Online Vajinismus Tedavisi

Online vajinismus tedavisi, ilişkiye girememe problemi yaşayan kadınların kendilerine ait nedenlerden dolayı, tedavi merkezine fiziksel olarak gelemeyip, onun yerine online vajinismus tedavisi alması şeklindedir.
Covid19 virüsü nedeniyle yaşanan Korona Hastalığı nedeniyle yurt dışı ve şehir dışından kliniğimize gelemeyen vajinismus hastaları bu online tedaviden yararlanabilmektedir.

Burada en önemli unsur, zaman kaybetmeden ilişkiyi evliliği yıpratmadan, profesyonel bir destekle, kişinin korku ve endişelerini giderecek tedaviye ulaşmasıdır. Vajinismus problemini yaşayıp kurtulmak isteyen kadınlar, doğru tedavi yaklaşımları ile kısa sürede ilişkiye girememe problemini yenmektedirler. Vajinismusla geçirdiğiniz süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi yıpratmaktadır. O yüzden beklemeye, üzülmeye değmez.

Online vajinismus tedavisi nedir?

Online vajinismus terapisi, internet üzerinden online görüntülü program ile verilmesidir.
Tedavi süresi kişiye göre değişmekle birlikte, 4-8 seans arasında değişebilmektedir.
Alacağınız internet üzerinden vajinismus tedavisinin şeklide, yüz yüze alacağınız bilişsel ve davranışsal online tedavide de kolaylıkla uygulanabilmektedir.
Online vajinismus tedavisi alabilmek için internetiniz ve iletişim için telefonunuzun olması yeterlidir.
Online vajinismus tedavisi özellikle, kendilerine ait nedenlerden dolayı, yüz yüze tedavi alamayan ilişkiye girmekte sorun yaşayan kadınlar açısından çok önemlidir.

Evde online vajinismus tedavisinde en önemli unsur ise konusunda deneyimli doktorlardan destek almak, çünkü hem zamanınız hem moraliniz hemde maddi kayıplarınız olmaktadır.
Vajinismus online tedavi almak için, telefon yada e mail ile iletişim kurup, ön bilgilendirme almak, bunun sonrasında whatsapp üzerinden, görüntülü konuşmakla kişiye konuyla ilgili her sorusu hakkında ayrıntılı yanıt verilir. Online vajinismus tedavisi için 0532 361 31 32 (Whatsapp) cep telefonundan vajinismus doktoru saygın micozkadıoğlu’na veya İstanbul vajinismus tedavi merkezimizin 0216 386 99 98 numaralı telefonla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.
Online vajinismus terapisi sonuçta, ön görüşmeye ve tedavi için İstanbul vajinismus merkezimize gelemeyen, ilişkiye girememe sorunu yaşayan ve vajinismus u kendi başına yenemeyen kadınlar için önemli bir destektir.

Online Vajinismus Tedavisinin Ana Kriterleri

Vajinismus tedavisinde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri kişiye uygun olacak şekilde planlanmaktadır.
Online Vajinismus tedavisi kesinlikle ağrısız ve acısızdır.
Online olarak tedaviye her gün veya kısa aralıklarla alabilmektedir. Seanslar ilk başda 60 ile 90 dakika arasında sürmekle berabe,r kişiye göre zaman içinde azalabilmektedir.
Vajinismus tedavisi yaklaşık 4-8 görüşme kadınlar için yeterli olabilmektedir.

ONLINE Vajinismus Tedavisinde Başarı Faktörleri Nelerdir?

Vajinismus şikayetini yenmek için, konuyla ilgili alanında uzman ve tecrübeli bir vajinismus doktorundan tedavi almak önemlidir.
Güven, vajinismus online tedavisinde birinci faktördür. Vajinismus tedavisinin başarıya ulaşamasın da, doktora tedaviye ve kadının ilişkiye girme korkusunu yeneceğine dair kendine de güvenmesi son derece önemlidir.

Tedavi sürecinde kararlı, inançlı ve azimli olmak.
Ev ödevlerini ihmal etmemek ki, son derece kolay ve rahat yapılabilir. Ağrı ve acı olmayan ödevlerdir.Size fikir verebilmesi için online vajinismus tedavisinin,bu desteği alanların gindermiş oldukları geribildirimerin bir kısmını  paylaşıyorum.Hatta danışanlarımızın bir kısmı isterlerse benim numaramı verebilirsiniz diğer vajinismus sorunu yaşayan kadınlarada yardımcı olmak istiyoruz demektedirler.

