İlk Gece Korkusu (Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum)

ilk gece korkusu nasıl yenilir?İlk gece korkusu yani sevdiğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz fakat cinsel ilişkiye giremiyorsunuz. İlişki korkusu diğer gecelerde de size ve evliliğinize eşlik etmekde olup neticesinde de vajinismus probleminizin olduğunu anlıyorsunuz. Vajinismus hastalığınızın getireceği sorunlarla evliliğinizi devam ettirmeniz söz konusu olamaz, eğer devam etmek isterseniz ilişki korkusu sizi üzer, yorar, ağır bir yük taşırsınız. Ama eninde sonunda ya doğru bir vajinismus tedavisi alarak bu problemden kurtulursunuz yada evlilik sürecinizi vajinismusla geçirerek, yıpranır hatta evliliğinizde  yol ayrımına gidip boşanabilir hatta tekrar evlenebilirsiniz fakat 2. evliliklerde de yine yeniden vajinismusun getirdiği problemleri taşırsınız.

Vajinismus sinsi bir hastalıktır. Sizi gereksiz şekilde yıpratır, yorar. Birçok neden sizin ilk gece korkunuzu yaşamanıza neden olabilir. Aşağıda vajinismus tedavi merkezimiz istanbula vajinismus nedeniyle başvuran hastalarımızın ilk gece korkusu ile ilgili düşüncelerini okuyacaksınız bununla birlikte genel olarak ilk gece korkularını şöyle toparlayabiliriz.


İlk Gece Korkusu Nedir

Vajinismusa neden olarak;

 • Çocukluktan kalan cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili korkular yanlış düşünceler
 • katı toplum, ahlak anlayışı
 • cinsellikle ilgili yanlış inanışlar, ayıp, günah gibi suçluluk uyandırıcı kavramlar
 • Daha önce yaşamış olduğunuz  cinsel ilişkiler
 • Kızlık zarının mutlaka korunması gereken bir değer olduğu ve cinsellik hakkında yanlış öğretiler.
 • Cinsellikle ilgili ve erkek arkadaşlarla ilgili kurallar
 • Taciz, tecavüzler
 • Ahlaki, dini yanlış yönlendirmeler
 • Cinsellikle ilgili eksik bilgiler
 • Daha önce yapılmış jinekolojik müdahale ve işlemler nedeniyle sonradan gelişen cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkular

 


Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelen vajinismuslu hastalarımızın ilk gece korkularının bir kısmını şöyle tariflediler.

 

Nilay-so

 

Nilay-Tsk

Vajinismus hastası Betül (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 • Acı hissi, canımın yanacağı hissi 
 • Yine yapamayacağım korkusu, yine cinsel ilişkiye giremeyip eşime ve kendime mutsuzluk vereceğim düşüncesi
 • Evlenmeden önce eşimle cinsel uyum üzerine problem yaşamaktan korkuyordum,. evlilik sonrası cinsel birliktelik olmadığından hala devam ediyor.
 • Cinsel ilişkiye girmek ile ilgili korkularım; her nekadar cinsel ilişkinin doğal birşey olduğunu bilsemde can acısı korkum var galiba.
 • Vajinismus tedavi sürecinde başarılı olup, sonra gerçek hayata geçirme aşamasında yine cinsel ilişkiye girememekten korkuyorum.
 • Cinsel ilişkiye girerken konsantrasyon problemi çektiğimi düşünüyorum ve bundanda kurtulamama endişem var.
 • Bazen cinsel ilişkiye girememe sorunlarının eşime karşı olan duygularıma zarar getirmesine izin verdiğimi düşünüyorum, buna engel olamamakta korkutuyor.

Vajinismus hastası Eczacı Esra (Almanya) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Nerden geliyor bilmiyorum, Beynimle mi?, Geçmişimle mi? İlk gece korkularım özetlersem; acıyacak diye korkuyorum, beğenilmemekten korkuyorum, tecrübesizlikten korkuyorum, bağlanmaktan korkuyorum, eşimin tecrübesizliğinden korkuyorum.


Vajinismus hastası Finans Uzmanı Didem (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Evlendiğimizin ilk gecesinden itibaren kasılmalarım yüzünden cinsel ilişkiye giremiyorduk. Bilinçaltındaki korkular nedeni ile cinsel ilişkiye girememek benim açımdan süpriz değildi fakat eşim bayağ şaşırdı, 2 gün sonra balayına çıktık, orda hallederiz diye düşündük fakat yine cinsel ilişkiye giremeyip yine hayal kırıklığı yaşadık. Sonrasında bir çok kez cinsel ilişkiye girme denememize rağmen ilk gece korkuları nedeni ile başarısızlıkla sonuçlanıyordu ve beim korkumda büyüyordu tabii.

