilişkiye giremiyorduk. Bilinçaltındaki korkular nedeni ile cinsel ilişkiye girememek benim açımdan süpriz değildi fakat eşim bayağ şaşırdı, 2 gün sonra balayına çıktık, orda hallederiz diye düşündük fakat yine cinsel ilişkiye giremeyip yine hayal kırıklığı yaşadık. Sonrasında bir çok kez cinsel ilişkiye girme denememize rağmen ilk gece korkuları nedeni ile başarısızlıkla sonuçlanıyordu ve beim korkumda büyüyordu tabii.
Eşim birgün olacak diye beni ve kendini avutmaya çalışıyordu fakat ben onun kadar iyimser değildim. Hemen harekete geçmeye karar verdim. İlişkiye girmeyi kolaylaştıran yöntemleri araştırdım. İlk gece için kas gevşetici ilaçlar, kremler(emla krem ve anestol krem gibi..) kullanmama rağmen başarılı olamadım. eşimle birlikte en iyi vajinismus doktorunu bulmak için araştırmaya girdik ve içimize sinen bir jinekoloğa gittik. Vajinismus hastası Ülkü (Balıkesir) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 • İlk gece korkularım hakkında; 3 aylık evliyim, Mesleğim ebe hemşireyim. Eşimle 2 yıllık flört döneminden sonra birbirimizi severek evlendik. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık, tek sorunumuz ilk gece korkularımız yüzünden ilişkiye girememek oldu. Evlenmeden önce böyle bir sorunumun olduğu ve vajinismus olacağım hiç aklıma gelmezdi. İlk gece ile ilgili hiçbir korkum yoktu fakat evlendikten sonra böyle bir sorunun olduğunu farkettim. ilk başlarda kabullenemedim daha sonra ilk gece korkularımı yenmek için araştırmalara başladım. Kadınlar kulübünde vajinismus tedavisi görenlerin yorumlarını okuduğumda emla krem ve kayganlaştırıcı jellerin çok fazla kullanıldığını öğrendim. Hemşire olduğum için ilişkide kasılmayı önleyici ilaç, kas gevşetici ve sakinleştirici ilaçlar kullanmama rağmen bir faydası olmadı. Bunları kullanmama rağmen canım çok acıdığı için ilişkiye giremiyorum. Sonuçta kalın kızlık zarım olabileceğini düşündüm ve kızlık zarı muayenesi için kadın doğum doktoruna gittiğimde bölmeli kızlık zarımın(septum) olduğunu öğrendim. Canım çok acıdığı için ilişkiye giremiyorumun cevabını buldum. Bununla ilgili bölmeli kızlık zarım nedeniyle operasyon oldum ama hala eşimle ilişkiye giremiyorum.  


Vajinismus hastası Öğretmen Fatma (Samsun) hanımın ilk gece yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 • Vajinismus bizim kabusumuzdu. 4.5 yıllık evliydik ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum. Eşimle ilişkiye girmenin dünyadaki en zor şey olduğunu ve asla kurtulamayacağımı düşünüyordum. Vajinismus için doktorlara gidip vajinismus seansları almama rağmen eşimle ilişkiye giremiyordum. Ayrıca eşimde de benim ilk gece korkularım yüzünden sertleşmeyle ilgili sorunlar göstermeye başladı. İlişki sırasında canımın çok acıyacağını düşünüyorum. Vajinamın küçük ve penisin büyük olduğunu, bu yüzden de ilişki sırasında kanamam olacağını, ağrı ve acı çekeceğimi düşünüyorum. "İlk gece kasmamak için ne yapmalı" diye araştırdığımda kadınlar kulübü vajinismus sayfasında kadınların ilk gece yorumlarını okuduğumda bir çok nedeni olduğunu öğrendim. Vajinismus için parmak egzersizi önerdiler ve yapmama rağmen, korkularım devam ediyor.