Evde Online Vajinismus Tedavisi

Vajinismus şikayeti için evde online tedavi almalı mıyım? İlişkiye girmekle ilgili aşağıdaki tabloyu yaşıyor ve kendi başınıza vajinismus u yenemiyorsanız online tedavi almak için araştırmaya başlamak önemli.
Cinsel ilişkiye girmek istemenize rağmen endişe ve korkularınıza bağlı kendinizi kasmalarınız sonucu cinsel ilişkiye giremezsiniz. Oysaki ilişki başlangıcında bir problem yoktur tam ilişki anında karşınıza bir duvar çıkar ve canınız acır. Bu durumu daha sonraki ilişki denemelerinde aynısını yaşar ve kendi başınıza ilişkiye girememe durumunu aşamıyorsanız da konuyla ilgili destek ve tedavi almak önemli. Neden? Vajinismus la geçirdiğiniz süre sizi evliliğinizi olumsuz yönde etkilemektedir.

Vajinismus şikâyeti olan nasıl anlaşılır?

Vajinismus; vajeni çevreleyen kasların kişinin elinde olmadan kasılması ve ilişkiye girememesidir.
Ön sevişmede genellikle hiçbir sorun yoktur ama tam o an ilişkiye girme aşamasında karşılarına bir duvar çıkar ve ilişki acı ağrı duyulması nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanır.Aynı tablo defalarca tekrarlanır ve belli bir süre sonra da cinsel ilişkiye girme sıklığı azalır,isteksizlik,cinsel soğukluk gelişir.

Online Vajinismus Tedavisi Öncesi

Vajinismus hastalarının online tedavi öncesi ilişkiye girmekle ilgili düşünceleri nedir? Bütün bunların sonucu da çiftler arasında sorunlar ortaya çıkabilir.Erkekler kadınların kendilerini istemediklerini düşünebilir.Kendileri ile ilgili problem olup olmadığını sorgularlar.Genelde ilişkiye girmekle ilgili neden korktuklar  sorulduğunda en çok vajenlerinin çok dar olduğunu düşünürler.
Penisin kendi vajinasına göre çok büyük olduğu ve ilişki olursa da iç organlarına zarar vereceği, aşırı acı çekme aşırı kanama, vajinasının yırtılacağı korkuları ve hemen  gebe kalma korkuları yer almaktadır.

İlk gece korkusu nedenleri

Cinsel ilişkiye ilk defa girildiği zaman, mutlak ağrı, acıma aşırı kanaması olacağını düşünmektedir. Vajinismus şikâyeti olan hastalar zamanla kedilerine olan özgüvenlerini yitirir, bu süreç evliliklerini eşlerini olumsuz yönde etkilemektedir. İlişkiye girmekle ilgili korku ve endişeleri nedeniyle, kendi başlarına vajinismus hastalığını yenemiyorsa da uygun bir tedavi desteği ile kurtulur.

Çevrelerinden duydukları cinsellikle ilgili eksik hatalı bilgiler ve ilişkiye hatalı girenlerin yaşadıkları olumsuzlukları, korkuları kendisininde ilişki anında yaşayacağını düşünmesi

Vajinismus’un en sık nedenleri arasında;

  1. Hatalı ve abartılı cinsel bilgiler
  2. Cinsel bilginin eksikliği
  3. Cinsel ilişkinin ayıp, günah gibi algılaması
  4. Daha önce bedensel cinsel taciz ve travmalar, tecavüz
  5. Cinsel konular üzerine baskıcı yetiştirilme
  6. İlk geceyle, ilk ilişkiye girmekle ilgili bilinçsiz olmak, hemen hamile kalma korkusu

Online cinsel terapi güvenli midir? Online vajinismus terapisinin de etkisinin, klasik bire bir vajinismus tedavi merkezinde alınan bilişsel ve davranışsal terapi uygulamalarına yakın başarılar elde etmekteyiz

Online vajinismus tedavileri nasıl olmaktadır?

Öncellikle tedavi kişiye göre planlanmakta çünkü ilişkiye girememe nedeni herkesin farklı olabilmektedir. Ana tedavi kişinin nedenlerine korkularına yönelik hazırlanmakta ve verilmektedir. Bu da bilişsel ve davranışsal olarak kişiye uygun olacak şekilde verilir. Tedavi süresi ve sayısı kişiye bağlı olmakla birlikte 4 –8 görüşme yeterli olmaktadır.