Eşim birgün olacak diye beni ve kendini avutmaya çalışıyordu fakat ben onun kadar iyimser değildim. Hemen harekete geçmeye karar verdim ve eşimle birlikte jinekoloğa gittik.


 Vajinismus hastası Ülkü (Balıkesir) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 • İlk gece korkularım hakkında; 3 aylık evliyim, Mesleğim ebe hemşireyim. Eşimle 2 yıllık flört döneminden sonra birbirimizi severek evlendik. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık, tek sorunumuz vajinismus oldu. Evlenmeden önce böyle bir sorunumun olduğu hiç aklıma gelmezdi. İlk gece ile ilgili hiçbir korkum yoktu fakat evlendikten sonra böyle bir sorunun olduğunu farkettim. ilk başlarda kabullenemedim.

Vajinismus hastası Öğretmen Fatma (Samsun) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

 • Vajinismus bizim kabusumuzdu. 4.5 yıllık evliydik ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum. Vajinismusun dünyadaki en zor şey olduğunu ve asla kurtulamayacağımı düşünüyordum. Bir çok doktor durumumuza çözüm bulamamış ve teşhis dahi koyamamışlardı, üstüne birde rahatsızlığın eşimde olabileceğini söylemişlerdi. bunun üzerine hem eşim boşa tedavi gördü hemde zaman kaybettik.

Vajinismus hastası Bankacı Nuray (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Her sorunu aşabileceğimizi düşünerek birbirimizi severek ve bir ömür geçirmek için evlenmiştik. Evliliğimin ilk haftasında ilk gece korkusu karşımıza çıkmıştı. Bu durum nedeniyle ikimizde çok mutsuzduk, vajinismus kabus gibi üzerimize çökmüştü. Kafamda kurduğum şehir efsaneleri vardı. bunlar cinsel ilişkiye giren çiftlerin kitlenme öyküleri, kanamanın çok olacağı ve kanamadan dolayı hastaneye gitmek durumunda kalmak gibi gibi...


Vajinismus hastası 10 yıllık evli  Avukat Arzu (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

10 yıldır ilk gece korkusunu yaşıyorum. ancak sebebini bilmediğim bir nedenden korkuyordum. Korkudan ziyade tedirgindim.


Vajinismus hastası 2.5 yıllık evli Ev hanımı Funda (İstanbul) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

2.5 yıllık evliyim. Her gecem ilk gece korkusu nedeniyle bana ve eşime zehir olmuştu. 2. evliliğimi yapana kadar vajinismusun bir hastalık olduğunu düşünemedim taki aynı vajinismus problemleri ile karşılaşana kadar. Hiçbirşey beni vajinismusun üzdüğü kadar üzmemişti.


Vajinismus hastası Ev Hanımı Gökçenur (Rize) hanımın düşüncelerini sizinle paylaşıyoruz.

Gökçe Hanımında tıpkı sizin gibi ilk gece korkusu vardı. Herkes Evliliğinin başlarında gülerken, mutluyken onun evliliği kabus gibiydi. İlk başlarda basit bir korku gibi düşünüyordu ama zamanla bunun korkudan daha farklı birşey olduğunu farketti ve bunun vajinismus olduğunu yani cinsel ilişkiye girememe olduğunu anladı.

İlk gece korkusu ile Rize'den vajinismus tedavi merkezi istanbul'a geldi. 3 kez geldi ve tedavi seansı sırasındaki vajinismus ile ilgili düşüncelerini takip edip daha sonra vajinismusu çözdükten sonraki teşekkür e-mailini takip edebilirsiniz. Sizde isterseniz vajinismusu çözebilirsiniz.

 

 

 

JoomlaWatch Visitors


63.3%Turkey Turkey
25.7%United States United States
2.9%Germany Germany
2.9%United Kingdom United Kingdom
1.1%Italy Italy
0.6%Austria Austria
0.6%France France
0.4%Netherlands Netherlands
0.3%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Russian Federation Russian Federation

Bugün: 108
Dün: 353
Bu Hafta: 1696
Geçen Hafta: 3214
Bu Ay: 11527
Geçen Ay: 15187
Toplam: 98434

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın