Anasayfa » Makaleler » Vajinismus İstanbul – Esra Hanım

Vajinismus İstanbul – Esra Hanım

Vajinismus İstanbul – Kadın doğum hemşiresi Esra Hanımın vajinismusla ilgili yaşadıkları

33 yaşında 11 yıllık hemşireyim. İki sene önce evlendim. Eşimi çok sevmeme rağmen cinsel hayatımız istediğimiz gibi gitmiyordu. Benim açımdan herşeyinin doğru gitmediğinin farkındayım.

Fakat kendime yakıştıramıyordu. Evliliğimizden bir sene sonra çocuk istediğimiz ortaya çıktı. Kadın Doğum Doktorundan randevu aldık. İlk muayenede sıkıntı yaşadım, çok acı çekmiştim. Bir süre ara vermek zorunda kaldım. Artık iki sene olmuştu. Tekrar doktora gittiğimde hiç muayene olamadım. Doktorum herzaman aklımda dolaşan ama bir türlü kendime söyleyemediğim gerçeği bana söyledi,sende vajinusmus sorunu var bu problemi çözemezsen çocuk için hiçbir tedavi ve kontrol yapamayacağını söyledi. Evet haklıydı. Artık sorunumuzun farkındaydık. Eşim hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurmamız gerektiğini söyledi. Bir yandan bu sorun neden olduğu aklımı çok kurcalıyordu. Hemşire olduğumu söylemiştim. Hastanemizde bazı dönemler Kadın Doğum poliklinikliğine destek veriyordum. Hasta muayenelerinde acı çeken hastalar farkında olmadan bilinç altıma yerleşmiş.

Sorunum bundan dolayı oluşmuş. Ama bu sorunu çözmem gerektiğini biliyordum. İnternetten hemen araştırdık Saygın beyi bulduk. İlk görüşmemizden sonra vajinismus tedavisi olmaya karar verdik. İki senedir yaşadıklarım hep bir soru işareti olarak aklımın bir köşesindeydi.Bir yandan neden ben  diye düşünüyordum. Bu sorunun dünyada tek bende olduğunu düşünüyordum. Ama kliniğe gelmeye başladıktan sonra durumun böyle olmadığını gördüm. Nedense bu bana olumlu yansıdı. Yalnız olmadığımı bilmek bana cesaret uyandırdı. Saygın Bey’in söylediklerini harfiyen uyguladıktan sonra ve tabiki gayret ederek bu sorunumu 4 seansda çözdük. Artık mutluyum.

Hatta böyle bir sorunu yaşamamış gibiyim. Klişe olacak ama boşuna iki sene hemde kendimi eşime eziyet etmişim. Herşey için Saygın Bey’e teşekkür ederim. Herkesin bu sorunu çözeceğine yürekten inanıyorum. Önce Allah daha sonra kendinize güvenirseniz doktorunuzun desteğiyle problemi aşacağınızdan eminim.
ESRA HEMŞİRE

Vajinismus hastalığını yaşayan kadın bu durumun sadece kendisinde olduğunu düşünürken sürekli birgün olacak diye geçirdiği zaman zarfında psikolojisi iyiden iyiye  bozulmakta, vajinismus ve vajinusmusun getirdiği problemler yüzünden kendilerini mutsuz, hayattan zevk almadan hatta geleceğe yönelik hiçbir plan yapamamaktan şikayet etmektedirler. Oysa başarılı bir vajinismus tedavisinden sonra, vajinismusu çözdükten sonra artık gelecekle ilgili planlar yapabilmekte ve birçok aile için önemli olan bebek hayalini kurabilmektedirler.

Vajinismus problemlerinin içinde kendiniz bazen adım atamayabilirsiniz ama eşiniz yada yakınlarınız size yardımcı olmak amaçlı tedaviye yönelik yönlendirebilir ve bu durumdan yararlanmayı bilmelisiniz çünkü artık kendinize olan özgüveninizi yitirmiş olabilirsiniz, doğru adımlarınızı eksik yada yanlış atabilirsiniz. Hatta vajinismus problemini bir sağlıkçı olarak yaşarken bunları hissedebilirsiniz. Bu konuyla ilgili hemşire vajinismus hastamızın yorumlarını takip edebilirsiniz.