Online Vajinismus Tedavisi İle Yenenlerin Yorumları

Vajinismus Online Tedavi Almanya

Ben Fatma, lisans ve yüksek lisansi olan bir mühendisim, yaklasik 5 yildir evliyim, evlilik öncesi de esimle yaklasik 5 yil kadar sevgililik dönemimiz oldu. Birbirini severek evlenen ve birbiri ile cok iyi gecinen bir ciftiz.
Evlilik öncesi cinsel birliktelik deneyimimiz pek olmadi, daha dogrusu ufak tesebbüsler oldugunda ben genel olarak kendimi geri ceken taraf idim, ama bunun sebebinin Vajinismus veya benzeri bir durum olabilecegi hic aklima gelmiyordu. Evlendikten sonra bir sekilde hallederiz diye hep erteledik, ancak evlendikten sonra maalesef gercek durum ile yüzlestik. Ön sevisme esnasinda bir sorunu olmayan, keyif alan ben, olay cinsel birlesmeye geldiginde kendimi geri cekmeye, esimi uzaklastirmaya devam ediyordum. Bu duruma tabi ki üzülüyordum ancak bir sekilde hallolacak diye gereksiz yere oldukca fazla zaman – 5 yil kadar- kaybettim. Bu süre icerisinde cinselligi oldukca geri plana ittik, esimle aramizdaki sevgide, anlasmada herhangi bir eksilme vs. olmadi, ama ben jinekolojik muayeneye gitmeye cekinen, bu konuyu kimseyle paylasamayan, cevresinden sürekli hamilelik haberleri duyan, bu haberlere nasil tepki verecegini bilemeyen birine dönüstüm.
Internette bu konu ile ilgili yaptigim arastirmalar sirasinda Saygin Hoca`yi buldum, online olarak yaptigimiz ilk tanisma seansinda Saygin Hoca derin bilgisi, arkadas canlisi yaklasimi ile bu konuda güvenilir, tecrübeli oldugunun sinyallerini ilk andan itibaren verdi:) Sonrasinda yaklasik 5-6 online seans yaptik, verilen egzersizleri düzenli bir sekilde uyguladim, ki ilk basta online olarak nasil olacagina dair soru isaretlerim var idi, ama adim adim gayet basarili bir sekilde ilerleme kaydettik Hocam`in destegi ile. Ve sonunda gercek manada cinsel deneyimimizi yasadik:) Bu kadar kolay olabildigine hala inanamiyorum bazen düsününce:)) Gercekten Saygin Hocanin dedigi gibi olay beyinle alakali, yoksa zaten vücut normal olan duruma göre yaratilmis.
Bu satirlari okuyan hemcinslerime nacizane tavsiyem umudunuzu kaybetmeyin, ertelemeyin, bir an önce bu sorunun üzerine gidin ve cözmek icin güvenilir kisilere kendinizi emanet edin..
Her sey icin tekrar tesekkürler Saygin Hocam. Iyi ki yollarimiz kesismis
Almanya`dan sevgiler

Vajinismus Online Tedavi Kıbrıs

Şimdi nerden başlasam bilmiyorum aslında ben yazmayı duygularımı paylaşmayı seven biriyim ama bir yıldır vajinusmus olduğumu kendim kendim araştırarak yaşadıklarımdan yola cıkarak hayatımda onunla savaşmak demeyimde mücadeleye başladım. ilk önce bunun bir rahatsızlık olduğunu kabul etmedim. hiç nedirki dedim ben kendim yenerim bunu böyle bişey yok aslında kendiniz yenmek gibi yani ben kendim için söyleyim ama okudum araştırdım araştırdım sonunda saygın hocayı buldum internet ortamında okudum paylaştıklarını eşimlede hep beraber ama ben bunu yenecektim başka bir yol düşünmüyordum cnkü dışardan bakılınca mükemmel bir çift başarılı akıllı hem sevilen hem iş ortamında cok başarılı tüm gözler üstümüzdeydi. aslında ailemden hiçbir zaman cinsel anlamda bir baskı görmedim. cok rahat büyütüldüm hem özel hayatımda hem iş hayatımda cok araştırmacı paylaşımcı biri olmama rağmen bunu hiç paylaşadm dkabul da edemedim. ilk zamanlar nasıl neden diye sonra araştıra araştıra gerçekten böyle birşeyin var olduğunu benimde bunu yenmemi gerektiği anladım online olarak saygın hocayı aradım anlattım durumumu ilk seansta aslında bu ne be bu kadar basit mi falan oldum. açıkca söylemek gerekirse bir seans iki seans 3 seans derken bir bakmısım ki gerçekten 5/6 seansın sonunda bundan kurtuluyorum. eminim artık yeneceğimdem. çünkü saygın hocanın verdiği ekzersizlerle kaygılarım uçup gidiyordu. her seans sonrası saygın hocaya daha da inanıyordum. onun yol göstermesi gerçekten benim bunu yenmeme en güzel ışık oldu. şimdi artk böyle bir problem yok gerçekten ertelemeye değmiyor. hemen başlayın online olmaz demeyin ilk önce kendinize sonra saygın hocaya inanın ve hayatınızdan bunu çıkartın. gerçekten hersey işin tesekkür ediyorum hocam inşallah daha güzel haberlerimi paylaşmamız dileğiyle. kendinize iyi bakın. covidsiz günlerde görüşmek üzere