Vajinismus hastası Bankacı Nuray (İstanbul) hanımın vajinismus yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

Her sorunu aşabileceğimizi düşünerek birbirimizi severek ve bir ömür geçirmek için evlenmiştik. Evliliğimin ilk haftasında ilk gece korkusu karşımıza çıkmıştı. Bu durum nedeniyle ikimizde çok mutsuzduk, vajinismus kabus gibi üzerimize çökmüştü. Kafamda kurduğum şehir efsaneleri vardı. bunlar cinsel ilişkiye giren çiftlerin kitlenme öyküleri, kanamanın çok olacağı ve kanamadan dolayı hastaneye gitmek durumunda kalmak gibi gibi... "İlk gece kasmamak için ne yapmalı" diye araştırdığımda genellikle vajinismus tedavi yöntemlerinden kegel egzersizi, parmak egzersizi, emla krem, kas gevşetici ilaçlar ve sakinleştirici ilaçlar öneriliyordu. Bu önerileri uygulamama rağmen hala eşimle ilişkiye giremiyorum


Vajinismus hastası 10 yıllık evli  Avukat Arzu (İstanbul) hanımın vajinismus yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

10 yıldır ilk gece korkusunu yaşıyorum. ancak sebebini bilmediğim bir nedenden korkuyordum, korkudan ziyade tedirgindim. İlişkiye girmekle ilgili tedirginliğim, çok kanamam ve acım olacağını düşünmem, eşimin tecrübesizliği, yanlış bir bölgemi zorlayıp bana problem yaratacağını düşünmem nedeniyle yıllarımı kaybettim.


Vajinismus hastası 2.5 yıllık evli Ev hanımı Funda (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

2.5 yıllık evliyim. Her gecem ilk gece korkusu nedeniyle bana ve eşime zehir olmuştu.  Vajinismus nedeniyle boşandım ve 2. evliliğimi yapana kadar vajinismusun bir hastalık olduğunu düşünemedim taki aynı ilk gece korkularım yüzünden eşimle ilişkiye girememekle karşılaşana kadar. Hayatta hiçbirşey beni vajinismusun üzdüğü kadar üzmemişti. Vajinismusu çözmek için tedavi yöntemleri araştırdığımda profesyonel bir destek almam gerektiğini anladım. Vajinismus için hangi doktora ve hangi tedavi merkezine gitmeliyim diye araştırdım ve tedavi olmaya karar verdim.


Vajinismus hastası Ev Hanımı Gökçenur (Rize) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Gökçe Hanımında tıpkı sizin gibi ilk gece korkusu vardı. Herkes Evliliğinin başlarında gülerken, mutluyken onun evliliği kabus gibiydi. İlk başlarda basit bir korku gibi düşünüyordu ama zamanla bunun korkudan daha farklı birşey olduğunu farketti ve bunun vajinismus olduğunu yani cinsel ilişkiye girememe olduğunu anladı.

İlk gece korkusu ile Rize'den vajinismus tedavi merkezi istanbul'a geldi. 3 kez geldi ve tedavi seansı sırasındaki vajinismus ile ilgili düşüncelerini takip edip daha sonra vajinismusu çözdükten sonraki teşekkür e-mailini takip edebilirsiniz. Sizde isterseniz vajinismusu çözebilirsiniz.

 

Vajinismus Tedavisi Sakarya - Gizem Hanımın ilişkiye girememe nedenleri ve korkuları

Merhaba Ben Gizem; 1,5 yıllık evliyim. Bugün ilk seansımıza gireceğim. Benim için kabullenilmesi çok zor olan bir rahatsızlığı yenmek için ilk adım. Eşimle 4 yıllık görüşmemizin sonunda çok severek evlendik. Evlenmeden öncede düşündüğüm zaman da bir takım korkular yaşadığımın farkındaydım. Ancak bunun bu kadar büyütülecek ve bu zamana kadar uzayacak bir rahatsızlık olabileceğini hiç aklıma getirmemiştim. Balayımızda eşimle birlikte olmak isteyip de eşimle birlikte olamayınca çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım. Severek evleniyorsunuz kendinizi ve eşinizi mutlu etmek istiyorsunuz belki de en mutlu günlerinizi yaşayacaksınız ama o dönem benim için tam anlamıyla zehir olmuştu. Şuan düşündüğümde gerçekten vakit kaybettiğimin farkındayım. Vajinismusu yenmek için araştırdığımda tedavi görenlerin yorumlarını okuduğumda içime umut doğdu. Bu problemi Allah’ın izniyle en kısa zamanda çözüp hayallerime kavuşmak istiyorum. Bunun içinde ilk gece korkularımı geride bırakmak için adım atıyorum ve vajinismus hastalığını yeneceğime inanıyorum.

