Anasayfa » Makaleler » Vajinismus Tedavisi İstanbul – Reyhan Hanım

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Reyhan Hanım

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Reyhan Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

29 yaşında, biyoloji öğretmeniyim. 2 yıldır evliyim. Evliliğimin ilk gecesinde tanıştım vajinismusla. İlk günlerde çok önemsemedik, yorgunluktan yapamadık hallederiz diye düşündük fakat olmadı. Bugün olur ertesi gün olur diye diye üzerinden aylar geçti ama biz hala birlikte olamadık. 6 – 7 ay sonra jinekoloğa gittim ve muayene oldum. 

Kızlık zarımın kalın olduğunu bu nedenle ilişkiye giremediğimizi, ameliyat olamam gerektiğini söyledi. Ben bu sözlerden sonra daha da tedirgin oldum ve ilişki esnasında kendimi daha çok kastım. Kısa zaman sonra bir doktora daha gittim ve bu doktor da kızlık zarımın kalın olduğunu ancak ameliyatla alınsa bile vajinismusun devam edebileceğini, durumun aynı zaman da psikolojik de olduğunu söyledi.

Önerilerde bulundu , vajinayı uyuşturan ilaçlar v.b verdi fakat onlarda bir işe yaramadı. Artık iyice kendime güvenim azaldı ve hiç umudum kalmadı. Kafamda da ameliyat olmak ve olmamakla ile ilgili de bu duyduklarımdan sonra çelişki yaşamaya başladım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Bu sırada tabi aylar geçiyordu ve biz eşimle artık ilişkiye girmeyi denemiyorduk bile. Çünkü denesek bile olmayacak fikri kafamıza iyice yerleşmişti.


Eşimle artık karı kocadan ziyade iyi bir ev arkadaşı gibiydik. Bu sorun ikimize de zarar veriyordu. İlişkiye girmeyi deneyip olmadığı zamanlarda da kavga edip aynı evde küs kalıyorduk. Kimseye de söyleyemiyordum ve omuzlarımda çok ağır bir yük varmış gibi hissediyordum. Daha sonra internette araştırırken Saygın Hoca’yı buldum ve mektupları okudum. İçimde bir umut oluştu ve randevu aldım.

İlk randevuya gittik ve çok kısa süren bir muayene oldum Saygın Bey’e ve tedavi sürecini konuştuk. Evet doktorların da dediği gibi kızlık zarımın kalın olduğunu ama ameliyat durumunun yalnızca %3 olduğunu ve benim bu durumu ameliyat olmadan da aşabileceğimi söyledi.

Daha ilk günden beni o kadar rahatlattı ki doğru adreste olduğumu anladım. Birkaç gün sonra tedaviye başladık ve ben 5 seans sonunda vajinismustan kurtuldum. Evet sadece toplam da 5 günde vajinismustan kurtuldum. O kadar kolaymış ki ertelediğim için o kadar pişmanım ki 2 yıl süren bu kabus çok daha önce bitebilirdi. Şimdi ben de eşimde çok mutluyuz evliliğimizin ilk günleri gibi hissediyoruz.

Yüzümüzde hep bir gülümseme var Üstümden, omuzlarımdan koca bir yük katlı. İyi ki tıp var iyiki Saygın Hoca gibi insanlar var diyorum. Tecrübesi, işinin ehli hekimliği ve anlayışı ile hayatımda yeni bir sayfa açtığı için Saygın Hoca’ya ve güler yüzü hoş sohbeti için Mine ablaya çok teşekkür ederim. Ben yazılmış mektupları okuduğumda içimde bir umut oluşmuştu ve öyle başlamıştım. Bu mektupta inşaallah bu sorunu yaşayanlara umut olur.


Evet vajinismuslu bir insanın gözüyle çok zor ve aşılması imkansızmış gibi geliyor. Ben onlar gibi değilim ben yapamam diyor insan. Ben de öyle diyordum. Ama hiç öyle değil hiçbirimiz birbirimizden çok farklı değiliz.
Vajinismusun tedavisi var ve çok kolay. 4 – 5 gün ayırmak yeterli. Ben kızlık zarımın kalın olmasına rağmen başardıysam sizde başarırsınız emin olun. ERTELEMEYİN…