Online Vajinismus Tedavisi Gören İzmir’den Rabia Hanım’ın Yorumları

online vajinismus tedavisi gören rabia hanım

Merhabalar,
Umarım yazacaklarımla tedavi olmak için kendisini cesaretlendirmek isteyen hastalara yardımcı olabilirim.
Ben 25 yaşında ve 6 aylık evliyim. Eşimle 8 sene sevgililik dönemimiz sonrası evlendik.
Sevgili olduğumuz dönemde, özel olmasını istediğimiz için birlikte olmak için evlenmeyi bekledik. Açıkcası birlikte olmak ile ilgili hiç
Bir korkum, endişem bulunmuyordu. Gerek üniversite yıllarımda, gerek iş hayatında benimle aynı yaşta aynı şartlarda olan arkadaşlarımın hikayelerine kulak misafiri olmuştum, herkesin rahatlıkla yapabildiği bir şeyi benim yapamayacağıma asla inanmazdım. Eşimide çok seviyordum, evlenmeden önce ilk gecemiz ile ilgili hiç bir çekincem bulunmuyordu. Ancak evlenince öyle olmadı. Normalde de çok heyecanlı biri olduğum için çok fazla stres oldum, heyecanlandım. Ne kadar eğitimli olursak olalım cinsel birliktelik hakkında çok fazla Bilgi eksikliğim Olduğunu gördüm. Kendimi çok fazla kastığım için canım yanıyor her deneme başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Bu nedenle ailemdeki büyüklerden yardım almaya çalıştım, acıyacak ama dayanacaksın gibi yanlış cümleler duydukça korkum ve stresim daha da arttı. Vajinismus hastalığını daha önceden duymuştum. Hemen araştırdım. Kesinlikle vajinismus olduğumu anladım. Evliliğimin 2. Ayında önce psikoloğa gittim ancak 5. Seans sonrası bana hiç bir faydası olmayacağını anlayınca bıraktım. Vajinismus konusunda işin ehli olan bir doktor a gitmek istedim. Tabi eşim vajinismus olduğuma inanmak istemedi bir süre onu da ikna etmek için çaba sarf ettim. İnternette günlerce araştırma yaptım ve ilk olarak Saygın bey i aramak istedim. Ses tonu sakinliği kibarlığıyla kısacık telefon görüşmemizde bile bana güven verdi. Eşimle her deneme başarısız sonuçlandığında özgüvenim tamamen kırılmış ve yapacağıma olan inancımı kaybetmişken, Saygın bey ile görüşmem bana büyük bir umut ışığı oldu. Sonrasında hemen bir ön görüşme yapıp seanslara başladık. İstanbul dışında oturduğum için online vajinismus tedavisi oldum. Tedavi boyunca,  desteği gerçekten bir doktor gibi değilde uzun süredir tanıştığım bir abi gibiydi. Tedavi de hep B planı vardı, Buda beni daha da rahatlatıyordu. Ev ödevlerimi tamamlayıp artık eşinle yapabilirsin dediğinde ilk denemede başardık, üzerimden sanki çok büyük bir yük kalktı, pek duygusal biri olmadığım halde vajinismusu online tedavi olarak yendiğimi anlayınca resmen sevinçten ağladım 🙂 6 aydır evliyiz ama sanki başarınca yeniden evlendik 🙂 Saygın bey in tutumu, yaklaşımı o kadar iyiydiki, ilk zamanlar ben kendime inanmazken o kolaylıkla yapabileceğime inanıyordu, beni çok cesaretlendirdi, emeği için ne kadar teşekkür etsem az. Tedaviye başlamadan zaten yanlış bildiğimiz yada bilgi eksikliğimiz olan konularda aydınlattığı için insanın hemen içi rahatlıyor, evet yapabilirim bende diyip cesaretleniyor.  Ben yoğun çalıştığım için tedavi sürem çok kısa sürmedi, ev ödevlerimi aksattığım için ama inanın ödevlerinizi hemen uygularsanız 3 günde vajinismustan eser kalmayacak 🙂 şükürler olsun biz kurtulduk, yeniden evlenmiş gibi olduk, eksik hissediyorduk tamamlandık, şükürler olsun, hocamızın emeğine sağlık tekrar çok teşekkür ederiz 🙏🏻🤗