Vajinismus Tedavisi Sakarya - Kuaför Hilal Hanımın ilişkiye girememe nedenleri ve korkuları

Ben Hilal;
21 yaşındayım, 5,5 aylık evliyim. Eşimle çok severek, yıllarca görüşerek evlendik. Nişanlıyken  endişelerim vardı. İlk gecemi nasıl yaşacağım, ben yapamam, beceremem gibi korkularım vardı üstümde  o kadar büyük bir yük vardı ki. Bu korku tarif edilemez. Nihayet o gün geldi ve ilişkiye girmekten çok korkuyordum. Zorda olsa ilişki oldu. İlişki sırasında kastım kendimi ve çok korktum. Ondan sonra bir daha eşimle ilişki yaşayamamdım zaten. İlk gece nasıl yaptım ya diyorum kendime bir daha olmaz, o acıyı kaldıramam diyorum. Sanki bir tek bende var gibi bu rahatsızlık. İlk zamanlarda vajinusmus diye bir rahatsızlık olduğundan haberimiz bile yoktu ama eşimden Allah razı olsun o hep anlayışlı davrandı. Sonra vajinismus için doktor araştırdık ve Saygın Beyi buldum. Görüşmeye geldim ve görüşmede bile inanılmaz rahatladım. Ben neden yapamayım diye düşündüm. Bugün ilk seansıma geldim. Bundan kurtulmak istiyorum, beni artık hapsetti resmen bitsin artık diyorum.Psikolojik olarak çöktüm. Hele ki hamile bayanları gördükçe daha çok üzülüyorum. İnşallah bende başaracağım.

Vajinismus Tedavisi Bursa - Elif Hanım'ın ilkgece korkuları ve nedenleri

Merhaba Ben Elif, 28 yaşındayım ve 3 yıllık evliyim. Bunu ilk vajinismus seansıma girmeden önce yazıyorum ve şuan çok stresliyim. Buraya ilk gece korkularımı bir an önce çözmek için geldim. Gerçekten uzun bir zaman geçti ve ben sorunumu çözememiştim. Nasıl olacak nasıl yapacağım diye çok büyüttüm içimde,işte bu zamana kadar boşuna bekledim aslında. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Ama böyle bir şey yaşayacağımızı nereden bilirdik

 hala eşimle birlikte olamıyorum. Bu sıkıntımız okadar büyüdü ki zaman geçtikçe moralim daha da bozulmaya başladı. Vajinismus için doktora gitmeyi sürekli ertelediğim için bu seferde kendimi daha mutsuz hissetmeye başladım. İlişki esnasında çok acı çekeceğimi ve kitli kalacağımı hissettiğimden bu durumu ertelemek zorunda kaldım.Ama burdayım, bu işi çözmek için hazırım.