Online Vajinismus Tedavisi – Portekiz’den Mehtap Hanımın Yorumları

Online Vajinismus Tedavisi – Urfa’dan Emine Hanımın Yorumları

Online Vajinismus Tedavisi – Antalya’dan Emel Hanımın Yorumları

Online Vajinismus Tedavisi – Eskişehir’den Ayşe Hanımın Yorumları

Online Vajinismus Tedavisi- Antalya’dan Nesibe Hanım

online vajinismus tedavisi gören nesibe hanım

Öncelikle duygularımı paylaşmadan önce hocam size çok teşekkür etmek istiyorum ve sizin sayenizde online vajinusmus tedavisi ile hastalığımı yenmiş bulunmaktayım. Şuan hala şoktayım nasıl olduğunu anlamadım bile taki eşim oldu ben zevkte aldım diyene kadar bu kadar basit bişeyi nasıl büyütmüşüm megerse gözümde iyi ki instegram da karşıma sizin sayfanız çıkmış ve iyiki sizi arayıp derdimi anlatmışım online tedavilerle nasıl olur diye düşünürken herşey gayet güzel bir şekilde ilerledi dedikleriniz harfiyen uyguladım ve artık derin Bi nefes alıp bende huzura kavuştum bu hastalıkla uğraşan arkadaşlarıma sesleniyorum aklınızdan geçen korkularla alakası bile yok tamamen yanlış düşünce ve tekniklerden dolayı böyle olmuş bulunmaktayız benim size tavsiyem saygın hocam alanında bir numara..

Online Vajinismus Tedavisi – Norveç’ten Büşra Hanımın Yorumları

Herkese merhabalar. Ben yüksek lisansını yapan mühendis bir bayanım. Saygın Bey ile evliliğimin 2. ayında tanıştık. Sizlerden bir farkım yoktu, evliliğe hazırlanırken ufak tefek korkular vardı o kadar. Kendime güveniyordum çünkü eşim ile 2 yıllık sevgililik dönemi geçirdim ve her şey yolundaydı. Fakat evliliğimin ilk zamanlarında denemelerde ne olduğunu anlayamadığım acı ve korkular bana engel oldu. Strese bağladık, balayında yaparız dedik yine olmadı. Ben vakit kaybetmeden araştırdım, Saygın Beyi buldum. Pandemi sebebiyle vajinismus online tedavi uygulandığını duyunca çok sevindim. Size ilk hissettiğim şeyi tanımlarken vajinamda sanki bir trambolin varmış ve oraya çarpıyormuş gibi olduğunu söyledim ama şimdi nasıl bir hayal dünyasında yaşadığımı fark ettim. Her gün görüntülü konuştuk, dediklerinizin dışına düşüncelerimin çıkmasına izin vermedim. Siz yarın yap dediyseniz hemen bugün yaptım. 10 dakika dediyseniz 30 dakika yapıp gayret gösterdim. Başarı insana haz veriyor zaten. Her seansı iple çektim. Sizle tanışmadan önce denemeden geçen günlerim bana kâr gibi geliyordu. Ama seanslardan sonra denemek için sabırsızlandım. Çünkü seanslar o kadar keyifli ve zahmetsizdi ki. Yaklaşık 5,6 seans sonrasında denedik ve vajinismusa karşı biz kazandık. Siz bana karanlık bir yolda ışık tutan abi gibi oldunuz. Ben vajinismus olduğum için üzülmüyorum. Bu dönemde insanlar birbirini tanıyor. Bu utanılacak bir durum ya da hastalık değil ki bu sadece psikolojik bir engel bence. Sayenizde ben o engeli aştım. Umarım bu durumu yaşayan herkesin yolu size çıkar. Kendinize çok çok iyi bakın.

Hocam öncelikle sole başlamak istiyorum ben 23 yaşındayim 3 bucuk yıldır evliyim ve bu vajinismus rahatsızlığını yasiyordum taki sizi görene sizi incelemeye başladığım ilk günlerde ben bunu yenebilirim dedim ve online tedavi süreciyle  sizinle ilk  görüşmeyi yaptım ve sizin o benimle ki iletişiminiz tavrınız davranışlarınız ve bana yakınlığını beni anlamakla başladığınız o zamanlar o kadar iyi geldi ki işte ondan sonra dedim ben bu rahatsızlığı yenerim dedim ve online tedaviyle görüşmelere basladik  sizinle tedavi sürecine  ilk başta benim sorunlarımın nerede olduğunu neden olduğunu buldunuz sonra bana vajinismus rahatsızlığını tıp alanındaki yerini anlattiniz ve ve bununla ilgili çalışmalar gösterip örnekler verdiniz ve benim de kendimi hazır hissettiğim anda tedavi baslamami söylediniz ve ben de başladım gün gün kendime de gelerek yenmeye başladım süreçte kendimi yormami ne zaman hazır hissedersem o zaman yapmamı ve saçma sapan düşüncelerle kafamı bulandirmami solediniz ve bana karşı hep destekçi olup eşimin de yanımda olmasıyla birlikte dün akşam yendim vajinismusu dediginiz gibi kimse seçilmiyo bu bizim yenmemiz gereken bi süreçti ve iyi ki gelmisim ıyi ki sizinle iletişime geçip tedaviyi kabul edip olmusum suan da artık geçemeyeceğim hic bi şeyim yok sagolun ve herkese şunu  söyleyebilirim ki vajusmus rahatsızlığı olanlar zamanlarini boşa harcamadan size gelsinler  online tedaviyle görüşmelerle yenebilirler yeter ki güvensinler kendilerine  ve bi an önce tedavilerini olsunlar . Çok teşekkür ederim hocam.

Online Vajinismus Tedavisi Amerika – Cennet Hanımın yorumları

Merhabalar Saygın Bey ve vajinusmus ile hayatına bir gölge düşen kız kardeşlerim,

Ben Saygın Hocama evliliğimin yaklaşık 7. Ayında uzun araştırmalarım sonrası ulaştım. İlk aramamda cesaret edememiş genel bilgi almış 1 ay sonrasında kesin kararımı vermiştim. Kendimi bilgili, okumuş, gezmiş görmüş biri zannederken bu sorunu kendim çözmek için çook uğraştım araştırmalar yaptım meditasyonlar yaptım ama hepsi nafile !! Meğer ne kadar şeyi yanlış biliyormuşum bunu canım hocam sayesinde öğrendim tabii… Maalesef benim tedavim benden dolayı biraz uzun sürdü o dönem yurt dışında yüksek lisansa başlamıştım aşırı yoğundum sürekli yoğunluğumun arkasına saklanıyordum ödevlerimi aksatıyordum sürekli kaçıyordum… Daha sonra Amerika’ya taşınınca hocamla arama 8 saat fark girdi buna rağmen Saygın Hocam benden hiç vazgeçmedi bana inancını hiç yitirmedi hep destek oldu bana … Bu işin okumuşu, okumamışı yok dostlarım!! Lütfen lütfen bu sorunu ertelemeyin, erteledikçe bu ağırlık bu kara gölge hayatınızda bir köşede olucak… Eşim anlayışlı biriydi her zaman bana karşı ben bu sorunu kendim için kendi bedenim için çözmeye karar vermiştim.. Biz kadınlar çok kutsal varlıklarız!
Lütfen zaman kaybetmeden Saygın Hocamla iletişime geçin, ödevlerinizi aksatmayın kısa sürede mucize gerçekleşicek!! Korkmayın, kaçmayın bizler çok güçlüyüz canlarım, meğer ben ne kadar büyütmüşüm gözümde ne kadar yanlış bilgilerle doldurmuşum beynimi… Ne acı, ne korku kaldı artık!!
Umarım bu yazımı okuyan kardeşlerime bir faydam olur unutmayın bekleyerek yalnızca zaman kaybı olucak…
Hepinize kocaman sarılıyorum dilerim bu sorunla boğuşan tüm kızkardeşlerime umut olur bu yazım.
En büyük saygım, sevgim ise canım hocam Saygın Bey’e …
İyi ki varsınız canım hocam iyi ki bizlere umut oldunuz bizleri bu karanlıktan kurtardınız, sağlıklı uzun güzel ömürler dilerim sizlere…

Sevgiler