İlk gece korkuları yaşayan Nurdan Hanımın Yorumları

merhaba saygın hocam 23 yasındayım ismim nurdan bundan 6 ay önce 24 nisanda evlendik esimle daha önceden 6 yıllık beraberliğimiz var başıma böyle birşey geleceğimi tahmin bile etmezdim ilk geceden beri korku eşimden kaçıyorum her gün kavga ediyoruz bende istiyorum ama içimdeki korku kalbimi sıkıştırıyor halbuki eşimi çok seviyorum eşim artık dayanamadığını boşanacağını söylüyor etrafımdaki bizden önce evlenen insanların hamile olması beni çok üzüyor kıskanmak değil ama imrenmek benim neyim eksik diyorum ben neden yapamıyorum anne olmayı çok istiyorum biçbir problemimiz yok ama bu korku yüzünden herkesle bağımı kopardım dışarı bile çıkmıyorum yataktan bile çıkasım yok etrafımdaki insanların bebek yok mu sorularına daha düşünmüyoruz diyorum en önemlisi bu konuyu anlatıp içini dökecek kimsenin olmaması öyle bir zor durum ki eşime böyle bir hastalığın olduğunu söylediğimde saçmalama bu senin takıntın kuruntun dedi eşim benden ayrı yatıyor şimdi neden beraber yatmadığımızı sorunca aynı yatsak ne olur arkadaşız zaten bişey yaptığımız mı var diyor sen ne biçim kadınsın diyor bu satırları yazarken bile gözyaşlarımı tutamıyorum yapamadığımı düşündükçe bazen kendimi o kadar çok öldüresim geliyor ki sabır diyorum sabır internette bu sorunuma çözüm ararken sizin isminizle karşılaştım sizinle yüzyüze konuşmayı inanın çok isterdim tek dileğim bir gün benimde anne olmam size içimi dökmek bile beni bir nebze rahatlattı herşey için teşekkürler iyi akşamlar hocam...

Yeliz hanım kocaeli vajinismus hastalığı  sırasında   yaşadıkları

Ben Yeliz; 29 yaşında  ve 7 yıllık evliyim. Eşimle evlendiğimizde 22 yaşındaydım, severek ve isteyerek evlendik. Ancak yaşadığımız sıkıntılardan dolayı sanki birbirini istemeyen bir çift gibiydik. Herkesin düşündüğü gibi kolay olur, yarın hallederiz, haftaya çözümleriz bir sonraki ay gibi diyerek aylarımız, yıllarımızı vajinismusla boşuna geçirdik. İsmini bile bilmediğim ilk kez öğrendiğim rahatsızlığa vajinusmusum. Birkaç kez kadın doğuma , psikoloğa bu konuda uzman olduğunu düşündüğüm kişilerle görüşüp tedavi oldum. Hiç bir şey değişmedi. Hatta operasyonla kızlık zarımı aldırdım ve  genişletme işlemi bile yaptırdım. Bu kez oldu dedim ama sonuç yine aynıydı. Sanırım yanlış branş seçimi ile boşuna vakit harcamıştım. Bu tarz tedavilerde çok yüksek rakamlara yapıldığını duyduğum içinde bir türlü başlayıp çözüme kavuşamamıştım. Bir tanıdığımın tedavi olup başarılı olup çocuk sahibi olduğunu duyduğum zamanda tüm cesaretimi toplayıp gelmeye karar verdim. Görüşme yaptıktan sonra tedaviye başlamaya karar verdik. Kolay değil 7 yıl bu süreçte vajinismus nedeniyle  çok şey yaşadım. Her şeyin hayırlısı diyorum.25.7.2017

Vajinismusa neden olarak;

 • Çocukluktan kalan cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili korkular yanlış düşünceler
 • katı toplum, ahlak anlayışı
 • cinsellikle ilgili yanlış inanışlar, ayıp, günah gibi suçluluk uyandırıcı kavramlar
 • Daha önce yaşamış olduğunuz  cinsel ilişkiler
 • Kızlık zarının mutlaka korunması gereken bir değer olduğu ve cinsellik hakkında yanlış öğretiler.
 • Cinsellikle ilgili ve erkek arkadaşlarla ilgili kurallar
 • Taciz, tecavüzler
 • Ahlaki, dini yanlış yönlendirmeler
 • Cinsellikle ilgili eksik bilgiler
 • Daha önce yapılmış jinekolojik müdahale ve işlemler nedeniyle sonradan gelişen cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkular

İlk Gece Sendromu, Vajinismus ve Evliliğiniz başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz...

 

JoomlaWatch Visitors


77.1%Turkey Turkey
11.4%United States United States
2.9%Israel Israel
2.2%Georgia Georgia
1.4%Germany Germany
0.7%Republic Of Korea Republic Of Korea
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.4%Netherlands Netherlands
0.3%Austria Austria
0.3%United Kingdom United Kingdom

Bugün: 266
Dün: 590
Bu Hafta: 3374
Geçen Hafta: 5210
Bu Ay: 18514
Geçen Ay: 21839
Toplam: 1459202

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users